Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Köprüden motosikletle geçmek

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba,
    Köprüden motosikletle geçmek istiyorum ama istanbul trafiğine pek alışık değilim, alışasıya kadar acil şeridi kullansam ceza yermiyim.Eğer yasaksa bazen polis olmuyor polisi göresiyeye kadar ordan gitsem bir sorun olurmu?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Trafiğe karışmadan nasıl alışıcaksın ki ?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Motorlara Emniyet Seridi Serbest İstediğin Gibi Takıl(: Ama Köprüdeki Emniyet Şeridi Pek GEniş Değil Sağ Şeritten Tam Gaz Devam Ediceksin
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Ben emniyet şeridinden gidiyorum daha hiç bi problem yaşamadım neredeyse her gün geçiyorum.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    BU konu ile ilgili tüm başımızdan geçenleri bir başlık altında toplamıştık size linkini vereyim oradan bolca faydalanırsınız.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    eds denen bir icat var :D gerçi en son istdayken köprü girişlerinde emniyet şeridinde yoktu ama. polis kıllık yapmak istemiyorsa emniyet şşeridinden gidene birşey demiyor. sadece bir kere geç yola dedi. geçenlerde istdaykende bir arabayı durdurmuştu ben sağlarından geçtim arkamdan bağırdı motor yavaş diye :D sanki 200le gidiyorum :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar büyük bir mesaj arşivimizin oluştuğı

" İstanbulda hergün köprüyü kullananlar " adlı başlığımız silinmiş !!! Yeni görüyorum acaba neden silindi :(

KONU
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...llananlar.html

Burada idi.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Arkadaşlar korktuğum yeni yeni alışacağım ve sarı renk fobisi oluştu =)
    dolmuş,taksilerden korkar oldum giriş çıkışları çok garip ne yapacağım bilmiyorum :(

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Korkuyorsan korkun geçene kadar trafiğe girme, dert alırsın başına.

hilost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Venox-Saphira
    ben de acemiydim ilk geçişimde mükemmeldi. motosiklete sırf köprüden geçmek için bile binilebilir. özellikle gece..
    yalnız girene kadar ve çıkışta problemli. en sagdan giderken orta seritten saga ayrılan kola fırlayan zibidiler var dikkat etmek lazım...
    diğer türlü cok eglenceli..
    Eğer fark edilmek istiyorsanız... kendinizi gösterin, trafikte arabalar nasıl ilerliyorsa öyle ilerleyin. aralardan makaslar atarak değil...
    kazasız belasız sürüşler.

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    dolmuş ve taksilerden değil sadece bütün arabalardan kork ben çarptım bitanesine yandan çok şükür ucuz atlattım ben ama arabanın sürücüsü benim kadar şanslı değildi... dikkat ediceksin köprüyü genelde bende kullanmıyorum çünkü çok sıkıştırıyolar sirkeciye gidiyosun 2,5 tl veriyosun feribotla hareme geçiyosun çayını yudumlayarak emin ol manzara aynı bişey kaybetmessin canından değerli değil

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı canberk-_- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Köprüden motosikletle geçmek istiyorum ama istanbul trafiğine pek alışık değilim, alışasıya kadar acil şeridi kullansam ceza yermiyim.Eğer yasaksa bazen polis olmuyor polisi göresiyeye kadar ordan gitsem bir sorun olurmu?
    Köprüde acil şeridi bulabilirsen gir kimse bişey demez.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı canberk-_- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    İstanbul'da trafiği köprüden çok daha vahşi olan yerler var. Köprünün özellikle korkutacak bir tarafı yok, hatta bence çoğu yerden daha rahat.

Aşırı rüzgarlı günler hariç. İki buçuk yıldır motor kullanıyorum, her gün olmasa da sık sık köprüden geçerim. Toplamda dört beş defa rüzgar bana korku verecek, hatta bildiğim sureleri okutacak kadar sert esti ama İstanbul genelinin rüzgarlı olduğu günlerdi o günler. Yani sert rüzgarla karşılacağımı tahmin ettiğim halde girmiştim köprüye. İstesem girmezdim.

Bir kere de fırtına çıkmıştı, motoru bırakıp taksiyle maksiyle gelmiştim eve. Çünkü kardeşim köprüden geçerken telefon edip "Abi, rüzgar çok feci. Motorcular köprü ayaklarına sığınmış bekliyor" demişti.

Onun dışında, ambulans, Yunus falan yoksa köprüye yaklaşırken emniyet şeridini, köprü üstünde de sağ şeridin sağını kullandığım çok oldu. Şimdiye kadar ceza, uyarı falan almadım. Gene de belli olmaz ama kayda değer bir ceza riski yok.
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    mr 250 destro
    arkadasım kopruden gecerken yandan carpan ruzgara dıkkat et ozellıkle koprunun ayak kısmından gecerken cok kotu savuruyor

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    emniyet şeridini motosikletler kullanabiliyor mu? cezasız? eminmiyiz arkadaslar
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı pre_lude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emniyet şeridini motosikletler kullanabiliyor mu? cezasız? eminmiyiz arkadaslar
    Cezasız değil, ceza riski düşük. Genelde göz yumuluyor. Ama EDS'li kesimlere dikkat.
    [B]J şimdi asker[/B]

EDS'den kastınız nedir arkadaşlar?

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Açılımı "Elektronik Denetleme Sistemi" olsa gerek. Bazı trafik ışıklarında ve emniyet şeritlerinde mevcut. Olan yerlerde asfaltta koca harflerle EDS yazısı, fotoğraf makinesi simgesi falan oluyor. Fark etmemek neredeyse imkansız.

Nasıl işlediğini tam olarak bilmesem de, duyduğum rivayetlere göre sistemi tetikleyen mekanizma asfaltın altına yerleştiriliyormuş. Üstünden araç geçince yol kenarındaki direklerden fotoğraf çekiliyormuş vesaire.

Bak, benzer bir konuda şöyle bir mesaj buldum:

http://www.motosiklet.net/forum/1307651-post17.html
    [B]J şimdi asker[/B]

Çok teşekkür ederim...

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    kusura bakma ama bu korkuyla allah göstermesin kaza yaparsın trafiğe çık kurallara uy dikkat et yeter alışık olmadığın trafik sana yabancı gelmez istanbulun her yerine gidersin kazasız belasız benim düşüncem bu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)