Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Polisler neden motorcularıdan haz etmez

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 600F
    ben de polis olmayı düşnüyorm inş.ben hepimizi sevip kollayacam elimden geldiğii kadar.ama kasksız görmeyim alırım anhtarını

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    13 mayısta meclis kavşağında tam sağa döndüm Kızılaya dönecem polis durdu. baktı ben durunca arkamda kuyruk oluştu. hadi geç de diyemedi. Evraklarımı istedi. sonra sadece ehliyetini göste dedi. ehliyetsiz motosikletli çok olunca bari şehri merkezine girmesinler diyor olmalılar.

Motosikleti
    VN 800
    yaşadığımız toplumun düzenli ve kargaşasız olabilmesi için mutlaka belirli kuralların ve bu kuralların işlerliğinin kontrolünü yapan görevlilerin olması şart.
    keşke herkes kendisine tanınan çizgiler içerisinde medenice davranabilse. işte bu ayrımı yapabilmek önemli bir husus. ben bütün polis teşkilatından bu konuyu açtığım için özür diliyorum. neticede herkes İŞİNİ yapıyor. ama bahse konu olan polis arkadaşımdan özür dilemiyorum. çünkü o bahsettiğim günkü yaşananları ve bana nasıl davrandığını biliyor.

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bunda sıkılacak bir yan yok.
    Bilakis Polisin görevini yapmasından daha doğal bir şey olamaz.
    Evrakların tamam,kask var...Memur merkezden sorgulamış..sorun yok ve göndermiş. Daha ne bekliyorsun kardeşim?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:01 ----------

Super bir karsilastirma olmus Remzi
    18 yil Amanya da yasadim ve bir cok kez Polisin rutin kontroluna girdim ancak asla gorevliye ne yaptigini sormayi ya da gulmeyi birak, yan bile bakmadim...
    Sikar biraz..dedigin gibi.
    Türk polisi baska ulkaler ile karsilastitrdiginda cok iyi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:06 ----------

Polisimize bakış açınız ve yaklaşımınız hem ön yargılı hem de çok olumsuz
    Her hangi bir ihtiyaç anında onlardan başkasından yardım ve çözüm alabiliyormuyuz?
    Münferit olayları genelleyerek tüm Polisler kötü deiyemeyiz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:14 ----------

Polis öncelikle toplumun düzen ve huzurundan daha sonrada düzenlemelerin uygulanmasın sağlamaktan sorumlu... elindeki bir tomar makbuz ne işe yarıyor peki? hata yapan ceza yemeyi de göze almalı
    son yirmi yılda 2 kez ( on yıl ara ile ) hız limitini aşmadan dolayı ceza yedim....ama yüzlerce kez kontrola girdim ve sorunsuzca çıktım...sıkıntı nerede?
    şimdi arkadaşım haklısın belki biraz fazla abartmış olabilirim son yazımda ama eğer okuduysan, bir öncekinde de başıma gelen iyi bir olayıda anlatmıştım, ve iki yazımda da on parmağın onu bir olmuyor ve hepsi için aynı şeyi söyleyemem diye özellikle belirtmiştim...

ama sözümün hala arkasındayım ki hangi kişiliksiz insanın eline yetki versen bunu kötüye kullanır değil mi? şimdi bunu da yanlış anlayıp polislere kişiliksiz dediğimi zannetmeyin sakın... ama bu konunun daha önceki mesajlarında da yazılmış bir şey...

sanırım ben yanlış anlaşıldım, lafımız birinin kalbini kırdıysa affola...

her meslekte olduğu gibi bu meslektede kötüler çıkabiliyor. devletimizin verdiği gücü kötüye kullanmamak koz olarak kullanmamak gerekli. bana göre bu davranışlarının sebebi motosiklet sürücülerindeki serseri takımının araba sürücülerine oranla daha fazla olması. 30 km hızla gidilmesi gereken caddede gazı sonuna kadar kapatıp giden, bütün trafik kurallarını hiçe sayıp arabaların arasından sağlı sollu geçen, dönüşlerde sinyalsiz dönen serseriler yüzünden motosikletini doğru düzgün süren trafik kurallarına saygılı motosikletçilerimizde mağdur duruma düşüyorlar. polis bu serserileri gördükçe bütün motosiklet sürücülerinide aynı kefeye koymaya çalışıyor. kurunun yanında yaşta yanıyor. geçen yaz başında ana caddelerden birinde geçiyorum çevirme var. abartısız söylüyorum tam bir kamyon motosiklet toplamışlar. memura sordum niye bu kadar çok toplanan motosiklet var, sabahtan beridir çevirmede ehliyeti olan sayılı sürücülerden birisisiniz düzgün adamların rahat gezmeleri için bunları topluyoruz bugün 15 tane kaza oldu ve bunların 10 tanesi motosiklet kazasıydı dedi. benim anlayamadığım bir konuda motosiklet sürücülerinin inatla ehliyet almaması. ehliyet çıkartmanın ücreti ehliyete kesilen cezadan daha ucuzken niye böyle macera aranır anlam veremiyorum, ehliyeti bir kere alacaksın ömür boyu rahat rahat dolaşacaksın. herkesin tekeri düz bassın, kaskı asfalt görmesin

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Riyakar toplum bireylerininde polis memurlarının artık tüm motorlu arac sürücülerinden bıkmasına bir sebep olabilir...İnsanla uğraşmak zor iş...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 150 km/h ile radara girdim 275 TL ceza yedim iNadına inadına polise sorun değil dedim Güldüm acaip deli oluyorlar

Bana da aşırı hızdan ceza yacaklardı, yanlış hatırlamıyorsam 89 km ile. Ben de "Az önce 230la gidiyordum bilsem yavaşlamazdım ceza yediğime değerdi" dedim, bir dövmediği kaldı polisin. Ama çok uyuz olmuştu. Kendi de motocuymuş, sonradan cezayı da kesmedi şaşırdım.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Tamam onların yerine kendimizi koyalım.Verilen emirlere itaat edelim okey.Peki verilen emir ney:vatandaşı çevir iki saat agaç et,görev yapıyorum diye mesai doldur,günlük şu kadar ceza kesmeden gelme,ihbar gelirse olay mahalli sakinleşmeden gitme,hırsızlık olursa şikayetciyi sorguya al hırsızın eşgalini mekanını veya kullandıgı aracın plakasını almadıysa azarla hastaneye götür alkol muayenesi yaptır,şahsiyetinin tanıdıgı yoksa dosyasını raflarda çürüt,gitsin gelsin,rasgelirde yakalar sana getirirse darp uygulamışsa ilgili kanuna göre onun daha agır ceza almasını sagla, suçlunun cezasını çekememesi için ikigün sonra salıver,kanunlardaki eksikleri aksaklıkları üslerine bildirme onlara baskı uygulama bırak vatandaş eziyet çeksin,makam sahiplerinin trafik ve kanuni suçlarına müsaama göster,tarkanı kokain kullanmaktan yada bulundurmaktan nezarete atma (imajı bozulur)kendi odanda agırla(sana kebap söylerse ye gitsin)çünki onun ülkesinin kurallarına göre kullanacagın kadarını bulundurmak suç degil o özellllllll,tüzel felan filan.Yaşanılan toplum düzeni diye bişey varsa bu düzenin yalnızca masum(zavallı degil suçsuz)insanların refahı için daha iyi ne yapılabilir den geçmesi gerekir.Ben vatandaşım devlete vergi veren(yani müşteriyim ve haklıyım)karşılıgında da benimiçin herşeyin en iyisinin yapılmasını isteyen toplulugum.Hırsızlıktan anarşistlikten başka meslegi olmayan insanı ,serbest meslegini icra etmesi için sokaklara salan bir kurumun beni koruyabilecegine inanmıyorum.Allaha emanet yaşıyoruz işte.Ben verilen hizmeti begenmiyorum(vatandaşım)daha iyi olabilir,olmalı......Daha iyi yönetile bilir.İnsanlar çalışıyor belki var güçleriyle amasorun emekverende veya verilen emekte eksiklik degil,istenilen sonuç için adım attırılmaması.Herkese eşit,ayırmadan gayırmadan.

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam onların yerine kendimizi koyalım.Verilen emirlere itaat edelim okey.Peki verilen emir ney:vatandaşı çevir iki saat agaç et,görev yapıyorum diye mesai doldur,günlük şu kadar ceza kesmeden gelme,ihbar gelirse olay mahalli sakinleşmeden gitme,hırsızlık olursa şikayetciyi sorguya al hırsızın eşgalini mekanını veya kullandıgı aracın plakasını almadıysa azarla hastaneye götür alkol muayenesi yaptır,şahsiyetinin tanıdıgı yoksa dosyasını raflarda çürüt,gitsin gelsin,rasgelirde yakalar sana getirirse darp uygulamışsa ilgili kanuna göre onun daha agır ceza almasını sagla, suçlunun cezasını çekememesi için ikigün sonra salıver,kanunlardaki eksikleri aksaklıkları üslerine bildirme onlara baskı uygulama bırak vatandaş eziyet çeksin,makam sahiplerinin trafik ve kanuni suçlarına müsaama göster,tarkanı kokain kullanmaktan yada bulundurmaktan nezarete atma (imajı bozulur)kendi odanda agırla(sana kebap söylerse ye gitsin)çünki onun ülkesinin kurallarına göre kullanacagın kadarını bulundurmak suç degil o özellllllll,tüzel felan filan.Yaşanılan toplum düzeni diye bişey varsa bu düzenin yalnızca masum(zavallı degil suçsuz)insanların refahı için daha iyi ne yapılabilir den geçmesi gerekir.Ben vatandaşım devlete vergi veren(yani müşteriyim ve haklıyım)karşılıgında da benimiçin herşeyin en iyisinin yapılmasını isteyen toplulugum.Hırsızlıktan anarşistlikten başka meslegi olmayan insanı ,serbest meslegini icra etmesi için sokaklara salan bir kurumun beni koruyabilecegine inanmıyorum.Allaha emanet yaşıyoruz işte.Ben verilen hizmeti begenmiyorum(vatandaşım)daha iyi olabilir,olmalı......Daha iyi yönetile bilir.İnsanlar çalışıyor belki var güçleriyle amasorun emekverende veya verilen emekte eksiklik degil,istenilen sonuç için adım attırılmaması.Herkese eşit,ayırmadan gayırmadan.
    kesinlikle çok iyi olmuş...

naproksen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster

+1
    daha eklenebilir ama anlayacak olana bu da yeterli...
    Africa Twin
    lntoftheotherworld.blogspot.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    tam tersi ankarada sallamıyolar bile motorcuları, geçen yaz full ehliyetsiz kullandım bu senede ehliyetliyim daha 1 kere polis durdurup evrak sormadı. her trafik lambasında aradan sıyrılıp en önde duran benim kaç defa polislerle göz göze geldik 1 taneside çevirip kafasını 1 daha bakmadı boşunamı aldık bu ehliyeti durdursalar da bi işe yarasa

ender99108 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhabalar arkadaşlar,uzun süredir bağlanamıyordum motosiklet net e aranıza döndüğüm için mutluyum. Baktım ki bizlerle ilgili bir tartışma mevcut,cevap yazma gereği duydum. Askerdeydim 6 aydır yarın İst.a dönüyorum Allah izin verirse,haziran başında da görevimin başındayım. Askerlik yapınca Emniyet teşkilatının ne kadar profesyonel olduğunu bir kez daha anladım. beni ilgilendiren ve cevap vereceğim çok fazla yazı var genel itibariyle ama hepsine cevap vermek doğru olmaz başlıktan hareketle birşeyler karalıyayım. Ben de motorcuyum,aranızdaki birçok arkadaştan daha çok motosiklet aşığıyım. Ama motorcu dendiğinde ben içinde olmama rağmen 2 hatta 3 defa düşünüyorum. Bu imajı düzeltmek bizlerin elinde,trafikte gürültü çıkartan,makasa giren,etrafa hava atan,kasksız korumalıksız hız yapan,ehliyetsiz 2 teker kullanan bizler değilmiyiz. Şahsınız olmayabilir ama biz bir kişiyiz, o yuzden tüm uzuvlarımızı gözden geçirmemiz lazım. Polisler de genel itibariyle motosiklet düşmanı değiller tabiki, verdiğiniz örnekler şahsi bazda yanlışlar. Saygılarımla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:41 ----------

Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam tersi ankarada sallamıyolar bile motorcuları, geçen yaz full ehliyetsiz kullandım bu senede ehliyetliyim daha 1 kere polis durdurup evrak sormadı. her trafik lambasında aradan sıyrılıp en önde duran benim kaç defa polislerle göz göze geldik 1 taneside çevirip kafasını 1 daha bakmadı boşunamı aldık bu ehliyeti durdursalar da bi işe yarasa
    mesela arkadaşlar hiç aramadan bulduğum bir örnek,şimdi bu arkadaşa ne yapılsa müstehak değil mi ???

Evet polisler motorculardan haz etmez çünki:Onların pırpırlar ile elde edebildikleri bazı özgür tavırları, motorcuların arkalarında bir kurumun garantörlügü olmadan hissedip özgürlüklerini ve özgürce yönlendirebildikleri karakter fırtınasını merak ederler.Bu tabikihepsi için geçerlidir denilemez.Biraz kibirli ve dünyayı ben yarattımlıkları olanlar bunu yapar.Heralde insan olmanın verdigi birtakım zaaflar bunlar.Egitim şartBiz halkız,halktanız.Taşkınlıklarımız olmıyacaksa polise,mikroplarımız olmıycaksa hekime ihtiyacımız olmazdı değilmi.

haklısın piranha katılıyorum sana,bu her görüş için geçerli genelleme yaparak konuşmak büyük bir cehalet,o yuzden bu tür ferdi hareketlerin teşkilatlarımızı,kurumnlarımızı yıpratmasına müsade etmeyin lütfen. Aksaklıkları gidermek için hep birlikte birşeyler yapmamız gerek sadece yermek çözüm değil . saygılarımla

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Şimdi şöyle düşünürsek Yunus Polislerimiz hariç

Arabanın içinde bütün gün sıcakta yan
    Sonra Görev verilen yerde dur kontrol yap
    İnsanlarla uğraşmak zor iş bin bir türlü insanla uğraş..
    Sonra karşıdan motosikletine binmiş sıcak kavada püfür püfür gelen birini kıskanma
    Bazen polislerede hak vermiyo değilim bende olsam bende çekemem

Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi şöyle düşünürsek Yunus Polislerimiz hariç

Arabanın içinde bütün gün sıcakta yan
    Sonra Görev verilen yerde dur kontrol yap
    İnsanlarla uğraşmak zor iş bin bir türlü insanla uğraş..
    Sonra karşıdan motosikletine binmiş sıcak kavada püfür püfür gelen birini kıskanma
    Bazen polislerede hak vermiyo değilim bende olsam bende çekemem
    Sadece polisler değil kimse çekemiyor dostum ama çekememek bahane değil herkes işini düzgün yapacak;)

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı ender99108 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece polisler değil kimse çekemiyor dostum ama çekememek bahane değil herkes işini düzgün yapacak;)
    Sadece polisler değil abi bizim ülkede herkes üstüne düşen görevleri doğru dürüst yapsa zaten ortada sorun olmaz gül gibi yaşayıp gideriz

''Balık baştan kokar''

geçen gün motosikletimle tali yoldan ana yola geçmek üzere arabaların geçmesini bekliyordum arkama bir araba geldi. ben hala bekliyorum arabanın geçmesini bu gerizekalı cep telefonuyla konuşuyor birden gazı kaçırdı küt diye motora vurdu benim. herhalde ehliyetim yok zannederek artist artist arabadan indi. dedim arkadaş koca motoru önünde görmedinmi, bana pişkin pişkin sen karşıdan geliyordun bana çarptın demezmi, bende dedim evet bu motosikletler geri geri gidiyor bende karşıdan geri geri gelip çarptım senin arabana. vatandaş toplanmaya başladı, polis çağıralım anlaşamayacağız seninle dedim kim suçlu görürüz, bizim artist hemen çark etti aman abicim bişeyin varmı yanlış anladın motorda birşey varmı diye taktı geri vitese gidiyor. baktım motorda bişey yok tamam devam et dedim. bu gibi durumlarda ehliyet olmasa suçlu pozisyona düşeceğiz. polis ve ehliyet bu durumlar için şart.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Genelleme yapmak doğru değil esas olay ne biliyormusunuz..
    Kurtlar vadisi ile büyüyen yeni nesil gençler trafikte inanın motorlara daha düşman ama bu genelleme değil yarıdan fazlası böyle...
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler