Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. el alırken nelere bakmak gerekir?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba

ben keeway supershodow almak istiyorum. ilk defa motor alacagım. 2. elde nelere dikkat etmek gerekiyor. elden almak yerine 2. el motor satan firma olarak tavsiye edebileceginiz firma var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    2. eli dükkandan alırsan pahalıya alırsın pek pazarlık şansın olmaz genelde konsinye bırakılmışlardır çoğu şahıs malıdır yıkayıp paklayıp bi kaç yerini yalandan yapıp satmaya çalışırlar

şahıstan alırsan pazarlık şansın olur motorun müdehale edilmemiş halini görürsün neyi var neyi yok ortadadır, şahıstan almak daha iyidir en azından bir sorun olduğu zaman şahısla çözmesi daha kolay olur ama dediğim gibi mutlaka anlayan biriyle birlikte motor alman gerekir yoksa çok üzülürsün

motor almadan önce şunları çok duymuşumdur

abi inş beraber gidicez alamaya

abi dediğin motor en uygunu gerçekten çinli almam hayatta

evet abi bakalım bi honda wave buldum gidip bakarız

ama sonuç hep hüsrandır, cebe para girince 0 alcağın çinli parasına 2. el çok temiz ve çok iyi motor almak ve anlayan birinden akıl alıp yanlışa düşmemek hep göz ardı edilir, gidip sıfır çinli yada fiyasko katakulli bir motor alınır ondan sonra falan filan dinlersiniz
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    motordan çok iyi anlayan (bak çok iyi anlayan diyorum böyle etrafta iki tur atınca kendini f16 pilotu sanan salaklardan bahsetmiyorum) biriyle git almayı düşündüğün motora paraya kıyıp 6 litre benzin doldur en az 100 km dene hoşuna gitmeyen kıllandığın bişey varsa direk vazgeç
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motordan çok iyi anlayan (bak çok iyi anlayan diyorum böyle etrafta iki tur atınca kendini f16 pilotu sanan salaklardan bahsetmiyorum) biriyle git almayı düşündüğün motora paraya kıyıp 6 litre benzin doldur en az 100 km dene hoşuna gitmeyen kıllandığın bişey varsa direk vazgeç
    kim satacağı motoru 100km kullandırır yapma allah aşkına adamlara 1 tur atayım diyorsun cins cins hareketler yapanlar oluyor sen olsan alıcıya 100km verirmisin al beğenmezsen geri getir diye
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

kwsk-boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r repsol
    en iyisi bi tamirciye git. biraz sohbet et zaten sıcak kanlı konuşkan bi insansa kendini hemen belli eder. sonra kendisine söyle motor alıcam yardım et diye. kesinlikle seni kıracağını sanmıyorum. çünkü motor tamircilerinin bi çoğu eskiden beri motor aşıklarıdır ve böyle bişe istediğin için sevinirler. en iyi yol bu derim şimdiden hayırlı olsun güle güle kullan.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim satacağı motoru 100km kullandırır yapma allah aşkına adamlara 1 tur atayım diyorsun cins cins hareketler yapanlar oluyor sen olsan alıcıya 100km verirmisin al beğenmezsen geri getir diye
    abicim adam sonuçta satmıyo mu? adam sürsün artçı olarak otur eğer motorda ses varsa artçı her zaman daha iyi duyar
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)