Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

0 Km Motor Aldım Ve Nasıl Rodaj yapmam Lazım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorum Kanuni Seyhan Tek kişimi binmem lazım Binmem gerekiyorsa kaç km tek kişi binmeliyim motorumun hızlı gitmesini istiyorum BU kadar Bilgili kişileR Yardım ederseniz sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Kullanım kılavuzunu oku.İlk 1000 km fazla zorlama.2 kişi bin ama çok fazla uzun yol gitme.Motoru çok ısıtma.Ara ara dinlendir.
    HONDA

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanım kılavuzunu oku.İlk 1000 km fazla zorlama.2 kişi bin ama çok fazla uzun yol gitme.Motoru çok ısıtma.Ara ara dinlendir.
    Kullanım Klavuzunu Okudum önceki Motorumda ve motora 2 kişi bindim motor sagır açıldı

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Motosikleti sıkıştırmadan farklı devir ve vites aralıklarında kullanma sanatına RODAJ deniyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Vitesleri maksimum tork devrinde değiştir ve buna yakın daha düşük devirde sür, maksimum güç devrine mecbur olmadıkça girme.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesleri maksimum tork devrinde değiştir ve buna yakın daha düşük devirde sür, maksimum güç devrine mecbur olmadıkça girme.
    Bu forumun senin gibilere ihtiyacı her zaman oldu ve olacaktır....

Bir anlatım bu kadar tıbbi terimlerle bu kadar güzel anlatılırdı...

Yahu bu dediklerini bu forumda yıllardır motor kullanan kaç kişi anlar ki?....

Adamın ilk motoru....

Ver gazı 70 i geçme ilk 500 de..Tek kişi... 500 den sonra allah ne vardiyse çevir diyceksiniz...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Kullanım klavuzunu oku.. Zaten muhtemelen sana o motoru satan adamda bunu söylemiştir.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

İlk motoru mu acaba

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    İlk motoru mu acaba
    Bence ilk motorudur abi.. 2. veya 3. motoru olmus olsaydi en azindan rodaj'in nasil yapilacagini bilirdi
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İlk motoru mu acaba
    Alıntı mrbactery adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum Kanuni Seyhan Tek kişimi binmem lazım Binmem gerekiyorsa kaç km tek kişi binmeliyim motorumun hızlı gitmesini istiyorum BU kadar Bilgili kişileR Yardım ederseniz sevinirim...
    Bunu sorduğuna göre ilk motoru.... Ya da yeni kullanıcı....

2. motoru da olsa anlayacağını sanmam... Çok teknik bilgiler.... Gerçi gençlik şimdilerde çok hızlı...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    hocam tork devrını nasıl bılıcez bızı aydınlatırmısın? 5. vıteste ıken kac bın devır aralıgında kullanılmalı rodaj halındekı motor?mecbur oldugumuz hallerde anı devır yukselmesınde motor cok zarar görürmü

Kullanım Klavuzunu Okudum önceki Motorumda ve motora 2 kişi bindim motor sagır açıldı
    Bilmem kaçıncı motoru.

Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam tork devrını nasıl bılıcez bızı aydınlatırmısın? 5. vıteste ıken kac bın devır aralıgında kullanılmalı rodaj halındekı motor?mecbur oldugumuz hallerde anı devır yukselmesınde motor cok zarar görürmü
    Teknik değerlerine bakacaz motorun internet-kullanım kılavuzu - reklam broşürü...
    Yüksek hızlarda kullanılmaması kullanım kılavuzunda belirtilir,5. viteste düşük hızda zorlanarak kullanım da rodaja terstir.
    Ani devir yükseltmen çok gerekiyorsa sağlığın açısından yükseltirsin.
    Akıcı şekilde süreceksin zaten maksimum tork devri de az buz bişey değil. 7000-7500 çeviriyorsun.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Hemen hemen bütün motosıkletlerin rodajı birbirine benzer.ilk 500 hatta 1000 km motoru sıkıştırmadan uygun devirlerde sık sık vites değiştirerek ortalama 5000-6000 deviri geçmeden kullanmak gerekir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:51 ----------

Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen hemen bütün motosıkletlerin rodajı birbirine benzer.ilk 500 hatta 1000 km motoru sıkıştırmadan uygun devirlerde sık sık vites değiştirerek ortalama 5000-6000 deviri geçmeden kullanmak gerekir.
    Acil durum da mecburiyet halinde elbette kısa süreli olarak devir yükseltebilirsin

İlk 500 km tek kişimi Binmeliyim ?

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    sevgili dostum .. öncelikle ikikişi rodaj olmaz.. ayrıca .. gece soguk havada hararet görmeden rodaj yapmalısın .. motoru zorlamadan.. kulanım kitapçıgında yazılan şekilde kullanman yeterli olacaktır.
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    ilk motoru dağıtmadan motorun nasıl kullanıldığını öğrenemezsin
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    ilk motoru değil bari zahmet edip topiği okuyun zaten kaç mesaj var abiler! kardeş sende tek kişi bin 6-7 bin deviri geçme ilk 700 km de gerisi kolay zaten ani kalkışlar ve hızlanmalar yapma nazik davran!
    Master of Davar

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    ilk 500 kilometrede motoruna her vitesi göster ve mümkün olduğunca bağırtmadan ve bayıltmadan (bayıltmadan kastım yüksek viteslerde düşük devirlerle kullanmak ) normal devirlerde kullan buradaki devir değerleri herzaman değişir ölçü kulağın olmalı daha sonra, 500 km yi devirdikten sonra yani. uygun bir yolda mümkünse hafif rampa aşağı yada düz. kesinlikle yokuş yukarı olmasın 5. viteste gazı sonuna kadar açmamak şartıyla motoru sıkıştırmaya başla tabi bu sıkıştırma abartılı olmamalı yani bu sıkıştırma sıcak havalarda en fazla 30-40 saniye maksimum 1 dakikayı geçmeyecek şekilde olmalı uygun hava şartlarında buna 1 dakika daha ekleye bilirsin bunu tıpkı bir insanın kondisyonunu geliştirmesi olarak düşün ara ara kısa süreli depar atmak gibi bişey ful depar gidersen kitlenirsin . sonra gazı kapatıp normal devirde kullanıma devam edilmeli motor rahatlatılmalı bu şekilde en iyi sonucu alırsın en az yıpranmayı sağlarsın

buarada KAZAMAİ arkadaşımın soylediği ve benim atladığım önemli bi konu daha sakın sakın! ani kalkış ve hızlanma yapma mümkün olduğuncada sert fren yapmamaya özen göster yani işin özü oldukça sakin kullan

Öncelikle hayırlı olsun, 2 kişi binebilirsin tabi motoru ancak yormadan kullan fazla sorun çıkarmıyacaktır çünkü 0 motor ;)

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    2 kişi bin fakat düz yolda bin rampaya vurma zararı olur. 2 kişi bindiğinde çekişi zayıflıyo diye de yüksek devirlere cıkma sakın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler