Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet İçin Rampa(Motorum Mahsur Kaldı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı mcyassin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada motosikletim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:33 ----------

Valla gariban gariban bakıyo öyle resimdeki gibi
    abi motor gariban gariban bakmıyo aslındaben ordan rahat rahat çıkarım sadece şu önüme kalas gibi bişey koyun gerisi sorun değil diyomakine çok süpermiş güle güle kullan...yorum yapmadım ama resmi görünce dayanamadım o motor ordan çok rahat çıkar sadece debriyajı hızlı bırakırsan ön kaldırırsınbu şaka tabi...alıştıktan sonra ordan inip çıkmak sana çoçuk oyunu gibi gelcek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    ampayı gözünde çok büyütüyorsun biz enduro gibi ağır motorları o rampalardan çıkarıyoruz.

her şeyden önce yavaş gitme ve dar manevra kabiliyetine sahip olman lazım motoru garajdan çıkarmadan önce motoru yatırmadan arka fren. gaz ve debriyaj üçlüsünü kullannarak kendi etrafında dönmeye çalış. sonra o rampanın ne kadar kolay olduğunu göreceksin.

bunu denemeden önce dar alanda manevra kabiliyeti için biraz internette araştırma yapmanı tavsiye ederim.

iyi sürüşler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:57 ----------

bu arada yeniden okuyunca fark ettim de

mont ve koruma aparatların yokken hyo 650 biniyormusun yoksa benmi yanlış anladım
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    MT den slamdunk'ın motoru galiba bu. Hayırlı olsun.

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı yt_servan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ampayı gözünde çok büyütüyorsun biz enduro gibi ağır motorları o rampalardan çıkarıyoruz.

her şeyden önce yavaş gitme ve dar manevra kabiliyetine sahip olman lazım motoru garajdan çıkarmadan önce motoru yatırmadan arka fren. gaz ve debriyaj üçlüsünü kullannarak kendi etrafında dönmeye çalış. sonra o rampanın ne kadar kolay olduğunu göreceksin.

bunu denemeden önce dar alanda manevra kabiliyeti için biraz internette araştırma yapmanı tavsiye ederim.

iyi sürüşler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:57 ----------

bu arada yeniden okuyunca fark ettim de

mont ve koruma aparatların yokken hyo 650 biniyormusun yoksa benmi yanlış anladım

Kaskım var sadece ama almam gerekecek galiba en azından bir mont.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:31 ----------

Alıntı lacivert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT den slamdunk'ın motoru galiba bu. Hayırlı olsun.
    Evet onun motoruydu hocam..Teşekkür ederim..

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Sağlam bir kalas hani şu etli olanlardan işini rahatça görebilir.

İyi bir debriyaj ilede motora binmeden o motor ordan çıkar.Ama sen deneme,pek tecrübem yok diyorsun.Senin için iyi olan,boşa alıp bir iki kişinin yardımıyla çıkara bilirsin.

Kolay gelsin
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    yahu ne alemsiniz geç o çıkıntının önüne motorla at bir e devir ibresinide 6.7 000 de gör debriyajı bırak bak nasıl cıkıyosun ;) şahsen ybr den biliyorum affetmiyor
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    kınetıc Honda-xl200
    alışmmadık kıcta don durmaz kardesım (x düşe kalka öğren asla pes etme ben olsam oyle yaparım kendine güvendikten sonra birşey olmaz olsada koymaz:D

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Kırıcı olabilir ve bu nedenle şimdiden özür dilerim ama birkaç şey de ben eklemek istiyorum;

1) 125 cc scooterdan sonra bir anda gt 650 gibi bir canavara geçmek hakikatten yürek ister; sizi tebrik ederim..

2) Montunuz bile olmadan sadece kaskla gt650'ye binebilmek de ciddi bir cesaret gerektirir, bundan ötürü de sizi kutluyorum..

3) Umarım bedeniniz sadece bu yürekten (ve sağladığı cesaretten)ibaret değildir, beyniniz de gayet iyi çalışıyordur ve 125cc scooterdan sonra 650cc bir naked'in ne gibi sorunlara yol açabilecek bir canavar olduğunun farkındasınızdır..

4) Aslında çıkıştaki basamak o motorun herhangi bir takoza falan gerek kalmadan rahatlıkla çıkabileceği yükseklikte bir basamaktır ama bunun için sizin bu motorla bayağı bir tecrübe edinmeniz gerektiğini düşünüyorum..

5) Bahsettiğiniz rampa bu motor için rampa bile değildir, biraz tecrübe kazandıktan sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız..

Ve son olarak bu çıkışı ve rampayı dert eden biri olarak 125cc bir scooterdan sonra hangi cesaretle o motoru aldığınızı gerçekten çok merak ediyorum, şahsi düşüncem öncelikle o motoru oradan sizin değil de vitesli motor kullanmayı bilen bir başkasının çıkarmasının daha iyi olacağıdır.

Trafiğe çıkmadan önce sizin de mümkünse trafiğe kapalı boş bir alanda o motorla bayağı bir çalışma yapmanız gerektiğini düşünüyorum. Zira o motorun 125cclik bir scooterla uzaktan yakından alakası olmadığı gibi debriyajla arka freni karıştıran birinin trafiğe çıkmadan önce bazı şeyleri tam olarak yerine oturtması kaçınılmaz bir gerekliliktir..
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Yapı marketlerden 500 kg 750 kg taşıya bilen seyyar çanskallar va onlardan al bence
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

dostum be o motorla yeterli tecrübe edinmeden ordan çıkmaya çalışma :D rampanın sonunda bi keşifyapki scooter'a benzemez füze gibi fırlarsan dışarda kimseye çarpmayasın scooterla kolay tabi ama bu canavarla ii bi motivasiyondan sonra çıkılır :D ama dediğim gibi dışarda bi keşifyap :D çıkar çıkmaz karşına bi insn veya araba çıkmasın :D git bi tabaka sunta al 60 liraya geniş bi yol yap kendine çok sağlıksız bi yolmuş ;) scooterlarıda baya yıprtatmıştır o rampa yani sıksık kayış gevşemiştir kalkışlarda muhtemelen titreme getirmiştir scooterlara

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı monte986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum be o motorla yeterli tecrübe edinmeden ordan çıkmaya çalışma :D rampanın sonunda bi keşifyapki scooter'a benzemez füze gibi fırlarsan dışarda kimseye çarpmayasın scooterla kolay tabi ama bu canavarla ii bi motivasiyondan sonra çıkılır :D ama dediğim gibi dışarda bi keşifyap :D çıkar çıkmaz karşına bi insn veya araba çıkmasın :D git bi tabaka sunta al 60 liraya geniş bi yol yap kendine çok sağlıksız bi yolmuş ;) scooterlarıda baya yıprtatmıştır o rampa yani sıksık kayış gevşemiştir kalkışlarda muhtemelen titreme getirmiştir scooterlara
    Babamınkini bilmiyorumda benim scooter'da bi ara titreme olmuştu çok fazla sonra düzeldi kendiliğinden,kesin o bahsettiğin durumdan kaynaklanmıştır. Hiç aklıma gelmemişti. Abi daha yol falan yapamam oraya bütün parayı comet'e saydım oradan bugun yarın çıkıcam videoyuda burada paylaşıcam çıkacak adam var oradan ama kendim çıkıcam hırs yaptım Rampanın sonu apartmanın bahçesine çıkıyo bu arada dediğin gibi dikkat etmek lazım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:33 ----------

Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırıcı olabilir ve bu nedenle şimdiden özür dilerim ama birkaç şey de ben eklemek istiyorum;

1) 125 cc scooterdan sonra bir anda gt 650 gibi bir canavara geçmek hakikatten yürek ister; sizi tebrik ederim..

2) Montunuz bile olmadan sadece kaskla gt650'ye binebilmek de ciddi bir cesaret gerektirir, bundan ötürü de sizi kutluyorum..

3) Umarım bedeniniz sadece bu yürekten (ve sağladığı cesaretten)ibaret değildir, beyniniz de gayet iyi çalışıyordur ve 125cc scooterdan sonra 650cc bir naked'in ne gibi sorunlara yol açabilecek bir canavar olduğunun farkındasınızdır..

4) Aslında çıkıştaki basamak o motorun herhangi bir takoza falan gerek kalmadan rahatlıkla çıkabileceği yükseklikte bir basamaktır ama bunun için sizin bu motorla bayağı bir tecrübe edinmeniz gerektiğini düşünüyorum..

5) Bahsettiğiniz rampa bu motor için rampa bile değildir, biraz tecrübe kazandıktan sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız..

Ve son olarak bu çıkışı ve rampayı dert eden biri olarak 125cc bir scooterdan sonra hangi cesaretle o motoru aldığınızı gerçekten çok merak ediyorum, şahsi düşüncem öncelikle o motoru oradan sizin değil de vitesli motor kullanmayı bilen bir başkasının çıkarmasının daha iyi olacağıdır.

Trafiğe çıkmadan önce sizin de mümkünse trafiğe kapalı boş bir alanda o motorla bayağı bir çalışma yapmanız gerektiğini düşünüyorum. Zira o motorun 125cclik bir scooterla uzaktan yakından alakası olmadığı gibi debriyajla arka freni karıştıran birinin trafiğe çıkmadan önce bazı şeyleri tam olarak yerine oturtması kaçınılmaz bir gerekliliktir..
    Alınmadım kesinlikle söyledikleriniz mantıklı şeyler.. Ama hocam bi yerden başlamak lazımdı. Cbf alıp Ybr alıp arada kaybedecek nakitim olmadığı için comet'i seçtim. 10-15 km'de kullanmıştım indirmeden. İlk tecrübem olmasına rağmen bir kere stop ettirmedim mesela. Ve sanki yıllardır üstündeymişim gibi hissettim kendimi. Slamdunk şahidimdir(selamlar,sevgiler kendisine buradan). Ve o 10-15 km'nin içinde bir de arkadaşımı aldım arkama,nasıl rahat sürebilcem mi acaba diye,salakçaydı biliyorum ama yine zorlanmadım. Sanki o da yıllardır artçımdı Bence tek hatam kendime çok fazla güveniyorum. Ama ne demişler..Sonunu düşünen kahraman olamaz

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Dostum ne oldu cikardinmi canavari.Merakla sonuclari bekliyoruz...
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ne oldu cikardinmi canavari.Merakla sonuclari bekliyoruz...
    Abi malum haftaiçi işyerindeyim bugun takoz bakıcam, ama çıkarmayı denemem muhtemelen hava bozuk(çıkardımmı o gün full bineyim diyorum)..Ama çıkardğım gün videoyu paylaşıcam sizlerle

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Abi malum haftaiçi işyerindeyim bugun takoz bakıcam, ama çıkarmayı denemem muhtemelen hava bozuk(çıkardımmı o gün full bineyim diyorum)..Ama çıkardğım gün videoyu paylaşıcam sizlerle
    tamam bekliyoruz.ama bir ik arkadas ta al yanina yardimci olsunlar,
    RIDE or DIE

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Şimdilik bi takoz makoz bişeyler yaptır..
    Motora alışınca o rampayı hafif teker yaparak bile çıkarırsn
    Hatta olayı kavradıktan sonra o rampadan çıkmak çok eylenceli bile olabilir
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    öncelikle yeni motorun hayırlı olsun güzel günlerde binersin umarım...basamağa marangozdan takoz yaptır baya işini görür senin bende yıllardır yarım metre kadar yukarı çıkarıp indiriyorum motoru(yol alçakta kalıyor) tabi scooter ve cbr bana çocuk oyuncağı geliyordu da gt650 beni de aşar(225kg)basamağı çıkartman kolayda rampayı çok çalışman lazım elin alışınca bence rahat çıkıp inersin gözünü korkutma bence,ben korkuttum cbr aldım pişmanım 250-500 cc arıyoz bakalım
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    rampan kısa ve dik birde çıkış noktan çok dar,
    1-mavi demirlerin 4 tanesini kesiceksin
    2-betona spiralle 5-10 cm arayla yatay kanal açıcaksınki lastiğin yer tutsun hani otoparklarda var
    3-yapacağın rapma geniş olacak manevra yapmadan direk çıkabilesin
    4-650 devirli makinedir panikleyip ufak bir ara gazında pati çeker sağa yada sola yatarsın sabit gazla çıkman gerek
    5-paniklersen düşerim dersen düşersin bunu unutma kendine güven
    çıktığın yer genişmi,direk kavşakmı,caddemi onu bilmiyoruz orası ayrı bir sorun

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rampan kısa ve dik birde çıkış noktan çok dar,
    1-mavi demirlerin 4 tanesini kesiceksin
    2-betona spiralle 5-10 cm arayla yatay kanal açıcaksınki lastiğin yer tutsun hani otoparklarda var
    3-yapacağın rapma geniş olacak manevra yapmadan direk çıkabilesin
    4-650 devirli makinedir panikleyip ufak bir ara gazında pati çeker sağa yada sola yatarsın sabit gazla çıkman gerek
    5-paniklersen düşerim dersen düşersin bunu unutma kendine güven
    çıktığın yer genişmi,direk kavşakmı,caddemi onu bilmiyoruz orası ayrı bir sorun
    Çıktığım yer apartmanın bahçesi,çoluk çocuk yoksa problem yok

Bu arada dün benim o esneyen rampanın altına taş koyup çıkmayı denedim. Yine stop yine stop. çıkmadan bi saat önce scooterdaydım. Aklım yine ona gitti Arka freni tamamen unutuyorum Sol el sanki arka fren Ordan çıkmak bana göre değil onu anladım :( Babamdan rica edicem çıkarsın bi dahada içeri sokmıcam. Kilitlerim napıyım yani,çalamazlar herhalde aparmtmanın bahçesindende.

Acaba scooter'a binmesem bi süre en azından hyo'ya alışasıya kadar o huyumdan vazgeçer miyim sizce?(sol eli arka fren sanmak,ayağımın altındaki frenin sanki hiç yokmuşçasına hareket etmem)

Bir de galiba yanlış yaptık gt 250 almamakla bu motoru ben gözümde çok büyütmeye başladım

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Çıktığım yer apartmanın bahçesi,çoluk çocuk yoksa problem yok

Bu arada dün benim o esneyen rampanın altına taş koyup çıkmayı denedim. Yine stop yine stop. çıkmadan bi saat önce scooterdaydım. Aklım yine ona gitti Arka freni tamamen unutuyorum Sol el sanki arka fren Ordan çıkmak bana göre değil onu anladım :( Babamdan rica edicem çıkarsın bi dahada içeri sokmıcam. Kilitlerim napıyım yani,çalamazlar herhalde aparmtmanın bahçesindende.

Acaba scooter'a binmesem bi süre en azından hyo'ya alışasıya kadar o huyumdan vazgeçer miyim sizce?(sol eli arka fren sanmak,ayağımın altındaki frenin sanki hiç yokmuşçasına hareket etmem)

Bir de galiba yanlış yaptık gt 250 almamakla bu motoru ben gözümde çok büyütmeye başladım
    Benimde İlk vitesli motoru aldıgımda öyle bir huyum vardı..Debriyaj nerde onu Bile bilmiyordum Debriyajla arka freni karıştırıyordum.. 3 Gün sürdü alışmam..Motor oldukdan sonra Çok rahat alışırsın O rampayıda Çok rahat çıkarsın 1 hafta kullan motoru Ondan sonra aparat bile koymadan çıkarsın..

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    Arkadaşlar Yasinin eklediği o fotolara bakarak motosikleti çıkartmak istediği rampanın eğiminin az bişey olduğunu sanmayın. Fotoğraflarda çok geniş ve eğimi az bir rampa gibi görünüyor ama işin aslı öyle değil. Ben motosikletimi Yasin'e sattığım gün bana o rampayı gösterdi ve ben kesinlikle indirmemesi gerektiğini söyledim. Ama Yasin kafasına koyduğunu yapmışsın

Sonuç olarak lafıma gelmişsin sanırım. Gayet güzel bahçesi olan bir sitede oturuyorsun. Güvenlik konusunda fazlaca kaygılanıyorsun bence. Motoru zincirleyebileceğin bir çok yer mevcut. Üzerini de örtersin, çok da iyi olur.

Son olarak rampadan bahsedelim. Ben 1.98 boyunda, Hyo üzerinde 7 bin onun haricinde de yaklaşık 30 bin km yi devirmiş biri olarak motoru o rampadan indirip çıkarmayı kesinlikle güvenli görmüyorum çünkü en küçük denge hatasında rampanın bir yanı boşluk.

Motosikletin gücü 200 kiloyu değil ordan çıkarmak 2 metre havaya fırlatacak kadar güçlü olabilir ama risk risktir. Özellikle de Yasin için daha zor olacaktır çünkü 1.65 civarı boy ve nispeten zayıf sayılan biri için 200 kg luk motor ile eğimde başa çıkmak kolay olmayacaktır.

Şimdi 7000 bin km boyunca kullanıp en küçük çiziği bile olmadan içim rahat bir şekilde sana sattığım motorun oraya indirip çıkarırken çizilip zarar görmesini cidden istemem. Daha uzun yıllar aynı şekilde tertemiz kullanmanı isterim. Sen sen ol deneyimli birini bul ve o motoru ordan çıkarttır ve o garajı kullanma. Benim tavsiyem. Dinlemek sana kalmış.

Sana kolay gelsin Yasin..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler