Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

kanuni BS 100 nasıldır kullanan varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı klm644 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mesaj atan atmayan konuyu okuyan okumayan herkese teşekkürler.

bu gün hayırlısıyla kanuni bs 100 ümü aldım.

ilk izlenimlerim çok olumlu. 2kişi bindik gayet güzel gidiyor.

kullandıkça izlenimlerimi aktarırım. hepiniz sağolun.

Arkadaşım nasıl kullanıyor musun? memnun musun? ben de bs 100 düşünüyorum da..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Öncelikle tüm motosiklet.net ailesine selamlar. Uzun zamandır takip ediyorum siteyi, yeni üye oldum ve yeni yazıldım ehliyet kursuna. Bende "Kanuni Bs 100" modelini düşünüyorum. Alıp kullanan arkadaşlar varsa bizleri daha çok bilgilendirirlerse sevinirim. Herkese kazasız sürüşler..

Motosikleti
    Kanuni bs 100
    bende almayı düşünüyorum bu motordan ama cub' mı alsam bs 100 mü karar veremedim açıkçası ?

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende bs 125 var şuan 4500 km deyim motorunda sıkıntı yok tık demedi o kadar zorlamama rağmen ben çiftçi adamım tarlaya tapana gidiyorum motorsikletle gidiyorum yollarda çamur su toz 2 yıldır kullanıyorum her hangi bişey çıkarmadı eksi yönü titreşim var bir de elektrik sisteminde sakatlık var benim sol arka sinyal patlayıp duruyor uzun yolda yaptım yaklaşık 240 km tek mola fakat her yerim uyuştu malum titreşimi var 90 km ile rahat gidebiliyorsun 125 lik te ama 100 lük de durumlar nasıl bilemem

Motosikleti
    Kanuni bs 100
    peki bu motorlarda boşa atabiliyomusun hareket halinde herhangi bi viteste giderken rampa aşağı falan..bazıları 1. yada 2. viteste olman gerekiyo falan diyolar böyle bişey varmı yani 3 te 4 te atamazmıyım

boşa atmak derken nasıl yani kardeş mesela yokuş aşağı inerken boşa alabiliyormusun diye anladım ben eğer öyle ise evet istediğin gibi oynuyorsun viteslerle sıkıntı yok bende
    saatte 95 km hızla giderken ilerde bi yerde duracaksam debriyaja basıp 5-4-3-2-n yapabiliyorum tık tık tık atıyor

Motosikleti
    Kanuni bs 100
    evet boş derken boş vitesi kastetmiştim..bazılar hileli boş yapıyo diyelim 4. vitestesin 3 e düşürür gibi basıyosun vites pedalına ama çok hafif bi şekilde boşa geçiyo arada kalıyo dişliler hiç denedinmi zararı varmı acaba bu yöntemin.. benim kuzende 125 minsk var 18 senedir böyle kullanıyo daha şanzuman tık demedi

valla hiç bilmiyorum o konuda ama boşa geçtikten sonra hilesine gerek yok minsk konusuna gelince bizdede vardı babamın 12 yıl motoruna anahtar değmedi o bambaşka bi konu

Motosikleti
    Kanuni bs 100
    anlıyorum..sanırım bs 100 de karar kıldım ben vergisiz olsun az yaksın temiz kullanayım yıllarca arkama bakmayım istiyodum bu yüzden kafamda 2 seçenek vardı gerçi hala var ya cub diye tabir edilen yarı otomatik şanzumanlı bi motor ya da bs-ugk tarzı elden debriyajlı bi motor alıcam ama şimdi kafam bs ye daha çok yattı..

sen bilirsin kardeşim bana kalırsa bs al cup a bakma hem alışmış olursun viteslere falan yarın motoru büyütmek istediğin zaman vites konusunda sıkıntın olmaz düzgün kullanırsan kitabına göre kafanı ağrıtmaz ben memnunum yağını hava filtresini servisin peryodik bakımlarında daima kontrol ettir masraftan kaçma işte o zaman sana motorluk görevini yapar bakmaz da hor kullanırsan sende ondan sana karşı bir görev bekleme

Motosikleti
    Kanuni bs 100
    aynen kardeşim zaten benim bu işlere çok merağım var yeri geldimi bütün parçalarını kendim söker yapar takarım bu yüzden uzun ömürlü, klasik, modası geçmiyecek tarzda bi motorum olsun istiyorum bakım konusunu hiç kafama takmıyorum bile gözüm gibi bakarım motora..bu motorda plastik aksamın olmaması motorun ömrünü uzatır diye düşünüyorum yani büyük ihtimal bi aksilik olmazsa bu bu motoru alıcam

şimdiden hayırlı uğurlu olsun zaman sana o zaman az yakar seni taşır fazlası ile

klm644 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni bs 100
    Suatt kardeşim ben Bs 100 ü geçen sene mayısta aldım Bu zamana kadar çok fazla kullanamadım henüz plaka çıkartmadım faturasıda kesilmedi dolayısıyla kaçak kaçak en fazla 400 km felan yapabildim ama inşallah önümüzdeki hafta plakasını çıkartcam ve daha çok kullanmaya başlayacağım.
    dediğim gibi fazla kullanamadım ama kullandığım süre boyunca nasıldı dersen çok memnun olduğumu söyleyebilirim en azından benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.
    Vergisiz bir motor istiyorsan, ekonomik olsun diyorsan, 80 civarında bir hız bana yeter diyorsan(80 i hiç geçmedim daha zorlasam belki geçerdi ama titreşim inanılmaz artıyor 80 e kadar kabul edilebilir seviyede), Tipi biraz güzel olsun diyorsan(mondiye göre tipi bence güzel ama çelik jant olsaydı daha güzel olacaktı illa sen çelik jantlı istersen sanırım kübanın çelik jantlı 100 lük bir modeli var ona bakabilirsin ama kalitesi nasıldır bilmem) Birazda kaliteli olsun dersen(Bence çinlilerin içinde en kalitelisi) BS 100 biçilmiş kaftan.
    soruların olursa elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışırım. Hangisini alırsan al şimdiden hayırlı olsun.

pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    kardeşlerim kanuni'den uzak durun..Hem fiyatı kalitesine göre cok pahalı,hem de cok titriyor..Kanuni den alınacak tek motor Breton 125'tir..O da bazı işlemler yapılarak adam edilebilir.Diğer CG Tipli motosikletler gibi.Ama kanuni bs 100 4 vitesli,yatay motorlu sorun cıkaran bir motor..İlla yatay motorlu alacam dersen, Kuba CG 100 Action alacaksn.tabi 4 vites bunlar.bir de Çelik Sk 100-3 var..Google'de kolat motor yazıp cıkan siteye girerseniz incelersiniz.100 Cc ama egzantrik zincirli,yani alındıktan sonra 35 Tl 125 cc silindir parası verip taktırıp vergi vermeden 125 lik motora binersiniz..Çünkü Sk 100-3 'ün karbüratörü vb. 125 CC lik..Ya da Kuba CG 100 Sport bakabilirsin ama motor alacaksan 5 vitesli alacaksın ve 100 Cc istersen Çelik Sk 100-3..Cok memnun kalacaksınız..Bende Kuba CG 150 Kullanıyorum,Diğer marka motorları benim motorumun balansörüne kurban ederim )
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    sevgili arkadaşım işin acemisiyim hobi olarak bineceğim arabam var diyorsan bence kanunisi olan arkadaşlar alınmasın fakat hiç bulaşma derim kendim 2 adet parçalara ayırmak sureti ile parçaladım yanlış anlaşılmasın parçalara ayırdım binerek eskitmedim,ve o şartlar altında parça sağlamlık ve kalitesini beğenmiyorum özellikle hobi olarak arada sırada bineceğin için daha önemli ,o arada sırada binmelerde bile sana sorun çıkardığı ve gözün arkada kalmadan yola çıktığında sorun yaparsa seni motordan soğutur sonra hepsini aynı zannedersin ve senin hobi ddiğin şey sıkıntı olur sana bütçende kısıtlı fasla para vermem diyorsun o parayı kanuniye verene kadar iyi marka kaliteli bir 2 ci el motorsiklet almanı yeğlerim hiç olmazsa sağını solunu yaptırır adam gibi binersin ,birde vergisinden bahsetmişsin ben motorumu 4 ay önce aldım ve yıllık vergisi 80 lira 150 cc honda cbf bu motorda çin malı ama honda kalitesinde hondanın demek istediğimi sanırım anlamışsındır , bence yola çıkıp sorun çıkarsada çıkarmasada sıkıntılı şekilde yolculuk yapacağıma gözün arkada kalmadan kalite malzemeden yapılmış bir 2. el motora binmek daha mantıklı bu benim kişisel düşüncem herkezinkine saygım var...

Motosikleti
    kanuni bs 100
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşım işin acemisiyim hobi olarak bineceğim arabam var diyorsan bence kanunisi olan arkadaşlar alınmasın fakat hiç bulaşma derim kendim 2 adet parçalara ayırmak sureti ile parçaladım yanlış anlaşılmasın parçalara ayırdım binerek eskitmedim,ve o şartlar altında parça sağlamlık ve kalitesini beğenmiyorum özellikle hobi olarak arada sırada bineceğin için daha önemli ,o arada sırada binmelerde bile sana sorun çıkardığı ve gözün arkada kalmadan yola çıktığında sorun yaparsa seni motordan soğutur sonra hepsini aynı zannedersin ve senin hobi ddiğin şey sıkıntı olur sana bütçende kısıtlı fasla para vermem diyorsun o parayı kanuniye verene kadar iyi marka kaliteli bir 2 ci el motorsiklet almanı yeğlerim hiç olmazsa sağını solunu yaptırır adam gibi binersin ,birde vergisinden bahsetmişsin ben motorumu 4 ay önce aldım ve yıllık vergisi 80 lira 150 cc honda cbf bu motorda çin malı ama honda kalitesinde hondanın demek istediğimi sanırım anlamışsındır , bence yola çıkıp sorun çıkarsada çıkarmasada sıkıntılı şekilde yolculuk yapacağıma gözün arkada kalmadan kalite malzemeden yapılmış bir 2. el motora binmek daha mantıklı bu benim kişisel düşüncem herkezinkine saygım var...
    Arkadaşım sen 1 sene geriden takip ediyosun galiba ben motoru 1 sene oldu.
    yukardaki mesajımda yazdığım gibi şimdilik memnunum ama ilerde ne olur tabi bilemem.
    Yinede çok büyük sorunlar yaşayacağımı zannetmiyorum çünkü çevremde uzun süre kanuni kullanan çok fazla tanıdığım var ve hepside memnunlar

Motosikleti
    Kanuni bs 100
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde vergisinden bahsetmişsin ben motorumu 4 ay önce aldım ve yıllık vergisi 80 lira
    işte o 80 liraya ben 20 litre benzin alır 1000 km ye yakın yol gezerim zaten sadece pazar günleri kullanıcam..niye boşuna o parayı vergi olarak vereyim ?

Motosikleti
    Kanuni bs 100
    bs 100 siparişi verdim pazartesi günü motor geliyo hayırlısıyla bakalım inşallah doğru bi tercih yapmışımdır

Motosikleti
    kanuni bs 100
    Alıntı suatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bs 100 siparişi verdim pazartesi günü motor geliyo hayırlısıyla bakalım inşallah doğru bi tercih yapmışımdır

Motorun hayırlı olsun İnşallah memnun kalırsın

Motosikleti
    Kanuni bs 100
    Alıntı klm644 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun hayırlı olsun İnşallah memnun kalırsın
    sağol kardeş motorum geldi akşam o soğuk havaya rağmen biraz gezme fırsatım oldu ama şu devir olayı kafamı karıştırdı gibi adam bana 3000 deviri geçmemeye çalış dedi iyi ama motor 3000 devirde boğuluyo sanki düşük geliyo en az 5000-6000 gibi randımanlı çalışıyo çok basmaya da korkuyorum açıkçası..sen nasıl kullanıyosun bi fikrin varmı bu konuda

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler