Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

trafik magandası ve 155

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    selam arkadaşlar,
    dün izin günümde havanın güzelliğini fırsat bilip tek tabanca bi sapanca'ya kadar uzanayım dedim. her zamanki gibi ufak tefek sıkıştırmalara kafama takmayacak sadece motor kullanmanın tadını çıkaracaktım. Ama tabii ki böyle olmadı.
    orta şeridin sol lastik izinden yoluma devam ederken magandanın biri yanımdan sıyırarak geçti. 'Boşver aldırma' dedim kendi kendime ama hırbonun aynı hareketi başka bi zamanda başka bi motorcuya da yapabileceği aklıma gelinceeee asıldım gaza, yakaladım. yanına geldiğimde elimle ne yapıyorsun gibilerinden bi hareket yaptım. (yanlış anlaşılmasın, hareket çekmedim)
    beni gördüğünde öküzlüğünü bir kez daha kanıtlamak istercesine bu kez bilerek üstüme kırarak önüme geçti. arabada karısı ve bi de bebeği vardı. Arkasından yine el hareketleriyle 'kenara çek' işareti yaptım, durmadı. Ben de peşine takılıp kendimi tehlikeye atmak yerine durdum ve 155'i aradım. Aracın markasını modelini, plakasını, istikametini tam olarak görvli memura anlattım. Aslında bıuradaki amacım biraz da işe yarayıp yaramayacağını denemekti. Ben 155'i aramak için durduğumda o epey uzaklaşmıştı. 155'e durumu anlattıktan sonra hareket ettim ve yaklaşık 8-9 kilometre sonra polisin aracı durdurduğuunu gördüm.
    tabii hemen çektim yanlarına, durumu anlattım. motordan ilk indiğimde heyecala adamın üstüne yürüdüm, ama sonra biraz mantıklı düşününce polisin gözünde 'serseri motorcu' imajı bırakmanın yanlış olacağına karar verip düzgün biçimde konuşmaya başladım.
    görevli memurlar işin uzamaması için hıyardan özür dilemesini işi fazla uzatmaya gerek olmadığını söyleyerek aramızı yaptılar. ben de sakinleştiğim ve arabasında ufak bi bebek olduğu için uzatmamaya karar verdim ve şikayetçi olmayacağımı söyledim.
    Hikaye bu kadar... Buradan çıkaracağımız ders ise... trafikte sizi tehlikeye atan biri olduğunda 155'i aramaktan çekinmeyin. plaka, marka, model ve istikamet bilgilerini verdiğiniz de 155'ten kaçması gerçekten çok zor. Benim daha önceden bir çok kez yaptığım gibi aracın peşine takılıp kendinizi tehlikeye atacağınıza çekin kenara arayın 155'i şikayetçi olun, o uğraşsın. saygılarrr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    155 aramakla bence çok akıllıca davranmışsın polis durdurunca L.vuk baya korkmuştur hele muayene sigorta filan yoksa
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    gt250comet
    doğrusu olmuş

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elemanın o anki psikolojisini ve sana karşı tavrını merak ettim doğrusu.

İyi yapmışsın da çocuğuna aldırmayacaktın. Şikayetçi olacaktın. Huylu huyundan vazgeçmez diye bir atasözümüz var.. Yarın buna çok eminim başka motorcuya da yapar..

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı okanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi yapmışsın da çocuğuna aldırmayacaktın. Şikayetçi olacaktın. Huylu huyundan vazgeçmez diye bir atasözümüz var.. Yarın buna çok eminim başka motorcuya da yapar..
    iyi diyorsun güzel diyorsun ama iş mahkemeye ulaşınca sen artık şikayetimden vazgeçtim desen bile hoopp nereye yok öyle diyorlar sonra yıllarca sürer o dava.....
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Tamamıyla doğru işleyiş ve akış ancak final farklı olmalıydı..
    ceza olmayınca hatalar çabuk unutuluyor maalesef
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi diyorsun güzel diyorsun ama iş mahkemeye ulaşınca sen artık şikayetimden vazgeçtim desen bile hoopp nereye yok öyle diyorlar sonra yıllarca sürer o dava.....
    kaç tane davaya girdin dostum?
    o gün şikayetçi olsaydı bir kez karakolda bir kez de Mahkemede ifade verirdi en fazla
    Yıllarca mahkeme kapılarında filan sürünmez,Mahkeme her duruşmaya da çağırmaz.

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Şikayet de bilerek ve isteyerek adam öldürmeye tesebbüs'ten olmalı diyoruuummm.
    Ayrıca anons geçildiği için yakalamak zorundalar...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Aslında en güzelini en dğru olanını yapmışsın.Ben hiç bir zaman eşim ve çocuklarım yanımda iken kimseyle dalaşmam çünki akıllı bir adam ailesi yanında iken kimseye bulaşmaz.Sözüm ona ailen var yanında karşı taraftan küfür yesen yada adamlar iki kişi inip kavgaya etse hoş olurmu eşin ve çocuklarının yanında yanlış yapmış.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    hakkını aramışsın iyi yapmışsın.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Öncelikle geçmiş olsun. Doğrusunu yapmışsınız.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-okuyalim.html

Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon ama ne davası? Hatalı sollama, tehlikeli araç kullanımı gibi bir maddeden ceza yazılmasından öte ne yapılabilirki? Yani hangi nedenle mahkeme?
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çok doğru hareket edilmiş ama bence de şikayetçi olunmalıydı..
    Sonuçta sistemi her fırsatta işletmeliyiz..

Mahkeme konusunda da eğer cana kast vs. şeklinde dava açarsanız da tecrübe aktarmam gerekirse öyle sürekli çağrılmıyor kesinlikle..Bir kez gidip ifade verilir ve dava karara bağlanır..Sonuçta suç belli..

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç tane davaya girdin dostum?
    o gün şikayetçi olsaydı bir kez karakolda bir kez de Mahkemede ifade verirdi en fazla
    Yıllarca mahkeme kapılarında filan sürünmez,Mahkeme her duruşmaya da çağırmaz.
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Doğrusunu yapmışsınız.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-okuyalim.html

Pardon ama ne davası? Hatalı sollama, tehlikeli araç kullanımı gibi bir maddeden ceza yazılmasından öte ne yapılabilirki? Yani hangi nedenle mahkeme?
    yeterki uzatmak isteyin, en basitinden hakaret davası açsan bile karakolda da şikayetinize devam eder ısrarlar mahkemeye taşımak isterseniz taşırsınız ,mahkemede uzayıp gider demek istiyorum. doğru bir dilekçe yazarsanız sürüm sürüm süründürürsünüz,özellikle de polisin olay yerindeki rapor da çok önemli. en yerinde karar bence direk sağa çekip 155 i aramak.aradan 3 dakika geçtikten sonra tekrar 155i aramak ve şikayet no sunu almak. eğer polis kayda geçmediyse bu sefer kesin gereğini yapacaktır en azından şikayet edecektir.buna rağmen şüphede kalırsanız tarih saati not etmeniz halinde bi 4-5 gün sonra bilgi edinmeyle başvurursunuz.sonuçda adresinize kadar gelir.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    arkadaşlar ortada şikayete tabi suç varsa şikayetçi olmazsanız ya da uzlaşırsanız dava filan olmaz takipsizlik kararı verir savcı ya da ilk celsede düşer....ancak kamu davası tarzı bi dava sözkonusuysa şikayetçi olmamanız bi şey ifade etmez devlet davayı yürütür...bu durumda şikayet sadece tazminat haklarınız açısından önem ifade eder...bütün bunlar bi kenara böyle bi durumda dava sözkonusu değil...uuğraşmazlar..canıma kast desenizde tahminen savcının karşısında savcı en fazla lavuğa yürü git bi daha görmiyim der

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:57 ----------

ha şöyle de bi durum var kamu güvenliğini tehlikeye düşürmekten hakkında adli para cezasıda verilebilir...bu hükmün geri bırakılması da sözkonusu değil tabi ayrıca mahkumiyet kararı yoksa...tabi yine bi açıp sağlama yapmam lazım...ama kısacası her zaman ihbar etmekte gerekirse şikayetçi olmakta fayda var...en azından motorlulara biraz daha dikkat edilmesi açısından

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ortada şikayete tabi suç varsa şikayetçi olmazsanız ya da uzlaşırsanız dava filan olmaz takipsizlik kararı verir savcı ya da ilk celsede düşer....ancak kamu davası tarzı bi dava sözkonusuysa şikayetçi olmamanız bi şey ifade etmez devlet davayı yürütür...bu durumda şikayet sadece tazminat haklarınız açısından önem ifade eder...bütün bunlar bi kenara böyle bi durumda dava sözkonusu değil...uuğraşmazlar..canıma kast desenizde tahminen savcının karşısında savcı en fazla lavuğa yürü git bi daha görmiyim der

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:57 ----------

ha şöyle de bi durum var kamu güvenliğini tehlikeye düşürmekten hakkında adli para cezasıda verilebilir...bu hükmün geri bırakılması da sözkonusu değil tabi ayrıca mahkumiyet kararı yoksa...tabi yine bi açıp sağlama yapmam lazım...ama kısacası her zaman ihbar etmekte gerekirse şikayetçi olmakta fayda var...en azından motorlulara biraz daha dikkat edilmesi açısından
    bu olayı savcının karsına geçip tek tek anlatırsanız bu şekilde olur yoksa yok önüme kırdı, yok şöyle oldu derseniz hadi koçum git işine der ;)

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Uzatmak istemiyorum ama ortada bir trafik suçu var ve sabit görülürse bunun cezası da belli. Ayrıca ölümlü kazalarda bile "cana kast" her zaman tartışmalı bir konu olmuştur. Kısacası cezası belli olan bir suçu siz mahkemeye götüremezsiniz. Kaldı ki olayda 155 kayıtları da var.

Aksi olsa trafik polisinin ceza yazma yetkisi ne olacak? Her kırmızıda geçen, her hatalı sollama yapan, hatta her far ayarı bozuk sürücüyü mahkemeye vermeniz gerekirdi.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ilk önce konuyu açan arkadaşın sağduyu ile o vatandaşın tekrar etmeyeceği kanaati oluştuğundan şikayetinden vazgeçtiğini düşünmek lazım, her ne kadar arabada kadın var çocuk var dese de, yine bir başkasını mağdur etme ihitmali bulunan o canavar hisli ayının hem bir başkasına zarar verme, hem bu sebepten de kendi ailesini mağduer etmesi ihtimali söz konusu... yani netice ilk cümlem olan şoförün tekrarına ihtimal vermemesi sebebiyle azat etmesi söz konusu

dava-yasa meselesine gelince;

mahkemelerde sürünmeler, haksız çıkmalar, boşa olmalar kısmı inanın yaşamamış olmaktan ibaret. Sabıkasız, kaşar olmayan herhangi biri binlerce yıllık geleneği tarihi olan bu halkın kararlılığı ve ciddiyetini ifade eden adalet müessesinde bacakları tir tir titrer ki, ben yok yere ağlayanları, sabah çıkacak olduğu halde gece salınmak için servet teklif edenleri gördüm.

diğer ve üstü kapatılan konui davacı olmaktan kaynaklanan karşıdaki ayının hasım haline gelmesi, bundan öte kin, intikam amaçlı eyleme geçmesi kaygısı...bu konuda söylenecek lerden kitap olur ama xcan sıkmasın hesabı en kısa yolludan "delikanlı insanın(cinsiyet fark etmez-dikkat edelim) zaten cesur olduğu, delikanlı adamın zaten destur sahibi adil olduğu, aksinin ise adı üstünde aksi zıt yönde, yani ödlek olduğudur" ha inanmamak elde bunda bile nice çözüm var. iyiler kötülerden fazla olmasa idi dünya ayakta kalmaz idi

saygılarımla

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Bizlere yakışır, medeni bir davranış. Teşekkür ederim size...

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Bişey soracağım konusu geçmişken .
    Cep telefonundan 155 direk mi çevriliyor .
    başına bişeyler konuyor mu ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler