Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çin Malları hakkında Bilginizi Benle Paylaşmanızı İstiyorum !!...

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba ...
    Ben izmir/menemende yaşıyorum..Foruma yeni katıldım..Bu çin mallarına kafam takıldı...Görünüş olarak süperler ama herkez kötülüyo yok parçasını bulamassın dandiktirler hemen bozulur (mekanik arıza). Bunlar hakkında bilgilerinizi benle paylaşırsanız Sevinirim..
    Teşekkürler ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

defalarca buna benzer konular acıldı,ıyısımı asagıdaki yazılı lınk'e bakmanı tavsıye ederım,bosver sen ...bırebır kullanıcıların olusturdugu gruplardan bılgı alman daha dogru
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/

Fiyatlarını ucuzlatabilmek için bütün aksamları Çinde üretilmekte. Ki bilirsin çin malları her zaman kötülenmektedir. Çünde üretilen aksamlar Türkiyede monte edilir ve pazara sunulur. Fiyatları bu bakıma diğer motorlara oranla baya ucuzdur. Ben kullanmadım bilmiyorum çinli motor ama düşücem şöyle: Sen ne kadar iyi bakarsan, kullanırsan, hor kulanmazsan motorun da o kadar az arıza çıkartır. Hiç çıkartmaz demiyorum muhakkak çıkartır. Nede olsa mekanik aletler bunlar..

Teşekkürler peki bunların servisleri yedek parçaları konusunda bi bilginiz varmı ?

Alıntı okanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatlarını ucuzlatabilmek için bütün aksamları Çinde üretilmekte. Ki bilirsin çin malları her zaman kötülenmektedir. Çünde üretilen aksamlar Türkiyede monte edilir ve pazara sunulur. Fiyatları bu bakıma diğer motorlara oranla baya ucuzdur. Ben kullanmadım bilmiyorum çinli motor ama düşücem şöyle: Sen ne kadar iyi bakarsan, kullanırsan, hor kulanmazsan motorun da o kadar az arıza çıkartır. Hiç çıkartmaz demiyorum muhakkak çıkartır. Nede olsa mekanik aletler bunlar..

tebrıkler halen anlasılamıyor,mekanık mucıze beklıyorlar cınlı motorlardan,eger kullanıcı acemı ıse degıl cınli ,tank versen onuda bozar
    kendımden bılıyorum sporster 8 sene ıcınde cıddı sayılabılecek arızalar cıkardı
    pıston degısımıv.s
    yaklasık 4 yıldır cınlı kullanmaktayım 15bını gectı bır kere bıle arıza cıkarmadı
    (acı tecrube)ıyıdır
    genellememek lazım,senın almayı dusundugun yada begendıgın model varsa onun uzerınden konusmak daha mantıklı
    bırcok markanın yedek parca yonunden sıkıntısı yok,neredeyse her sokak arasında servısını parca satısını yapan bırını bulman kacınılmaz

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    bu çin kızları nasıl acaba hakkında bilgisi olan var mı
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok hasar çıkartıyormuş

Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ulkendeysen sorun yok sayet cın'de bırseyler dusunuyorsan tehlıkelı gıdıpte gerı gelememek var uc kusur ıcın olduruverıyorlar adamı
    motorlarıdamı oyle acaba?

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulkendeysen sorun yok sayet cın'de bırseyler dusunuyorsan tehlıkelı gıdıpte gerı gelememek var uc kusur ıcın olduruverıyorlar adamı
    motorlarıdamı oyle acaba?
    yok çinli sakat bırakıyormuş japon öldürüyor diyorlar o yüzden azla acı çekmemek adına japon tutuluyor ülkemizde iran'da 250 cc üzeri yasak ve her taraf motosiklet dolu ikinci çin diyebiliriz oraya da

Hyosung > GT 650 R - GT 250 R
    Zealsun > ZS 200 GS
    Ramzey > RMZ 2150-23

Düşüncelerim bunlar Ramzey pek sarmıyo ama idare edilebilir..

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı z3qa1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung > GT 650 R - GT 250 R
    Zealsun > ZS 200 GS
    Ramzey > RMZ 2150-23

Düşüncelerim bunlar Ramzey pek sarmıyo ama idare edilebilir..
    hyosung çinli değil ama koreli

yani

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yazdığın markalar içinde en iyisi Hyosung. Çinli değil, fiyatı da çinli değil Ramzey hakkında bişey söyleyemen ama Zealsun 150-19 kullanıcısı olarak zealsun pek sorun çıkarmaz diyebilirim.

Racing tarzi tercih ediyorum ama chooper tazrıda gzl

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:58 ----------

Servis ağı açısından bir bilgin var mı kullanıcısı olarak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ben zaten 200 gs için yazmıştım. Sevisi yok. Servisi olsa da gitmem ama bu markanın (zealsun) Türkiye de distribütörü yok. Dolayısıyla PARÇASI YOK. Asında bulunmayan parçası yok -ki zaten diğer motorların parçaları birbirine uyuyor sadece bu marka içinde geçerli değil, çinli motorlarda parça sıkıntısı çekmezsin, teknik olarak neredeyse hepsi birbirinin aynısı. Ama sen grenajlı bir motor bakıyorsun. grenajlarına bişey olursa bulabileceğini hiiç sanmıyorum. Motorun bulunamayan tek parçası da sanırım grenajlardır. Çünkü bu modele özgü olan parçalar.
    Seçeneklerin arasında Hyosung olduğuna göre bütçen bunu karşılayabiliyor herhalde. Her ne kadar çinlilerin bakımını yapınca pek sorun çıkaramasalar da sen yine de alabiliyorsan GT250R al kafan rahat olsun.

2. el baktığım için.Artık düzgün vede biraz düşük fiyat bişeyler bakmam gerkeyior Bilgiler için teşekkürler

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    borelli-ledow ve bisan roadstar da güzel motorlardır aklında olsun uygun fiyatlı

biraz kafanı karıştıralım nasıl olsa daha tarzın da belli değilken

ne yalan söyleyim ben 18 yaşımdayım küçüklüğümden beri mobiletle büyüdüm ozmanlar yaptığım hızları hız sanıyomuşum... ama anladım ki onlar atın bitarafındaki sinekmiş ..ondandır ki ilk vitesli motorum racing tarzı olsun istiyorum...yolda akmak istiyorum anlıcağın

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı z3qa1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yalan söyleyim ben 18 yaşımdayım küçüklüğümden beri mobiletle büyüdüm ozmanlar yaptığım hızları hız sanıyomuşum... ama anladım ki onlar atın bitarafındaki sinekmiş ..ondandır ki ilk vitesli motorum racing tarzı olsun istiyorum...yolda akmak istiyorum anlıcağın
    250 cc geçme ama en az 6 ay falan 250 cc kullan biraz tecrube et derim ama 5000 tl yi gözden çıkartman gerek + giyim kuşam da lazım sana onuda hesaba kat kask mont eldiven dizlik bot v.s

Gözüm korktu be abi Rmz 2150-23 gibi bişeyle başlamak daha mantıklı hem param birikir hemde viteslilere alışmış olurum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler