Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Neden hayabusa? Neden fireblade değil?

Motovento
    REKLAM ALANI
    WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Sevgili arkadaşlar,

Bugün için sahibinden.com web sayfasından yeni kasa fireblade fiyatlarına bakarken incelemek için seçtiğim ilanlardan 3 tanesinde yeni kasa fireblade sahipleri "sadece yeni kasa hayabusa ile takas koşulu ile" şerhini düşmüşler.

Benim bilmediğim, anlayamadığım fireblade ve yeni kasa neden hayabusa'ya geçmek istesin? Arada pek bir fark yok (bence ! aman diyim agresifleşmeyin). Üstelik makina yeni kasa 5000-10000 km civarı.

Eh, diğer taraftan yeni kasa hayabusa neden bu talepte bulunsunki?

Yoksa sadece tüketim çılgınlığı mı?

Acaba biz de de bu hastalık nükseder mi?

NOT: HONDA CB 1000R neden Turkiye'de satışa sunulmadı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    çok mükemmel motosiklet kullanan insanlar kendini geliştirdikçe daha yüksek cc lere geçme isteği duyar, bundan olsa gerek

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Iki motorun da son hizi hayli tatmin edici fakat Hayabusa daha uzun kasasi ile biraz daha rahat kullanim sunuyor olabilir. Heleki bu 3 motoru satan arkadasin esleri var ise ve onlarda motora binmek istiyor ise , hayabusa daha dogru bir tercih olabilir arka sele icinde. Bence ac ilani koyanin kendisine direk sor. Devlet sirri degil ya
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iki motorun da son hizi hayli tatmin edici fakat Hayabusa daha uzun kasasi ile biraz daha rahat kullanim sunuyor olabilir. Heleki bu 3 motoru satan arkadasin esleri var ise ve onlarda motora binmek istiyor ise , hayabusa daha dogru bir tercih olabilir arka sele icinde. Bence ac ilani koyanin kendisine direk sor. Devlet sirri degil ya
    kasa uzun ve yol-sürücü konforu, arka sele rahatlığı

bunlar önemli farklar tabii -tercihlerin değişmesi içişn fark gerekliydi bunlar yeterli

teşekkürler

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    hayabusa supersporttan daha ziyada sport touring yakın bi makinedir. (hemen zıplayan olmasın, bu güçsüz demek olmuyo). sürüş pozisyonunun 1000 lik ss lere göre rahat olmasının yanısıra, düşük devirde verdiği torkla sadece 6000 rpm bandında bile tatminkar sürüşler sağlar, selesi rahattır, artçı koltuğu daha da rahattır, süspansiyonu ss ler kadar sert değildir biraz daha konforlu sürüş sağlar. belki bi binlik kadar viraj kabiliyeti ya da hafiflik avantajı nedeniyle yönlendirilebiliriği yoktur ama zaten aradaki nüansı yakalayacak sürücü sayısı da azdır. bu nedenler bile hayabusanın ya da segmentindeki diğer modellerin neden ss lere tercih edilebileceğini açıklar...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Agresif,virajı bol sürüş için 1000RR.
    Uzun yol konforu,otoban sürüşü - yüksek hız için Hayabusa.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...
    fireblade ler için fabrika hatası var diyolardı ne kadar doğru.

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı edii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fireblade ler için fabrika hatası var diyolardı ne kadar doğru.
    ilanlarda satıcısı

"aman benimkisi yağ yakmıyor" diyor,

kimi "x yıl-modelinde söz konusuydu benimkinin dahil olduğu yıllar için böyle bir şey söz konusu değil" diyor,

bir diğeri de "hız yaparsan hepsi yakar" diyor.

ilginç bir konu (konu da hep alıp başını gidiyor ama önemli-sal gitsin)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...
    Alıntı WOLKANWOLKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilanlarda satıcısı

"aman benimkisi yağ yakmıyor" diyor,

kimi "x yıl-modelinde söz konusuydu benimkinin dahil olduğu yıllar için böyle bir şey söz konusu değil" diyor,

bir diğeri de "hız yaparsan hepsi yakar" diyor.

ilginç bir konu (konu da hep alıp başını gidiyor ama önemli-sal gitsin)
    Bende belli bi yılda yağ yakıyor diye biliyorum ama sadece kulaktan duyma.

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    hondanın yeni kasası gerçekten çok güzel ve iyi gidiyor, yakın zamanda bir gazlama organizasyonunda bir arkadaşım yeni kasa kullanıyordu ciddi anlamda sıkı gidiyor 2005 model 1000rr la yanına yaklaşamadım, düz yolda arayı açıp gidiyor
    ben hondanın son kasa 1000rr larında yağ camı olmamasına anlam veremedim yağ çubuğu var 125lik motor gibi çok saçma olmuş. yetkili servis sahibi arkadaşımdan 2008 ve 2009 ların yağ eksilttiğini duymuştum, ama sürücüleri daha doğru cevap verecektir.

bir soruda ben sorayım.Neden gsx-r1000 gsx-1300r(hayabusa)dan daha pahalı

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı oktay299 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir soruda ben sorayım.Neden gsx-r1000 gsx-1300r(hayabusa)dan daha pahalı
    güzel soru benim de merak ettiğim bi konudur. %100 fikrim yok ama tahminim gsxr1000 daha teknolojik yenilikler içeren bi motor kullanıyor. hayabusa da ise model yıllarına göre ve de yeni kasada aman aman teknolojilk çığır açan bi gelişme yok. sonuçta küçük makyaj ve renk seçenekleri değişikliği dışında 2008'e kadar aynı kasayla üretilmiş bi makine.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    motordan anlamayan birisiyle gidin motor muhabbeti yapın hemen dayımın veya amcamın veya kuzenimin veya arkadaşımın hayabusası vardı der,hayabusaya bindim der,hayabusam vardı der ama sorsan hayabusanın markası ne desen sana honda veya yamaha der suzukinin motoru olduğunu bile bilmez,tabiki 1000rr ve hayabusanın sınıfları farklı,1000rr ve hayabusa kullanan arkadaşlarım kendilerini hayabusanın üzerinde daha güvende olduklarını hissettiklerini söylüyolar ben ikisinide kullanmadığım için bilemem,ama hangisini alırsın derseniz hondayı alırım çünkü heryerde servisi var,suzuki alıpda özel servislerle uğraşamam
    Her asker yeşil bereli olamaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler