Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

sayın mt üyeleri trafikte sıkıştırılma ile ilgili okuyalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel soru. Bu başından beri de yanlış anlaşılıyor sanırım.

Öncelikle Polisin ihbar üzerine ceza kesme yetkisi yoktur(Sadece ihbar eden polis ise kesebilir). Yani biri senin plakanı verip şikayette bulunduğu an sana ceza kesilemez. İhbar eden kişi o an bulunduğun mevkiyi bildirirse Plakan anons geçilir. Durdurulursun.

Burada asıl amacın illa ceza kesilmesi değil caydırıcılık olması lazım. Adam beni yolda sıkıştırmış. Motoru adamdan saymıyor. Hatta diğer sürücülere bile saygısı yok, makaslar atarak gidiyor. İhbar ettim durduruldu diyelim. Belki alkol muayenesi, evrak kontrolu, biraz sorgu sual, belki ceza. Yani o tipte biri için sıkıntıdır bunlar. Bir daha yaparken "ya 155'i ararsa biri gene" diye düşünmesi bile yeter.

Arayıp da ne olacak yaa. Diyenlere. Yahu altı üstü bir kaç kontura mal olacak. Hani derler ya taş atıp da kolunuz mu yorulacak. Arayın siz üstünüze düşeni yapın en azından.

Ayrıca 155'e gelen her ihbar kayıt altına alınır.

ante 155 ücretsiz abi :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ante 155 ücretsiz abi :D
    Bunu bilmiyordum teşekkür ederim. Yahu o zaman arayıp sizi sıkıştıran bir insanı ihbar etmemek için hiç bir bahane kalmıyor.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu bilmiyordum teşekkür ederim. Yahu o zaman arayıp sizi sıkıştıran bir insanı ihbar etmemek için hiç bir bahane kalmıyor.
    abi olay orda zaten yha ne kaybedicen bir iki dakka yha et ihbarını 155 e bir hayat kurtar yha bir hayat belki kendi hayatını kurtarmış olursun belki bidaki sefere pas geçmicek maganda seni

Motosikleti
    125 Zn
    Herkesin merak ettiği kısım polise ihbar ettikden sonra telefonu kapatınca ihbarı ne olduğu. Ben şöyle açıklayım aradan 2 dk sonra tekrar arayın ve şikayet kayıt no sunu sorun. Verilen her şikayet kayda girmek zorundadır. Eğer kayda girmediyse telefondaki arkadaş olayı tekrar isteyecek ve kayda girecektir. Bazen tamam diye kapatıyorlar ama ilgilenmiyorlar şikayet nosunu sorarsanız kayda aldıysa numarasını almadıysa kayda alıp verecektir.Saygılar.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    cbf150
    Baştan sona kadar okudum ve bencede aramak lazım, hem ararken birazda sinirlerimiz yatışmış olur; malum az önce kaza yapmaktan kıl payı kurtuldunuz.
    Bende atakum-türkiş yolunda sağdan hızlı bir şekilde geçen araçları mı şikayet etsem.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı by_dengesiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen derdini adam gibi anlat da.......

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:59 ----------

anonsta isim verilmez arkadaşım,gidip polis merkezine ifade vereceksin,madem hırsızlık oldu,sözle olmaz bu işler,ifade verip altına imza atacaksan konuş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:03 ----------

o kadar biliyosan bu işi sen geç telefonun,telsizin başına,ayrıca bunlar değil arkadaşım Türk Polisi anladınmı,sen anlatım kabiliyetine haiz değilsen polis napsın
    adam telefonumu çalıyor olay yerinde polis var ben gidip söylüyorum kişiyi tarif ediyorum dahada yardımcı olmak için isim veriyorum neymiş anosta isim geçilmezmiş oldu kapkaç yapılan insanları polis görsün yakalamasın gidip yazılı ifade vermedi imza atmadı diye benim gibi ertesi gün gidip ifade versinler imza atsınlar çalınan eşyalarının üstüne bir bardak su içsinler

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin merak ettiği kısım polise ihbar ettikden sonra telefonu kapatınca ihbarı ne olduğu. Ben şöyle açıklayım aradan 2 dk sonra tekrar arayın ve şikayet kayıt no sunu sorun. Verilen her şikayet kayda girmek zorundadır. Eğer kayda girmediyse telefondaki arkadaş olayı tekrar isteyecek ve kayda girecektir. Bazen tamam diye kapatıyorlar ama ilgilenmiyorlar şikayet nosunu sorarsanız kayda aldıysa numarasını almadıysa kayda alıp verecektir.Saygılar.
    ozaman aradığımızda birde şikayet numarasını isteyelim multi garanti magandalara son

Motosikleti
    150 cc Chopper
    polislerin hepsini bir kefeye koyan arkadaşlar buyrun yepisyeni bir konu okuyun bakalım....

http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-yakalar.html
    [B]Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...:P:P[/B]

sapmura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa TS 350/638
    Alıntı agecu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polislerin hepsini bir kefeye koyan arkadaşlar buyrun yepisyeni bir konu okuyun bakalım....

http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-yakalar.html
    Abicim elbetteki bütün polisleri bir kefeye koymuyoruz, kefenin dışında olanlar içindekileri savunuyorlar, sadece buna karşıyız.

Arkadaşlar konu boş yere uzadıkça uzadı, bu konudan çıkaracağımız sonuç 155 i arayıp şikayetmizi etmek olmalı. Bizim üstümüze düşen kısmı budur, gerisini Polis arkadaşlara bırakalım.
    Sahte ihbarlar konusuna gelince, elbetteki bizim yaptığımız her ihbar ceza ile sonuçlanmıyor. Çünkü polis arkadaşlarda durup dururken ceza kesmemek için kendilerinin göreceği şekilde bir yanlış yapmalarını bekliyorlar, yada şikayet ettiğiniz kişiyi durdurup alkol kontrolü vs yapıyorlar.

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    aynen birsen de söylemekten bıktı 118 in yeni numarasını bende 155 i arayın demekten bıktım :D nedir bu polis severliği aramızdaki

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    ...............

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    kimse polislerin hepsini bir kefeye koymuyorki ben hayatım boyunca polisin iyi yüzünü birkez gördüm onuda buraya yazdım

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse polislerin hepsini bir kefeye koymuyorki ben hayatım boyunca polisin iyi yüzünü birkez gördüm onuda buraya yazdım
    yha aslında iyilerde onlarda napsın nüfus 70m maganda mastercadla sayılamaz :D ama eğer herkes üstüne düşeni yaparsa düzeliriz

angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    trafikte sıkıştırıldınızmı yada sıkıştırılmak üzeremisiniz en yakın uygun noktada güvenli bir şekilde sağa çekiyoruz direk 155 i arıyoruz ve diyoruz ki şu plakalı şu renk mark model araç ile sürekli sıkıştırılmak sureti ile trafikdte seyredemediğimden dolayı şuarda motorumu sağa çektim araçtn şikayetçiyim ekiplere plaka anında yayılır ve cezası kesilir noldu bir magandayı yakalatmış olduk biz bu işi sıkı tutarsak sıkıştırılmaları ve başımız gelcek oln olylrı azami olarak önlemeye başlamış oluruz lütfen üşenmeyelim yapalım bi yerden başlamış olalım ben artık sıkıştırılmadan dolayı kaza yapma korkusu ile motorsürmek istemiyorum yha siz sayın üyeler
    bizim millet boyledir arkadas. hep bir kontr cevap. istisnalar kaideyi bozmaz. her 155i arayan kişi memnun kalmayabilir ama istisnadır. denersiniz, kaybedeceğiniz sadece 1-2 dk ve 2 kontürdür.
    bu güzel bilgi için teşekkürler arkadaş..
    motorda motor, ille de motor

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben iki kere gördüm, birisi mecidiyeköy emniyetteki polisti, biriside 4.levent metronun önünde duran, o kadar kibardıki inip öpücektim az daha:D
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Motorcular açısından yararlı olacağını zannetmiyorum. Sadece otomobil kullanıcısına ''acaba ben nerede hata yaptım'' dedirteceginden daha fazla ileri gitmeyecek bence. Sonuçta ceza makbuzunda ''Motorcuyu sıkıştırdığınız için ceza yiyorsunuz'' yazmayacak. Bilmem kaçıncı maddeden bilmem kaç para cezasına çarptırıldınız yazıcak. Türkiyede kaçtane sürücü hangi maddenin hangi cezayı kapsadığını biliyor ki?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcular açısından yararlı olacağını zannetmiyorum. Sadece otomobil kullanıcısına ''acaba ben nerede hata yaptım'' dedirteceginden daha fazla ileri gitmeyecek bence. Sonuçta ceza makbuzunda ''Motorcuyu sıkıştırdığınız için ceza yiyorsunuz'' yazmayacak. Bilmem kaçıncı maddeden bilmem kaç para cezasına çarptırıldınız yazıcak. Türkiyede kaçtane sürücü hangi maddenin hangi cezayı kapsadığını biliyor ki?
    tamam abi sen aramıcam diosan zorla arattırmayız biz sadece rica ediyoruz sonuçta ceza yer yemez durdurulur durdurulmaz kaç kere şanslı çıkıcak bu adam kii ceza yazılırken kardeşim ben nie ceza yiyorum diye sormuyomusun polise oda dicek kardeşim sen şurda motorsikleti sıkıştırmışın tehlikeli sürüşten bu kadar

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kimse aramiyacağım demiyor!!!
    Mantıklı şeyler söyleniyor yani bilinçsiz bir magandaya 500 tane de ceza kestirsen
    düşünmez motorcuyumu sıkıştırdım diye...
    Aramakta fayda var tabiki
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    tamam abi sen aramıcam diosan zorla arattırmayız biz sadece rica ediyoruz sonuçta ceza yer yemez durdurulur durdurulmaz kaç kere şanslı çıkıcak bu adam kii ceza yazılırken kardeşim ben nie ceza yiyorum diye sormuyomusun polise oda dicek kardeşim sen şurda motorsikleti sıkıştırmışın tehlikeli sürüşten bu kadar
    Arayip aramamak mesele degil sayin abim. Hepimiz kelle koltukta cikiyoruz yollara, tabiki hakkimizi aricaz, ama demek istedigim anlasilmadi sanirim daha açıklayici konuşayim ;

Bundan 5 yil önce hatirliyormusunuz fahri trafik memurları ( sivil trafik memurlari ) vardi, trafiği tehlikeye sokan birileri gördüklerinde hemen plakaya basiyorlardi cezayi ve bu durum aracin satiş işlemleri sirasinda ortaya çikiyordu, bu işin cılkı çıkınca fahri trafik memurlari ortaliktan kaldirildi, çünkü neredeyse her araca en az 2-3 tane ceza yazilmisti. Evet sen doğru söylüyorsun, aslinda tabiki bildirmemiz lazim ama ben araç sürücüsü olmuş olsam trafik memuruna derim ki ''Kardeşim nerede sıkıştırmışım? varmı elinde bi kanit? bi telefona güvenerekmi bana ceza kesiyorsun derim'' Malumunuz aşırı hızdan radara girdigimizde plakamizin çekilmiş fotografi evimize ceza makbuzuyla birlikte gönderiliyor, yani trafik ekipleri bizim arayip şikayet etmemizle ceza yazacagini sanmiyorum. Eger öyle bisey olursa bizim yan komsuyu sikayet ederim ilk
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı Birkannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse aramiyacağım demiyor!!!
    Mantıklı şeyler söyleniyor yani bilinçsiz bir magandaya 500 tane de ceza kestirsen
    düşünmez motorcuyumu sıkıştırdım diye...
    Aramakta fayda var tabiki
    bana ne bana ne herkes arıcak

a bi bende zaten hepimiz için istiyorum ben sürekli ararım ......

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler