Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bu motor yağını bulabileceğim yer varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    Arkadaşlar aşağıda görünen motor yağını internetten sipariş edebileceğim bir site biliyormusunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    http://www.sahibinden.com/mobil_1_ra...XQQdisplayitem

ilan pasif ama satıcıya bi şekilde ulaşabilirsin AYTAN MOTOR

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Ben aynısını şurdan aldım: http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=2812

Ek: Koyduğun resmin alt köşesinde de buranın logosu varmış zaten.
    [B]J şimdi asker[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Jagadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aynısını şurdan aldım: http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=2812

Ek: Koyduğun resmin alt köşesinde de buranın logosu varmış zaten.
    evet logosu vardı ama, sadece fortis bankın kartına taksit yapıyor world yada axess e taksit yapsalar iyi olurdu

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Ayrıca soruyorum bu motor yağı nasıldır beyler? Ben cbf 150me bundan koyuyorum tam sentetik en iyisidir diyorlar varmı bir fikri olan?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    hyosung lardaki dururken boşa geçmeme sorununu ortadan kaldırdığını okumuştum bu yağın
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Ben kendi motorum için uygun olduğuna kanaat getirdim. CBF 150'yi bilemem.

DRZ400'ün her şeyini ezbere bilen ABD'li bir usta 20w50 veya 15w50 kalınlıkta tam sentetik ve ester bazlı yağ tavsiye ediyor. Marka olarak da Silkolene'i öneriyor. Ben Silkolene bulamayınca Mobil1'i tercih ettim. Ester bazlı olmasa da diğer iki kritere uyuyor.

Ayrıca, Amsoil'in yaptığı testlerde Mobil1'in ikinci geldiğini görmek de kararımda etkili oldu. Motul'u falan çok geride bırakmış. Testin birincisiyse (sürprize hazır olun) Amsoil!!!
    Test verileri şu adresteki PDF dosyasında: http://www.amsoil.com/lit/g2156.pdf

Bununla beraber, Mobil1 hakkında epey kötü konuşanlar da var. Ben gene de şimdilik Mobil1 kullanmak niyetindeyim.
    [B]J şimdi asker[/B]

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    castrol kullandınmı hiç. oda iyi yağdır. castrol 15-50..bak bi araştır

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    castrol 15w50 artık gelmiyor arkadaşlar kime sorsam aynısını söyledi en son 2008 sonu bir yağcıda 1lt 15w-50 mineral yağını bulmuştum dahada rastlamadım

mobil in bu yağına gelince çok güzel bir yağdır
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    ben geçen ay praktikerden almıştım aynısını
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castrol kullandınmı hiç. oda iyi yağdır. castrol 15-50..bak bi araştır
    castrol un 15 50 si yok biliyorum castrol 15 40 var oda yazın sıcak havalarda ince geleceğini düşündüğüm için almadım.

Morris motosiklet yağı olarak super sport V Twin 10W-50 full sentetik yağı öneririm
    www.morris-turkiye.com

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bütün yağlar aynıdır. En iyi yağ en ucuz yağdır. Zaten yağ üreten 3-5 fabrika var , hepsi buradan alıp şişeliyor ve kendi markasını yapıştırıyor. Sizin hissettiğiniz performans artışları ise tamamen PSİKOLOJİK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    arkadaşlar mobil 1 4t 15W 50 4 adet yağ sipariş ettim, ptt ile kapıda ödeme seçeneği ile, 4 adedini 80TL ye aldım.
    www.motorparca.com' dan sipariş ettim. Fatih Kılıçlı bey ihtiyacı olanlar burdan ulaşabilir.
    0535 254 0874

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün yağlar aynıdır. En iyi yağ en ucuz yağdır. Zaten yağ üreten 3-5 fabrika var , hepsi buradan alıp şişeliyor ve kendi markasını yapıştırıyor. Sizin hissettiğiniz performans artışları ise tamamen PSİKOLOJİK
    Aynen katılıyorum hepsi para tuzağı ya millet bu yağ konusunu çok abartıyor.Ben motoruma ne bulursam onu koyuyorum.Kışın 10w40,yazın 15w40 yada 15w50 markası ne olursa olsun ucuz olsun yeter zaten en fazla 2000 de bir değişiyor ne gerek var o kadar para vermeye yağa sanki motorun ömrü uzuyor yada performans artıyor.Ihhhhh

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    yağ hakkında pek kimsenin bilmediği bazı başka konular var aslına bakarsanız
    açtığım güzel bir başlık vardı okursanız eğer güzel bir bilgi edinebilirsiniz şahsi kanaatim

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...siniflari.html

biraz uzun yazı ama en sade şekliyle anlattım

bu konuya göz atmanızı rica edicem
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ hakkında pek kimsenin bilmediği bazı başka konular var aslına bakarsanız
    açtığım güzel bir başlık vardı okursanız eğer güzel bir bilgi edinebilirsiniz şahsi kanaatim

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...siniflari.html

biraz uzun yazı ama en sade şekliyle anlattım

bu konuya göz atmanızı rica edicem
    Açtığın konu faydalı bir konu fakat o konuda sadece sentetiklik olayına katılıyorum evet sentetik yağlar mineral bazlı yağlardan daha uzun ömürlü oluyor bu bir gerçek.Sentetik yağlar laboratuvar ortamlarında üretiliyor,mineral yağlar ise doğada bulunuyor.Benim demek istediğim şu ben şu marka kaliteli bu marka kaliteli yok şu marka kullanırsan motorun performanslı olur eskimez cart olur curt olur laflara hiçmi hiç katılmıyorum.Ben sadece şunu yaparım param o gün hangisine yeterse onu kullanırım.Atıyorum mineral mi aldım 2000de değiştiririm yada sentetikmi aldım 3000de değiştiririm.Onun dışında api,sg,js standartlarıymış bence hepsi hikaye.Gidipte castrola mobile litresine 20-25 lira vereceğime atıyorum 10 liraya x mineral yada sentetik marka 15w40 yağ alırım mineral yada sentetik olmasına göre 2000de yada 3000de değiştiririm.15 lirayada benzin alırım çatır çatır gezerim param depomda kalır.

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum hepsi para tuzağı ya millet bu yağ konusunu çok abartıyor.Ben motoruma ne bulursam onu koyuyorum.Kışın 10w40,yazın 15w40 yada 15w50 markası ne olursa olsun ucuz olsun yeter zaten en fazla 2000 de bir değişiyor ne gerek var o kadar para vermeye yağa sanki motorun ömrü uzuyor yada performans artıyor.Ihhhhh
    bana sorarsanız büyük yanılgı içindesiniz arkadaşım 2 gün önce 2. el motor aldı ve dün arkadaşımın motoru kitledi ve 350 lira masraf yaptı motoru bugün topladık motorcuya gittiğimizde söker sökmez ilk soylediği şey kullandıkları yağ yağ değil su mubarek oldu. yağın yağ özelliği neredeyse hiç olmadığı için piston takılıyo ve biyer kolu kopuyo motorun içine düşen biyer kolu motorda neredeyse bütün parçalara zarar veriyo içinden çıkan metal parçalarını ve aldıkları şekilleri görseniz dudağınız uçuklar iyi dedim motor bloğu 2 ye ayrılmamış yani diyeceğim o ki 5 lira 10 lira paradan kaçıpta keyfinizi kaçırmayın hem size hem motorunuza yazık yağ motor için son derece önemli bir unsurdur ve en ucuzu en iyisidir. denecek kadar basit değildir bu benim yaşadığım tecrübe neticesinde bir çıkarkımdır. kimsenin bu gibi sorunları yaşamaması dileğiyle keyifli sürüşler...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açtığın konu faydalı bir konu fakat o konuda sadece sentetiklik olayına katılıyorum evet sentetik yağlar mineral bazlı yağlardan daha uzun ömürlü oluyor bu bir gerçek.Sentetik yağlar laboratuvar ortamlarında üretiliyor,mineral yağlar ise doğada bulunuyor.Benim demek istediğim şu ben şu marka kaliteli bu marka kaliteli yok şu marka kullanırsan motorun performanslı olur eskimez cart olur curt olur laflara hiçmi hiç katılmıyorum.Ben sadece şunu yaparım param o gün hangisine yeterse onu kullanırım.Atıyorum mineral mi aldım 2000de değiştiririm yada sentetikmi aldım 3000de değiştiririm.Onun dışında api,sg,js standartlarıymış bence hepsi hikaye.Gidipte castrola mobile litresine 20-25 lira vereceğime atıyorum 10 liraya x mineral yada sentetik marka 15w40 yağ alırım mineral yada sentetik olmasına göre 2000de yada 3000de değiştiririm.15 lirayada benzin alırım çatır çatır gezerim param depomda kalır.
    senin kullandığın motorda ucuz olduğu için ucuz yağ tercih edebilrsin. Kaliteli motosiklet kullananlar kaliteli yağ kullanır, ben 10,000tl ye motor alıcam gidicem litresi 5tl yağ alıcam, öyle yapmam. Benim yağlar bugün geldi 4 adet aldım kutusunu 20tl ye aldım.

Alıntı pitoresk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana sorarsanız büyük yanılgı içindesiniz arkadaşım 2 gün önce 2. el motor aldı ve dün arkadaşımın motoru kitledi ve 350 lira masraf yaptı motoru bugün topladık motorcuya gittiğimizde söker sökmez ilk soylediği şey kullandıkları yağ yağ değil su mubarek oldu. yağın yağ özelliği neredeyse hiç olmadığı için piston takılıyo ve biyer kolu kopuyo motorun içine düşen biyer kolu motorda neredeyse bütün parçalara zarar veriyo içinden çıkan metal parçalarını ve aldıkları şekilleri görseniz dudağınız uçuklar iyi dedim motor bloğu 2 ye ayrılmamış yani diyeceğim o ki 5 lira 10 lira paradan kaçıpta keyfinizi kaçırmayın hem size hem motorunuza yazık yağ motor için son derece önemli bir unsurdur ve en ucuzu en iyisidir. denecek kadar basit değildir bu benim yaşadığım tecrübe neticesinde bir çıkarkımdır. kimsenin bu gibi sorunları yaşamaması dileğiyle keyifli sürüşler...
    sentetik yağların üstünlükleri illaki var yok demek ayıp olur.

eski motora ince vizkositeli yağ konursa sorun çıkar tabi. adamlar castrol edge 10-60 ı bilerek üretmişler bu boşluklu motolar için.

ayrıca senin anlattığın piston kitlemesinden çok subap kırmış motora benziyor. piston kırsa dahi bunun sebebi boşluk yapan parçaların moment alıp ortalığı parçalamasındandır

diye düşünüyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler