Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yardım arkadaşlar benim bu motor neden geç çalışıyor??

Motovento
    REKLAM ALANI
    drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)

slm arkadaşlar ben iki ay önce bu motoru aldım ilk zamanlar baya hor kullanılmıştı bende yavaş yavaş her yerini düzeltiyorum ama bi şunu anlamadım motor marş düğmesine bastğım zaman geç çalışıyor hatta bazan hiç çalışmıyor marş pedalına basarak çalıştıryorum bazande silah patlamış gibi ses çıkarıyor nedendir acaba ayrıca o sesin bir zararı varmı NOT akü ve marş dinamosunda bi problem yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    "bazen silah patlamış gibi ses çıkarıyor"

demişin, motoru çalıştırırken fazla gaz verip, gaza boğuyor olmayasın. akü ve marş sorunu olmadığını söylüyorsun, geriye kalan ihtimaller

- benzin gelmiyor, karbüratör sorunlu olabilir; fakat patlama sesinden dolayı bu daha düşük ihtimal, ayrıca böyle sorun olsa motor çalıştıktan sonra da gaz yememesi gibi sorunlar yaşardın.

- ateşleme sorunu olabilir; bobin, buji, kabloları kontrol ettirmekte fayda var;

- motorun kompresyonunu ölçtür, rektefiye istiyor olabilir.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "bazen silah patlamış gibi ses çıkarıyor"

demişin, motoru çalıştırırken fazla gaz verip, gaza boğuyor olmayasın. akü ve marş sorunu olmadığını söylüyorsun, geriye kalan ihtimaller

- benzin gelmiyor, karbüratör sorunlu olabilir; fakat patlama sesinden dolayı bu daha düşük ihtimal, ayrıca böyle sorun olsa motor çalıştıktan sonra da gaz yememesi gibi sorunlar yaşardın.

- ateşleme sorunu olabilir; bobin, buji, kabloları kontrol ettirmekte fayda var;

- motorun kompresyonunu ölçtür, rektefiye istiyor olabilir.
    sağol dostum valla nediyeyim bende çözemedim ama yinede verdiğin bilgiler için sağol bencede fazla gaz vermekten o ses çıkıyor.

Motosikleti
    150 cc Chopper
    Selam dostum benzer bir olay bende de olmuştu. korkarark biniyordum patlıcak diye ama dayanamadım motorcuya götürdüm. Krank mili dağılmıştı sebebi ise yağ değişiminde salak motorcu filtrei takmadığı için yağ süzülmeden yukarı gitmiş ve dağıtmıştı tabi masrafı bana kalmıştı 450 tl...
    [B]Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...:P:P[/B]

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    bujin patlamış olabilir,hele bi de eksozdan alev çıktıysa tamamdır,bujini kontrol et,başıma gelmişti daha önce

Motosikleti
    cbf150
    o silah sesi, egzosta yanan benzinin sesidir.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler