Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hava Ayarı Hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Motorum Ybr 125..
    Motor sabahları jikle ile çalışıyor ancak ısınınca stop ediyor. Tekrar jikle ile zar zor çalıştırıyorum. Ancak jikle ile çekili vaziyette hareket edersem 400 m sonra jikleyi kapatıyorum..Yoluma devam ediyorum. Aksi taktirde stop ediyor..

Isındıktan sonra stop etmesi hava ayarlarından mı acaba..?
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    ısınınca mı stop ediyor yoksa sen ilk ısıtmadan sonra agresif mi kullanıyorsun.

şöyle ki eğer gazı fazla verip ani kapatıp fren vs yaparsan arkasından fazlaca gaz, o zaman boğarsın, havalar sabah soğuk, iyice ısınmadan jıkleden düşme, hatta min 5 dakika jıkle açık git-stop ettiği zaman da çok çok az gaz vererek tekrar çalıştır, kavrama noktası var anlarsın -yoksa yine boğarsın sen bekle bekle sıkılırsın-acizane tecrübe -yolun açık olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:47 ----------

ayarla falan sakın oynama-tamamen ısınma merkezli sorun-400 500 mt bir şey değil-min. 5 dk. git öyle-aynılarını yaşadım-motorun süper -ayarlarıyla oynama kendini ayarla

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    jigle en basit mantığıyla makinaya elimizle vereceğimiz gazı otomatik olarak vermektir. makina ısınana kadar jigle açık olsun, kafidir. bu da aşağı yukarı 1dk. falan sürer.

motor eğer ısındıktan sonra stop ediyorsa sorun subap ayarlarında olabilir.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Ben olsam ilk once bujilerimi ve hava filtremi degistirirdim...

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jigle en basit mantığıyla makinaya elimizle vereceğimiz gazı otomatik olarak vermektir. makina ısınana kadar jigle açık olsun, kafidir. bu da aşağı yukarı 1dk. falan sürer.

motor eğer ısındıktan sonra stop ediyorsa sorun subap ayarlarında olabilir.
    Alıntı WOLKANWOLKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şöyle ki eğer gazı fazla verip ani kapatıp fren vs yaparsan arkasından fazlaca gaz, o zaman boğarsın, havalar sabah soğuk, iyice ısınmadan jıkleden düşme, hatta min 5 dakika jıkle açık git-stop ettiği zaman da çok çok az gaz vererek tekrar çalıştır, kavrama noktası var anlarsın -yoksa yine boğarsın sen bekle bekle sıkılırsın-acizane tecrübe -yolun açık olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:47 ----------

ayarla falan sakın oynama-tamamen ısınma merkezli sorun-400 500 mt bir şey değil-min. 5 dk. git öyle-aynılarını yaşadım-motorun süper -ayarlarıyla oynama kendini ayarla

jigle motora giden havayi azaltmak ve motorun zengin karisimla (az hava, cok benzin) calismasini saglamak icin vardir. Bu sekilde motor daha kolay fakat verimsiz calisir

Jigle ile gitmek yanlistir. Jikle ile gaz verince motor bogulur, bujiler yeterli ateslemeyi yapamaz ve islanir... sonrada kararir... ayrica jigle ile gitmek, cruiser tipi motorlarda egzozu sarartir...

Bilginize...
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    mrb ybr 125 kullandım-soğukta 5 dk bekleyeceksin (ki gaz vermen lazım yoksa 5 dk da az-bu arada komşular kafana terliği sallar) ya da jikle açık 5 dk gideceksin -zararı nedir bilmiyorum tarifden de anlamadım bağışlayın-ybr 125 6000'de hala canavar -yazın süre kısalır

kolay gele

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:32 ----------

mrb ybr 125 kullandım-soğukta 5 dk bekleyeceksin (ki gaz vermen lazım yoksa 5 dk da az-bu arada komşular kafana terliği sallar) ya da jikle açık 5 dk gideceksin -zararı nedir bilmiyorum tarifden de anlamadım bağışlayın, jıkle açarsan yüksek yakıt ve aralıksız verir motor çok besin alır içi sıcacık olur, yüzü güler, gaz verince de tıkanır doğru ama ilk mesajda dediğim gibi abartmadan! gaz ani fren tekrar fazla gaz-noluyoz yahu daha uyanmadan der!

yoksa jıkle açık üstüne gaz motora değil cebimize zarar verir ya da komşu terliğim gürültüden kafaya

-ybr 125 hala canavar -yazın 5 dk olan süre kısalır

kolay gele-ayarda sorun yok kardeşim kendini ayarla

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    ısınmadan istop etmesi normal ısındıkta sonra etmez sanırım veya senin rolanti çok düşük olabilir
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    motor bakım istiyor demektir.rolenteydi filan hiç uğraşma götür adamlar ayar çeksin
    Mustafa Kemal Atatürk

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Hava filtresi, buji yeni rölanti düşük değil 1200 d/d da. Ybr için iyi bir değer..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:04 ----------

Alıntı WOLKANWOLKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kendimi mi ayarlayayım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:06 ----------

Murat hocam engin bilginden yararlanalım biraz..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresi, buji yeni rölanti düşük değil 1200 d/d da. Ybr için iyi bir değer..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:04 ----------

Kendimi mi ayarlayayım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:06 ----------

Murat hocam engin bilginden yararlanalım biraz..
    espiri canımkardeşim kendini ayarla dediğim jıkle açık veya kapalı iken tam ısınmamış motor senin bahsettiğin.

fazla gaz verme yeni yola çıktığın zaman nazik ol, fazla gaz-ani duruşlar-tekrar ani ve fazla gaz yaparsan küser sana. Jıkle açıkken bunu yaparsan da boğarsın. o yüzden kendini ayarla demek istedim. güle güle kullan

saygılar

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    abı cubuk barajı köprüsünü oraya gıt ordan motoru salla gıtsın aşşagıya ne ugrasıyonkı...
    zaten dogru duzgun bınmıyon nıye motorla ugrasıyonkı yak gıtsın yaw...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:33 ----------

yak yak motoru da yak...yak yak yakkk motoru da yak...öle bı sarkı vardı yaww

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler