Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

2010 moto fuarında lütfen üzerine oturmayınız!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hanedan12,
    ismail, fuarda sana indirim yaptılar parasını ödedin yanlız firma sana fuar çıkışı motorunu alırsın dedi ve üzerindeki manzara içler acısı, ne düşünürdün, biliyorsun ikinci el bölümünde bizde 40-50 motor vardı ve sahipleri yerinde görüp incelesin diye emanet etti satılmayan motoru cizikler içinde sahibine teslim etsek ne düşünür?
    Kastım 2. el bölümü değil zaten ... Selçuk abi...
    motosiklet kullanan kişi için zaten sıkıntı değil .
    Bir makineye nasıl oturup kalkacağını bilir.

Kastettiğim bu işteki büyük oyuncular .
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    gürkan abi, senin yüzünden erhan akşam rahatsızlandı

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ismail .. benim resmi eklesene üstüne oturmayınız konulu .. tam uygun buraya :d
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    iki teker

o motorlar benim olsa mankenlerin bile üzerine oturmasına izin vermem

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    gürkan abi, senin yüzünden erhan akşam rahatsızlandı
    ben dedim ona o kadar tatlı yedirme bana seni rahatsız ederim diye dinlemedi
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Motosikleti
    iki teker
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oturanın halini düşünemiyorum

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Öncelikle amerika ve batı avrupa ülkeleri kadar motosiklet kültürümüzün olmadıgını düşünüyorum.

Halkımızın alım gücü batı avrupa ve amerikaya gore düşük. keza alım gücü yüksek olan amerika'da motosiklet fiyatları da bizim ülkemize gore çok çok düşük. çünkü amerika büyük pazar. o yüzden amerikaya özel renk seçenekleri vs. var.

neyse biz konumuza dönelim,
    ülkemizde özellikle vergileriden dolayı motosiklet fiyatları diğer ülkelere gore yuksek. alım gücümüz de düşük olunca lüks motosiklet diye adlandırdgımız büyük motosikletler bizim için çok pahalı duruma geliyor. boyle olunca kedinin cigere baktıgı gibi bakıyoruz bir çogumuz.

ben motosiklet tercih ederken üstüne oturmaktan ziyade test sürüşü olmasını isterim. üstüne oturunca (oturuş pozsiyonundan başka) neyi gozlemleyebildiginizi veya karşılaştırma yapabildiginizi soylerseniz sevinirim.

bir gün borusan istinye'ye başka amaçla gidip kafeteryada beklerken BMW motosikletleri incelemeye başladım vakit geçmesi açısından ve o gün ogrendimki motosikletlerle test sürüşü de yapılabiliyormuş. BMW'nin fiyatı japonlara gore yuksek oldugu için ve turkiye'de servis noktası az oldugu için BMW motosikletlere pek yaklaşmıyordum.

BMW motosikletlere o kadar uzaktım ki adını ilk defa duydugum modelleri vardı ve o modellerle bile test sürüşü yaptım.
    Akabinde modelini ilk defa duydugum bir motosikleti almak için hemen finans durumumu ayarlamaya başladım.
    finans durumumu ayarlamak bazı aksiliklerin yüzünden epey bir uzun sürdü ve bu sürede de borusan istinye'nin yıl sonunda nasıl motosiklet sattıgını ve borusan istinye servisinin tutumunu ogrendim bir şekilde. tüm bunlara ragmen yine de alacaktım motosikleti fakat kısaca nasip olmadı deyip geçelim.

hyosung global motor ile turkiye'ye geldiginde körfez pistinde test günü düzenlemişti ve o günden sonra bir çok kişi GT250R modelini satın almıştı.

geçen sene suzuki.com.tr'de test sürüşü yapılacagı duyrulmuştu. fakat bir türlü gerçekleşemedi. özel müşterileri için gerçekleşmişse onu bilemeyecegim (italyan markası da değil ki özel müşterisi olsun)
    eger geçen sene (2009) gsx-r 1000 ile test sürüşü yapmış olsaydım şu anda %99 mavi-beyaz bir gsx-r 1000 sahibiydim.

vakit ayırıp okudugunuz için teşekkür ederim.

Motosikleti
    iki teker
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben dedim ona o kadar tatlı yedirme bana seni rahatsız ederim diye dinlemedi
    aydemir, kardeşimize ne kadar teşekkür etsek azdır

seni ihtiyar seni, anladın sen onu

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    aydemir, kardeşimize ne kadar teşekkür etsek azdır

seni ihtiyar seni, anladın sen onu
    anladım anladım aydemir saol canımmmm

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    ayrıca büyük markaların test sürüşü yaptırabilecek kadar imkanı olmayınca fuarda sergilenen motosikletin kızıltoprakta showroom'larda sergilenen motosiklet ile aynı muameleyi hakettigini düşünebilmek lazım. hele bir de motosiklet fuarına gelenlerin yarısı (bilhassa pazar günü) motosikletin M'sinden anlamayan tipler olunca "Lütfen Üstüne Oturmayınız" yazısı kaçınılmaz oluyor.

Motosikleti
    iki teker
    Nemrut,
    yazdıklarında sana tamamen katılıyorum, sizlere bir şey hatırlatayım, bir çok büyük marka piyasaya yeni bir ürün sunduğunda mutlaka tanıtım amaçlı büyük satıcılarına test için bir adet gönderiyor! ama işin aması o galerilere gittiğinizde insanın cebindeki paraya göre muamele + samimiyetinize göre davranıyorlar. maksat test aracını fazla kimseye kullandırmayıp ucuz paraya ithalatçı firmadan ucuza alıp karlı bir satışla para kazanmak, işte durum böyle olunca BMW nin yaklaşımınla diğer firmaların hiç test aracı yokmuş gibi davranmaları BMW firmasını yüceltiyor.
    unutmayın arkadaşlar her şey talepler doğrultusunda gelişir.

Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu mu ?

Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Nemrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca büyük markaların test sürüşü yaptırabilecek kadar imkanı olmayınca fuarda sergilenen motosikletin kızıltoprakta showroom'larda sergilenen motosiklet ile aynı muameleyi hakettigini düşünebilmek lazım. hele bir de motosiklet fuarına gelenlerin yarısı (bilhassa pazar günü) motosikletin M'sinden anlamayan tipler olunca "Lütfen Üstüne Oturmayınız" yazısı kaçınılmaz oluyor.
    Demek pazar günü fuara ondan gitmedin.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    iki teker
    bu mu ?

bu adamlar çok tehlikeli

bu adamlar çok tehlikeli
    Erhan daha tehlikeli hehehe

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İşini bilen firmalar sorun çıkartmıyor. Millet test sürüşü için motor ayırıyor , tabi ki oturmalarına izin vermeleri lazım. Yok grenaj kırılırmış sele çizilirmiş. Kırılanın çizilenin yerine yenisini takacaksın o da senin pazarlama giderin olacak . Millet o kadar yolu uzaktan bakmak için yapmıyor. Honda ve Yamaha herkese motora oturma izni verdi, onların standları diğerlerinden kat be kat doluydu. Yaklaşım böyle olunca bu iki firmanın fuarda daha çok iş yapması çok doğaldır. Harley Davidson göya en prestijli üretici,oturmak dokunmak YASSAH, millet şöyle bir uzaktan bakıp gidiyor. Nereye gidiyor ? tabi ki honda ve yamaha standına. Bindikleri dalı kesiyorlar daha uyanamadılar.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla firmalar haklı, çünkü bizde fuara sadece motosiklet ile ilgilenen ve ilgilendiği motora binmek isteyen adamlar gitmiyor.

Adam motora nasıl binilir bilmiyor ki, nasıl oturmasına izin vereceksin. Binilmesine izin verilen motoralara ddikkat ettim, kuyruk grenajında sele derisinde filan deformeler başlamıştı.

Adam eşşeğe biner gibi biniyor motora

Binerken pek zarar veremez ama inerken caaart diye çiziyor kösele ayakkabı ile kuyruğu.

E o motorda nihayetinde bizden birine satılacak, günah değil mi?

Ama gerçekten ilgilendiğiniz bir modelse ve stand görevlisi ile motor hakkında bilgi alışverişine girip bu işten anladığınızı belli ettiğinizde oturmak için izin istediğinizde hala yok kardaş yasak demezler sanırım.
    Kesinlikle katılıyorum.
    Yetkililerin zaten beklediği de bu...bilgili,ilgili ve potansiyel müşteri ile muhatap olmak.Motosikleti bilen ve aktif kullanıcısı olan bilgi edinmekten kaçınırsa '' herkes '' olarak sınıflandırılır ve herkese müsaade etmezler tabii olarak motosikletlere oturmaya
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    bu adamlar çok tehlikeli
    başka bişe dicende yerin dar

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Tabiki olayı 2 ayırmak lazım. Ama Parayla imanın kımde oldugu belli değil. Nasıl ayıracaksınız. Adam gelmış standa alıcımısınız bakıcımı denecek.

O yazının orda olması bile HELE fuarda olacak iş değil.
    Gerekırse tek gerekırsede artcılı bınerım. Üstündede yaylanırımkı amartısörlerıne bakarım.

Bundan sonra oturmayınız dıyen fırmalar gitsin internetten satış yapsın. Fuara neden katılıyorlarkı.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Oturmayın kardeşim sizde elalemin motoruna
    Ben BMW s1000rr ın tüm işçiliğini aşşa yukarı 1 saat incelememe rağmen dokunmadım bile..
    Kıyamadım
    GKN MOTORS

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler