Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk kez muayeneye gideceğim sorularım var..

Motovento
    REKLAM ALANI
    poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Öncelikle motorumun resimlerini paylaşayım..

Bilen bilmeyen,öylesine yorum yapan,geçerken uğrayan motoru kötüleyen yorum yapmasın..Sadece bu konuda bilgisi olanların bana yardıme tmesini istiyorum..

Motorumda ayna ve ön sinyallerimn olmadığının farkındayım.. sinyaller garantiden gelecek bekliyorum..Aynaları ben söktüm ama trafikte aynalarımı takıp dolaşıyorum..

Şimdi gelelim sorularıma..

1- Motorum kırmızı fakat ben 1-2 parçayı kendim turuncuya boyadım..Acaba bun muayenede sorun çıkarır mı ?

2- Farda Civalı Beyaz ampül takılı Sorun çıkarırlar mı ?

3- Parkları açınca Stop çalışıyor ama ön veya arka frene basınca fren lambası yanmıyor sebebi ne olabilir ?

4- Egzos ucunda parça var.. Gürültü yapmıyor hatta ses değişmiyor diyebilirim..Benm onu taktırmaktaki amacım görsellikti gözüme hoş gözüküyo böyle..Acaba bu sorun çıkarırmı ?

5- YBR 125 egzosu benim motoruma (windy 125 2007) uyarmı veya uydurulabilir mi ?

Bilgisi olan üstadlarımın sorularımı cevaplamasını bekliyorum şimdiden herkese teşekkürler..
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    en basiti aynalar ışıklandırma uzun kısa far ayarı ve motor rengine bakıyolar gerçi boyadığın kısım sorun olmaz ama dediğim gibi ışıkları yaptırmalısın yoksa geçemez muayeneden bide geçici olarak ayna tak
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    *stop farının içinde iki ampul var biri küçük-parkları açınca yanan
    diğeri büyük -frenlere basınca yanan, iki frenin de yakmaması ampuldenmiş gibi geliyor.
    *Sinyallerini zaten kesin yaptır.
    *Far ayarına git civalı ampulun bir etkisi olur mu bilmem ama zenon olmuyor diye biliyorum bir orjinal ampul(5tl) al, muayneyi geçene kadar.
    *Parçalara belki boya hafif kusur diye geçebilirler.
    Ben bu sabah lada vega ile 5 cam film (d black) hafif kusurla geçtim.Abartıldığı kadar sıkmıyorlar kolay gelsin.
    Bir de randevu işe yarıyor

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    Beyaz ampül yasak ışık donanımın tam olmadan türtürk ün önünden bile geçme egsozada olur diyeceklerını sanmıyorum
    BEN DOBLOYLA BEYAZ AMPÜLLE GEÇEMEDIM
    AYRICA FİLMLE GEÇEBİLİYOSUN

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayrıca ek bilgi olarak Mete'nin açtığı topik. Belki faydası olur.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...e-islemim.html

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    en çok taktıkları yerler ışıklandırma sistemi, aynalar, lastikler ve görünüm....bence muayeneye giderken motosikletindeki çok fazla göze çarpan yerlerini değiştir..geçince yine yaparsın bide sanırım balıkesirdesin..orada yoğunluk nasıl olur bilmem ama ben eskişehirdeyim ve randevu almadım 10 dakika beklemedim bile..

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    PEKİ egzoz delik olunca muayeneden geciyormu,biraz ses yapıyorda?
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı motodrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PEKİ egzoz delik olunca muayeneden geciyormu,biraz ses yapıyorda?
    ya walla otomobiller gibi egzos kontrolu yapılmıyor ama çok abartılı bir şekilde çıkıyorsa ses takabilirler. ama o da kontrolü yapana bağlı..

Motosikleti
    Alıntı ceyhun__22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *stop farının içinde iki ampul var biri küçük-parkları açınca yanan
    diğeri büyük -frenlere basınca yanan, iki frenin de yakmaması ampuldenmiş gibi geliyor.
    *Sinyallerini zaten kesin yaptır.
    *Far ayarına git civalı ampulun bir etkisi olur mu bilmem ama zenon olmuyor diye biliyorum bir orjinal ampul(5tl) al, muayneyi geçene kadar.
    *Parçalara belki boya hafif kusur diye geçebilirler.
    Ben bu sabah lada vega ile 5 cam film (d black) hafif kusurla geçtim.Abartıldığı kadar sıkmıyorlar kolay gelsin.
    Bir de randevu işe yarıyor

Ben stop'u açıp baktım tek ampül var.. Ama içinde 2 tel var yani biri parlarda yanıyor diğeri frene basınca.. ampülde sorun yok gibi 2 kez değiştirdim hala aynı..

yardımın için teşekkürler..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:42 ----------

Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en çok taktıkları yerler ışıklandırma sistemi, aynalar, lastikler ve görünüm....bence muayeneye giderken motosikletindeki çok fazla göze çarpan yerlerini değiştir..geçince yine yaparsın bide sanırım balıkesirdesin..orada yoğunluk nasıl olur bilmem ama ben eskişehirdeyim ve randevu almadım 10 dakika beklemedim bile..
    ışıklandırma sistemi derken ? Uzun - bunlar çalışıyor.. zaten ybr tipi motorları biliyosanız bilginiz vardır.. farı elimizle bile aşağı yukarı oynatabiliyoruz.. onun ayarı elle olur sanırım başka nasıl yapılacak ki ?

Yorum için teşekkürler..

Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    ışıklandırma sistemi derken ? Uzun - bunlar çalışıyor.. zaten ybr tipi motorları biliyosanız bilginiz vardır.. farı elimizle bile aşağı yukarı oynatabiliyoruz.. onun ayarı elle olur sanırım başka nasıl yapılacak ki ?
    işte tam olarak bu. fazla yukarı olmayacak şekilde olmalı..birde sinyallerin falan bütün hepssi çalışıyor olmalı...

Motosikleti
    Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte tam olarak bu. fazla yukarı olmayacak şekilde olmalı..birde sinyallerin falan bütün hepssi çalışıyor olmalı...
    anladım.. Sinyaller çalışıyor ama önler garantiden gelecek bekliyorum.. malum geç geliyor..

Bilgilendirmeler için herkese teşekkürler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler