Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ehliyet hakkında bir soru

Motovento
    REKLAM ALANI

meraba ben 30-10-1993 doğumluyum A2 sınıfı ehliyet alacağım 17 yasında alınıyor fakat kulaktan duyma bilgilere göre 3 4 ay önce den kayıt oluna biliyor muş bu konuda bilgili arkadaşlarımız var ise bilgi vere bilir mi? simdi den teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Canım kardeşim sadece ön kayit yaptirabiliyorsun, Yani sürücü kursuna söz vermiş gibi birşey oluyorsun. Çünkü ayarlaman gereken evraklarında 17 yaşını tam olarak doldurmuş, 18 yaşından gün almış gerekiyor. Yaşını doldurduğun evraklarını hazırladıktan 1 hafta içerisinde kayıdını yaptirabiliyorsun. Yani aslinda ön kayit yaptirmaninda pek fazla bi önemi yok açıkçası...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım kardeşim sadece ön kayit yaptirabiliyorsun, Yani sürücü kursuna söz vermiş gibi birşey oluyorsun. Çünkü ayarlaman gereken evraklarında 17 yaşını tam olarak doldurmuş, 18 yaşından gün almış gerekiyor. Yaşını doldurduğun evraklarını hazırladıktan 1 hafta içerisinde kayıdını yaptirabiliyorsun. Yani aslinda ön kayit yaptirmaninda pek fazla bi önemi yok açıkçası...
    yani benim kursa başlaya bileceğim 30/10/2010 mu?

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    ehliyeti 18 yşdan küçükler alamazlar ancak kursa gidebilir ve sınava girebilirler büyük ihtımal direksiyon sınavına da girebiliyorlar geçerlerse ehliyeti hemen alamıyorlar neyazıkki 18 inden günaldıktan sonra hemen ehliyet kartını çıkarttırabiliyorlar
    mış

Alıntı abdullah_03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyeti 18 yşdan küçükler alamazlar ancak kursa gidebilir ve sınava girebilirler büyük ihtımal direksiyon sınavına da girebiliyorlar geçerlerse ehliyeti hemen alamıyorlar neyazıkki 18 inden günaldıktan sonra hemen ehliyet kartını çıkarttırabiliyorlar
    mış
    yok.. kursa gidebilmek için gün almak gerekiyor !!!!!!!!!!!

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    [SIZE="4"][/SIZEbende yazın kursa gireceğim ALLAH'ın izniile

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:52 ----------

yeni kanun çıktı diye kurs görevlileri babama söylemişler bende biyerde okumuştum

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    ben 04.12.1993 doğumluyum ve 05.12.2010 da ehliyet sınavı yazlıcam.
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önceden kayıt olsan da hiçbir şey değişmez sadece ön kayıt arkadaşın dediği gibi.En basitinden alacağın sabıka kaydı,en erken yaşını doldurduğunun ertesi günü alınabiliyor.Ve sınava gireceğin tarih önceden kayıt yaptırsan da yaptırmasan da aynı olacak.Bizim sürücü kursumuz var.Sorularınıza yardımcı olabilirim.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

Alıntı emir27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceden kayıt olsan da hiçbir şey değişmez sadece ön kayıt arkadaşın dediği gibi.En basitinden alacağın sabıka kaydı,en erken yaşını doldurduğunun ertesi günü alınabiliyor.Ve sınava gireceğin tarih önceden kayıt yaptırsan da yaptırmasan da aynı olacak.Bizim sürücü kursumuz var.Sorularınıza yardımcı olabilirim.
    sizin sürücü kursunuz varsa daha bilgilisiniz dir ehliyet için belirli tarihler arasında kurs oluyor mus benim girebileceğim en yakın tarih hangisidir 1 sorum daha olacak ehliyet kursu toplam olarak nekadar sürüyor

Ekimin ortalarına doğru gidip dönem tarihini öğrenirsin bu sene ekim ayındaki dönem tarihleri henüz belli değil gideceğin kurs ayrıntılı bilgiyi verir kısa bir süre önce gidersen.Ortalama 2.5 ay sürüyor ehliyeti alman.Tabi yazılı sınavdan da direksiyon sınavından da bir kerede geçmek şartıyla.Eğer kalırsan bir sonraki sınav ne zamansa o zamana kalır buda oldukça uzatır süreyi.

sağol un son 1 soru daha sınav sonuçları kısa bir süre içinde belli oluyor mu?

Yazılı sınav sonuçları sınav tarihinden ortalama 3 hafta gibi bir süre sonra açıklanıyor.Direksiyon sınavı sonuçları il milli eğitim müdürlüklerine göre değişiyor.1-2 hafta arası

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı canbedel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol un son 1 soru daha sınav sonuçları kısa bir süre içinde belli oluyor mu?
    Sınav tarihinden sonra 2 hafta içerisinde öğrenebilirsin.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

çok sağolun

Rica ederim aklına başka bir soru takılırsa tekrar sor

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı canbedel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meraba ben 30-10-1993 doğumluyum A2 sınıfı ehliyet alacağım 17 yasında alınıyor fakat kulaktan duyma bilgilere göre 3 4 ay önce den kayıt oluna biliyor muş bu konuda bilgili arkadaşlarımız var ise bilgi vere bilir mi? simdi den teşekkür ederim.
    Alıntı motodrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 04.12.1993 doğumluyum ve 05.12.2010 da ehliyet sınavı yazlıcam.
    Sizden ay olarak büyügüm 23.09.1993 üm bende 24.09.2010 da yazılıcam.
    HONDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler