Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

arkadaşlar bi yardımcı olabilirmisiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı can_sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 yaşında bir çocuğa, 260 km/s'i geçen bir son sürate sahip bir motosiklet öneriyorsun, ve bunu normal mi karşılıyorsun?? pes...
    o motor o kadar hız yapıyomu yavaş sürsün o zaman illa o sürati yapacak değilya
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    can_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor AS 150 T19A
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motor o kadar hız yapıyomu yavaş sürsün o zaman illa o sürati yapacak değilya
    cevap versem mi vermesem mi çok düşündüm ama vereceğim 22 yaşındaki adamlar bile kendini tutamazken, bu çocuk nasıl tutsun kendini arkadaşım?
    love is the name,sex is the game.Now forget the name,just play the game!

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Sen önce ehliyetini al ondan sonra ne alacağına karar verirsin.

Ehliyetsiz yakalandığında ne kadar CEZA ödeyeceğini biliyormusun?

Basamakları yavaş yavaş çıkalım birden değil.

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sorunun cevabı hyosung gt250r
    tabi ki ehliyetten sonra..

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    Ramzeyin 150 lilik süper sport Motoru var işini görürse
    07-gєηçℓιк

Motosikleti
    CBR 600F
    bende gt kullanıyorm ama gördüm kadarıyla kavasaki 250r önerilmemiş.250 lik racing istiyorsan gt yada kawa.ekonomiden rahatsan kawa tabiki.
    yurtdışına flan çıkcam diyosn kafan rahat olur

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Birçok yorum yazılmış,

Hiçbirini okumadım. Çünkü onlarca kez buna benzer şeyler yazıldı çizildi. Muhtemelen aynıdırlar.

Kişisel görüşümü sorarsan,

GT250 ya da GPR125 olabilir. DERBİ GPR 125, 2 zamanlı ve sanırım 30 beygire yakın bir gücü var.

Çok seri, görüntüsü itibarı ile de gayet kaslı ve çekici. araştrıabilirsin. Eğer para sorun değil diyorsan aynı kasaya sahip çok daha güçlü bir makina olan Aprilia RS125 i tercih edebilirsin. Çok daha güçlüdür.

Ama sen ne alırdın dersen bu %40 CBR 125 %30 Hyosung GT250 %30 Aprilia ya da Derbi olurdu.

Öğrencilik hayatın boyunca kullanacağını söylüyorsun. Ben de bir öğrenciyim 650 lik bir de makinam var. Ocağıma incir ağacı dikti desem yeridir.

Yeğenimde de CBR 125 var. (senle yaşıt, ve biz canımız çektikçe beraber İstanbul'dan İzmit'e gidebiliyoruz, Yol yapamaz dediğin motor benle beraber gazlıyor. ) Depoyu fulluyorsun ( 30 falan tutuyor sanırım ) o kadar yol gidiyorsun ki verdiğin paraya deyiyor.

Ben ne yapıyorum? Depoyu fulluyorum. İzmit'ten İstanbul'a ( yaklaşık 110 km ) geliyorum. Dönüş yolunda ilk benzinciye uğramam gerekiyor. ( bu arada depo yaklaşık 50 ye fulleniyor )

Bak tecrübeye, yaşa bilmem neye değinmedim bile. Onları hesaba katarsak kesinlikle 600 yanlış bir seçin. Hatta yaşın itibarı ile 250 bile fazla. Acele etme bence. Acele edip hayatının son bir senesinde büyük makina kullanacağına, sabret 30 sene en babalarını kullan.

;)

Ayrıca herkesin dediğine de fazla kulak asma. Sana spor olmadıkça 500 - 600 olabilir diyenlere selamlarımı iletiyorum.

Ama bunalım takılıyorsan, Götük mötük takılıyorsan, ölmek istiyorsan, hatta giderken birilerini de götürmek istiyorsan gel sana bir 600RR alalım ;) Ne dersin ? ;)
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birçok yorum yazılmış,

Hiçbirini okumadım. Çünkü onlarca kez buna benzer şeyler yazıldı çizildi. Muhtemelen aynıdırlar.

Kişisel görüşümü sorarsan,

GT250 ya da GPR125 olabilir. DERBİ GPR 125, 2 zamanlı ve sanırım 30 beygire yakın bir gücü var.

Çok seri, görüntüsü itibarı ile de gayet kaslı ve çekici. araştrıabilirsin. Eğer para sorun değil diyorsan aynı kasaya sahip çok daha güçlü bir makina olan Aprilia RS125 i tercih edebilirsin. Çok daha güçlüdür.

Ama sen ne alırdın dersen bu %40 CBR 125 %30 Hyosung GT250 %30 Aprilia ya da Derbi olurdu.

Öğrencilik hayatın boyunca kullanacağını söylüyorsun. Ben de bir öğrenciyim 650 lik bir de makinam var. Ocağıma incir ağacı dikti desem yeridir.

Yeğenimde de CBR 125 var. (senle yaşıt, ve biz canımız çektikçe beraber İstanbul'dan İzmit'e gidebiliyoruz, Yol yapamaz dediğin motor benle beraber gazlıyor. ) Depoyu fulluyorsun ( 30 falan tutuyor sanırım ) o kadar yol gidiyorsun ki verdiğin paraya deyiyor.

Ben ne yapıyorum? Depoyu fulluyorum. İzmit'ten İstanbul'a ( yaklaşık 110 km ) geliyorum. Dönüş yolunda ilk benzinciye uğramam gerekiyor. ( bu arada depo yaklaşık 50 ye fulleniyor )

Bak tecrübeye, yaşa bilmem neye değinmedim bile. Onları hesaba katarsak kesinlikle 600 yanlış bir seçin. Hatta yaşın itibarı ile 250 bile fazla. Acele etme bence. Acele edip hayatının son bir senesinde büyük makina kullanacağına, sabret 30 sene en babalarını kullan.

;)

Ayrıca herkesin dediğine de fazla kulak asma. Sana spor olmadıkça 500 - 600 olabilir diyenlere selamlarımı iletiyorum.

Ama bunalım takılıyorsan, Götük mötük takılıyorsan, ölmek istiyorsan, hatta giderken birilerini de götürmek istiyorsan gel sana bir 600RR alalım ;) Ne dersin ? ;)
    Çok güldüm gecenin bi yarısı.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı can_sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse aşağılar gibi konuşmuyor ama, seninki, 17 yaşındayım, 3 yıldır Megane kullanıyorum, şimdi Ferrari almak abartı olur ama Porsche düşünüyorum. yada daha az güçlü bişiler de olabilir, ben bi Honda S2000 alsam mı? demek gibi birşey oldu. Motosiklet dışında bir açıdan bakman için söylüyorum bunları...
    Süper bir açıklama yapmışsın zihnine sağlık. Durumun özeti budur arkadaşım.

Ha bir de şu kaslı ama güçsüz dediğin Hyosung var ya...

200 görüyor biliyorsundur herhalde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:44 ----------

Alıntı sularseller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güldüm gecenin bi yarısı.
    O tabir Türkçe'ye tarafımdan kazandırılmış tüm hakları açık bir tabirdir.

Çok sevdiğim bir arkadaşımla dalaga geçerdim o şekilde.

Bunlar paso ölmek istiyor ya

N'aber GötüK sen hala ölemedin mi? tarzı
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper bir açıklama yapmışsın zihnine sağlık. Durumun özeti budur arkadaşım.

Ha bir de şu kaslı ama güçsüz dediğin Hyosung var ya...

200 görüyor biliyorsundur herhalde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:44 ----------

O tabir Türkçe'ye tarafımdan kazandırılmış tüm hakları açık bir tabirdir.

Çok sevdiğim bir arkadaşımla dalaga geçerdim o şekilde.

Bunlar paso ölmek istiyor ya

N'aber GötüK sen hala ölemedin mi? tarzı

Çok sağol ama iyi güldürdün beni moralim bozuktu iyi geldi.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

strangerRTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne istiyosan al arkadaşım para senin paran hayat senin hayatın üzülecek olanlar senin ailen (Allah korusun İnş. olmasın tabi )

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    16 yaşındaki bir çocuğa herhangi bir motor tavsiyesi yapılır mı dersiniz arkadaşlar
    ehliyetsiz motor sür demekten ne farkı var?

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyetini alınca bir ER-6 alırsın en güzeli bence.

Motosikleti
    kawa z750s
    kaslı ama güçsüz nedir ya güçten korkmayalım.güçsüz bir motorla otobana çıkmak isteyen var mı acaba aramızda?hele bir de gece çıkmak zorunda kalırsan.allah korusun.alkollü 4 tekerliler animal planet seyrettiriyorlar biz motorculara.güç var diye zır zır gazla demiyoruz tabii ki.34 yaşındayım.gaz açmam toplam sürüşümün belki de yüzde onuna denk gelir.yaş ilerledikçe girdiğin her makasta yattığın her virajda daha fazla ihtimal hesaplayabiliyorsun.bu da neden gençlerin kendilerini rossi sanmalarını açıklar gibi.ehliyetsiz asla.kendin için olmasa bile sebep olabileceğin bir kaza senin hayatını karartabilir.3 senedir biniyorsun 3 ay daha bekle.sadece hacim olarak değerlendirmemek lazım motorsikletleri.arkadaşın nakitte fazla problemi olmadığını varsayarak(2005 rr düşünüyormuş)alabileceği en iyi motoru almalı.güçlü değil.kawasaki er 6lar kullanım kolaylığı viraj kabiliyeti gibi konularda diğerlerinin önüne geçecektir.hyo cbf derbi ...170 180 leri gören motorlar.o kadar da yavaş değillermiş.125 lik derbi alacağına cbf 500 neden olmasın.125 ten 30 beygir çıkarana kadar kimbilir ne kadar sıkılmıştır o motor.saygılar sevgiler...

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    16 yaşında çocuğa 125 cc dahi olsa motosiklet önerenlere yazıklar olsun. Birgün bir yakınınıza çarpıp öldürdğünde "ehliyetsizmiş" demenizin bir faydası olmayacak.

Bu arkadaşın kullanabileceği tek tekerlekli araç bisiklettir. Bunun haricinde bişey önerende, uyarmayan da kendisi kadar suçludur.

6 senedir araba 3 senedir de motosiklet kullanmasına göz yuman emniyete de, ailesine de ayrıca yazıklar olsun.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Neyi tartışıyorsunuzki? 16 yaşındaki bi çocuğun 600rr alacak parası yoktur zaten.. Onu alacak parayı ancak babası verirki, babasınında bu kadar cahil olduğunu sanmıyorum..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

can_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor AS 150 T19A
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyi tartışıyorsunuzki? 16 yaşındaki bi çocuğun 600rr alacak parası yoktur zaten.. Onu alacak parayı ancak babası verirki, babasınında bu kadar cahil olduğunu sanmıyorum..
    17 yaşındaki çocuğa BMW M3 alan babalar varsa, emin olun 600RR alacak kadar cahil baba da vardır malesef. Şükürler olsun ki, benim babam "düşünebilen" bir insan.
    love is the name,sex is the game.Now forget the name,just play the game!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler