Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ehliyetsiz bi süre binsem de olurmuş...??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Alıntı fthinky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beni temde kask mont dizlik varken, orta şeritte 50-60 km hızla giderken durduk yere çevirdiler.. hiç belli olmaz.. polis amcalarının canı çorba çekmiş olabilir
    2.5 senedir ehliyetsiz kullanıyorum 19ocakta sınav sonuçları açıklanıcak ehliyeti alıcam inş. ama şöyle bişey varki ehliyetim yok diye motora binmemezlik yapmam kin kınarsa kınasın kim ne derse desin motosiklet tutkusu ehliyet felan dinlemiyor
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boraerdin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN 1500 - Harley Davidson Sportster
    Hiç belaya bulaşma.
    Dangalağın biri gelir sana çarpar al başına belayı.

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konyada denetim yok gibi bişey evet kazaya karışırsam olacakları biliyorum...
    Teşvik etmek gibi olmasın ama kazaya karışırsan bir zıkkım farketmiyor merak etme.

Sadece ehliyetsiz yakalanırsan cezası var, kazaya karıştığın zaman haklı ya da haksız trafik kurallarına göre kaza durumuna bakılarak gereken yapılıyormuş.

Haklıysan da trafik sigortan masraflarını karşılıyor ( hatta trafik sigortan yoksa bile devlet karşılıyormuş) bunun haricinde sadece ehliyetsizlikten para cezası ödüyorsun o kadar...

Detaylı bilgi istersen;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ra-yardim.html
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Sarhoşun teki arkadaşın arabaya çarptı,270Pmil mi neymiş,Polis %70 kusurlu saydı bizim arkadaşı,iki tali yol araçlar sağdan soldan meselesi. Sonuç olarak trafik kanunları da zayıf gibi.

Motosikleti
    Henüz yok :)
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün ehliyet kursuna yazılmak için bi sürücü kursuyla görüştüm ve ordaki adam acil değilse (iş için vb.) bekle 18i az kalmış zaten araba ehliyetiyle birlikte al dedi. motosiklet ehliyeti alırsan şimdi 1 yıl sonra b sınıfı ehliyet için de aynı masrafları yaparmışım ama birlikte olursa çok daha hesaplı olurmuş. Ben şimdi ehliyet almalı mıyım yoksa yarım yıl kadar ehliyetsiz binebilir miyim? motosikleti mayıs gibi almayı düşünüyorum ve aralık 2010'da 18im bitecek.
    Bende a2+B sınıfı ehliyeti alan biri olarak sana biraz bilgi vereyim arkadaşım.
    Şimdi Bu fiyat konusunda dediği gibi masraflar azalıyor yani 2. kez gidip trafiğe para wermiyorsun.Fakat şöyle birşey var B sınıfı ehliyetinin sınavına giriyorsun sınavı geçersen direksiyona giriyorsun, daha sonra motor sınavına tekrar girip direksiyon sınavına girip ehliyetini alıyorsun.Bunun nedeni ise ehliyetine a2+b yazılmasıdır.B sınıfı ehliyeti alan bir kişi sınavdan 1 ay sonra ehliyetini alıyorsa sen bundan 1-1.5 ay sonra alıyorsun

Karar senin.

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Ben de yoğun ısrarlar sonucu B den sonra aldım.

ama ne oldu;

Öncelikle her çevirme görüşümde heyecanlandım. Geçi herşeyim tam olduğu için hiçbir zaman çevirmediler, plakam da yoktu hani dur diye anons etse basar dağ bayır giderdim crossçu olduğum için. ama ben her seferinde korku yaşadım. En başta bu bile yeter ehliyet almak için. Unutma ki heyecan hata, hata da kaza yaptırır.

Sonra bir gün B ehliyet sınavını geçip A2 için tarih beklerken yetenekli bir PİLOT YÜZBAŞI 3 şeritli yolda şerit değiştirirken bana soldan taktı geçti. Ben yerlerde motor 100 metre ilerde...

Bana birşey olmadı. Ama ehliyetim olmadığı için admaın masrafını ödedim. Çünkü istersen polis çağıralım diye teklifte (!) bulundu.

Ehliyettten çok daha fazla para ödedim. Hem de çok kötü bir alışkanlık edindim. Bugün Jandarma çevirmesinden geçerken fark ettim. Artık çevirme görünce alışkanlık oalrak heyecanlanıyorum. Bugün fark ettim bunu ve kendi kendime neden heyecanlanıyorum ki herşeyim tam... dedim...

Bak ne kadar eksi etkileri varmış.

Ayrıca çok da farklı bir fiyat yok. Eğer ayrı ayrı ehliyetlere bastırmak istersen zaten masraflar aynı. Aynı ehliyete bastırmak istersen sadece A2 ehliyetin harcını ödemiyorsun o kadar.

Bence değmez. Benim ahtım vardım ehliyeti alayım ilk gördüğüm çevirmede kendim duracağım diye. İlk çevirmede arka sokaktan dönüp belki 15 kere çevirmeye girdim uyuzluğuna.

Ha bunu da yapma. Sonra ne oldu? Sonuncuda ceza yedim. Emniyet kemerim takılı olmadığı için. Bir önceki geçişimde ehliyeti verirken çıkarmıştım, takmayı unutmuşum 50 mt gideceğim için.

Yapma yani kısaca.

Al ehliyetini rahat rahat sürmenin tadına var.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    Henüz yok :)
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yoğun ısrarlar sonucu B den sonra aldım.

ama ne oldu;

Öncelikle her çevirme görüşümde heyecanlandım. Geçi herşeyim tam olduğu için hiçbir zaman çevirmediler, plakam da yoktu hani dur diye anons etse basar dağ bayır giderdim crossçu olduğum için. ama ben her seferinde korku yaşadım. En başta bu bile yeter ehliyet almak için. Unutma ki heyecan hata, hata da kaza yaptırır.

Sonra bir gün B ehliyet sınavını geçip A2 için tarih beklerken yetenekli bir PİLOT YÜZBAŞI 3 şeritli yolda şerit değiştirirken bana soldan taktı geçti. Ben yerlerde motor 100 metre ilerde...

Bana birşey olmadı. Ama ehliyetim olmadığı için admaın masrafını ödedim. Çünkü istersen polis çağıralım diye teklifte (!) bulundu.

Ehliyettten çok daha fazla para ödedim. Hem de çok kötü bir alışkanlık edindim. Bugün Jandarma çevirmesinden geçerken fark ettim. Artık çevirme görünce alışkanlık oalrak heyecanlanıyorum. Bugün fark ettim bunu ve kendi kendime neden heyecanlanıyorum ki herşeyim tam... dedim...

Bak ne kadar eksi etkileri varmış.

Ayrıca çok da farklı bir fiyat yok. Eğer ayrı ayrı ehliyetlere bastırmak istersen zaten masraflar aynı. Aynı ehliyete bastırmak istersen sadece A2 ehliyetin harcını ödemiyorsun o kadar.

Bence değmez. Benim ahtım vardım ehliyeti alayım ilk gördüğüm çevirmede kendim duracağım diye. İlk çevirmede arka sokaktan dönüp belki 15 kere çevirmeye girdim uyuzluğuna.

Ha bunu da yapma. Sonra ne oldu? Sonuncuda ceza yedim. Emniyet kemerim takılı olmadığı için. Bir önceki geçişimde ehliyeti verirken çıkarmıştım, takmayı unutmuşum 50 mt gideceğim için.

Yapma yani kısaca.

Al ehliyetini rahat rahat sürmenin tadına var.
    Yanlışın var ayrı ayrı basılmıyor ehliyetler eğer a2 ehliyetin varsa b yi alırsan 1 tane ehliyetin olur ondada a2+b diye geçer

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşvik etmek gibi olmasın ama kazaya karışırsan bir zıkkım farketmiyor merak etme.

Sadece ehliyetsiz yakalanırsan cezası var, kazaya karıştığın zaman haklı ya da haksız trafik kurallarına göre kaza durumuna bakılarak gereken yapılıyormuş.

Haklıysan da trafik sigortan masraflarını karşılıyor ( hatta trafik sigortan yoksa bile devlet karşılıyormuş) bunun haricinde sadece ehliyetsizlikten para cezası ödüyorsun o kadar...

Detaylı bilgi istersen;

Sigorta ehliyetsiz birinin masrafını bildiğim kadarıyla karşılamaz.

Benim karşılamamıştı.

Sanırım bir de Kasko'lar alkollüyken kaza yaptığında karşılamıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:31 ----------

Alıntı v0ll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlışın var ayrı ayrı basılmıyor ehliyetler eğer a2 ehliyetin varsa b yi alırsan 1 tane ehliyetin olur ondada a2+b diye geçer
    Ben ayrı ayrı basılıyor demedim. İstersen ayrı ayrı bastırabilirsin. O zaman fiyat fark etmez, ama aynı ehliyete bastırırsan yalnızca en yüksek harç fiyatına sahip sınıfın harcını ödersin. Ayrı ayrı basılsın dersen iki sınıfın da harcını ödersin.

Bu arada normalde 1.5 ay sonra alamazsın ehliyetini. Sadece sanırım senede bir kez iki sınav arası kısaltılıyor bir bir buçuk ay gibi onda alabilirsin ve bildiğim kadarıyla önümüzdeki sınav bu şekilde olacak. Bunu düşününce , istersen bekleyebilirsin. Eğer aradaki fark fazla geliyorsa bekle sonra o parayla git motoruna xenon falan taktır, ya da ne bileyim kask alırken daha iyisini al ;)
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Bayağı derin mevzulara girmişsiniz,altı üstü ceza yiyecek oturacak,hadi iyi geceler.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    fazla açılma gıyıdan gıyıdan yüz.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    dostum sakın ha ehliyetsiz gezme Allah korusun polisi bırak bi kaza bela olursa yine yanarsın sen al ehliyeti rahat ol her türlü daha ucuza gelir bi kaza yapsan suçlu sensin kaç katını ödersin yada bi yakalansan yine daha fazlasını verirsin.ehliyetsiz gezmenin üzerinde yaratacağı stres ise PAHA BİÇİLEMEZ. biraz master kart reklamı gibi oldu ama gerçek bu =)

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Akıl uslu yorumlar var ancak bazıları adama saç baş yolduracak cinstenonlara değinmeden nacizane fikrimi söyleyeyim:
    öncelikle sürücü belgesi olmayan kardeşim;insanlardan uzak boş alanlarda kullanmana bir şey demem ancak trafikte benim aile fertlerimden birine zarar gelirse neler olabileceğini hiç tasavvur edebiliyormusun

Allahın düşünme,doğru ile yanlışı ayırt edebilme ve karar verebilme yeteneğini verdiği tek canlı varlık biz insan oğluyuzneden sonucu felaketlerle bitebilecek yollara saparız? neden? sevdiklerimizi üzeriz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:22 ----------

Alıntı Şenonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.5 senedir ehliyetsiz kullanıyorum 19ocakta sınav sonuçları açıklanıcak ehliyeti alıcam inş. ama şöyle bişey varki ehliyetim yok diye motora binmemezlik yapmam kin kınarsa kınasın kim ne derse desin motosiklet tutkusu ehliyet felan dinlemiyor
    Çok cesursun ama hayatını en erken kaybedenler hep cesur ve gözü kara olanlardır...
    Binerim,kınayan kınasın,ne derse desin diyen kardeşim,düşmez kalkmaz bir tek allah'tır...en sevdiğin,yokluğuna asla tahammül edemeyeceğin bir yakınını senin gibi düşünen biri sayesinde kaybettiğin gün üstte yazdıklarını hatırla
    Motosiklet de hata kabul etmiyor bir çok video var izle ve aklını başına topla.
    Klaveye tuşlarına tıklamak basit ve acıtmaz ancak yaşadığın sürece gerçeklerle yüz yüze olmak zorundasın.....
    İnsan canı çok değerlidir,sakın hafife alma.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Bence al.. Çünkü ben de öyle yapıyorum.. Şuan 17 yaşımdayım ve sürücü kursuna yazıldım. Rahat rahat gezmek varken hiç diken üstünde oturup gezmeye gerek yok..

bu konudan benimde bilgim yok motorumu aldım alacağım ama ehliyet için ilk önce byi aldım şimdi sıra a2 onunda sınavları için kurs arastıryorum bakalım ne olack

Motosikleti
    Mondial 125 UAG, Peugeot Trekker
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Detaylı bilgi istersen;

Burda yanlışın var kardeş devlet sadece sağlık bakımından sigortayı karşılıyor. Araçtaki maddi hasarı karşılamıyor. Geçenlerde bizim arkadaşın arabaya vurup kaçmışlardı, o zaman araştırdık. Sedece sağlığı karşılıyoruz dediler.
    MoToSikLeT KuLLaNMaK BiR TuTKuDuR.

::tutkuy::

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla açılma gıyıdan gıyıdan yüz.
    Köpekbalığı mı var

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akıl uslu yorumlar var ancak bazıları adama saç baş yolduracak cinstenonlara değinmeden nacizane fikrimi söyleyeyim:
    öncelikle sürücü belgesi olmayan kardeşim;insanlardan uzak boş alanlarda kullanmana bir şey demem ancak trafikte benim aile fertlerimden birine zarar gelirse neler olabileceğini hiç tasavvur edebiliyormusun

Allahın düşünme,doğru ile yanlışı ayırt edebilme ve karar verebilme yeteneğini verdiği tek canlı varlık biz insan oğluyuzneden sonucu felaketlerle bitebilecek yollara saparız? neden? sevdiklerimizi üzeriz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:22 ----------

Çok cesursun ama hayatını en erken kaybedenler hep cesur ve gözü kara olanlardır...
    Binerim,kınayan kınasın,ne derse desin diyen kardeşim,düşmez kalkmaz bir tek allah'tır...en sevdiğin,yokluğuna asla tahammül edemeyeceğin bir yakınını senin gibi düşünen biri sayesinde kaybettiğin gün üstte yazdıklarını hatırla
    Motosiklet de hata kabul etmiyor bir çok video var izle ve aklını başına topla.
    Klaveye tuşlarına tıklamak basit ve acıtmaz ancak yaşadığın sürece gerçeklerle yüz yüze olmak zorundasın.....
    İnsan canı çok değerlidir,sakın hafife alma.
    ben kaskımı montumu takıp motorumu o şekilde kullanıyorum ehliyet sınavınada girdim ocak 19 da acıklanıcak sonuçlar
    Karnı tok olan açın halinden anlamaz derler buda o hesap ki şöyle motor becerisini ehliyetle birlikte vermiyorlar türkiyede bu işler okadar basitki ehliyet alırken motosiklet için direksiyon dersi vermiyorlar

Aynende dediğim gibi ben motorumu ehliyeti alana kadarda kullanmaya devam edicem BENİM BİLİNCİMDE YERİMDE Herşeyin farkındayım
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Motosikleti
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta ehliyetsiz birinin masrafını bildiğim kadarıyla karşılamaz.

Benim karşılamamıştı.

Sanırım bir de Kasko'lar alkollüyken kaza yaptığında karşılamıyor.
    Başlığı tamamen okumamışsın sanırım.

Kaza ile ilgili açılmış olan bir dava olduğundan ve maddi hasarlı trafik kazalarında kusur nispetinde ödeme yapıldığından ilk önce davanın sonuçlanması beklenmeli.Bu arada kazaya karışan oto sahibinin hangi şirkette
    sigortalı olduğu biliniyorsa müracaat edilmesi işlemlerin ve dosyanın sonuçlanması açısından hız kazandıracaktır..

Motorun plakasının ve ehliyet olmayışı hasar almanıza engel değildir. Zorunlu Mali Mesuliye Trafik poliçesi 3,şahısların
    zararlarını öder ve tabi tedavi masraflarınıda.

Yapmış olduğunu tedavi masrafları recete ve faturalar saklanmalı ve karşı tarafın bağlı bulunduğu sigorta
    şirketine bildirilmelidir.Tedavi masraflarıda kusur nispetinde ödenir...
    ama bu dediklerim sadece trafik sigorta policesi için gecerli bu demekki bundan sonra neyse anadınız sizonu ama ben hala israrla adliye ve dosya nosunu istiyorum......
    Bahsi geçen konudaki kişinin, ehliyeti, ruhsatı, plakası ve trafik sigortası yok. Ama %100 kusuru karşı tarafa vermişler.
    Bu durumda karşı tarafın trafik sigortası kusursuz tarafın masraflarını karşılıyor.

Ama kusur %100 karşı tarafta olmadığında ne oluyor onu bilemiyorum, o konu hala meçhul benim tarafımda

Bir önceki mesajında anlattığın durumda eğer gerçekten %100 trafik kurallarına göre haklı olduğunu düşünüyorsan, polis çağırmasını istemen senin için çok daha yararlı olacakmış.

B ehliyetim de vardı yazmışsın; B mevcutsa ehliyetsizlikten değil ehliyet yetersizliğinden daha az bir para cezası yerdin ve zorunlu trafik sigortan senin motorunun masraflarını bile karşılardı.

Sonuç olarak ehliyetsiz araç kullanmak ile hasarlı trafik kazalarına karışmak birbirinden bağımsız olarak değerlendiriliyor.

Alkol de ehliyetsizlik te asli kusur sayılmıyor kazalarda fakat trafik sigortan bu şekilde bir kazaya karıştığında anlaşmalarında yazan maddeler gereği masraflarını da karşılamıyor. Ama karşı tarafın sigortası karşılayabiliyor.

Asli kusur sayılanlar bunlar sadece:

Trafik Kazalarında Asli Kusur Sayılan Haller ve Sürücü Kusurlarının Tespiti

Madde 157- Araç sürücülerinin trafik kazalarında asli kusurlu sayılacakları haller ile kusur durumlarının tespitine dair esas ve usuller aşağıda gösterilmiştir.

a) Asli kusur sayılan haller;

1) Kırmızı ışıklı trafik işaretinde veya yetkili memurun dur işaretinde geçme,

2) Taşıt giremez trafik işareti bulunan karayoluna veya bölünmüş karayolunda karşı yönden gelen trafiğin kullanıldığı şerit, rampa ve bağlantı yollarına girme,

3) İkiden fazla şeritli taşıt yollarında karşı yönden gelen trafiğin kullandığı şerit veya yol bölümüne girme,

4) Arkadan çarpma,

5) Geçme yasağı olan yerlerden geçme,

6) Doğrultu değiştirme manevralarını yanlış yapma,

7) Şeride tecavüz etme,

8) Kavşaklarda geçiş önceliğine uymama,

9) Kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymama,

10) Manevraları düzenlenen genel şartlara uymama,

11) Yerleşim birimleri dışındaki karayolunun taşıt yolu üzerinde, zorunlu haller dışında parketme ve duraklama ve her durumda gerekli tedbirleri almama,

12) Park için ayrılmış yerlerde veya taşıt yolu dışında kurallara uygun olarak parkedilmiş araçlara çarpma.

Yukarıda sayılan hal ve hareketlerde bulunan sürücüler asli (esas) kusurlu sayılırlar.

b) Sürücü kusurlarının tesbiti;

(Değişik:RG-25/06/1998-23383) Adli mevzuat ve yargılama hükümleri saklı kalmak üzere, trafik kazalarına karışan sürücülerin kusur oranları; olay bir bütün kabul edilip, yüz veya sekiz sayısı tam kötü puan esas alınarak değerlendirmek suretiyle hesaplanır.

Tam kötü puan; tek başlarına asli kusurlu hareketi yaptıkları tespit edilenler ile diğer trafik kural, kısıtlama, yasaklama ve talimatlarına uymayanlardan tam kusurlu sayılanlar dışında, taraflar arasında kusur durumlarına göre paylaştırılır.

Asli kusurlu hareketin birden fazla sürücü tarafından yapıldığı hallerde de kusurun paylaştırılması usulü uygulanır.

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    benimde ehliyetim yok yaza başvurmayı düşünüyorum bende... yurt dışında olduğum için sınav tarihlerni tutturamıyorum benim tatillerle denk gelmiyorlar yaz sonunda bi anda motor aldım hiç hesapta yokken hediye gibi oldu biraz ehliyet almaya fırsatım olmadı yani... istanbulda baya bi kullandım kendisini ehliyetsiz hiç çevirmeye yakalanmadım köprüyü pek kullanmadım feribotla geçtim 2 sefer yunusların beni incelediğini farkedince yanlarında durup adres sordum birinde diğerinde de yanımda trafikte 2 sefer geçti bakarak ben şeritten gidiyordum o aradan geçti sonra durdu ben geçtim yanından yine bana baktılar dedim abi s.a. ya bişey sorucam diye girdim :D:D:d motorla alakalı bişey sordum rezerve ile alakalıydı sanırım bişey vardı ama hatırlamıyorum dedi ya bizde bilmiyoruzki bizim motorlarda yok öyle bişey dedi hadi ya tüh dedim neyse abi saolun bulucaz bi çağresini artık dedim bastı gitti tipler :D:D:D:D:D:D:D:d... rahat olmakta fayda var ama en önemlisi Allah kaza bela vermesin şahsen kazaya karışırtıktan sonra "motorla" ceazayı falan umursamam motorun kazası ağır oluyor... dikkatli sürmek lazım korumalar çok önemli.

Motosikleti
    Alıntı kaaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda yanlışın var kardeş devlet sadece sağlık bakımından sigortayı karşılıyor. Araçtaki maddi hasarı karşılamıyor. Geçenlerde bizim arkadaşın arabaya vurup kaçmışlardı, o zaman araştırdık. Sedece sağlığı karşılıyoruz dediler.
    Yahu ben ne bilir kişiyim ne avukatım.
    Sizin durumunuz zaten yukarıda bahsi geçen olaylardan farklı.

Mantıken emniyete gidip rapor tutturmalısınız. Eğer zaten çarpıp kaçan aracın plakasını almışsanız, buna göre dosya açılır ve karşı taraf bunu kabul ederse onun trafik sigortası sizin masrafınızı karşılamak zorundadır.
    Ama tabiki de kabul etmeyecektir, böyle oluncada dava açılır. Karşı taraf orada bulunmadığını ileri sürecektir, sizinde orda bulunduğuna ve çarptığına dair görgü tanığı vs. ileri sürmeniz gerekecektir sanırım.

Eğer plakası meçhulse kendi trafik sigortanız hiç bir şey veremez zaten, karşı tarafın trafik sigortası sizin hasarınızı karşılamak zorundadır ama o da kaçtıysa hiç bir şey alamazsınız.

Ha ama şöyle bir durum vardı; trafik sigortası bulunmayan araçların karıştığı kazalarda karşı tarafın mağdur olmasını önlemek amacıyla oluşturulmuş bir fon vardı. Belki uğraşılırsa buralardan bir şeyler elde edilir.

Araştırırsanız biz de bilgilenmiş oluruz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler