Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

otobüsle araba arasında tost oluyordum!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    cebine bir avuç çivi koy ama çatal çivi ciddi ciddi agresifleşirsen bulaşma kimseye çivileri yere bulaştır bas git hehhehehheheheh

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hombre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    Alıntı trendy83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bazen hepimiz aynı hataya düşebiliriz.isteriz ki diğer araçlar bizi görsün ve bizi görmeleri için son ana kadar beklemeyi tercih ederiz eğer görmezlerse korna bağırış falan feryad ederiz.yada tüm haklar bizim olmasına rağmen bizi görmek istemeyen bir araç şoförüne inat yapıp istifimizi bozmuyoruz. bu bir hatadır bence.bizim ilk işimiz kendimizi olabilecek en güvenli şekilde yolada tutmak olmalı diye düşünüyorum.Varsın biz kurallara göre haklı diğerleri haksız olsun bize eçarptıklarında bunun hiçbir önemi kalmıyor.eğer sağımızda otobüs solumuzdan da gelmek te olan bir araba varsa biz önce kandimizi korumak adına yol verelim.Ne güzel demişsin "sağımdaki otobüs her zaman Türkiyenin her yerinde olduğu gibi kafasına göre takılıyor.." diye demekki sen bu otobüsleriin bize zararlı bir paraziit olduğunun daha öncesinden de farkına varmışsın ozaman bunlardan uzak duracağız elimizden geldiği kadar.Hiç bbir hata bizim sağlığımızdanönemli değil bizim başımıza kötü birşey geldikten sonra varsın milyonlarca kişi bizi haklı karşı taraafıda haksız bulsun hiç önemi yok arkadaşlar motora binmeden önce derin bir nefes alın ve sevdiklerinizi unutmayın onları üzmeyin.Sürç-i lisan ettimse affola...

alijian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250l
    geçmiş olsun..eğer "ya motoru onun için almadık mı zaten" demeyecekseniz, en iyisi motosikleti aralara girmeden, şeridi doldurarak kullanmak.

Dikkat dikkat dikkat ve full koruma

hilost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Venox-Saphira
    geçmiş olsun. ben hareketli trafik varken araçların arasından yani serit cizgisinden asla gitmiyorum. anca ışık falan yanar da araçlar sağa sola hareket edemeyecek durumda olursa. sen de bu olaydan sonra dikkat edersin sanırım... tekrar geçmş olsun...
    Eğer fark edilmek istiyorsanız... kendinizi gösterin, trafikte arabalar nasıl ilerliyorsa öyle ilerleyin. aralardan makaslar atarak değil...
    kazasız belasız sürüşler.

Senin de dediğin gibi kendine hakim olmalısın.. Hemen gaza gelmemelisin.. O otobüs şoförünün de yaptığı da insanlık değil. Allah korusun ya arada kalsaydın.. Allah'tan kötü bir şey olmamış.. Daha dikkatli ;)

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçmiş olsun. Hep derim :Altındaki araç motosiklet ise İNATLAŞMAYACAKSIN, ona buna kızıp aralara dalmayacaksın. Yoksa böyle çift kaşarlı tost olursun.. Aman dikkat.

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    arkadaşlar yukarda hafif şakayla söyledim ama 1998 yılında arkadaşın anlattığı şekilde amcam gaza basıp aradan çıkamadığı için kamyonun altına girerek rahmetli oldu yani hiçbir şekilde o duruma düşmemek gerekir çizgi tehlikeli şeridin ortasını tercih edelim lütfen

Motosikleti
    ybr125
    geçenlerde bir video izlemiştim ileri sürüş teknikleri uzmmanının; şeridi gözünüzde 3 e bölün diyor.önünüzdeki arabanın sağ tekeriyle şeridin en sağı 1. bölge,iki teker arasında kalan bölge 2. bölge,sol teker ve şeridin en sol çizgisinin olduğu bölgede 3. bölge.Biz asla 2. bölgede yani şeridin ortasında olmamalıyız diyor sebebide ; öndeki araçtan akacak kaygan sıvı o bölgeden akar ve araçlar yoldaki çukurları engelleri vs. iki tekerin arasına alarak onun üzerinden geçmeden geçerler ve lastiklerin değmediği bir sürtünme olmayan yer en pis kirli ve tozlu yerdir diyor, e tabi biz buradan gidersek bunlarla karşılaşabiliriz.aslında tek gidiş gelişi olan bir yolda sağ tarafada yaklaşmaktan çekinmeliyiz çünkü yol kenarından gelen mıcır toz poşet gibi bizi kaydırabilecek şeylerin gelme ihtimali daha yüksek ayrıca biz sağa yakın gittiğimizde en önemlisi burası "arkamızdaki araçlar bizi yanlış anlayıp onlara yol verdiğimizi sanıp yanımıza yapışıyorlar."bunu engellemek için en iyi tercih sanırım sola yakın, öndeki araacın sol teker izinden gitmek.

ferhat uçank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r kısa bir süre için:)
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende adanada değilim , içemiyorum ayran fln ... istanbulda herşeyin çakmasını yapıyorlar zaten , bu yaz ayıptır söylemesi kokoreç yemistik , baya büyük bir mekan , sahibi de geldi masamıza oturdu , öve öve bitiremiyor , biz şöyle yaparız biz böyle yaparız parmaklarınızı yersiniz attı tuttu bi ton , bi geldi ki akıllara zarar , doldurmuşlar baharatı tuzu biberi , iğrenç bişi , hesap da 35 TL geldi , sonra adam durun pardon çocuklar yanlış hesaplamışım dedi , 38 TL tutuyor dedi yuhh be dedik ... tabi içimizden

konu sahibinden de özür diliyoruz , çok alakasız yerlere getirdik ...

amaç muhabbet sonuçta, ahat ol.. gerçi pek çekinmiş gibi görünmüyorsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:38 ----------

Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun umarım başına bir daha gelmez.Motorundan menunmusun yakıtı nasıl ve ara hızlanmaları?

her zaman her yerde bu motorun arkasında dururum..
    her yönüyle sevdiğim bir motor... beklentilerimin çok üstünde çıktı...
    istersen ayrıntılı bilgi verebilirim.. bana göre tek eksisi arka tekerin ince olması ve egsozdu onlarında çözümü var...
    almak gibi bir düşüncen varsa.. araştır derim..
    aklına bişey takılırsa yardımcı olurum..

0-100 7 sn de çıkar
    max hız 180-190 arası
    600 lük görünümü
    90 kuruşla 130 kuruş arası yakıt tüketimi değişir.. 5000 deviri geçmem dersen çok yakmaz..

Motosikleti
    mondial 150 hs kırmızı
    Alıntı ferhat uçank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar işin şakası bir yana bugün başımdan ciddi bir kaza geçiyordu az kalsın... olay şöyle:

hava yağışlı olduğu için en kısa zamanda evde olmak için normal hızımla geliyordum.. yani yağmur var diye özellikle yavaşlamadım..(büyük hata)
    neyse sağımdaki otobüs her zaman Türkiyenin her yerinde olduğu gibi kafasına göre takılıyor.. baktım soldaki araçda otobüs edasında yolu kapatmış gidiyor.. uyarmaya çalıştım beni sallamayınca bende aradan daldım...
    bi baktım o ara git gide daralıyo... ne oluyo lan demeye kalmadan hareket edecek alan kalmadığını farkettim usulca frene dokunup ordan çıktım yoksa direksiyon otobüsle arabanın arasına sıkışacaktı...
    araç sürücüsü bunu beni korkutmak içinmi yaptı bilmiyorum ama hayatımla oynadı.. orda olduğumu bile bile bunu yapması beni kızdırdı.. hava yağmurluydu onun için fazla uğraşmadan yoluma baktım...

ama ordan kurtulduktan sonra, biraz daha dikkatli olmaya karar verdim..

bu olay beni baya korkuttu, iyi bi ders aldım diyebilirim...

gereğinden fazla agresif kullanıyorum motoru, yani gaza geliyorum..
    umarım kendime hakim olabilirim bundan sonra
    Otobüs ile araba arasından geçmeye çalışırsan ve trafik akıcı ise bu şu anlama gelir "kaderini başkalarının eline bırakmak" yani aracın plakasını alsan bile sen suçlusun otobüsü sollarken arabayı aynı şeritte sağlamış oluyorsun.adam tabiki ben görmedim diyecek sende ezilip gideceksin aman dikkat.bende bunu yapıyorum ama taktiğim söyle trafik akıcı ise yani 70- 90 ile gidiyorsam geçmiyorum ama trafik çok çok yavaş ise gözümü kestirdiğim aradan güvenli boşluğu gördüğüm zaman gazlarım.Bunu boğaziçi köprüsünde 50-60 cm emniyet şeridinde bol bol çalışmalısın ama dikkat ettiğim uzun zamandır sadece kuryeler be benimle beraber birkaç kişi görüyorum yollarda SS lere rastlamak zor bu buz gibi yağmur rüzgar altında.
    Her zaman benim felsefem "O an orda ol" dur kaderimi başkasının reflekslerine bırakmam..hayrlı sürüşler herkese..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben aralardan sollama yapmaya kalktıysam çok hızlı olarak ordan ayrılırım... hemen ordan geçebileceğime inanıyorsam girerim yoksa girmem...

geçmiş olsun...................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler