Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Sym parça fiyatları çok mu pahalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Arkadas kac senedir su forumda yazarım bı konunun bu kadar saptırıldıgını gormedım. Bastan sona okudum 6 sayfayı ki bunun nedenı ıkıncı el sym fiddle 125 almak. Alacagım motorun kayışı, debrıyajı, fren telı ne kadardır bılmek amacıyla yaptım bunuda ama bu kadar gereksı devam eden msjlar sılsılesı gormedım.
    Varsa yedek parcaların fıyatları hakkında bılgı verebılcek yardım ederlerse sevınırım kımse gelıp honda al sunu al bunu al demesın yeter geldı artık alacak adam alır zaten aptal degılız gerızekalı degılız bızde bılıyoruz japonlar ıyı, her baslıgın altında kafa utulemeyın sızın yuzunuzden ulasmaya calıstıgımız bılgılere ulasamıyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadas kac senedir su forumda yazarım bı konunun bu kadar saptırıldıgını gormedım. Bastan sona okudum 6 sayfayı ki bunun nedenı ıkıncı el sym fiddle 125 almak. Alacagım motorun kayışı, debrıyajı, fren telı ne kadardır bılmek amacıyla yaptım bunuda ama bu kadar gereksı devam eden msjlar sılsılesı gormedım.
    Varsa yedek parcaların fıyatları hakkında bılgı verebılcek yardım ederlerse sevınırım kımse gelıp honda al sunu al bunu al demesın yeter geldı artık alacak adam alır zaten aptal degılız gerızekalı degılız bızde bılıyoruz japonlar ıyı, her baslıgın altında kafa utulemeyın sızın yuzunuzden ulasmaya calıstıgımız bılgılere ulasamıyoruz.
    çok dogru söyledin. fakat sym hd 200 kullandım. gts 250 kullandım. süper motorlardı. parça fiyatını motoran dan ögrenirsin.fiyatlar japonlara yakın dır.

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    acun0 bır kac arkadasın yazdıgından fıyatların japon motor yedek parcalarına yakın oldugunu anladım ama bunlar kaza yapmadıkca sorun cıkarmayacak parca fıyatları. Bakımlarda ve gunluk kullanımda degısmesı gereken parcalar ıcın fıyatları merak edıyorum acıkcası.
    Motoranın sıtesınde parca numaraları ve katalogları var guzel bı sekılde koymuslar ama fıyatlarını koymamıslar telefon acıp sormadan oncede burda bılenler varsa sormak ıstedım. En son çare olarak aramak durumunda kalıcam artık.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acun0 bır kac arkadasın yazdıgından fıyatların japon motor yedek parcalarına yakın oldugunu anladım ama bunlar kaza yapmadıkca sorun cıkarmayacak parca fıyatları. Bakımlarda ve gunluk kullanımda degısmesı gereken parcalar ıcın fıyatları merak edıyorum acıkcası.
    Motoranın sıtesınde parca numaraları ve katalogları var guzel bı sekılde koymuslar ama fıyatlarını koymamıslar telefon acıp sormadan oncede burda bılenler varsa sormak ıstedım. En son çare olarak aramak durumunda kalıcam artık.
    http://www.sym-tr.com/default.asp?mid=246&L=TR

bütün sym modellerin parça kodları, resimleri ve fiyatları burada var. linkten indir incele.
    piyasa satış fiyatları bu fiyatların bu fiyatların altında. kyymco ile eşdeğer. zaten ikisinin birlikte kullandığı bir çok parça var.

kaza yapmadığın müddetçe balata, kayış vs.dışında parça ihtiyacın olmaz. bu parçalar piyasada bol ve çok ucuz.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

countugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    eger sym siteden bulamadıysan veya açamadıysan ben sana yardımcı olurum komple parça fiyatlarında burada....
    0535 321 48 27 https://www.facebook.com/groups/252367158242383/

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Fiddle'ın yedek parça fiyatlarına baktım da Agility'den ucuz gibi sanki.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Alıntı countugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eger sym siteden bulamadıysan veya açamadıysan ben sana yardımcı olurum komple parça fiyatlarında burada....
    ilk basta acamamıstımda sımdı openoffice yukleyıp acabıldım tesekkur ederım gercı egsoz fıyatı yoktu mesela bazı parcaların fıyatı degıskenlık gostermekte sanırsam.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu çok eski ancak SYM'nin servislerinde uygulanan fahiş fiyat politikasını söylemeden geçemedim!

Küçükçekmece Çakırca Motor. (E-5 üzerinde hemen)
    Yağ değişimi, hava filtresi temizliği (değiştirmesi gerektiği halde değiştirmedi çünkü yedek parça -hava filtresi bile- bulunmuyor SYM servislerinde) ve zincir yağlanması 80 lira.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

countugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    slm sym sahibi yedek paraç sıkıntısı yaşayan arkadaşlar artık yedek parça sıkıntısı çekmeyeceksiniz hatta bazı parçaları fabrika fiyatından daha uygun temin edeceksiniz yanlız fiyatları iyi takip edin araştırmanızı iyi yapın sorumluluk kabul etmem

KARİZMA MOTORDA 1 VEYA 3GÜN YADA ELİNDE YEDEKE PARÇA VAR HEMEN UYGUN FİYATA TEDARİK EDEBİLİRSİNİZ BENİM ALIŞ VERİŞLERİMDE 1İLE3 GÜN ARASI BAZILARINIDA HEMEN TEMİN ETTİM GÖNÜL İSTERKİ HİÇ İHTİYACINIZ OLMASIN AMA OLURDA GEREKİRSE KARİZMAYA SAHİBİNDEN COM YADA ZEYTİNBURNU SAHİL GİRİŞİNDE 200M İÇERİDE BULABİLİRSİNİZ TELİ:415 56 88 DİYE BİLİYORUM KOLAY GELSİN.
    0535 321 48 27 https://www.facebook.com/groups/252367158242383/

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Reklamlari izlediniz...

SYM parça da pahalı, hizmet de yok.

2013 aralık ayında SYM Joymax 250i motor aldım. Geçen hafta (12.06.2014) egzos koptu. Evet koptu, ama bağlantı yerinden falan değil, ortasından. Kaza yok, devrilme yok, çukurdan geçme de yok. Sebebi yok.

Servis getireceksin v bırakacaksın diyor.

İzmir servis müdürlüğünü aradım. Parça gelse, öyle motorumu götürsem, 20 dakikaliık işlem için iki defa gidip gelmesem, her defasında yarım günüm gitmese ?

Olmaz, önce parçayı görmeliler.

Peki madem öyle, 750 DOLAR !!!! parasını versem, parça gelse, ücretli takılsa ? Eski parça gidince garantiye girerse paramı iade etseniz ? ( Bu arada Peugeot 508 aracımın komple eksozunu sordum 1800 TL. Arabam 110.000 TL, Motorum 12.000 TL ama ekzost aynı fiyat )

Olmaz, yapamayız.

Ne yaparsınız peki ?

Motoru servise bırakırsınız. Parçayı söker, kargoya verir, servis müdürlüğü parçayı inceler, ...garantiye girerse yenisini geri gönderir. Servis bu parçayı takar işiniz görülmüş olur.

Hatta bu benim iyiliğim içinmiş, daha iyi hizmet verilecekmiş çünkü Tayvanlı mühendisler neden parçanın koptuğunu analiz edecklermiş )))))))

Yersek di mi : ) Dünyanın öbür tarafındaki Tayvanlı ya da SYM'yi getirenlerin çok da umurunda

Süre ne kadar ? Tam 1 hafta.

Yani ben Atlunizadeden Maltepeye motorla gideceğim, bırakacağım, taksiye binip Altunizadeye geri döneceğim.

1 hafta sonra yapılmış olacak ve tekrar Altnizadeden Taksiyle Maltepeye gidip motoru alacağım.

SYM Motorum var, ilk sorunda rezillik yaşıyorum.

SYM çalışanlarını ve sistemlerini kutluyorum.

Ne mi yapacağım : Servisten aldığım gün satılığa çıkarıp ciddi bir marka alacağım.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Siyah Cbr 250r 2012 yılı yedek parça fiyatlarını yazıyorum.. Siyah diyorum çünkü renk farkından dolayı parça fiyatları da değişiklik gösteriyormuş.

- Gidon topuzu…6,57 TL (2013 fiyatı)

- Vites pedalı…22 TL (2012 fiyatı)

- Vites pedalı lastiği…2 TL (2012 fiyatı)

- egsoz koruma 97 TL (2012 fiyatı)

- Sol basamak ve basamak tutucu komple…132 TL (2012 fiyatı)

- Sol yolcu basamak ve basamak tutucu komple…80 TL (2012 fiyatı)

- Deponun yanındaki plastik…16 TL (2012 fiyatı)

- Kütüklük (kornanın, sinyalin olduğu yer)…89 TL (2012 fiyatı)

- Göstergenin solundaki içerideki plastik parça…3 TL, vidaların tanesi 9 TL (3 vidası var) (2012 fiyatı)

- Debriyaj maneti…35,05 TL (2013 fiyatı)

- Fren maneti…13 TL (2012 fiyatı)

- Sol ayna…55,05 TL (2013 fiyatı)

- Sol ön sinyal…112,02 TL (2013 fiyatı)

- Sol arka sinyal…127 TL (2012 fiyatı)

- Benzin deposu…479 TL (2012 fiyatı)

- Far…228 TL (2012 fiyatı)

- Sol arka grenaj (kuyruk-siyah)… 25 TL (2012 fiyatı)

- Sol büyük grenaj(en büyük olanı-siyah)… 94,55 TL (2013 fiyatı)

- Sol küçük grenaj (büyük olanın hemen arkasındaki-siyah)…30 TL (2012 fiyatı)

- Sol kafa grenajı (siyah)… 41 TL (2012 fiyatı)

- Grenajların birbirine geçirme yerlerinin ucundaki beyaz klips…8 TL (2012 fiyatı)

- Orta kafa grenajı (siyah)…35 TL (2012 fiyatı)

- Göstergenin altındaki plastik parça…15 TL (2012 fiyatı)

- Yag filtresi: 15 TL +kdv (2013 fiyatı)

- Yağ filtre contası: 7 TL (2013 fiyatı)

- Ön çamurluk: 55 TL (2013 fiyatı)

-Arka fren balatası: 70 TL + kdv (2013 fiyatı)

- Ön fren balatası: 56 TL + kdv (2013 fiyatı)

- Zincir: 390 TL (2013 fiyatı)

- Arka dişli: 75 TL (2013 fiyatı)

- Ön dişli: 17 TL (2013 fiyatı)

- Buji: 127 TL (2013 fiyatı)
    alıntıdır motoroad.org

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler