Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Sym parça fiyatları çok mu pahalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    gayet seviyeli bir tartışma olabilecekken bu kadar çirkileştirmeye ne gerek vardı?
    unutmayın insanlar bu yazıları okurken sizin karakteriniz hakkında da fikir sahibi oluyorlar.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forum kurallarına aykırı yazıyorsun.ben haç çin malı asya cıyım. sym benim ilgimi çeken bir marka, fiyat bakımından çinli motorların bile parça fiyatları çok ucuz değil yani...
    Sen galiba hiç okumadın herhalde SYM parça fiyatlarını 1egzos parasıyla nerdeyse bi çin malı sıfır alırsın neresi ucuz bunun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:41 ----------

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet seviyeli bir tartışma olabilecekken bu kadar çirkileştirmeye ne gerek vardı?
    unutmayın insanlar bu yazıları okurken sizin karakteriniz hakkında da fikir sahibi oluyorlar.
    Farkındamısın parça fiyatlarını açıkladık özellikle bundan sonra eski motoran çalışanı ve iki arkadaşı nasıl saldırdılar lütfen sen hakem ol bu konuda senin tarafsızlığına güvenebilirim bu konuda.Şimdi sana soruyorum parça fiyatlarını yazmam yanlış birşeymi ve bu parça fiyatları sence ucuz mu?

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    zaten yedek parça fiyatları yüzünden ben dahil çoğu motor sevdalısı çin motorlara yöneldik.fakat 3-4 defa aynı parçayı ucuz değiştirmek yerine bir defa kalitelisiyle değiştirtmek daha ucuza mal oluyor...bu konuda sym kötü dür parçaları dand,iktir demekte ayıp olur.satılık ilanlarda hiç düşük km li sym motor göremedim neden acaba memnun değillerse 25 bin 30 bin km biniyorlar ki...
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten yedek parça fiyatları yüzünden ben dahil çoğu motor sevdalısı çin motorlara yöneldik.fakat 3-4 defa aynı parçayı ucuz değiştirmek yerine bir defa kalitelisiyle değiştirtmek daha ucuza mal oluyor...bu konuda sym kötü dür parçaları dand,iktir demekte ayıp olur.satılık ilanlarda hiç düşük km li sym motor göremedim neden acaba memnun değillerse 25 bin 30 bin km biniyorlar ki...
    ARKADAŞIM SEN ŞU FORUMDA BENİM BİR TANE SYM DANDİKTİR ŞÖYLE KÖTÜDÜR BÖYLE KÖTÜDÜR YAZDIĞIMI GÖRDÜN MÜ EĞER GÖRDÜYSEN BU KONU HAKKINDA BİŞEY YAZMAYACAĞIM.BEN SADECE FİYATLARIN ANORMAL DERECEDE YÜKSEK OLDUĞUNU YAZDIM SONRA OLANLAR OLDU VAY SEN MİSİN SYM NİN PARÇA FİYATLARINI AÇIKLAYAN VAY SENMİSİN SYM Yİ HONDAYLA KIYASLAYAN.BANA SALDIRDIKLARI İÇİN BENDE PES ETMEYECEĞİM VE TÜM FİYATLARI TÜM SORUNLARI BURDAN YAZACAĞIM.BAKIN BAKALIM ESKİ MOTORAN ÇALIŞANLARI BİRKERE BU FİYATLARA İTİRAZ ETTİLER Mİ EDEMEZLER ÇÜNKÜ HEPSİ DOĞRU BU FİYATLARIN AMA BEN PES ETMEYECEĞİM HEPSİNİ SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:53 ----------

Sym gts 250 radyatör komple 520 tl.arka stop 350 tl.siperlik 255 tl.kontak 250 tl.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:15 ----------

Eski motoran çalışanı mikro laborant mısın acaba?çok merak ediyorum kymco fiyatlarını yazıncada bu kadar celallenecekmisin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:39 ----------

ESKİ MOTORAN ÇALIŞANI SENİ MOTORANIN SYM Yİ TÜRKİYEDE ÜRETTİĞİNİ İSPATA DAVET EDİYORUM.Çek bakalım o barakaya benzeyen fabikadaki KALIP MAKİNALARININ BOYA ODASININ ŞASE MOTOR KALIPLARININ ÜRETİLDİĞİ YERİDE SENİN SAMİMİYETİNİ GÖRELİM.SENİN LAFLARINA BEN HEPPPP

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Son nokta konmuş...iyi de olmuş
    SYM yi kötülemedim dediğin sayfaları prtscn etmiştim ve ilgili kişilere ilettim...bakalım ve neler olacağını izleyelim.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Başa mı dönüyoruz bilmiyorum ama şunu ilave etmek istiyortum. kayış 250 tl değil. SYM 24,4x924 ebadında varyatör kayışı kullanıyor. 105 tl. Abartmayalım pls. Marka (Mitsuboshi) japon malı. Ee.. Periyodik bakımlarınızda eksoz, gösterge paneli ayna, kontak kilit seti falan mı değiştiriyorsunuz. Bunlar anca kaza yaparsanız, yan yatırırsanız hasar alabilecek parçalar. Sorun nerede =? Ee. Sym Gts 250 ye biniyorsun, daha önce deneyim edinmişsindir elbet değilmi. Motorda acemiysen çin malından geçiceksin. Kaldır yatır çarp. Acemiliğini at. SYM ye binen kullanıcı olur olmaz yan yatırmıyıcak, acemi bir kullanıcıdan çok daha iyi ve kaza riskinden uzak bir sürüş tarzı, deneyim ve birikim ile motorunu kullanacak. Sadece hayatında hiç motor tepesine binmemiş birinin ilk motoru SYM GTS olursa bu parçalara ihtiyacı olur. Bu parçalar kırıp dökmediğiniz sürece ömürlük parçalardır. Yukarıda bahsettiiğim kayışın linki, İnceleyebilirsiniz. http://www.buzmotor.com/yag.html

Birde şu var. Bu kayışla 15-20 bin km gidiyorsa bedava denilebilir. Bu fiyata asla pahalı diyemessiniz. Benim ilk motorun 150 hs idi. Kayışı 45 tl idi 1,5 sene önce. Ama 5000-6000 km de kayışta çatlaklar oluşuyor ve kopma riskini göze alamadığımdan değişmesi gerekiyordu.

Çin malları dışındaki her motorun eksozu gösterge paneli vs gibi parçaları zaten pahalıdır ki SYM nin parçaları bence bu grup içersinde ucuzları arasında yer alıyor. Yani Honda Suzuki Yamaha Kymco, periyodik bakım malzemeleri (Buji hava filtresi) gibi, haricindeki yedek parçalar ne olursa olsun her zaman pahalıdır. Bence SYM nin yedek parça fiyatlarıyla ilgili yapılan yorumlar yanlıştır. SYM nin yedek parça fiyatlarına, kullanıcılara sunduğu kalite ve konfor ve dayanıklılık düşünüldüğünde asla pahalı denilemez. Parçası SYM den çok daha pahalı olduğu halde SYM kadar verimli olmayan ve bir çok kronik problemi bulunun onlarca marka ve model var.

Hayırlısıyla bi kaç sene sonra 3. motorun SYM GTS olacak.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ethemm76 dostum çok iyi yazmış.
    kişisel fikrim, daha fazla konuşmaya gerek yok.
    herşey ortada. SYM - Kymco - TGB.. Bunlar dünyanın en yoğun motosiklet kullanılan ülkesinin markaları. Ve gerçek olan şuki; özellikle Scooter konusunda Japonlar'dan eksikleri yok, fazlaları var. Periyodik olarak değiştirilmeyen parçalarında pahalı oluşuda her markada mevcut zaten.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [

Metehan,
    Biri birimizin yazılarını genelde takip ederiz...ben asla ne yönlendirme ne de yerme tarafı bir insanım.Yüzde yüz emin olduğum bir kouyu her açıdan müdafa ederim.Bu zaat diğer başlığında atmış tutmuş SYM ile ilgili, Tekay'ın Keeway lerini ''kayırmış / övmüş'' konu buradan çıktı.
    Ben SYM yi ithal eden ve üreten Motoran da çalıştım ve işin iç yüzünü çok iyi biliyorum.
    Motoran çinli ithalatı da yapıyor üretimi de ama çinli ler için bile belki yedek parçalarını Türkiye çapında en seri sevk eden firma olarak anıla bilir!!! Motosiklet parçalar yine gönderir parçayı ama müşterisini boş yere bekletmez.
    Bunlara şahit olduğum için konuya biraz agresif yaklaştım.
    Amacım asla katkıda bulunan ve yorum yapanları kırmak değildir xrv hariç
    Motoranda çalışmış olmak seni aslında biraz bu konularda taraf yapıyor...ben ilk defa duyuyorum bu detayı...ha SYM sağlam bir marka olduğu için arkasında kimin hangi firmanın durduğunun bence bir önemi yok...işi iyi yapamazlarsa SYM işi daha iyi yapacak birilerini her zaman bulur...bu üretim mevzusuna bende takıldım...aslında bir üretim yok bunu hepimiz biliyoruz usta...montaj diyelim ithalat diyelim vs diyelim ama ÜRETİM kelimesi yanlış yönlendirme olur...

Motoran eğer ÇİN malı ithal etmezse bence ayakta duramaz...ÇİN malı motor pastasından herkes payını bir şekilde almaya bakıyor...SYM den ne kazanabilir ki ithalatdan kazandığı ballı para varken...vs vs...

çok uzun yapmışsınız valla okuyamadım..ama kişisel detaylar dikkat çekiyor o yüzden fazla bulaşıp düşman kazanmak istemem...

Alıntı xrv750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BAKIYORUM TÜM MOTORAN ŞAKŞAKÇILARI BURDA.TEKER TEKERRR GELİNNNN muhahahhahaa
    usta üslub yaklaşım herşey ofsayt...anlatmak istediklerini (haklı olduğun bölümler fazla) bu seviye düşüklüğü yüzünden kimse farkedemeyebilir...biraz daha sakin olursan bizde neyin ne olduğunu öğreniriz...sonucta hepimiz olgun kişileriz...bu haha hoho yazma dönemi bitti buralarda...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

parça fiyatları hakikaten sadece sym de degil HONDA YAMAHA SUZUKI KAWASAKİ yada italyan motorlarıda da çok pahalı ,pahalı olduğunu biliyoruz yada duyuyoruz burda konu çözüm üretmekden çıkıp markacılık olaylarına taşmıştır. zaten konunun açılma sebebi konu dışı karalama politikasıdır. bunu okuyan her mt üyesi anlamıştır.

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoranda çalışmış olmak seni aslında biraz bu konularda taraf yapıyor...ben ilk defa duyuyorum bu detayı...ha SYM sağlam bir marka olduğu için arkasında kimin hangi firmanın durduğunun bence bir önemi yok...işi iyi yapamazlarsa SYM işi daha iyi yapacak birilerini her zaman bulur...bu üretim mevzusuna bende takıldım...aslında bir üretim yok bunu hepimiz biliyoruz usta...montaj diyelim ithalat diyelim vs diyelim ama ÜRETİM kelimesi yanlış yönlendirme olur...

Motoran eğer ÇİN malı ithal etmezse bence ayakta duramaz...ÇİN malı motor pastasından herkes payını bir şekilde almaya bakıyor...SYM den ne kazanabilir ki ithalatdan kazandığı ballı para varken...vs vs...

çok uzun yapmışsınız valla okuyamadım..ama kişisel detaylar dikkat çekiyor o yüzden fazla bulaşıp düşman kazanmak istemem...

usta üslub yaklaşım herşey ofsayt...anlatmak istediklerini (haklı olduğun bölümler fazla) bu seviye düşüklüğü yüzünden kimse farkedemeyebilir...biraz daha sakin olursan bizde neyin ne olduğunu öğreniriz...sonucta hepimiz olgun kişileriz...bu haha hoho yazma dönemi bitti buralarda...
    --------------------------------------------------

Metehan,
    Düşman kazanmak diye bir şey yok olamaz da.
    xrv750'nin silinmiş ilk konularını okuma şansını bulamadın anlaşılan?
    yazısının başlığı aynen şöyle:
    ''Keeway rahata kavuştu TEKAY MOTO getiriyor artık Kewway'i''

Devamında da arkadaşın SYM ürünleri, tut GTS 250 den HD200,Joyride200 aşırı benzin yakarmış, arka amortisörler fabrikasyon hatalymış ve bir kaç kez değimesi gerekebilirmiş,plastik aksamı solarmış ve daha aklına aslı hukuku olmayacak ne geldiyse....
    girmiş rüzgarlıklarından (cam) kırılırmış,ayna,arka stop,konjektör ve daha neleri varsa vurmuş yerden yere,GTS250 120km nin üstüne çıkmazmış, ve SYM şanzumanları kaka...kalkışta sallanır titremiş,debriyaj balataları çabuk bitermiştahrik kayışları fahiş fiyattaymış...keşke okuyabilseyi de neden sinirlendiğimi anlasaydın.
    SYM nin parçaları pahalı, doğrau ancak bozulmayan parçaları tartışmak ve hele hele parçaları bulunmuyor,Tekay da parça yok denirse, işin içindeki diğer iç yüzünü bilen herkes kızar bu yaklaşıma.
    Tekay ve Motoran sıkıntı yaşamış olabilir ama bu onları ilgilendirir....Tekay tanınmış bir firma ve bu gibi kişilerin kendilerini reklam etmes ya da savunmasına ihtiyacı yoktur.
    Motoran da çalıştığım doğru ve saydığı tüm SYM ürünlerini test etmekle görevliydim...hemen har an farklı bir tip motsiklet kullandım hatta karenajların dayanıklılığını test etmek amacı ile motosikletler yerden yere vurduğum dahi olmuştur!!!! ne olacağını görmek ve şikayet edenleri anlayabilmek için.
    Üretim dediysem,Sanayi ve Ticaret Bakanlığının, Türkiye de çinli ya da başka menseeli motosikletlerin ticaretini yapmak isteyen tüm firmaları koymuş olduğu koşullardan biri olduğu ve bu şekilde adlandırdığı için dir.Netice de memleketimizde satılan (üretilen) tüm otomobil marka ve modelleri % yüz yerli üreti değil ki..bu sektörde de montaj ve özellikle yan sanayi üretimi var ve olmalı da. Kimse var olan koca bir pastayı tek başına sindiremez.

Netice itibarı ile.Bazı satırlarımda gerçekten çok ama çok sinirlendim bu kişinin yazdıkların ve kaba usluplar kullandım.
    Bundan dolayı da tüm MT üyesi arkadaşlarımızdan özür dilerim.

Aslında bu tip yaklaşanları hemen MOD'lara bildirerek konuyu kilitletmekte yarar var.

NOT: isteyene özelden yazdıklarını ilete bilirim.Hani ben asla kötülemedim sadece pahalı yedek parça fiyatlarını konuştum diyor ya..

Selamlar,
    Özer
    Tarzım çok basittir.....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Özer Kaptanım çok şeyler yazınca konuyla ilgisiz kişilerin dikkatini çekmiyor...her tartışma böyle ateşli olur zaten...sonucta politika yapılmıyor herkes içindekini yazıyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Özer bey valla ne söyleyeyim söylediklerinizden gerçekten hiç bir şey anlamadım.Sym de çalıştım diyorsunuz motorları yerden yere vurdum diyorsunuz acaba siz normalmisiniz?Niye motorları yerden yere vuruyorsunuz?Ben hiçbir firmada ne böyle birşey gördüm nede duydum.Sym bu motorları üretirken testini elbette yapıyor ama hiçbir distribütör motoru alıp yerden yere vurmuyor.Ayrıca bu foruma baktığımda en çok TEKAY diye yazan kişi siz olmuşsunuz.Demişsiniz ki TEKAY artık SYM bayisi değil bi sorun bakalım neden demişsiniz sonra xrv750 link vermiş bayi listesi TEKAY hala var gözüküyor hem satıcı hem servis.Burada bir TEKAYa yönlendirme var ise bilelim.(reklamın iyisi kötüsü olmaz) durumlarımı var bilelim.

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı IRON HORSE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özer bey valla ne söyleyeyim söylediklerinizden gerçekten hiç bir şey anlamadım.Sym de çalıştım diyorsunuz motorları yerden yere vurdum diyorsunuz acaba siz normalmisiniz?Niye motorları yerden yere vuruyorsunuz?Ben hiçbir firmada ne böyle birşey gördüm nede duydum.Sym bu motorları üretirken testini elbette yapıyor ama hiçbir distribütör motoru alıp yerden yere vurmuyor.Ayrıca bu foruma baktığımda en çok TEKAY diye yazan kişi siz olmuşsunuz.Demişsiniz ki TEKAY artık SYM bayisi değil bi sorun bakalım neden demişsiniz sonra xrv750 link vermiş bayi listesi TEKAY hala var gözüküyor hem satıcı hem servis.Burada bir TEKAYa yönlendirme var ise bilelim.(reklamın iyisi kötüsü olmaz) durumlarımı var bilelim.
    Hangi distribütör ne eder beni ilgilendirmez.Bana her konuda test et dendiğinde bende her açıdan test ederim.Alır ürünü ambalajlı hali ile kamyon üzerinden düşmesini sağlarım ve kaza yapmış hatta devrilmiş gibi uygulamalar yapar ve sonuçları kayıt altına alırım.Bunu yapan firmalar gerçekten ne sattığından emin olurlar.
    Otomobil ve motosiklet sektöründe bulunan tüm markalar onlarca crash testleri yapılınca ne oluyor?hatta ürünlerini bağımsız kuruluşlara vererek test edilmelerini isterler?sanırım bunların da aklından zoru vardır.
    Düz asfaltta ortadan ikiye bölünen bir ikitekerin üzerinde bulunmadığın yorumundan anlaşılıyor....yazılan ve söyleneni ancak söylendiği ya da yazıldığı hali ile yorumlayan nadir milletlerden olduğumuz için,olan bitenin (yazılanın) etrafını algılayamıyoruz malesef.
    Daha önce de değindiğim gibi, XVR750 nickli arkadaşımızın karalamalar içeren başlıkları silindiği için konunun nereden buralara geldiğini bilemezsiniz.
    Benim Tekay'la ilgli bir sıkıntım yok olamaz....yorumlar kişilerindir ve yapanları ilgilendirir.
    Saygılar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:05 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özer Kaptanım çok şeyler yazınca konuyla ilgisiz kişilerin dikkatini çekmiyor...her tartışma böyle ateşli olur zaten...sonucta politika yapılmıyor herkes içindekini yazıyor...
    Sana aynen katılıyorum keşke herkes yazmadan önce yazdığını birde okusa...
    Tarzım çok basittir.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Özer bey biz Türkiyeden bahsediyoruz İngiltereden italyadan değil.Sizin bu crash test dedikleriniz o ülkelerde sıklıkla yapılıyor.Ayrıca ülkemizdeki distribütörler elemanlarının altına motor vermekte zorlanırken siz kamyondan atıp test yapıyorsunuz bravo ne diyeyim.Diyorsunuz ki SYM çok kaliteli(bence de doğru)neden bi daha siz test yapıyorsunuz güvenmiyormusunuz yoksa SYM Türkiye için farklı mı üretiliyor kalitemi düşüyor bildiğiniz bişey varsa lütfen yazın.Ayrıca kamyonun üstünden motoru atıpta test yapmak gibi bi deliliğide ilk defa duyuyorum.Kusura bakmayın ama ben hayatımda böyle şaçma sapan bir şey duymadım.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    xrv750 ban yiyor ardından iron horse üye oluyor ve muhabbet kaldığı yerden demir alıyor.

yönetimden ricam bu konuyu mercek altına alsınlar.
    aksi halde ya reklam ya da karalama olduğu için ceza yiyebiliriz....

aileme zarar vermelerini istemem
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    konuyu mercek altına almaya gerek yok üstad.
    kilitlenmeli.
    konunun daha geniş içerikli olanı zaten sitede mevcut.
    art niyetle açılmış bir konu. objektiflikten uzak.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bir savaş gemisi, karanlık ve sisli bir gecede yol alıyormuş. Kaptan köşkündeki komutan, tam karşıda ve uzakta üzerlerine doğru gelen bir ışık fark etmiş. Hemen karşı tarafa sinyal göndererek şu mesajı geçmiş:
    -Derhal rotanızı 30 derece doğuya çeviriniz.
    Karşıdan anında cevap gelmiş:
    -Sen rotanı 30 derece batıya çevir.
    Komutan şaşırmış, biraz da sinirlenmiş ve mesajı tekrarlamış:
    -Emrediyorum, rotanı derhal 30 derece doğuya çevir.
    -Asıl sen rotanı 30 derece batıya çevireceksin.
    Komutan küplere binmiş ve bir mesaj daha yollamış:
    -Ben 30 yıllık kaptanım, sana emrediyorum.
    -Ben de 20 yıllık denizciyim rotanı 30 derece batıya çevir.
    Komutan, mürettebata topları ateşe hazır hale getirmelerini emretmiş ve son mesajı yollamış:
    -Burası bir savaş gemisi, rotanı derhal 30 derece doğuya çevirmezsen ateşe başlayacağız.
    Karşıdan cevap gelmiş:
    -Burası deniz feneri ve ben fener bekçisi Mehmet. Rotanı 30 derece batıya çevirmezsen birazdan kayalara çarpacaksın komutan!
    Konuyu dağıtalım dedim biraz.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı IRON HORSE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir savaş gemisi, karanlık ve sisli bir gecede yol alıyormuş. Kaptan köşkündeki komutan, tam karşıda ve uzakta üzerlerine doğru gelen bir ışık fark etmiş. Hemen karşı tarafa sinyal göndererek şu mesajı geçmiş:
    -Derhal rotanızı 30 derece doğuya çeviriniz.
    Karşıdan anında cevap gelmiş:
    -Sen rotanı 30 derece batıya çevir.
    Komutan şaşırmış, biraz da sinirlenmiş ve mesajı tekrarlamış:
    -Emrediyorum, rotanı derhal 30 derece doğuya çevir.
    -Asıl sen rotanı 30 derece batıya çevireceksin.
    Komutan küplere binmiş ve bir mesaj daha yollamış:
    -Ben 30 yıllık kaptanım, sana emrediyorum.
    -Ben de 20 yıllık denizciyim rotanı 30 derece batıya çevir.
    Komutan, mürettebata topları ateşe hazır hale getirmelerini emretmiş ve son mesajı yollamış:
    -Burası bir savaş gemisi, rotanı derhal 30 derece doğuya çevirmezsen ateşe başlayacağız.
    Karşıdan cevap gelmiş:
    -Burası deniz feneri ve ben fener bekçisi Mehmet. Rotanı 30 derece batıya çevirmezsen birazdan kayalara çarpacaksın komutan!
    Konuyu dağıtalım dedim biraz.
    niye, SYM'yi dağıtamadın da konuya mı gücün yetiyor
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Temel'e sormuşlar "Güzel olmayı mı tercih ederdin, yoksa aptal olmayı mı?"
    - Tabii ki aptallığı.
    - Niye?
    - Güzellik geçicidir daaa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mete han lütfen terbiyeli ol ne o çakal makal sana hiç yakışmıyor.Ne banlanması siz yeni üye olan herkese böyle mi yapıyorsunuz?Ben forumu baştan sona okudum fikrimi yazdım ne var bunda

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler