Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

gidilir mi? gidilmez mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yoruk86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidilir ama kamyona tıra dikkat ediceksin sağ şeridi ortalayarak gidiceksin yoksa yanından silme geçerler çok kenardan gitme kamyon tır dibine girer hele yokuş aşağğı yollarda böle durumlarda çok dikkat et frenle ikaz et rampa aşağı inerken 3 şerit varsa en sağdakini kullanıcan sollama yapmıcan genelde yol çizgileri silik oluo ve çok kaza oluo şimdilik aklıma gelen bunlar bide kamyonlar yola kutuk demir vs düşürür çok kamyon arkasına girme en az 100m hayırlı yolculuklar.
    gidilir kalın birşeyler giy üşümemen için hangi şeritte gidiyorsan ortala ki seni sıkıştırmasınlar öndeki araçlara çok yaklaşma çoğu sürücüler sinyal kullanmıyor özellikle dikkat et dönüşlerda ve sollamalarda .dört yol ağzı ve köy çıkışlarına özlikle dikkat et motoru araçtan saymadıkları için çıkıyorlar ve en önemlisi sürat yapma

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Kardeş gidilir ama şu sıralar çıkma yola ,aşırı yağmurlu olabilir yolda rezil olursun.. Havalar düzeldiğinde motorun rodajı yapılmışsa stabil 80 km ile istediğin yere gidersin ybr ile

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Arkadaşların dediklerine ek olarak : www.meteor.gov.tr den hava durumunu takip et , yağmur sadece seni ıslatır ama fırtına düşük cc hafif motorları büyük tehlikeye atar, hatta 50 km üzeri rüzgarda 125 cc ile sürüş bile yapamazsın. O sitede rüzgar tahminleri de var. 25 km üzerindeki rüzgarda yola çıkmanı tavsiye ettem, 35 üzeri sakın ha !

On7_li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gidilir hemde keyif ala ala...
    Meteoroliji den hava durumunu kontrol et ve öyle yola çık. Yola çıkış saatin öğlen civarları olsunki varsa eğer çiğ sis kalmasın.
    Motorun seri ve güçlü olmayabilir ama gayet kaliteli, az bir ihtimal ama patlarsa ancak lastik patlar onun dışında bir sorun çıkarmaz. Küçükkuyu ya kadar şerit ihmali yapma ve aynanı sık sık kontrol et. Küçükkuyudan sonra da virajların ve manzaranın tadını çıkar. Yine aynı şekilde Küçükkuyu rampalarını bitirdikten sonra şerit ve ayna kontrolünü ihmal etmeden Çanakkale'ye devam edebilirsin.
    Keşke bu aralar benimde böyle bir bahanem olsada motorla gezebilsem...
    Şimdiden hayırlı yolculuk.
    [CENTER][B]Çarp tamponuma kır farımı, Bedenime zarar verebilirsin ama RUHUMA ASLA...[/B][/CENTER]
    [CENTER]:bounce:[/CENTER]

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    gidilmesine gidilir tabiki ama şu sıralar değil.neden?hava şartları uzun yol için uygun değil.yağmur seni uzun süre yolculuk etmekten alı koyabilir.yaz olsa pek problem olmaz ancak bu mevsimde çekilmez.Motorun düşük cc olduğu için pek fazla yol katedemeyeceksin buda daha fazla üşümene ve yola çıktığına pişman olmana sebep olabilir.yaz olsa geze geze göre göre gidebilirsin daha zevkli olacaktır ybr ile.Gidilir hiç gidilmez demiyorum motorla yolculuk her zaman zevklidir ancak bir anlık hevesle hemen yola çıkma.Çıkacaksanda sana kazasız belasız iyi yolculuklar
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

ferhat uçank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r kısa bir süre için:)
    1 ay kadar önce istanbul antalya yaptım..
    yolun bi kısmında mutlaka yağış olacaktır buna hazırlıklı ol.. yedek çorap vs al...
    motor hafif.. bu nedenle yanından geçen araçlar seni savuracaktır ayrıca dikkatinin dağıldığı anda dur.. şuraya kadar daha gidiyim deme yoksa gideceğin yer malum
    hayırlı yolculuklar..
    çıkmayı kafaya koyduğun için bu şekilde yazdım ama bana sorarsan bu havada Çanakkale tarafına gidilmez felaket rüzgar olur!!

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ehliyetin hayırlı olsun.tüm araçlara dikkat et kendini fazla yormana gerek yok ve rüzgara çok dikkat et

Motosikleti
    Innova 125
    bende ehliyeti aliyim innova ile bursaya gidicem .

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Çok rahat gidilir... yanina yagmurluk mutlaka al...tulum veya başka türlü ama kesinlikle su geçirmesin... su geçirmeyen bi çizme inşaat çizmeleri su geçirmez 10 tl... ellerinde kuru kaldimi cok cok rahat gidersin..yagmur altında bile..yani ben giderim... bu 3 ü olduktan sonra sıkıntı yaşamazsın....detaylı bilgi msnden verebilirim ybr ile çok yollara gittim dilinden az cok anlar olduk
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Yamaha 09 YBR sonunda:)
    arkadaşlar dediklerinizi duşundum taşındım ve annemle konuştum madem çok gelmek istiyosun çanakkaleye. Ben ayvalık'a geliyim arabayla pazar gunude 2 araç yolalırız böylesi daha sağlıklı olur hemde benim aklım sende kalmaz dedi ve buda bana daha mantıklı geldi ve bende kabul ettim umarım hayırlısı olur
    [B]Benim İçin Hayat [COLOR="Red"] 1[/COLOR].Raundda Stili Tanınır [COLOR="Red"]2[/COLOR]. Raundda Rekabet Edilir [COLOR="Red"] 3[/COLOR]. Raundda Nakavt Edilir.. [/B] ::deliir::

Motosikleti
    Asya Motor 150T
    Her türlü gidersin ama dikkat et ve yanına yedek parça al

Yollar düzeldi mi bilmem ama Gömeç - Ören arasını dikkatli geç, gerisi çift yol zaten zorluk yaşayacağını sanmam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Sen dikkatli kullandıkdan sonra neden olmasın..Hem bu sayede tecrübe edinirsin,Hayırlı yolculuklar

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    Gitme.

Şehirde kullanmak başka şey uzun yol tecrübesi bambaşka.
    Hop diye 320 km'lik yola çıkmak , hele ki bu hava şartlarında cahil cesareti olur.

Öncesinde kısa kısa mesafelerle tecrübe edinmeni tavsiye ederim.
    Uzun yolda ne gibi zorluklarla karşılaşıyorsun yaşayarak tecrübe edin.

Benzini hesaplayamayıp motoru itmekten , motor bozulup en yakın köyün ahır tarzı misafirhanesinde yatmaktan , donmayasın diye yol kenarına çekip dans etmeye kadar varabilir işler. Nereden mi biliyorum , biliyorum işte.

Sıcacık otobüse bin , televizyonunu aç , internetine bağlan (yeni nesil otobüsleri tavsiye ederim) ... oooh...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:44 ----------

Yorumumda 320 km demiştim fakat Istanbul'u başlangıç noktası olarak almıştım. Ayvalıkmış. Olsun. Yorumum hala geçerli

Alıntı yiit10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dediklerinizi duşundum taşındım ve annemle konuştum madem çok gelmek istiyosun çanakkaleye. Ben ayvalık'a geliyim arabayla pazar gunude 2 araç yolalırız böylesi daha sağlıklı olur hemde benim aklım sende kalmaz dedi ve buda bana daha mantıklı geldi ve bende kabul ettim umarım hayırlısı olur
    Böylesi çok daha mantıklı olmuş. Hayırlı yolculuklar.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    honda cbf250 - kymco agility 125
    bence çıkma
    uzunyol tecrübesi farklı olur. kısa mesafelerde yola alış sonra çık yola. annenin yanına otobüsle git.

il_ragazzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS - BMW K 1300 R
    Alıntı yiit10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bugun ehliyetime kavuştum sonunda artık illegal surucu değilim annem uzun suredir Çanakkaleye gelmemi istiyor bende ehliyeti bahane ettim ve motorumla gitmeye karar verdim ama sizlerede sormak isterim yarın yola çıkmayı duşunuyorum motorum YBR125 bakımları full bende koruma full ama gel gelelim daha önce hiç uzun yol tecrubem yok yolda başıma neler gelebilir? ne tür sorunlarla karşılaşırım? Ve siz olsanız bu yola çıkarmısınız ? ve ben çıkabilir miyim ?
    Dostum ayvalıktan gideceksen zaten en fazla 3-4 saatlik yolun var güle güle git...

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    Gitme.

Şehirde kullanmak başka şey uzun yol tecrübesi bambaşka.
    Hop diye 320 km'lik yola çıkmak , hele ki bu hava şartlarında cahil cesareti olur.

Öncesinde kısa kısa mesafelerle tecrübe edinmeni tavsiye ederim.
    Uzun yolda ne gibi zorluklarla karşılaşıyorsun yaşayarak tecrübe edin.

Benzini hesaplayamayıp motoru itmekten , motor bozulup en yakın köyün ahır tarzı misafirhanesinde yatmaktan , donmayasın diye yol kenarına çekip dans etmeye kadar varabilir işler. Nereden mi biliyorum , biliyorum işte.

Sıcacık otobüse bin , televizyonunu aç , internetine bağlan (yeni nesil otobüsleri tavsiye ederim) ... oooh...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:44 ----------

Böylesi çok daha mantıklı olmuş. Hayırlı yolculuklar.

Bi abimiz anlatmisti ya ismi lazim degil birileri cbr 125 in arka stopunu mu ne bozmus yolda tamir edicem diyede mundar etmis galiba iclerinden biride motoru bosta calistirmaktan hararete mi ne yol aciyomus az daha.Hatta hatirladigim kadariylada bu arkadaslar Tekirdag a kofte yemeye gidiyolarmis falan dershaneden kacanlar olmus.

Nedense aklima geldi oyle bi abimizin anlattigi eski bi ani bahsediyim dedim.
    We are many...

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Eğer uzun bir yola çıkıcaksan yanına ıslak mendil(alkolsüz) almanı tavisye ederim kaskın camını sineklerden arındırmak için çok güzel oluyor.

Dikkatli ol,Hız yapmaya kalkıp fazla sollamalara çıkma hiç birşey canından kıymetli değil...
    önerilerim bunlar fakat seni görüp izlemleyemediğim için sana çık yada çıkma diyemiyeceğim şimdilik bukadar
    ...Herkeze hayırlı yolculuklar...
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Gidilir gidilir neden gidilmesin..
    Hele hele aralik ayinda 300-400 km yol neki???
    Ben bugün az disari ciktim motorumla ve donarak geri geldim.
    Hava güzel olmasina ragmen.. Güzel dedigim 11 derece civari.. Aralik ayinda güzel sartlar..

Hic uzun yol tecrüben yok ve aralik ayinda bu yol..
    Benden tavsiye..
    Sakin yola cikayim deme..
    Bin otobüse git ananin yanina...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    motosıklet kullanmak başka şey yol tecrübesi başka bır sey hele hele bırde buna hava şartları eklenırse daha da güç olacaktır bence eğliyetın hayırlı uğurlu olsun daha önumuzde o kadar cok etkınlıkler olacak ki bol bol gezer tecrübe kazanırsın bence otobüse bın gule gule gıt annenın yanına derım .

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler