Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kim bu köprü yolunda yürüyen insanlar ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Ne zamandır bu topic i açıcam, bu güne kısmetmiş.
    Bir çoğunuzun dikkatini çekmiştir, trafik saati olsun olmasın, köprü yolunda emniyet şeridinde yürüyen insanlar görüyorum, seyyar satıcılar dışında bu kişiler.. Zaten seyyar satıcılarla her akşam ve sabah trafiğinde içli dışlı oluyoruz aralarda derelerde..
    Bi gün bitanesinin elindeki şarj aleti kabolarını aynama takıp elindekileri komple yere düşürdüğünü daha dün gibi hatırlarım

Emniyet şeridinde mesela Altunizade den kaptırmışş köprüye doğru elinde çantası yürüyor amcam..
    İşin komik tarafı bir gün birini ön camın üstüne alıcam giderken..
    Daha geçen gece karşıya geçerken, köprüye gelmeden hemen önce metrobüslerin ayrıldığı bir yol var sağda.. Tam o ayrıma emniyet şeridinden 60-70 km gibi bir hızla giderken, köşede bir motorlu polis beklemekteydi.
    Benim de bi an gözüm ona kaydı, o sırada soldan arabaların arasından koşarak bi genç çıktı Depoya almamamın tek sebebi yerlerin kuru olmasıydı

Kim kardeşim bu insanlar, nasıl oluyorda çevre yolunda yaya bir şekilde hareket edebiliyorlar?
    Polis neden bu kişilere müdahalede bulunmuyor??
    GKN MOTORS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    dostum iyi bi soru burda oyle bi problem yok ama sehir icinde ozellikle bisikletlilere cok dikkat etmek gerekli her halukarda onlar hakli cunki..

Motosikleti
    R1
    Bizde de totosuna pamuğu yiyen haklı olduğu için çevre yolunda önüne çıkmasın istiyor insan..
    GKN MOTORS

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde de totosuna pamuğu yiyen haklı olduğu için çevre yolunda önüne çıkmasın istiyor insan..
    burdada aynen

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Evet bende merak ediyorum doğrusu. Polisler bizleri bin kere emniyet şeridine karşı uyayrıyolarda bu aralar sıklıkla E5 de yayalarla burun buruna geliyoruz. Mesela okmeydanından gerek evime gerekse Anadolu yakaına gitmek için her gün E5 e bağlanıyorum ve neredeyse hergün karşıdan karşıya geçen GKN ın dedğigbi elinde çanta insanlar görüyorum. Bi çoğu metrobüse binmek yada inip evine gitmek için kendileri için yapılmış üst geçitleri yada azıcık daha dolanacakları yolları tercih etmek yerine iki adım kısa olsun kolay olsun mantığıyla bariyerlerden atlayıp caddeyi kulanmayı tercih ediyorlar. Sonra araba çarptı, motor vurdu. Noldu suçlu biz olduk. Ki iş çıkışı e5 deki trafiği dşürsek bir çoğumuz yanlış olduğunu bilerek fakat başka çaremiz kalmaarak o karmaşık ve içinden çıklmaz trafik yüzünden emniyet şeritlerinden gitmeyi tercih ediyoruz. Bir anda bariyerden önümüze atlayan insanlarla karşılaşıyoruz. Malesef haftada 3 kere ben bunları ezmekle ezmemek arrasında gidip geliyorum. Bilmiyorum nasıl sonlanacak bu durum..
    i.V.i.B.i

Motosikleti
    R1
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burdada aynen
    Desene pamuk heryerde pamukkk

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:51 ----------

Alıntı ninjet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bende merak ediyorum doğrusu. Polisler bizleri bin kere emniyet şeridine karşı uyayrıyolarda bu aralar sıklıkla E5 de yayalarla burun buruna geliyoruz. Mesela okmeydanından gerek evime gerekse Anadolu yakaına gitmek için her gün E5 e bağlanıyorum ve neredeyse hergün karşıdan karşıya geçen GKN ın dedğigbi elinde çanta insanlar görüyorum. Bi çoğu metrobüse binmek yada inip evine gitmek için kendileri için yapılmış üst geçitleri yada azıcık daha dolanacakları yolları tercih etmek yerine iki adım kısa olsun kolay olsun mantığıyla bariyerlerden atlayıp caddeyi kulanmayı tercih ediyorlar. Sonra araba çarptı, motor vurdu. Noldu suçlu biz olduk. Ki iş çıkışı e5 deki trafiği dşürsek bir çoğumuz yanlış olduğunu bilerek fakat başka çaremiz kalmaarak o karmaşık ve içinden çıklmaz trafik yüzünden emniyet şeritlerinden gitmeyi tercih ediyoruz. Bir anda bariyerden önümüze atlayan insanlarla karşılaşıyoruz. Malesef haftada 3 kere ben bunları ezmekle ezmemek arrasında gidip geliyorum. Bilmiyorum nasıl sonlanacak bu durum..
    Hmm.. Şimdi bu insanlar metrobüsten inip kısa yol olsun diye e5 i kullanan insanlar mı?
    Ben bi ara trafik çok die yürümeye karar kılan insanlar olduklarını düşünmüştüm
    GKN MOTORS

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bi gün pamuk diince aklıma çevre yolunda yürüyen çantalı insanların geleceğini hiç düşünmezdim .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:55 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:51 ----------

Hmm.. Şimdi bu insanlar metrobüsten inip kısa yol olsun diye e5 i kullanan insanlar mı?
    Ben bi ara trafik çok die yürümeye karar kılan insanlar olduklarını düşünmüştüm
    Benim bahsettiklerim onlar, ama diğer tiplerde var tabiki senin bahsetiklerin gibi Bunlar bi kaç çeşit olaraktan ayrılıyolar.
    1-Trafik yüzünden yürüyenler,
    2-Tembellik yüzünden yürüyenler,
    3-intihar için köprüye gidenler,
    4-Akıl sağlığı yerinde olmaynlar
    olarak 4 e ayırbiliriz. Hoş ilk saydığım üçlüyü dördüncüyle eş değerde olarak düşünürsek tek tip oluyolar ))
    i.V.i.B.i

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu insanlar işyerinden çıkıp en yakın durağa yürüyen insanlar da olabilir , şirket servisinden inip metrobüse yürüyenler de... Onlar emniyet şeridi insanları. Kısaca EŞİ.

Zaman bir zaman , e-5'den kadıköye doğru sol şeriten kaptırmış iniyorum. Yol da boş. Tatlı bir viraj vardır sağa. Viraj bitiminde ne göreyim , bastonlu bir dede karşıya geçmeye çalışıyor. Aslında geçmiş. Aynı şeritteyiz. Motoru biraz daha yatırıp dedenin içe attım , anca kurtardım. Aynaya baktığımda dede hala geçmeye çalışıyordu. Neyse ki yol boş.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    R1
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu insanlar işyerinden çıkıp en yakın durağa yürüyen insanlar da olabilir , şirket servisinden inip metrobüse yürüyenler de... Onlar emniyet şeridi insanları. Kısaca EŞİ.

Zaman bir zaman , e-5'den kadıköye doğru sol şeriten kaptırmış iniyorum. Yol da boş. Tatlı bir viraj vardır sağa. Viraj bitiminde ne göreyim , bastonlu bir dede karşıya geçmeye çalışıyor. Aslında geçmiş. Aynı şeritteyiz. Motoru biraz daha yatırıp dedenin içe attım , anca kurtardım. Aynaya baktığımda dede hala geçmeye çalışıyordu. Neyse ki yol boş.
    Ama şu son 2 aydır feci arttı bu durum, altınizade ye gelmedenki 500 mt, yani otoban ın bağlandığı kısım dan itibaren insanlarla dolu..
    Nereye gidiyor bu millet
    GKN MOTORS

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oralardan biryerlerden kısa yollar keşfetmiştir insanımız.
    Karınca gibiyiz , ne kadar yol yaparsak , ne kadar üst geçit , yaya geçidi yaparsak yapalım yine en kısadan gidiyoruz.

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    R1
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oralardan biryerlerden kısa yollar keşfetmiştir insanımız.
    Karınca gibiyiz , ne kadar yol yaparsak , ne kadar üst geçit , yaya geçidi yaparsak yapalım yine en kısadan gidiyoruz.

GKN MOTORS

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muhtemelen birçoğu evi çevreyoluna yakın olup Metrobüs durağına ulaşmak ya da çevreyolu güzargahından geçen servisine yol üzerinden binmek isteyen insanlar.

Ama ben en çok seyyar satıcılara gıcığım, her aradan fırlayabiliyorlar sıkışık trafikte; birgün ben de telefon şarj cihazı kablolarını aynaya takmazsam iyidir.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Müsadenizle konuya çomak sokmak istiyorum

Emniyet şeridinden süren arkadaşları şöyle alalım mı ?

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Emniyet şeridi bizim için olabilecek en tehlikeli yer. Çoğumuzun oradan sürme sebebi de trafikte diğer araç sürücüleri tarafından orası için kabul görmüş olmamız.

Eğer yukardaki resimdeki gibi, araç sürücülerinin medeni bir şekilde (en azından İstanbul'un ana arterlerinde mümkün) yer açmasını istiyorsak, trafiğin o kısmını benimsememiz lazım. Gerisi sadece zaman meselesi.

Eminim bizim şeritlerimizin yukarıdakilere kıyasla (hele de metrobüs yapıldıktan sonra e-5'deki şeritlerin) çok dar olduğunu belirteceksiniz. Ki haklısınız da.Benim İstanbul trafiğinde yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz yerden sürebilmemi sağlayan şey belki de motorumun fazlasıyla ince olması. Ama bir üst paragrafta da yazdığım gibi, eğer HERKES ısrarla oradan sürerse, araç sürücüleri er ya da geç bizi orada kabul edecek ve kendilerini buna göre ayarlayacaklardır.

Bu konunun daha önce tartışıldığı başlıklar:

http://www.motosiklet.net/forum/mend...eres-ozel.html

http://www.motosiklet.net/forum/mend...eres-ozel.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-gorevler.html
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    gökhan kardeşim onlar bızden değil başka başkaları onlar

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sorma Kardeşim, ben de çok korkuyorum bu saatıcılardan .İki şerit arasında giderken bir anda yırtık d.. dan fırlarmış gibi yola atlayıveriyorlar. Ödüm kopuyor birini altıma alacağım diye. Ufak bir dokundursan da oradaki dört tekerlek sürücüleri seni linç ederler , onlar bekliyor sen gidiyorsun ya , linçe sebep oluşuyor.

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    GKN,
    onlar bizden değil, ez gitsin

hlmky85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyogt250r gitti :( gt 650 comet geldi :)) hala...
    ben bile işe motorumla değilde metrobüsle giderken 15 dakka yürüyorum.Ama metrobüs durağının uzaklığından değil durak tam karşımda üst geçidin uzaklığından dolayı.Ama yinede yola atlayıp ne kendimi nede bir başkasının hayatını teklikeye atmıyorum.
    Elbet güneş birgün bizim için de doğar...
    Nasılsa su akar yatağını bulur...

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kim olduğunu bulunca banada haber ver......
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

hlmky85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyogt250r gitti :( gt 650 comet geldi :)) hala...

birde bu durum var.....
    Elbet güneş birgün bizim için de doğar...
    Nasılsa su akar yatağını bulur...

Motosikleti
    R1
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GKN,
    onlar bizden değil, ez gitsin
    Abi farlardaki sinekleri bile zor temizliyorum, bide bunnar yapışırsa mala ile kazımak lazım
    Alıntı hlmky85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

birde bu durum var.....

Şidmi bi istatistik yapıp bu hafta boyunca her karşıya geçitğimde gördüğüm 3 kişiye sorucam sen ne ayaksın die
    GKN MOTORS

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler