Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor gaz vermeden calismiyo

Motovento
    REKLAM ALANI
    McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    arkadaslar ben motoru ilk aldigim zaman bi hafta bile calismamis olsa jikleyi cekmeden ve gaz vermeden marsa bastigim gibi calisirdi.ancak simdi jikleyi cekmeden ve gaz vermeden motor yakmiyor.bunn sebebi nedir,ilginiz icin simdiden tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ne olabilir . ilk bakılacak olan buji olabilir. ondan sonra yağın inceliği olabilir. ben motoruma 0w-30 koymaya başladım 2 aydır. sabahları jiglesiz tek marşla çalışıyor. 10-40 varsa az zorlanıyor. 20w40 varsa da jikleyle bile zor çalışıyor

Motosikleti
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne olabilir . ilk bakılacak olan buji olabilir. ondan sonra yağın inceliği olabilir. ben motoruma 0w-30 koymaya başladım 2 aydır. sabahları jiglesiz tek marşla çalışıyor. 10-40 varsa az zorlanıyor. 20w40 varsa da jikleyle bile zor çalışıyor
    dostum bujilerimde problem oldugunu sanmam yagim 10w-40 ancak dedigim gibi ilk aldigim zaman tek marsla jiklesiz yakiyordu ve yagi deigstirmis degilim ancak simdi jiklesiz ve gaz vermeden motor yakmiyor

Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bujilerimde problem oldugunu sanmam yagim 10w-40 ancak dedigim gibi ilk aldigim zaman tek marsla jiklesiz yakiyordu ve yagi deigstirmis degilim ancak simdi jiklesiz ve gaz vermeden motor yakmiyor
    ama kış geldi

Motosikleti
    ama kış geldi
    umarim sebebi sadece budur.tesekkur ederim dostum ilgin icin

umarim sebebi sadece budur.tesekkur ederim dostum ilgin icin
    rica ederim.
    öyledir diye ben de umuyorum. ama başka problemler de olabilir. bakımlarını yapıp gözlemlemek lazım arıza olup olmadığını

Motosikleti
    rica ederim.
    öyledir diye ben de umuyorum. ama başka problemler de olabilir. bakımlarını yapıp gözlemlemek lazım arıza olup olmadığını
    dostum motorumun amarsisorunu biraz indirtmek icin servise gittim ve benden 40 euro istedi.artik tam bir bakim icin fiyati sen dusun.bikac ay sonra motorla bulgaristana gidicem hem orda tanidigim cok iyi bi usta var artik o zamana kadar idare edicem.zaten havalar soguk pek kullanma firsatim olmuyor.

dostum motorumun amarsisorunu biraz indirtmek icin servise gittim ve benden 40 euro istedi.artik tam bir bakim icin fiyati sen dusun.bikac ay sonra motorla bulgaristana gidicem hem orda tanidigim cok iyi bi usta var artik o zamana kadar idare edicem.zaten havalar soguk pek kullanma firsatim olmuyor.
    çok istemişler be abi. benim motorumu komple indirdi üst kapağı söktü. krankı söktü şanzıman da bir dişli kırıkmış onu söktü yeni krank , yeni silindir, yeni piston taktı. contaları da kendisi taktı hepsine 80 lira işçilik aldı.parçaları da ben parçacıdan aldım

olmadı gel bu tarafa doğru

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı motoru uzun süre kullanınca lisanınıda çözersin ben benim emektarı bilirim mesela yazın motor bloku havanında yardımı ile yeterli derecede sıcaktır. marşa bastınmı çalışır yada tek basmada alır .. ama kışın özellikle soğuk ve nemli havalarda jikleyi çekmen lazım bu bir arıza değildir ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Karbüratörlü mü motorun?Bujileride değiştir iridyum taktır bence.Yağ ne zaman değişmiş en son baktır yağına önemli şeyler bunlar.
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Motosikleti
    Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörlü mü motorun?Bujileride değiştir iridyum taktır bence.Yağ ne zaman değişmiş en son baktır yağına önemli şeyler bunlar.
    evet karburatorlu.yagi yaklasik 2000 km once degisti.ben her binmeden once kontrol edrim.daha tertemiz,aldigim adam amerikali bi arapti bujileride sezonun basinda degistirdigini soyledi yalan soyledigini sanmam cunku maddi durumu gercekten iyi biriydi ve motoruna oglu gibi bakardi.

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Yani bence sorun karbütatör , arada bir senkron ayarı hava ayarı gerektiriyor.
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Motosikleti
    Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani bence sorun karbütatör , arada bir senkron ayarı hava ayarı gerektiriyor.
    tavsiyen icin tesekkur ederim dostum ancak bunuda ben yapamam(daha fazla bozmak istemem hic calismamasindansa jikle ile calismasini tercih ederim ) bikac ay sonra bulgaristana gidicem orda genel bi bakim yaptiricam ustama.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    amastör derken arkayımı önümü kastediyorsun
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    arka amortisor.yapicagi sadece somunu uc dis indirmek.kendim yapicam ancak anahtarim yok.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Kış geldi havalar soğudu iyice...En büyük etken budur bence...

arkadasım hava filtresine benzin filtresine ve bujiye bi baktırsan iyi edersin bu tip sorunlar hep onlardan oluyor

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    BBRR barış kankama aynen katılıyorum,havalar soğuduğu için tek marşla almaz aynı sorun bendede var illa jikleyi çekiceksin bu arıza değil bilmeyen angutlarada motorunu elletme

Motosikleti
    Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BBRR barış kankama aynen katılıyorum,havalar soğuduğu için tek marşla almaz aynı sorun bendede var illa jikleyi çekiceksin bu arıza değil bilmeyen angutlarada motorunu elletme
    tamam tavsiyeni dinlicem dostum tesekkur ederim..

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Problemin muhtemel nedenleri;

1- Havaların soğuması,
    2- Rölanti ayarın düşüktür....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler