Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

İlk motoru cbr600rr olup hayatta kalan yok mu???

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben burada ahkam kemek istemem , ahkam kesene de karışmam.
    Kabiliyetin var ise 6.000 cc ye de binebilirsin belki herkezden farklı olabilirsin.

Ancak bilinmesi gerekir ki kaç cc olursa olsun makinenin sizi kullanmasına izin vermeyin.
    Motorlu her türlü aracın yaptığı kaza , hata , hız , kural ihlali gerçekte sürücünün yaptığı eylemin ta kendysidir.
    Motorun gücü ile sonuçların , sürücü kendini tanıdığı/bildiği sürece alakası olduğunu sanmıyorum
    sen de çok haklısın bence çünkü ben de buna inanırım bu tip kuvvetli motora sahip araçlar 6-7bin km aslında bizi kullanır biz onları değil. Ancak bu kmlerin üstüne çıkıldığında artık biz onları kullanmayı başarabiliriz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:49 ----------

Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke motor alsanda hız yapmayıp sadece o hareketi yapsan kendin için daha hayırlı olur , korumaların olduğu sürece kendine bişey olmaz en fazla yeni grenaj takımı alırsın , Ama frenleyemeyeceksin kendini , o egsoz'un sesine , altındaki gücün albenisine dayanamayacaksın ve gazlayacaksın .Neyse dostum , hayat senin ,kararın senin hayatına yön verir , umarım nice yıllar burda yazışmak nasip olur .
    Not : şimdi biz burda böyle ters düştükya , şimdi kötü bi izlenim bıraktım sende ve belkide küfür ediyosun Ama kötü biri değilim ben
    hayır asla küfür etmedim en başından beri zaten buraya yazmamın amacı da bu!! ATATÜRK bir karar almadan önce toplantı masasına özellikle zıt fikirli mebusları toplarmış.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:54 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kendini bilen/tanıyan ve hakim olabilecek birisine benziyorsun. En azından ben yazılarından bunu çıkardım.

Şimdi şöyle düşünelim. Sen aldın motorunu yolda gidiyosun, sonra biyerde durdun mola veriyosun. ben geldim yanına ve tanıştık. biraz konuştuktan sonra dedimki ben; Neden düşük cc bişeyle değilde 600RR ile başladın?

Ciddi ciddi bi cevap verirsen sevinirim. Çünkü maksadım tahmin ettiğin gibi, "yanlış düşünüyosun,...cart curt.."değil(orası ayrı konu). Ben gerçekten ne düşündüğünü merak ediyorum.
    neden cevap yok syanur verdiğim cvp tatmin edici değil mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı 19gok07han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden 600cc?
    ben 2 tekerlekli olarak bisiklet,mz251,scootera bindim!! kısa süreli olarak!
    bana keyif vermedi! altımdaki makinenin gücünü hissetmeliyim(her zaman o gücü kullanmak için değil tabi) tepki süresi çok önemli birçok kazaya sebebiyet verdiği gibi binlerce kazayı da önler o tepki süresi! Ben iş için falan istemiyorum motoru!! garajıma çekcem hafta sonları hava güzel olduğunda çıkcam bi kordon yapcam biraz hava alcam o rüzgarı hisstcem, bazı hafta sonları çeşme yapcam! EN ÖNEMLİSİ DE BENDE BİRAZ HAKİM OLABİLİNMESİ ZOR OLAN ŞEYLERE HAKİM OLMA İSTEĞİ VE HIRSI VAR BU GÜNE KADAR HEP BÖYLE OLDU!!! VAHŞİ BATIDA OLSAYDIK EMİN OL ATLARIN EN MUSTANG INA GÖZÜMÜ KIRPMADAN BİNMEYE ÇALIŞIRDIM. HAAA BU DEMEK DEĞİL Kİ HER ATA BİNDİĞİMDE DÖRT NALA GİDİYORUM.... SÖZLERİM ANLAYANA ANLAMAYANLAR YORUM YAPMASIN LTF...
    neden cevap yok syanur verdiğim cvp tatmin edici değil mi?
    Bende tam cevap yazıyodum.

Anlıyorum seni. Gayet de güzel anlatmışsın kendini. Benim düşncelerim farklı. Çünkü bizler farklı insanlarız. Doğal bişey yani. Sen araştırmanı yapmışsın, zıt fikirleri dinlemişsin ve bugüne kadar kendini tanımışsın. Benim hayat felsefemde de bunlar vardır... Ama sonuçlar farklı olabilir. Mesela ben başlamazdım. Ama herkez aynı hayatı yaşayamaz dimi?? Zaten dediğim gibi şu anki konumumla sana akıl vermem doğru olmaz. Sana şimdiden hayırlı olsun diyorum, kazasız belasız sürüşler de diliyorum ayrıca

Ha bi de unutmadan aklıma gelen bi örneği anlatayım müsadenle. Altımızda çalışan bir genç var. Böyle hızı felan bir tip belli zaten. Arabası felan epey güzel, dikkatimi çekmişti baya özeniyo felan.Yarışlara da katılıyomuş, amatör felan...Geçen motorlar hakkında muhabbet edince şöyle söyledi; "yok abi ya..Yani ben kendimi biliyorum.Gider bi SS alırım sonrada dayanamaz hız yaparım kesin 2 güne kalmaz ölürüm.Oyüzden hiç bulaşmıyorum" dedi. Bende dumur oldum çünkü dışardan bukadar bilinçli birisine benzemiyor. Ama adam kendini tanımış işte. Önemli olan bu. O, nasıl "ben hız yaparım kesin" diyebiliyorsa başkaları da "çok hız yapmadan kullanırım" diyebilir vede yapabilir. Tabi mesuliyet kendimize ait...

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tam cevap yazıyodum.

Anlıyorum seni. Gayet de güzel anlatmışsın kendini. Benim düşncelerim farklı. Çünkü bizler farklı insanlarız. Doğal bişey yani. Sen araştırmanı yapmışsın, zıt fikirleri dinlemişsin ve bugüne kadar kendini tanımışsın. Benim hayat felsefemde de bunlar vardır... Ama sonuçlar farklı olabilir. Mesela ben başlamazdım. Ama herkez aynı hayatı yaşayamaz dimi?? Zaten dediğim gibi şu anki konumumla sana akıl vermem doğru olmaz. Sana şimdiden hayırlı olsun diyorum, kazasız belasız sürüşler de diliyorum ayrıca

Ha bi de unutmadan aklıma gelen bi örneği anlatayım müsadenle. Altımızda çalışan bir genç var. Böyle hızı felan bir tip belli zaten. Arabası felan epey güzel, dikkatimi çekmişti baya özeniyo felan.Yarışlara da katılıyomuş, amatör felan...Geçen motorlar hakkında muhabbet edince şöyle söyledi; "yok abi ya..Yani ben kendimi biliyorum.Gider bi SS alırım sonrada dayanamaz hız yaparım kesin 2 güne kalmaz ölürüm.Oyüzden hiç bulaşmıyorum" dedi. Bende dumur oldum çünkü dışardan bukadar bilinçli birisine benzemiyor. Ama adam kendini tanımış işte. Önemli olan bu. O, nasıl "ben hız yaparım kesin" diyebiliyorsa başkaları da "çok hız yapmadan kullanırım" diyebilir vede yapabilir. Tabi mesuliyet kendimize ait...
    işte budur...
    haaa şunu da söyleyim bundan 3 sene önce kawasaki z750 alıyodum motoru da buldum son anda vaz geçtim! sebep ise senin anlattığın hikaye ile aynı
    ama şimdi durumlar farklı...

yaşım 18 ilk vitesli motorum 600 RR dı ve şükürler olsun hayattayım, bunu soğuk kanlılığıma borçluyum, yavaş yavaş sndire sindire kullanırsan yaşarsın. bugün evimin 100 metre yukarısında gördüğüm kazada olduğu gibi (2008 1000RR) minibüs yolunda gazlarsan ölürsün

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akla ilk takılan sorular;

600RR'ın diğer 600'lük supersportlardan farkı nedir?
    600RR diğerlerine göre daha fazlamı ölüme sebep olmuştur? bunun istatistiğini kim tutmuştur?
    600RR ile kaza yapan herkes ölmektemidir?
    Durduğu yerde yan yatan 600RR'ın altında kalarak can vermiş bir motosiklet kullanıcısı varmıdır?
    600RR motosiklete yeni başlayan birinin altında ne arar?
    600RR bir katilmidir?
    Yoksa 600RR aslında doğru kullanıldığında pekçok makinadan dahamı güvenlidir?..

Çok soru var, çook.. Soru soruyu açıyor!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    herkese selamlar saygılar
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Selam arkadaşım,
    Senin gibi bir sürü başlık açan var bunları bir araştır önce.
    Niye 600RR'ı seçtin aklındaki nedir diye merak ediyorum açıkçası.
    Yani motorları araştırdın mı öncelikle?

Yazdıklarından anlaşıldığı üzere trafiği biliyorsun (ki motosiklette hayatta kalmanın %50'si trafiği iyi okumaktyır bence - Özellikle İstanbul'da- ). Trafiği bildikten sonra Halis abi'nin de dediği gibi motoru öğrenme aşaması var.

Bir kaç ay içinde trafiği okuyabildiğini düşünerekten, motora nasıl davranıldığını nerelerde görünmezden gelindiği çok çok iyi öğrenmen lazım. Bunun içinde motoru tanıman lazım. O yüzden niye 600 RR diye bir soru sordum..

Motoru tanıdıktan sonra hafiften limitlerini öğrenmeye geç. Frenaj tekniğini geliştir, viraj çalış vs. vs. Öğrenmeye açıksan, sabırlıysan, temkinliysen ve hayatı seviyorsan ve kabiliyetinde varsa 600RR keyifli bir başlangıç motoruna dönüşebilir.
    Ayrıca 600 Rr'ın avantajları da var şu an için. Araştırdıysan, diğer 600 lük SS'lerden farklı olarak ABS'si var yenilerin. Bunun yanında HESD diye bir sistemleri var (elektronik gidon amortisörü-ki başka 600lüklerde fabrika çıkışı elektronik olanı yok).
    Bu iki sistemde acemi hatasını birazda olsa diğer motorlara göre affedebilir duruma sokar motoru. Ama alışırsan da başka motor istemez canın

Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı kişiden bahsediyosak 3 tane perti var arkadaşın , demekki şanslı demekki mucizelere yaşıyo , ve sen bunu arkadaşa yazıyosun . Verdiğin örnek yanlış sayın abicim ....
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee oda başarı ben 160 km hızlada düştüm 120 lde 60 lada ama yaşıyorum halla ona öyle bakarsan düz yolda giderkende ölürsün birde ben muratla cok yol gittim geldim 299 lada gittigini çok gördüm allaha şükür 100 km üstünde kazası yok
    Ne 100'ü Halis abi.
    Adam ilk pertini arnavut kaldırımı yolda, 20-30 km/h arası bir hızda, artıçısın onu çekmesinden ötürü gaz kolunu ani çevirip taklaya gelmesiyle oldu.
    İkinci perti, motorunu çaldıklarında yaptıkları hasardan oldu.
    3.sü de pert deği. gene maksimum 30km/h hzıda adım adım giden bir trafikte herkesin başına gelebilecek bir kaza. Arabanın teki aniden emniyet şeridine kırıyor ve motoru bariyerlere sıkıştırıp sürüklüyor. "Adım adım" giden bir trafik! Bunun sonucunda kafa grenajı ve ayna hasar gördü.

Pertler harici Boğaziçi köprüsünde sarhoş sürücünün teki, Murat gene çok düşük bir süratle en sol şeritten giderken ( ki 5 motor birlikte sırayla gidiyorduk) orta şeritten birden üstüne kırıp köprü üzerinde düşürdü.

SmirnouF, Hepimiz mucizelerle yaşıyoruz çünkü motosiklet kullanıyoruz.Ve eminimki sen ondan 100 kat daha riskli yaşıyorsundur.
    Murat istisna bu kimseye örnek gösterilemez ama onun gibi de kimse olamaz diye bir şey yok. Murat gibi bir çok örnek. Yorum yazarken düşünerek yazın lütfen.

Ha kendimden de örnek vereyim 2006'da paramın yettiği ilk motor olan YBR 125 aldım. Ki kime sorsam mükemmel bir başlangıç motoru olduğunu söyledi ve verdiğim karardan ötürü çok mutluydum.
    6500km de frenlememin ve motorun frenlerinin kötü olmasından dolayı bir kaza geçirdim. Şanslıyım ki arabanın altında kalmaktan son anda yırttım ama sol kalçadan dize kadar parçalı kırıkla atlatmış oldum. Platinim var ve 3 ay bu bacağı düzeltmek için uğraştım.

YBR gitti, yerine 1000RR geldi, o gitti Transalp geldi, o gitti yerine Hornet geldi o gitti yerine Kawa geldi ve hiç biriyle daha böyle büyük bir kaza atlatmadım hatta hiç kaza yapmadım diyebilirim.
    Kız mız deyipte sinirimi de bozmayın motorun hakkını da veririm. Hiç bir motorumdan daha şikayet almadım bugüne kadar.

Mesela motor hayatıma ilk hornetle başlamış olsaydım belkide ABS'den dolayı zınk diye durup böyle bir kazaya hiçbir zaman sebebiyet vermemiş olacaktım. Ya da arabanın teki sıkıştırdığında birden gaza asılıp 200le tehlikeden kılpayı kaçabilecektim vs vs....

Şans işte

Bayadır Mtye yazmıyordum , hıncımı buradan çıkarmış oldum idare edin
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    çiçek biliyorum hakını verirsin bu (SmirnouF) arkadaşşın metehandan dolayı kuyruk acısı varda cevap vermiş olmak için bilip bilmeden cevap verdi işte boş ver ondan sonra yazdıgımı görmezlikten geldi bir stopi yapmakla motor kulanıyo olmak cok farklı şeyler
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ...herkes öleceğimi söylüyor...
    yanlış bişe söylememisler ki , hepimiz bir gün ölecez

akşam akşam başladım yine espirilerime , kötümüydü

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    . evet
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Sen bence birisisnn artçısı ol ondan sorna kendn kullanmaya çalış ne demek istenldgni analrsın.

kullanamassın diye bişey yok ancak kontrolsuz güç güç deildir.

benimde bi çok tecrubem var 600luk ss makınalarla ama neden cbr125 kullanıyorum sence bi düşün istersen
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . evet
    öyle olsun halis abi

Motosikleti
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış bişe söylememisler ki , hepimiz bir gün ölecez

akşam akşam başladım yine espirilerime , kötümüydü
    Yav bir çık aradan yavv bi çık gozünün yağını yiem pPp

amma da çok büyüttünüz ya iyiki açmışım bu konuyu!!
    motorcu geçinen arkadaşlar analarının karnında mı öğrendi sürmesini? illaki acemilik olacak hayatımız her döneminde olduğu gibi Allah korusun da bu acemilik dönemini biran önce atlatayım tek korkum budur. Motoru olan herşeyi kullandım bu güne kadar hatta vitesli motoru ilk kullanmam sadece debriyaj ve vitesin yerinin söylenmesiyle oldu!! ya sizde bi terslik var ya da bende!! hem hani nerde motorculuk ruhu????
    Son olarak motor kullanmayı zar zor becermiş arkadaşlar hayatta yaptığınız en önemli şeymiş gibi bahsetmeniz beni sadece güldürüyor...

Motosikleti
    S&T GT 250R
    600 RR mı... korktum... Bende yeni başlayacaklardanım ama 600 RR alacak gücüm olmasına ragmen 250 lik bir motorla başlayacağpım... Kawasaki yada hyosung düşünüyorum... Madem 600 cc kafana bukadar çok takılıyor honda alana kadar hyosung düşün 2 silindir oldugu için daha güvenli olabilir... Ne saçma sapan konuştum bunların en ufagı bile tehlikeli o yüzden kendimi kınıyorum... daha az süratle giderken bile ölebiliriz neyse ben 250lik birşeyle başlayacağım henüz ölmek istemiyorum :=) Valla kimse sigara içmek istemiyor ama çogu tiryaki olmuş bıraksada gene başlıyor yani o yüzden altına 600 RR alıpta basmayacak adam biraz zor... eğer basmam diyorsan saygı duyarım... ama ademden geldik hepimiz o elmay bi tatmak istiyoruz
    Sex Speed Money...

morrigan hanıma
    ben ilk defa forumda yazıyorum topic mopic anlamadığım araştırmadığım için böyle oldu özür dilerim azarlamasan olurdu
    600rr ı neden seçtiğime gelince en büyük etken görüntüsü!! o görüntü diğer hiçbir motorda yok bana göre+diğer sebepler de daha önceki sayfalarda mevcut!!
    evet 600f de olabilir diye düşünmüştüm fiyat daha uygun diye fakat 600rr ile teknoloji farkı aşırı derecede olduğu için rr da karar kıldım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:48 ----------

Alıntı Shorin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 RR mı... korktum... Bende yeni başlayacaklardanım ama 600 RR alacak gücüm olmasına ragmen 250 lik bir motorla başlayacağpım... Kawasaki yada hyosung düşünüyorum... Madem 600 cc kafana bukadar çok takılıyor honda alana kadar hyosung düşün 2 silindir oldugu için daha güvenli olabilir... Ne saçma sapan konuştum bunların en ufagı bile tehlikeli o yüzden kendimi kınıyorum... daha az süratle giderken bile ölebiliriz neyse ben 250lik birşeyle başlayacağım henüz ölmek istemiyorum :=) Valla kimse sigara içmek istemiyor ama çogu tiryaki olmuş bıraksada gene başlıyor yani o yüzden altına 600 RR alıpta basmayacak adam biraz zor... eğer basmam diyorsan saygı duyarım... ama ademden geldik hepimiz o elmay bi tatmak istiyoruz
    arkadaşım 600rr yerine her ne sebeple olursa olsun hyosung diyosan bana ben seni kaale almam kusura bakma!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav bir çık aradan yavv bi çık gozünün yağını yiem pPp
    senlede küstüm serçe parmaanı uzat

amma da çok büyüttünüz ya iyiki açmışım bu konuyu!!
    motorcu geçinen arkadaşlar analarının karnında mı öğrendi sürmesini? illaki acemilik olacak hayatımız her döneminde olduğu gibi Allah korusun da bu acemilik dönemini biran önce atlatayım tek korkum budur. Motoru olan herşeyi kullandım bu güne kadar hatta vitesli motoru ilk kullanmam sadece debriyaj ve vitesin yerinin söylenmesiyle oldu!! ya sizde bi terslik var ya da bende!! hem hani nerde motorculuk ruhu????
    Son olarak motor kullanmayı zar zor becermiş arkadaşlar hayatta yaptığınız en önemli şeymiş gibi bahsetmeniz beni sadece güldürüyor...
    gerçekler acıdır , baklava tatlıdır , o zaman baklava gerçek değildir

nasıldı ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti

gerçekler acıdır , baklava tatlıdır , o zaman baklava gerçek değildir

nasıldı ?
    iyide canım baklava cekti nasılolsa avcılardasın cabuk al yola cık gecerken alcam

espri kabiliyetine hayran oldum doğrusu... (gerçi felsefe yapmaya çalışmışsın sanırım???
    Hayatta hiç bişey mutlu olacağın şeyi yapmak için engel değildir!!

Motosikleti
    600RR'ı 600f 'e 304583406973048 kez tercih ederim...

Ayrıca azarlamak ne haddime.

Şu başlıklara da göz atmanı tavsiye ederim.
    SS'ler hakkında baya bir şey yazıldı çizildi. Kullanmaya başladığında yada başlamadan önce faydalanabilecğein bir yer.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...lasmalari.html

http://www.motosiklet.net/forum/supe...m-basligi.html

İstediğin her türlü teknik konuda da yardımcı olacak iyilik meleği kişilerle dolu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:57 ----------

Sonrada Burger King'e gidecez mi

Halis abüüü ayıptır sölemesi özel gün baklavası en misinden mevcuttur mutluluk yuvamızda.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler