Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Maslak Atatürk Sanayi'de Motor Bakımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    purenake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar, Maslak Atatürk Sanayi'de CBF250 için periyodik bakım nerede yaptırabilirim, tanıdığınız bildiğiniz bir usta var mı ?

Yağ, yağ filtre, hava filtre, zincir temizliği..

Ayrıca kış için hangi yağı tavsiye edersiniz ?

Bir de hava ve yağ filtresi vs nereden temin edebilirim ?

Şimdiden cevap vereceklere teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arkadaşlar kimse yok mu yardım edecek

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    bugün gelir cevaplar dün gece açmışssın biraz bekle ;)
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    yağ filtresi 10,000km de bir değiştirilir, yağ olarak marka mobil 15 /50 ful sentetik yağ öneririm, bu yağ hem kışlık hem yazlık yani farketmiyor, zincir temizliğinide servise gideceksen yaptır, ama 500km de bir zinciri gaz yağıyla ilk önce temzileyip sonra castrol chain wax sabun bazlı gres ile yağlamalısın, yağ satan bayilerde satılıyor 17tl civarı, hava filtresi demişsin hava filterinde yırtlıma v.s bişey yok ise değiştirmene gerek yok

Alıntı edremitli10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ filtresi 10,000km de bir değiştirilir, yağ olarak marka mobil 15 /50 ful sentetik yağ öneririm, bu yağ hem kışlık hem yazlık yani farketmiyor, zincir temizliğinide servise gideceksen yaptır, ama 500km de bir zinciri gaz yağıyla ilk önce temzileyip sonra castrol chain wax sabun bazlı gres ile yağlamalısın, yağ satan bayilerde satılıyor 17tl civarı, hava filtresi demişsin hava filterinde yırtlıma v.s bişey yok ise değiştirmene gerek yok
    Teşekkürler tavsiyelerin için, hava filtresinı araba gibi zannediyordum, yani her bakımda değiştirmek gerek.

Alet 14.000'de o yüzden yağ filtresini değiştireceğim, sirkeci'de buldum bir yer K&N -113 müş modeli.

Buji'yi de buldum aynı yerde.

Yağ tavsiyesi için de teşekkür ederim.

Şu ilk bakımı serviste yaptırayım, zincir temizliği gergisi falan daha sonra meraklı olduğum için zincir temizlik yağlama kendim yaparım zaten.

Fakat bu ilk bakım için Maslak Atatürk sanayi'de nereye götürebilirim, bir de parçaları orada bulabileceğim parçacı var mıdır ? Yoksa sirkeci'den alıp mı gideyim ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    Alıntı purenake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler tavsiyelerin için, hava filtresinı araba gibi zannediyordum, yani her bakımda değiştirmek gerek.

Alet 14.000'de o yüzden yağ filtresini değiştireceğim, sirkeci'de buldum bir yer K&N -113 müş modeli.

Buji'yi de buldum aynı yerde.

Yağ tavsiyesi için de teşekkür ederim.

Şu ilk bakımı serviste yaptırayım, zincir temizliği gergisi falan daha sonra meraklı olduğum için zincir temizlik yağlama kendim yaparım zaten.

Fakat bu ilk bakım için Maslak Atatürk sanayi'de nereye götürebilirim, bir de parçaları orada bulabileceğim parçacı var mıdır ? Yoksa sirkeci'den alıp mı gideyim ?
    makine 14,000 de ise yağ filtersini değiştir, zaten benim motordaki gibi kağıt filtre onlar bende bir kez değiştirdim, arkadaşım mutlaka vardır oralarda servisi ben istanbullu olmadığım için bilemiyorum vaktin varsa gez dolaş sanayi sitesinde bulursun honda servisi ve parçacılarına bak

Arkadaşım çağlayan karakolundan aşağıya inerken solda arada erkan usta var cep:0506 9094440 benim adımı var sana yardımcı olur.Tünal demirkaya 0533 395 93 04 Not: iyi bir ustadır hatta yanındayken beni ara gerekeni yaparım.Kolay gelsin.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    CİHAN ve birol nikli kişilere pmden danışabilirsin...çalışıyorlar bu topiği görüp cevap yazma şansları az...ama sen onlara ulaşırsan yardımcı olurlar kanaatimmce...bugüne kadar kimseye yardımcı olmadıkları görülmedi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım çağlayan karakolundan aşağıya inerken solda arada erkan usta var cep:0506 9094440 benim adımı var sana yardımcı olur.Tünal demirkaya 0533 395 93 04 Not: iyi bir ustadır hatta yanındayken beni ara gerekeni yaparım.Kolay gelsin.
    Teşekkürler fakat bana Maslak civarında bir yer lazım maalesef..

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CİHAN ve birol nikli kişilere pmden danışabilirsin...çalışıyorlar bu topiği görüp cevap yazma şansları az...ama sen onlara ulaşırsan yardımcı olurlar kanaatimmce...bugüne kadar kimseye yardımcı olmadıkları görülmedi...
    İkisini de tanıyorum hatta görüşmüşlüğüm de var on numara insanlar, telden bir ulaşırım en kötü ihtimal ;)

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bak benim düşüncem şu...bu adamlar cbf 150 /250 söküp takmış ve kendi bakımlarını kendileri yapmış kişiler...Cihana çok zaman Gaziosmanpaşa meydanda bekleyip yanıma gelip motorumun sorunlarını çözmüştür...

al bakım için gerekli şeyleri...Cihan Bakırköyde çalışır...EV Gaziosmanpaşa tarafında...ara buluş uygun bir zamanda senin bakımı o yapsın sende gönlünde ne koparsa bi el emeği babında bişeyler at...bunu tavsiye ederim...servisin kucağına oturacağıma daha düşük bir rakamı bir motorcu kardeşime verirdim...Cihan motoru söker toplar...parça hususundada yardım isteyebilirsin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler