Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kaza sarayburnunda, geçen çarşamba...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    Arkadaşlar cümlenizi Allah korusun inşallah, ben ilk kazamı geçen çarşamba itibarı ile yapmış bulunuyorum.

Şimdi hayatım tekrar bana verilmiş bir lütuf gibi geliyor, çok şanslı bir şekilde olabilcek en iyi şekilde atlattım, gayet iyiyim. Zaten geniş bir adamdım şimdi çok daha rahat bakıyorum olaylara.

Perşembe günü öğlen namazına da yetiştirilebilirdim...

Çarşamba günü saat 14:30 civarı sarayburnunda bakırköy yönüne doğru sürüyordum, eminönünden o tarafa sanırım 3 kaza görmüştüm ve gayet yavaş 50-60 gibi risk almadan gidiyordum.

500 m geçmeden çatırtı ile birlikte yanımda bir minibüs gördüm. Sağ ön kapısı ile bana çarpıp kaldırıma doğru götürmeye başladı, sanırım motor kaldırımla minibüs arasında sıkışarak biraz ilerledi ayağımın burulduğunu o an hissettim ve çok şükür ki ben o ara motordan kurtulup kenara uçtum. Motordan ayrılırken kasıklarımı sanırım gidona çarptım, serbest bir uçuş, ıslak çimen... ıslak beton... bir kaç takla ve durdum. Hareketim bittiğinde can havli ile kaskı çıkardığımı eldivanlerimi çıkardığımı hatırlıyorum....

Minibüs spin atmış bana dönük, motor yerde ve minibüsün şoförü yanımda idi. O curcunada karşı şeritte giden ve bana yardıma gelen motorlu arkadaşa çok teşekkür ediyorum. ilk kontrol eden o oldu durumumu, ifadeyi o verdi. Polisler gelene kadar ayrılmadı, ambulansa konurken yardım etti. Motordaki çantamı bana getirdi. motorun kontak anahtarını alıp bana verdi. Ayağa kalkma çabalarımı engelledi ki yerinde bir hareketmiş, ayağım kırılmış...

Tutanağı zaten biz tutamazdık, bir ara tansiyonumun iyice düştüğünüde hatırlıyorum. Cep telefonumu verdim birileri onunla resimleri çekti, evraklar, sorular, çevredekilerin geçerken ki bakışları.. ve yolu açtılar. Ambulansa konurken tutanağı tutuyorlar ve motoru çekiciye koyuyorlardı.

Hastanede ısrarla bir yakınımı istemelerine rağmen kimseyi haberdar etmek istemedim. İstanbulda yanlız yaşamak herhalde en çok o zaman ağır geldi. Kimse panik yapmasın ben iyiyim! Arkadaşımı aradım o gelene kadar benimle sağolsun o sersemlikle adını öğrenemediğim bir hasta bakıcı ilgilendi. Hafif yaramaz çocuğun başını belaya sokmasından sonraki azarlayan büyük modunda...

Ayağım alçıya alındı, filmler, tahliller, müthiş bir ağırlık ve her yanımın ağrıması, ellerim... sanırım gidonun sarsıntısı ile iyice örselenmişlerdi. Beni sedye ile duvar kenarına aldılar, sakinlik... bir ara etrafıma bakındım daha ağır vakalar geldikçe halime sevindim... Sükunet çöktü. Saat 18:00 gibiydi ki acilden dışarı atılır gibi bir gönderiliş, karakoldan bekleniyoruz, o halde karakola gitme çabaları, ıslak, çamurlu karanlık asfaltta üşüyen alçılı ayağım...

Alkol raporu için sirkeciden yenibosnaya gidiş Eve varabildiğmizde saat 22:00 gibiydi. Sadece kahvaltı yapmıştım halbuki o gün.

Ama şanslıyım yeniden hayatım bana verildi sanki, minibüs spin atıp kurtulmasaydı motordan, ikimizi de alıp duvara çıksaydı, şimdi yazı yazıyor olmazdım herhalde. Motor ve ekipmanların temini konusunda sıkıntı yok gibi. Olay adli vaka durumunda ben henüz şikayetimi geri almadım. Kusurun tamamı ıslak zeminde virajı almayıp bana çarpan araca verildi. Bu gidişle şikayeti uzatmaya gerek kalmayacak gibi. Motoru servise teslim ettik. Bende iyileşiyorum ve çok çok şanslıyım.

Çarpana en ufak bir kırgınlığım yada kızgınlığım yok 50-60 la giderken, bana kaçla gelip yetişip vurduğunu, o kadar kazayı gördükten sonra nasıl hala o kadar hızlı viraja girebildiğini bilmiyorum ama yinede kızgın değilim. Hatta yeni tanıdıklarım oldu diyebilirim.

Çıkarılacak sonuçlara gelince; her kaza yapan gibi aynısını söyleyeceğim, kaskın arkası kırılmış, mont, pantolon yırtılmış durumda, eğer onlar olmasaydı yırtılan kırılan bendeki parçalar olacaktı.. Hatta korumalı ayakkabılar giyseydim ayağımda belki kırılmayacaktı. K O R U M A sız çıkma!

Sizler kaza yapmayın inşallah, Allah'a emanet olun. Çok uzun bir yazı oldu. Yordum gözlerinizi
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun....
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Çok geçmiş olsun allah korumuş...
    Suzuki AN 125 - 2008 / 0 - 24500 km
    SYM Joyride 200 - 2008 / 4500 - 20000+ km (Halen Devam)

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Geçmiş olsun, tüm tedbir ve dikkate rağmen kaza maalesef böyle gelip bulabiliyor. En kötüsü bu olmuş olsun.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Geçmiş olsun kardeşim Allah seni sevdiklerine bağışlamış tekrarını görme inş.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

groteks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 750 shadow
    çok geçmiş olsun.
    umarım en yakın zamanda eski sağlığına kavuşursun...

Motosikleti
    suzuki burgman an400&sym joyride200
    geçmiş olsun.2hayatının tadını çıkart!
    [B]face your fears,live your dreams[/B]:bounce:

museby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 250
    Geçmiş olsun, en kısa zamanda iyileşmen dileğiyle...

Motosikleti
    mct 250 ((kara kedim))
    büyük geçmiş olsun .... umarım ilk ve son kaza n olur...

Motosikleti
    gt250comet
    Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın, maddi manevi korumasız çıkmamak lazım

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    geçmiş olsun Allah daha beterinden korusun. akıcı ve düzgün yazınız için teşekkür ederim bir sadaka yada bir adak sizi manen rahata kavuşturabilir....
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    çok geçmiş olsun
    şikayetinide umarım geri almazsın. insan hayatıyla oynuyorlar ama gördüğüm kadarıyla hep şikayet geri alınıyor. minibüsçü şu an üzgün olabilir ama şikayetini geri alırsan başka motorcularada zarar vericektir eminim çünkü adamlar bilerek yapmıyolar, yapıları bu. o yüzden aklını başına alması için iyi bir fırsat.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Çok geçmiş olsun; şikayetinizi geri almayın insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Motosikletliye saygı göstersinler biraz; motorcuları koruyan kaporta ve çelik güvenlik kafesi yok...
    [B]Önce eğitim (her konuda)[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    dostum geçmiş olsun,büyük bir kazayı ucuz sayılmasa da atlatmışsın.Umarım bir daha olmaz.İstanbul trafiği zaten çok tehlikeli.Ne iş olsa yaparım. uzay aracı bile kullanırım zihniyetindeki cahillere panelvan,minibüs verilirse bunlar her zaman olacaktır.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Geçmiş olsun arkadaşım Çabuk iyileşmen dileğiyle.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Mondial 125 UAG, Peugeot Trekker
    Geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun.
    MoToSikLeT KuLLaNMaK BiR TuTKuDuR.

::tutkuy::

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Çok geçmiş olsun, Allah daha beterinden korusun güzel kardeşim. Allah'a emanet ol...
    Tekerlekler havadayken frenin ABS olması hiç farketmiyor...

Motosikleti
    BMW F-650
    Murat öncelikle geçmiş olsun. Bana haber verdiğin için herkesten evvel olayı biliyordum. Öncelikle bi konuda sitemimi kabul etmeni rica edeceğim, keşke hastanedeyken arasaydın. İş güç illaki bi şekilde yerine konurdu. 2 saat işten uzak kalmak bize ne çok şey getirir ne de çok şey götürür ama o kaza psikolojisinde hiç bir yardımı olmasa bile birisinin yanında olduğunu bilmek insana moral sağlıyor. (kendi kazamdan biliyorum)

Detayları zaten konuştuk. Elimizden tek gelen sanırım olaylara iyi bir gözle bakmak.
    Mutlak bir ölümden kurtuluş
    Ciddi bir sakatlanmadan kurtuluş
    Hayatın değerini anlamamız için fırsat...

Kim ne derse desin, kaza yapan motorcunun psikolojisi etkileniyor. Hele ki kaza anında motordan o ayrılış, dünyanın bir anda ters dönmesi... (kendi taklalarımdan biliyorum : )

Geçmiş olsun.

Doru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok büyük geçmiş olsun, acil şifalar.
    Atın yiğidine doru , adamın yiğidine deli derler.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    geçmiş olsun. çok geçmiş olsun.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler