Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

A2 ehliyet direksiyon sınavında nelere dikkat etmeliyiz ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tam emin değilim ama 2 hafta sonra olabilir/ ben 8 aralıkta girdim 4 ocak direksiyon sınavı idi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Alıntı siptar23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam emin değilim ama 2 hafta sonra olabilir/ ben 8 aralıkta girdim 4 ocak direksiyon sınavı idi.
    Hocam nisanda heralde bizim sinavlar.

Oncelikle kazanan ustadlarimi tebrik ve hayir. benim gbi gireceklere basarilar diliyorum

İsmimdende belli oldugu gibi bi yzf hastasiyim .Suanki sinav tarihi haziran yazili temmuz direksyonmus.Daha cok diye gitmemeyi dusunuyordum ama sans eseri bi ugrayip fiyat sorayim dedim ama iyiki ugramisim!Yarin son basvuru tarihiymis sans yuzume guldu okulu ekip evraklari temin edicem.Yazilidan korkum yok ama o platformdan korkuyorum bende acikcasi.Daha once bi votrsli tecrubem yok.Bi elektiriklim vardi.3 Sene falan bindim iyi kotu trafikda motorun yeri neresidir falan az bucuk bilgim var.Ama vitesli tecruvem hic yok.Sagdan soldan vulucam artik tahta demir biseyler koyup platforma calisicam :D baska tavsiyeleriniz barsa eklermisiniz uyhulayayim??Birde sizlerde kurs ucretleri nerelerde donuyor bilgilendirrseniz cok memnun olucam.Tesekkur ediyorum simdiden.

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı Yzfaskk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle kazanan ustadlarimi tebrik ve hayir. benim gbi gireceklere basarilar diliyorum

İsmimdende belli oldugu gibi bi yzf hastasiyim .Suanki sinav tarihi haziran yazili temmuz direksyonmus.Daha cok diye gitmemeyi dusunuyordum ama sans eseri bi ugrayip fiyat sorayim dedim ama iyiki ugramisim!Yarin son basvuru tarihiymis sans yuzume guldu okulu ekip evraklari temin edicem.Yazilidan korkum yok ama o platformdan korkuyorum bende acikcasi.Daha once bi votrsli tecrubem yok.Bi elektiriklim vardi.3 Sene falan bindim iyi kotu trafikda motorun yeri neresidir falan az bucuk bilgim var.Ama vitesli tecruvem hic yok.Sagdan soldan vulucam artik tahta demir biseyler koyup platforma calisicam :D baska tavsiyeleriniz barsa eklermisiniz uyhulayayim??Birde sizlerde kurs ucretleri nerelerde donuyor bilgilendirrseniz cok memnun olucam.Tesekkur ediyorum simdiden.
    Kurs ücretlerini iyi araştır , bana 650 tl fiyat çektiler pazarlıkla 400 yaptık.
    2 gün sonra kadıköyde rastladım 200 tl kampanya yapmışlar...

Platformda o kadar korkulacak bir şey yok denetmene göre değişiyor ama bizde 1 kere düzgünce geç yeter fazla uğraşma öyle dolan vakit harca dediler

30 dakikalık sınavı 10 dakikada bitirdim,kenarda bekle ekipmanları çıkartma vakit dolsun dediler gerisini sen düşün.

Ayrıca vitesli tecrübeniz yoksa sahibinden de saatlik eğitim verenler var bana Muhammed (0538 738 1915) 1.5 saat 50 tl ye eğitim verdi,daha önce vitesli vitessiz kullanmamışken 3 aşşağı 5 yukarı öğrenmiştim
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Ben geçtiğimiz pazar günü girdim direksiyon sınavına ( 06.04.2014 ), şu şekilde bir sınav dı.

Belli aralıklarla 6 tane duba koyuyorlar onların arasından geçiyorsun, dubalardan sonra yere bir uzun ortalama 2 metre kadar dikdörtgen bir demir koyuyorlar onun üstünden geçiyorsun, ondan sonra da en sonda 1 tane daha duba var onun etrafından dönüp geri geliyorsun.
    Başlangıç noktasına geldikten sonra da seni arkandan araba ile takip eden hocalar trafiğe çıkartıyor ( 3 - 5 dk. sürüyor ) geri getiriyorlar Yani en basit anlatımı buydu.
    İlk şu dubalar arasından geçerken zaten 1'nci vitesle onları halledersin, sonra ikinci aşama trafik aşamasında ise 2'nci vitese kadar çıkarsın onunla turlar yerine gelirsin. Sonra arkadaşın dediği gibi döndükten sonra da ekipmanları çıkartmazsın yarım saatin dolana kadar kafanda kaskla beklersin, akşamda bir bakmışsın sürücü kursun sana mesaj çekmiş, TEBRİK EDERİZ SINAVI GEÇTİNİZ, EVRAKLARINIZI HAZIRLADIKTAN SONRA SİZE MESAJ ÇEKECEĞİZ :D Bu arada kurs ücreti benim 300 TL'ydi.

İlinizede ilgileriniz icin cok tesekkur ediyorum.Bizim buralardada 750 doyen oldu 150 diyen oldu falat az diyenleri arastirdim son sertifkaya gelince yani ellerine dustugumuz anda sertifkayi vermeyip yuksel fiyatlara satma gibi bi yolsuzluk yapiliyormus ogrenmis oldum.Bugun kaydoldum evrak bs vs tamamdir.Ama hocalar
    Gozumu cok korkuttu bilmiyorsan edemezsin yapamazsin alamazsin gibi.Cok sacma degilmi?Sehir merkezinde oturan birisi nasil ogrenebilirki?Kurslar zaten binun icin yokmu abi.Ehliyet almadan trafige cikasam cezayi geciriyorlar cikmasan alamazsin diyorlar.Tam bi okuzluk.Hevesim kirildi umar yapabilirim.Cok tesekkur ediyorm tekrar tekrar.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    konuyu hortlatıyorum ama 26 nisanda sınav var girecek olan var mı ? 8 çizmenin teknıgıne calıstım ama zor geldı bırak motorda cok dandık açıkcası. Platform yoktu calıstıgımız yerde onu sınavda gorucem artık

emRRe79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano wolf 125 s
    benim gibi yapabilirsin
    hiç direksiyon dersine gitmedim
    sınav günü sınav yerine kendi motosikletimle tam takım giyinerek gittim
    sınav yapacak hoca tamam senın buna binmene gerek yok ama gubuzluk yaptiğin için 20 puanını düşürüyorum dedi 80 le geçtim ;)

Motosikleti
    NC750X, MSX125, PCX125
    Alıntı emRRe79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim gibi yapabilirsin
    hiç direksiyon dersine gitmedim
    sınav günü sınav yerine kendi motosikletimle tam takım giyinerek gittim
    sınav yapacak hoca tamam senın buna binmene gerek yok ama gubuzluk yaptiğin için 20 puanını düşürüyorum dedi 80 le geçtim ;)
    Hocam ben ehliyeti alalı 4 yıl oldu da eşime alacağız şimdi ehliyet. O zaman ben scooter ile girmiştim direksiyon sınavına. Artık scooter yerine vitesli motosiklette sınav olduğunu duydum doğru mudur bu? scooter kullanmayı zar zor öğrettim eşime, vitesliye imkan yok Eğer harbiden viteslide sınav yapılıyorsa riske girip senin taktiği mi denesek ne yapsak

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Motosikletim yok ama kullanmayı bılıyorum lakin kursun motoru cok kotu ve parkur u onla yapmak sıkıntı surmek hiç keyif vermedi bana. kaskım ceketım ve eldıvenımle ve arabayla gıdıcem belkı etkısı olur sınav çok değiştir vitesliyi kullanamıyorsa hayatta geçemez.

Levent. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    27 Nisanda da ben giriyorum sınava, dün sınav alanına gidip çalıştım biraz sıkıntı olacağını sanmıyorum ama bazen dönerken istemesin ayağımı yere koyuyorum onu aşmam lazım.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler