Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Herkes okusun " Ateşten Teker 1 "

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar araba sevdasıyla başlayan ve motor sevdasına dönüşen hikayami anlatmak istedim. Sıkılmadan yazıyorum. Umarım sıkılmadan okursunuz.

Yazacaklarımın hepsi başımdan geçmiş olaylar olacaktr. Özellikle yeni motor alacak arkadaşların okumasını şiddtle tavsiye ediyorum.

"Motor almayı çok istiyodum. Ama motordan hiç anlamazdım. Her gördüğüm motora bakar, her gördüğüm motorcuya sorular sorardım. Hele motor satan bi yer gördümmü kimse tutamaz arkadaş beni. İçeriye girer bütün motorları tek tek incelerdim. Tabi ehliyet yok, tecrube yok, deneyim yok, motor almak için destek olan hiç kimse yok. Yani imkansız bir olay gibi gözüküyordu. Maddi durumlarda iyi olmayınca tabi :(
    Ama insan isteyince yapamayacağı bişey yok. Ve bi gün nasıl olduğunu anlamadan bi motor sahibi oldm. O kadar şaşırmışımki bu işe ne kaskım var, ne ehliyetim var. Ne korumam hiç bişey yok. Motoru teslim almaya gidiceğim ilk gün. Garip bir cumartesi günü. Ben kasksız binmek istemediğimden dolayı yana döne kask arıyorum. Taksimin altını üstüne getirdim ama en sonunda istiklalin sonlarında kıytı köşelerde bi yerde, bisiklet satan bi yerde 25 liraya aldım bi kask. Kaskımı aldım kalbim yerinden fırlayacak gibi. Çok garip bi dugu anlayan arkadaşlar vardr. Ve ordan koşarak yorulduğum yerde hızlı yürüyerek taksim meydana çıkmaya çalışıyorum. Sanki o yol hiç bitmicekmiş gibi. Motoru cihangirde bi otoparktan alıcam. Ve taksim meydandayım cihagire doğru gidiyorm. Aklımda milyontane hayal kurmuşum, acayip duygulara girmişim. Veee benim motormla tanışacağım o an. Otoparkın kapısını açtılar onu gördm. Tam karşımda duruyordu. (Arkadaşlar bu arada hayatımda hiç motor kullanmamışım yani. Düşünün o kadar hevesliyim ve ilk defa motora binicem onu ordan eve getiricem. Evde mecidiyeköy derede.) Hayatımda ilk defa bineceğim için bana çok acayip geldi. Halbuki Yukinin 49,5 cclik bi motoru. Biliyorum çok acayip gelyr size ama iilk defa binenler için öyle. Adam bana nasıl çalıştıracağğımı gösterdi. Onu bile bilmiyorm yani neyse ben motora bindim biraz korkak biraz ürkek bir duyguyla gaza bastım yavaşca ve hafiften gitmeye başladı. Sevinçten deli olucam neredeyse. Ve cihangirden motorla yola çıkmaya başladım taksime doğru çıkıyordm. Kask o kadar büyük geliyoduki önümü bile göremiyordum. Arada kaskı kaldırıp yola bakmak için mücadele falan diye motor hayatımız başladı böylece. Ve ilk yolda kalışım ilk kaza atlatışım o gün oldu. Benzinim bitti taksim meydanda. Ve ordan benzinciye elimde götrmek zorunda kaldım motoru. Çok zor oldu. Yani ilk gün ben onu taşıdım beraber sırayla taşıttık birbirimizi.

İlk gece motoru dışarda bırakıp yatıcam. Ama onun öncesinde motora öyle bi kilit aldımki. Yani gelen hırsız motoru bırakıp kilidi alıp kaçar. Ben camdan gece 2,30 a kadar motora baktım ve öyle uyuya kalmışım. Sabah kalktığımda daha kahvaltı yapmadan motorun kilidini çözdüm. Sanki ellerine kelepçe takmışım. Ve motorm turuncu olduğu için isminide havuç koymuştum Çok acayipti ya... "

Evet arkadaşlar İlk motor kullanmaya böyle başladık. Bugün burada bitirmek istiyorum. Hikayemin sonunda basamakları nasıl tek tek çıktığımı göreceksiniz. Yuki 49,5 cclik bi motordan nasıl yüksek (cc)li bi motora geçtiğimi ve o yüksek ccli motoruda kendi çaba ve kmiseden destek almadan nasıl aldığımı ve sonra o motorumdaki deneyimlerimi anılarımı daha sonrada nasıl motorumu kaybettiğimi anlatacağım inşaallah.
    Geç gitmek hiç gitmemekten iyidir....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    tesekkürler bizlerle paylaştıgın için devamını merakla bekliyorum

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    bu kadar denk gelmez ya bende ilk motorumu aldım halada ilkdeyım bende hıc motora bınmeden gıttım arkadasım var o bındı bak bole bole dedı ıyı tamam dedım atla arkama gıdelım dıye oda bındı ve gıttık gercekten senı cok ıyı anlıyorum bende aynı duyguları yasadım ben2 gun onceden aldımkaskları esımede aldım kasklara baktıkca bı an once teslım gunu gelsın dıye yalvarıyorum ALLAHA aman allahım valla ılk gunumu yaşadım hee
    devam ette belkı taktık kapıp yuksek cc lere cıkarım bende
    hem neden olmasınkı bmw 1100 gs demı ama :(:(:(:(

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Teşekkürler..Anlattıklarını okurken sanki o anı yaşıyor gibiyim
    Devamını bekliyoruz..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Alıntı eyüb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar denk gelmez ya bende ilk motorumu aldım halada ilkdeyım bende hıc motora bınmeden gıttım arkadasım var o bındı bak bole bole dedı ıyı tamam dedım atla arkama gıdelım dıye oda bındı ve gıttık gercekten senı cok ıyı anlıyorum bende aynı duyguları yasadım ben2 gun onceden aldımkaskları esımede aldım kasklara baktıkca bı an once teslım gunu gelsın dıye yalvarıyorum ALLAHA aman allahım valla ılk gunumu yaşadım hee
    devam ette belkı taktık kapıp yuksek cc lere cıkarım bende
    hem neden olmasınkı bmw 1100 gs demı ama :(:(:(:(
    eyvallah kardeş. Benim ismimde eyüp. Memnun oldm....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:24 ----------

eyvallah arkadaşlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    paylaşım için tşk : ) devamını da bekliyoruz ...

Motosikleti
    Piaggio FLY
    Hangimiz o duyguları yaşamadık ki Güzel bir yazı, devamını bekliyoruz..

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    dostum teşekkürler özünden birşeyler aktarmışsın, bende ilk motorumu alırken sabahlara kadar uyuyamamıştım hatta ılk bısıkletımı alırken 1 haftalık kazancımı ,vermiştim insanın emegiyle aldıgı kadar güzel birşey varmı

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    ya bu brezilya pembe dizisi gibi oldu bari sen yapme be arkadaşım anlat şunun devamını.
    bunlar çok güzel anılar. bende ilk bindiğimde baraja uçuyodum hiç unutamamkorkudan altıam kaçıracaktım azdaha
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

ferhat uçank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r kısa bir süre için:)
    yazıda herkes kendinden birşey bulmuştur bence..
    senin yaşadıkların aşağı yukarı hepimizi anlatıyor..
    ben yolun yarısındayım...
    ama ilk günleri hatırladığımda..
    cbr 125 e bakarak şunu dediğimi hiç unutmuyorum:
    Allahım sen bana böyle güzel bişey nasip eyle ya rabbim...
    en güzelide ne biliyormusunuz...
    her iki motorumuda kimseden 1 lira istemeden aldım.. onları bi başka sevmemin en büyük sebebide budur...
    BU SEVDA Bİ BAŞKA...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Güzel bir hikaye..Devamını da bu kadar güzel isterük..

Motosikleti
    suzuki burgman an400&sym joyride200
    anlatım çok güzel.heyecanla okudum.ancak bu yaşanmış hikayenin sonu kötü bitecek sanırım...motorunuzu kaybetmişsiniz,ve nedenini öğrenmek için hikayenin sonunu merakla bekliyorum.paylaşımınız için çok teşekkürler.
    [B]face your fears,live your dreams[/B]:bounce:

evet gerçekten ilk motor duygusu çok farklı bişey. devamını en kısa zamanda anlatacağım inş...

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    ilk motorunu kim unuturki...sene 2000 titanın ilk çıktığı yıllar abimle öyle bir titan hayalimiz varki sokakta titan geçmesini beklerdık.... baba biz titan al titan al diye babamızın başının etini yiyoruz... derken bi akşamüstü babamların ekip arabası lojmanınn önunde durdu..baba : bakın bakalım kasada ne var dedi biz hiçbirşeyden habersiz gittik baktık....aman allahım o da ne kıpkırmızı honda titan ceylen gibi duruyo kamyonetın arkasında...seivçten motoru unutup birbirimize sarıldığımızı hiç unutmam dostum senın duygularının aynısını bizlerde yaşadık... ve bu pazartesi hayalini kurduğum cbr 125 i almam emin ol dünyada bundan daha güzel bi mutluluk yok.. umarım hikayen kötü bitmez

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum şu an beni nasıl gaza getirdiğini biliyomusun zaten babamdan bi ışık geldi alma arifesine yaklaştım motoru hele bi alıyım onunla ne yapıcağımı nasıl bakıcağım hayallerini kuruyorum şimdiden

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    ikinci bölüm ne zaman ?

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Arkası yarın gibi olmuş.
    Eminim okuyanlar kendinden bir şeyler bulmuştur. Bir çoğumuzun yaşadığı şeyleri anlatmışsın eline sağlık.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

Arkadaşlar yorumlarınıza çok teşekkür ederim. Çok sağolun....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler