Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yağmur - çamur

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    arkadaşlar malum önümüz kış. yaş- yağış başladı. bugün gelirken giydim montu eldivni geçirdim. eve dönerken yağmura yakalandım. yerler dere ayaklarım ve paçalarım su içindeydi. bu duruma ne çözüm olabilir.
    dizlerimi geçti sular. yani ıslandım. faşır fuşur su sıçrıyo bunun bi çözümü var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 151 rs
    hava -su gecirmemesi icin plastik önlükler var romatizma vb seylrden de koruyor + su gecirmez cizme -bot + yağmurluk

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    iyi bir yağmurluk ve cizme veya bot ile sorun kalmaz....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Benim gibi yağmurlukla aran iyi değilse bacakların için chap al..o da epey iş görüyor..
    Üstün için de su geçirmeyen mont, sağlam eldivenler ve iyi bir bot/çizme ile yağmur / kar işlemez..

Su geçirmez ürünler faydalı olur sana ;)

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Osbourne, deriyi yağmurda kullanacaksan sık sık bakımını yap. Ben de deri ceketimi yağmurda çok kullandım, bir müddet sonra sağında solunda ince ince çatlaklar belirdi. Artık cekete de pantolona da balmumu esaslı bir bakım malzemesi tatbik ediyorum.
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    Var
    Alıntı Jagadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osbourne, deriyi yağmurda kullanacaksan sık sık bakımını yap. Ben de deri ceketimi yağmurda çok kullandım, bir müddet sonra sağında solunda ince ince çatlaklar belirdi. Artık cekete de pantolona da balmumu esaslı bir bakım malzemesi tatbik ediyorum.
    Evet..Bende de silikon esaslı bir ürün var..süt gibi bir şey..onunla siliyorum arada sırada..hem parlaklığını koruyor hem de bakımını yapıyor..En azından üstünde öyle yazıyor..Senin kullandığın marka nedir link varsa bakabilirmiyim..?

Ama gerçekte yağmurda deri giymek, derinin ömrünü azaltması nedeniyle pek mantıklı değil..

Motosikleti
    DRZ400 SM

http://www.jafrum.com/Accessories/le...ing/LCBE6OZWP#

Ebay'den sipariş verdiğim bir satıcıda görünce, sepete bir kutu atıverdiydim. Hoşuma gidince beş kutu daha getirttim. Yağı bol bulunca da her bir yerime sürüyom artık

Daha önce kullandığım kimyasal ürün hem pek işe yaramıyordu hem de kokusundan başıma ağrılar giriyordu. Bunun balmumu kokusu hoşuma bile gidiyor. Deri de yumuşacık oluyor.

Bir yere kadar sugeçirmezlik de sağlıyor ama o etkisi sınırlı. Geçen mart ayında katıldığım Honda'nın ikinci kademe eğitiminde çok yağmur yağmıştı mesela. Pantolon bir iki saat dayandı ama akşama kadar yağmur altında kalınca bir yerden sonra bol bol su almaya başladı.
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    Var
    Hmm..waterproof yazıyormuş üstünde..
    PM attım bi kontrol edermisin

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    güzel bişeye benziyor
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    cokta pahalı bır seyler almanıza gerek yok altlı üstlü takım yağmurluk 25 tl işe yarıyor ayaklarımda kalıteli botlarım vardı işe yaramadı gezerın lastık içi yunlü botunu aldım 15 tl su gecırmıyor ellerınızdeki eldıven kalıtelı olursa problem yok ben bu gunun dönüşünü o yağmura rağmen kuru bıtırdım şimdilik iyi

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir yağmurluk alırsın hem hafiftir çantanda hazır durur
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    yahu yağmurlukta bence giymesi çıkartması özel değilse ayrı bir dert olacaktır.ben kışlık motosiklet eldivenleriyle ceketin fermuarını çekemiyorum ama revit gibi ayaktan fermuarlı reflektörlü bir şey olursa hem uzun ömürlü olur hemde hiç su geçirmez , hemde motor kısmından erimez diye tahmin ediyorum.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797

d3niz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125
    kendi adıma konuşmak gerekirse çok ilginç bi çözüm buldum idare ediyor beni..en nefret ettiğim vites kolundaki ayağa ön tekerin bütün suyu sıçratmasıydı ve 2 ayağıma da büyük siyah çöp poşetlerini hafif yırtarak küçük hale getiriyorum ve bileklerden bağlıyorum.. hafif sırıtsa da içindeki botum bütün suların içinden geçtikten sonra çıkarınca kupkuru olması..acil durumlarda kullanılabilir aklınızda bulunsun
    --HayatONDA--

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Scooter al

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    yada harley çizme alıp pantolonu içine sokmakta bir çözüm , yanlız ss harici sürücüler diz ve yukarısı için bu çözümden pek verim alamazlar
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler