Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

5 Kadın Yolda Yanyana Yürür mü..?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yürüyor tabi bende direk aralarına giriyom belki arkama birisi biner
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Köy yollarında inekler yürür yolun ortasında bilirmisiniz?İneğin, öküzün olaylara tepkisi yavaştır.Mesela korna çalarsın 5 saniye sonra bakar.Bu büyük baş hayvanlara "mal" denir köylerde.

Şehirlerde de "mal" vardır.Onlarda yolun ortasından yürür, onlarda korna çalınca geç tepki verip suratına mal mal bakar.

Halbuki şehirler insanlar için düzenlenmiştir.İyi kötü, bir çok yol kenarında yayalar için kaldırımlar vardır.Ama kaldırım olduğu halde ve boş olduğu halde yolun ortasından yürümek tercih edilir.Yürürken ne kaldırım inip çıkmak ister, ne de istikametini değiştirmek.En kestirme yol neresiyse oradan gider.Çimlere basarak geçer, caddeden karşıya 45 derecelik açıyla geçer vs.Kuralları hiç sevmez, kuralların neden konulmuş olabileceğini de düşünmez.Başkalarının ne olacağı umurunda değildir.Trafik bilgisi kırmızı ve yeşil ışığın ne olduğunu bilmekten öteye geçmez.Onu da zaten işine geldiği gibi uygular.

İlkokul 1. sınıftan başlayarak tüm mecburi eğitim sona erene kadar trafikle ilgili bugüne kadar yazılıp çizilmiş ne kadar araştırma, inceleme ve kural varsa her sınıfta bıkmadan öğrencilere bıkkınlık verene kadar aynı şeyler sürekli anlatılmalı ve sınav yapılmalı.Öğretim hayatı bittiğinde herkesin bilinç altına bu kurallar bütünü işlemiş olmalı.Yenilikler takip edilmeli, istatistiki bilgiler özellikle güncellenip anlatılmalı.Trafikte başkalarının hakkına tecavüz etmenin yanlışlığı ve ayıp birşey olduğu izah edilmeli.Bunun da ötesinde bu tecavüzün birgün canına kast edebileceği kavratılmalı.

Aslında bu konu sosyoloji ile yakın temas halindedir.İnsanların hayata bakışı ve kültürel yanlışlar hayatın her alanında olduğu gibi trafiği de etkiler.Tüm yaşam yanlışlarla doluyken tek bir konuyu cımbızla alıp düzeltemezsiniz.

Kanunları ve kuralları koyanlar ile uygulatma yetkisine sahip olanlar en başta kanunlara uymazken vatandaşın uymasını beklemek diktatoryal bir yaklaşım.Ben yapmıyorum ama sen yapacaksın dersen olmaz bu iş.Derin mevzular bunlar, dışarıdan yolun ortasında yürümek olarak yansıyor ama altında koca bir buzdağı var.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    ee sende Kaldırımdan Git
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Yamaha 09 YBR sonunda:)
    Alıntı ahmetk. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayvalıktada aynı durum var hatta kadını erkegı herkes yoldan yuruyo dıplerıne kadar gelıyosun gaz verıyosunn hiç tepki yok.tek verdikleri tepki bönbön bakmak.burda zaten yollar daracık nereden gidecem diye sasıyorum!!
    aynen katılıyorum heleki ara sokaklarda off sanki biz suçluyuz yoldan motorla geçtiğimiz için
    [B]Benim İçin Hayat [COLOR="Red"] 1[/COLOR].Raundda Stili Tanınır [COLOR="Red"]2[/COLOR]. Raundda Rekabet Edilir [COLOR="Red"] 3[/COLOR]. Raundda Nakavt Edilir.. [/B] ::deliir::

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Ben o tiplere Zombi diyorum artık adamı sanki efendisi çağırıyor oyunlarda olur ya hiç kıpırdamadan aynı istikamette gidiyor sağına soluna bakmadan

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    yürü yavrum yürü saçlarını sürü yaparlar türkiye burası
    mobilyette + panter 105+ asya motor150 +yamaha YBR125 opel astra ford fokus inşallah cbr 250 yamahasülo

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köy yollarında inekler yürür yolun ortasında bilirmisiniz?İneğin, öküzün olaylara tepkisi yavaştır.Mesela korna çalarsın 5 saniye sonra bakar.Bu büyük baş hayvanlara "mal" denir köylerde.

Şehirlerde de "mal" vardır.Onlarda yolun ortasından yürür, onlarda korna çalınca geç tepki verip suratına mal mal bakar.

Halbuki şehirler insanlar için düzenlenmiştir.İyi kötü, bir çok yol kenarında yayalar için kaldırımlar vardır.Ama kaldırım olduğu halde ve boş olduğu halde yolun ortasından yürümek tercih edilir.Yürürken ne kaldırım inip çıkmak ister, ne de istikametini değiştirmek.En kestirme yol neresiyse oradan gider.Çimlere basarak geçer, caddeden karşıya 45 derecelik açıyla geçer vs.Kuralları hiç sevmez, kuralların neden konulmuş olabileceğini de düşünmez.Başkalarının ne olacağı umurunda değildir.Trafik bilgisi kırmızı ve yeşil ışığın ne olduğunu bilmekten öteye geçmez.Onu da zaten işine geldiği gibi uygular.

İlkokul 1. sınıftan başlayarak tüm mecburi eğitim sona erene kadar trafikle ilgili bugüne kadar yazılıp çizilmiş ne kadar araştırma, inceleme ve kural varsa her sınıfta bıkmadan öğrencilere bıkkınlık verene kadar aynı şeyler sürekli anlatılmalı ve sınav yapılmalı.Öğretim hayatı bittiğinde herkesin bilinç altına bu kurallar bütünü işlemiş olmalı.Yenilikler takip edilmeli, istatistiki bilgiler özellikle güncellenip anlatılmalı.Trafikte başkalarının hakkına tecavüz etmenin yanlışlığı ve ayıp birşey olduğu izah edilmeli.Bunun da ötesinde bu tecavüzün birgün canına kast edebileceği kavratılmalı.

Aslında bu konu sosyoloji ile yakın temas halindedir.İnsanların hayata bakışı ve kültürel yanlışlar hayatın her alanında olduğu gibi trafiği de etkiler.Tüm yaşam yanlışlarla doluyken tek bir konuyu cımbızla alıp düzeltemezsiniz.

Kanunları ve kuralları koyanlar ile uygulatma yetkisine sahip olanlar en başta kanunlara uymazken vatandaşın uymasını beklemek diktatoryal bir yaklaşım.Ben yapmıyorum ama sen yapacaksın dersen olmaz bu iş.Derin mevzular bunlar, dışarıdan yolun ortasında yürümek olarak yansıyor ama altında koca bir buzdağı var.

Ya o köydeki mallara korna çal yolun kenarına kaçıyorlar.. Bunlar acayip bir vaka..

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada yürüyorlar hep rastlıyorum 4-5 kadın yanyana yürüyor yol tıkalı tabi korna çalınca da adamın yüzüne suçluymuşsun gibi bakıyorlar..Sizin orda da mevcut mu bu tip yayılalım yaylanalım tipi yayalar..
    oo o ne ki burada yolu boydan boya kapatarak yürüyenler bile var:D
    Drift Religion

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Burda kaldırım varken yoldan yürüyor herkes. Hem çarpıp hem çemkiriyorlar.
    тнє ρσωєя σƒ ∂яєαмѕ... www.facebook.com/ugurbas

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anlamadığım şey metehan hakkında yazılar yazılmış, ama adam mesaj bile yazmamış, ne ayak çözemedim.yiceksiniz gene adamı
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadığım şey metehan hakkında yazılar yazılmış, ama adam mesaj bile yazmamış, ne ayak çözemedim.yiceksiniz gene adamı
    Karıştırmasan orayı..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler