Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir Traji Komik Olay Daha!

Motovento
    REKLAM ALANI
    tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Bir Traji Komik Olay Daha!

Adapazarı ilçesinde, Erkin Cıngır'ın (43) plakasını 2005 yılında aldığı mobiletine, 2003 ve 2004 yıllarında otoyol ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden 5 kez kaçak geçiş yaptığı gerekçesiyle 115 TL'lik ihbarname gönderildi.

Bir kamu kurumunda çalışan Erkin Cıngır, Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü'nün gönderdiği ihbarname kendisine ulaştığında büyük şok yaşadığını vurguladı. Cıngır, "İhbarname ruhsat adresi olan babamın evine gönderilmiş. Tebligat gelince babam beni telefonla aradı. 'Otomobilinle otoyoldan ve köprüden kaçak geçmişsin. Haberimiz olmadan araç mı aldın? Bizden mi gizliyorsun?' dedi. Eve gidip ihbarnameyi alınca şok oldum. İhbarnameye göre, mobiletimle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden 1 kere, TEM Sapanca gişesinden 2, Adapazarı ve Kurtköy gişelerinden de 1'er kez ücret ödemeden geçmişim. Hatta Sapanca gişelerinden 1 dakika içinde iki kez kaçak geçiş yapmışım. Gecikme faiziyle birlikte 115 TL ceza göndermişler. Ben mobiletimin ruhsatını 2005 yılında çıkardım. Kaçak geçiş cezaları 2003 ve 2004'de kesilmiş. Nasıl oluyorda plaka çıkmadan önce ceza kesiliyor. Anlamış değilim. Benim mobiletimle otoyolu ve boğaz köprüsünü kullanmamın imkanı yok. Küçük motosikletlerin otoyol ve köprüye çıkışı yasak. Motorum bu kadar yolu zaten gidemez. Traji komik bir durum." diye konuştu.

Kaynak
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Senin şu arkadaşın mobiletinin plakası daha önce bir araçta olabilir.Aslında cezalar o araca kesilmiştir.Ama türkiyede işler geç yürüdüğü için ceza ancak şimdi o plakaya sahip olana gelmiştir.Trafik müdürlüğünün ceza işlerine, ruhsat ve ceza makbuzu ile zarfını götüsün orda hallederler.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin şu arkadaşın mobiletinin plakası daha önce bir araçta olabilir.Aslında cezalar o araca kesilmiştir.Ama türkiyede işler geç yürüdüğü için ceza ancak şimdi o plakaya sahip olana gelmiştir.Trafik müdürlüğünün ceza işlerine, ruhsat ve ceza makbuzu ile zarfını götüsün orda hallederler.

olay aynen bu

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Kişiyi tanımışlığım yok,bilgilendirme amaçlı konu açılmıştır..

Muhtemelen daha önce kullanılan bir başka aracın plakası bu moblette verilmiş..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Aynı ve benzer mevzuları burada yazışıyoruz.

http://www.motosiklet.net/forum/fayd...gs-ve-kgs.html
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    karayollarına ihbarname ve russat fotokopilerini posta veya faks ile gönder olay çözülsün.. benzer bir olay başıma geldi ve aynen hallettim..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Benim motorumun üstünde 508 lira ceza vardı. koçan numaralarını soruglattığımda 2004 yılına ait olduğunu öğrendim. vergi dairesindeki kişi ödemene gerek yok tescil tarihin 2006 olduğu için bu cezalar seni kapsamıyor dedi. Aynısı bu durum içinde gereçlidir.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    2008 S&T GT 250R
    türkiye bura herşey normal ...
    geÇTi gEçİYoR haYaT deDiğİN...:silent:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler