Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Türkiyede Special Cross motorları hakkında bilgi lazım !

Motovento
    REKLAM ALANI
    SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Türkiyede kullanılan special cross makinaların alım-satımı ruhsat gerektiriyomu gerektirmiyomu , piyasaları nasıl , en cok hangi special tutuluyo .Bu konularda bana bilgi lazım .Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekürlerimi iletiyorum ...
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha xt125r
    çok ucu açık bir soru kardeşim tamamiyle sana kalmıs ve imkan meselesi ne olursa olsun evrakların tam olsun derım yerin yakın olur araziye almmasın kımısı aracının uzerınde taşır almaz kımının ıkıncı makınası vardır plakaları deiştiri gider kimi gerek duymaz nerde nasıl kullanacana bağlı sende bılrısın kı bole makınalar yolla pek cıkmaz makina dersen ktm derim hatta tek gecerım sonra yamaha honda ....ve diğer japonlar sıralanır hepsinin bu tarz makınaları var

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kanka yapma yav okuyanların genelinde böyle bir kültür bilgi birikim olacağını sanmıyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı relique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok ucu açık bir soru kardeşim tamamiyle sana kalmıs ve imkan meselesi ne olursa olsun evrakların tam olsun derım yerin yakın olur araziye almmasın kımısı aracının uzerınde taşır almaz kımının ıkıncı makınası vardır plakaları deiştiri gider kimi gerek duymaz nerde nasıl kullanacana bağlı sende bılrısın kı bole makınalar yolla pek cıkmaz makina dersen ktm derim hatta tek gecerım sonra yamaha honda ....ve diğer japonlar sıralanır hepsinin bu tarz makınaları var
    asıl soru , plaka mecburimi ? Plakasız bi cross makinaya müşteri bulunabilirmi ?

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka yapma yav okuyanların genelinde böyle bir kültür bilgi birikim olacağını sanmıyorum...
    şansımı deniyom kanka
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ALLAH ALLAH ya nerden bılıyorsun da tanımadığın insanlar hakkında kultur bahanesıyle aşağılıyorsun varsa bılgın acıkla da bızde öğrenelım bızımde bılgımız olsun ama insanları aşağılamaktan vaz geçmelisin hiç yakışmadı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:50 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:47 AM ----------

Alıntı relique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bızımde bılgılerımız bununla sınırlı ama açılmış bır konuyada bılgımız dahılınde bu arkadaşımız gıbı yardımcı olmaya calışıyoruz yada bence keşke sussaydın benımde konuşmama sebeb oldun

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125

Motosikleti
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAH ALLAH ya nerden bılıyorsun da tanımadığın insanlar hakkında kultur bahanesıyle aşağılıyorsun varsa bılgın acıkla da bızde öğrenelım bızımde bılgımız olsun ama insanları aşağılamaktan vaz geçmelisin hiç yakışmadı [COLOR="Silver"]

:

yahu sen yokken ben burada kimin ne paylaştığını biliyordum...bu forumda spesiyal kros denen kategoriye girecek bilgi birikimde Adanalı kroscular var sadece...onlar dışında aktif kimse yok...Şubat 09 da gelmişsin forumdan haberin yok...bırakda ben bileyim bilene saygı duy bari...24 saat geçmiş kim ne yazmış buraya...yazsınlarda ben utanayım...neyi aşağılamışım yokki bu konuda bilgi birikimi olan...olmayan bişeyi neden aşağılayım onuda anlamadım...yok diyorsam yoktur...Adanlı grupta kendi gezilerini fotolarını koyar bişiey yazmazlar...bilene saygın yok beni eleştiriyosun...bu forumun kitabını yazarım...insanları aşağılamaktan vazgeçmelisin diyosun ama kendi yazdığının konuyla bir ilgisi yok...ha yaran vardır vesile olmuştur niyetini öğrenmiş olduk...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAH ALLAH ya nerden bılıyorsun da tanımadığın insanlar hakkında kultur bahanesıyle aşağılıyorsun varsa bılgın acıkla da bızde öğrenelım bızımde bılgımız olsun ama insanları aşağılamaktan vaz geçmelisin hiç yakışmadı

yahu sen yokken ben burada kimin ne paylaştığını biliyordum...bu forumda spesiyal kros denen kategoriye girecek bilgi birikimde Adanalı kroscular var sadece...onlar dışında aktif kimse yok...Şubat 09 da gelmişsin forumdan haberin yok...bırakda ben bileyim bilene saygı duy bari...24 saat geçmiş kim ne yazmış buraya...yazsınlarda ben utanayım...neyi aşağılamışım yokki bu konuda bilgi birikimi olan...olmayan bişeyi neden aşağılayım onuda anlamadım...yok diyorsam yoktur...Adanlı grupta kendi gezilerini fotolarını koyar bişiey yazmazlar...bilene saygın yok beni eleştiriyosun...bu forumun kitabını yazarım...insanları aşağılamaktan vazgeçmelisin diyosun ama kendi yazdığının konuyla bir ilgisi yok...ha yaran vardır vesile olmuştur niyetini öğrenmiş olduk...

abilerim , hiç gerek yok böyle bi tartışmaya şimdi BBRR gelcek konuyu basacak kilidi , olan benim topic'e olcak

Motosikleti
    Seyhan 125

Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşuna gidiyo kavga izlemek di mi

Motosikleti
    Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    musti beyin her zamanki zevzekliği o...

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    sinanım spesyal krostan kastın 450 lik makinalar tabi, eskiden evraksız olarak çıkardı piyasaya insnalar alırdı faturasını kestirir açıkta bekletirdi. bunlara ruhsat çıkamamasının sebebi, farının stop ıının sinyalinin vs olmaması, eskibi makina alıcaksan faturası olması halinde, bu ekipmanının ayarlayıp ruhsat işini çözebilirsin, ama ruhsatsız trafiğe çıkman halinde motor bağlanır, faturası ve faturasahibi olmadukça alamassın motoru orda kalır..
    yeni tip makinalara gelince markalar 450 leri gene üretiyor fakat genel de far tertibatı üzerinde oluyor araziye çıkacağın zaman çat diye sökebilmen için..

eski bi makina bakıcaksan bi nx balmanın önderirim, krom silindir 24 hp 6 ileri, 2-3 tekerde
    parçasıda bol istanbulda.
    GKN MOTORS

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    işin en sağlamı makinayı normal olarak alırsın ve üzerinde oynarsın plaka ve diğer belgelerin elinde olur special cross olarak direk aldığın motorun'da illaki belgeleri vardır he olmayan larda piyasada mevcut genelde arazide kullanacağın için çok sorun yaşamazsın zira normal trafiğe çıkartma şansın pek yok çıkartırsanda muhtemelen baglanır. ya bir römorkun olacak bağlayıp arkaya götüreceksin yada çıkacağın arazi rahat ulaşacağın bir yerdeyse pek sorun olmaz basar gidersin ...

marka dersen husaberg,ktm,honda crf 150-250,mxv 450 aprilla husqvarna 250-450 gibi iş birazda maddiyata ve şartlara dayanıyor ...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Turkiye'de kanunlar nasil bilmiyorum.
    Fakat normal olarak hiç bir aracin alim-satimi için ruhsat, plaka gibi seylere ihtiyaç olmamasi gerek.
    Aracin sana ait oldugunu kanitlayan bir fatura ya da satis senedi yeterli olmali.
    Motorlu tasitlara ruhsat ve plaka, trafige çikmak için lazim.
    Bunun disinda eger trafige çikmayacaksan,niçin gerek olsun ki?
    Burada boyle.
    AB'ye girmeye çalisan Turkiye'de durum farkliysa bilmem.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Seyhan 125
    Sanada verem gel..

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    mete_han son günlerde sende bi duygu patlaması seziyorum hayırlısı
    Türkiyede kullanılan special cross makinaların alım-satımı ruhsat gerektiriyomu gerektirmiyomu , piyasaları nasıl , en cok hangi special tutuluyo .Bu konularda bana bilgi lazım .Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekürlerimi iletiyorum ...
    len tarzan napacaksın specialleri..Gülay detaylı şekilde anlatmış.Adanalı kroscu olarak birşey dememe gerek yok kültürsüz birikimsizler sizi
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    DRZ400 SM
    İdeali bunları hiç asfalta çıkarmamak. Kamyonete veya römorka yükleyerek araziye götürüp getirmek. Çünkü hem karayollarında seyretmeleri yasak, hem de asfaltta arazi lastiklerine yazık oluyor.

Fakat Fırat Şahin'in dükkanında tanıştığım endurocular, plakasız ve ışıksız motorlarıyla yollarda rahatça gidip geldiklerini söylemişlerdi. Çok rahat bir halleri vardı. Kask takıp koruyucu kıyafet giyip motora efendi efendi binerlerse polisin bir şey demeyeceğine inanıyorlardı. O zamana kadar başlarına bir şey gelmemiş. Hiç çömez gibi bir halleri de yoktu. Gayet tecrübeli abilere benziyorlardı.

Ama ben olsam biraz paraya kıyıp arabaya bir römork bağlatıveririm. Arazi zevkini tadacağım o günler de gelecek inşallah.
    [B]J şimdi asker[/B]

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete_han son günlerde sende bi duygu patlaması seziyorum hayırlısı

len tarzan napacaksın specialleri..Gülay detaylı şekilde anlatmış.Adanalı kroscu olarak birşey dememe gerek yok kültürsüz birikimsizler sizi
    Kardeşim Tülay ın saygısızlığını affedin, kendisi kültür mantarı yiyerek büyüdüğü için bu tip küçümsemeler yapabilr
    GKN MOTORS

Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinanım spesyal krostan kastın 450 lik makinalar tabi, eskiden evraksız olarak çıkardı piyasaya insnalar alırdı faturasını kestirir açıkta bekletirdi. bunlara ruhsat çıkamamasının sebebi, farının stop ıının sinyalinin vs olmaması, eskibi makina alıcaksan faturası olması halinde, bu ekipmanının ayarlayıp ruhsat işini çözebilirsin, ama ruhsatsız trafiğe çıkman halinde motor bağlanır, faturası ve faturasahibi olmadukça alamassın motoru orda kalır..
    yeni tip makinalara gelince markalar 450 leri gene üretiyor fakat genel de far tertibatı üzerinde oluyor araziye çıkacağın zaman çat diye sökebilmen için..

eski bi makina bakıcaksan bi nx balmanın önderirim, krom silindir 24 hp 6 ileri, 2-3 tekerde
    parçasıda bol istanbulda.
    nx her zaman aklımda zaten ama sormamın başka bi amacı var gökhan , burada bi yz 125 var , zamanında Türkiyeden parça parça sokmuşlar buraya .şu anda motoru patlak şekilde yatıyo ve 350-400 dolar kadar bi fiyat istiyo sanırım . sahibinden'e bakıyorum en ucuz yz 125 3bucuk milyar .Acaba o makinanın şase ve motor numarasından zamanında kime satıldığını ve ruhsatının kime kesildiğini öğrenebilirmiyiz ? eger öğrenirsek parça parça türkiyeye geri sokcam
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin en sağlamı makinayı normal olarak alırsın ve üzerinde oynarsın plaka ve diğer belgelerin elinde olur special cross olarak direk aldığın motorun'da illaki belgeleri vardır he olmayan larda piyasada mevcut genelde arazide kullanacağın için çok sorun yaşamazsın zira normal trafiğe çıkartma şansın pek yok çıkartırsanda muhtemelen baglanır. ya bir römorkun olacak bağlayıp arkaya götüreceksin yada çıkacağın arazi rahat ulaşacağın bir yerdeyse pek sorun olmaz basar gidersin ...

marka dersen husaberg,ktm,honda crf 150-250,mxv 450 aprilla husqvarna 250-450 gibi iş birazda maddiyata ve şartlara dayanıyor ...
    special ile şehiriçini karıştırmak gibi zevkli olay varmı yaf zamanında dt 125 ile polisleri dağ bayır arkamda az gezdirmedim

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkiye'de kanunlar nasil bilmiyorum.
    Fakat normal olarak hiç bir aracin alim-satimi için ruhsat, plaka gibi seylere ihtiyaç olmamasi gerek.
    Aracin sana ait oldugunu kanitlayan bir fatura ya da satis senedi yeterli olmali.
    Motorlu tasitlara ruhsat ve plaka, trafige çikmak için lazim.
    Bunun disinda eger trafige çikmayacaksan,niçin gerek olsun ki?
    Burada boyle.
    AB'ye girmeye çalisan Turkiye'de durum farkliysa bilmem.
    sanırım haklısın abi

Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanada verem gel..
    vereyim derken başkanım
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tülay'ında bi yorumunu alalım , hadi Tülay konuş biraz
    Alıntı Jagadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İdeali bunları hiç asfalta çıkarmamak. Kamyonete veya römorka yükleyerek araziye götürüp getirmek. Çünkü hem karayollarında seyretmeleri yasak, hem de asfaltta arazi lastiklerine yazık oluyor.

Fakat Fırat Şahin'in dükkanında tanıştığım endurocular, plakasız ve ışıksız motorlarıyla yollarda rahatça gidip geldiklerini söylemişlerdi. Çok rahat bir halleri vardı. Kask takıp koruyucu kıyafet giyip motora efendi efendi binerlerse polisin bir şey demeyeceğine inanıyorlardı. O zamana kadar başlarına bir şey gelmemiş. Hiç çömez gibi bir halleri de yoktu. Gayet tecrübeli abilere benziyorlardı.

Ama ben olsam biraz paraya kıyıp arabaya bir römork bağlatıveririm. Arazi zevkini tadacağım o günler de gelecek inşallah.
    SSçiler trafikte gezerken kaç tane trafil polisi special'ler gibi görünüşü ufak motorla uğraşırki
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Tülay ın saygısızlığını affedin, kendisi kültür mantarı yiyerek büyüdüğü için bu tip küçümsemeler yapabilr
    yediği birtek kültür mantarı değil , çam ağaçlarınıda yediğini iddaa edenler var ama nasıl ve ne yoldan yediğini bilmiyoruz link aşağında , inanmam diyen baksın

http://www.facebook.com/home.php#/ph...9&id=682450330

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler