Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklete Artçı cezası...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ybr 125
    Arkadaşlar bu şaka değil,benim ruhsatımda 4 kişi yazıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç para verdin düzeltmeye? bi de ne kadar sürdü?
    para vermedim çünkü daha ilk çıkarılırken hatayı farkettim hemen orada düzelttiler
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

Motosikleti
    Honda CBF 150/ Honda Titan 125
    Trafik Polisleri her avantajı fırsata çevirirler zaten..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:01 PM ----------

Alıntı mata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş senin motorun iki taraftada sepetimi var hayırdır?
    [B]Bir tutkudur içimizdeki özlemi yollara vuran..[/B]:bestmt:

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı mata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorun kasa senınkınden buyuk ya benım ruhsata 5 kişi yazmışlar
    bigün uyuzluk olsun dıye 4 tane daha kasklı adam bulcam bındırcem motora oyle gzcem xD
    bakalım ne dıcek trafık polıslerı
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    ne iştir ya o zaman bu ruhsatı düzenleyenler bu işten anlamıyo sa oraya kafasına göre yazıyosa yapmasınlar bu işi,benimde kos koca motorumda 1 kişi yazıyo,arkamda kocaman ayrı koltuk var resmen

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Benim Fazer dada 1 kişi yazıyor.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    İşte Madde 66 Arkadaşlar. (c) fıkrası bizi ilgilendiriyor. Tırstım biraz, ruhsatı hallettirmek lazım gerçekten.. Lakin benim ikinci kişi için yerim var.

MADDE 66- Bisiklet, motorlu bisiklet ve motosiklet sürücülerine aşağıdaki kurallar uygulanır.

a) Ayrı bisiklet yolu varsa , bisiklet ve motorlu bisikletlerin taşıt yolunda,

Bisiklet, motorlu bisiklet ve motosikletlerin yayaların kullanmasına ayrılmış yerlerde,

Bunlardan ikiden fazlasının taşıt yolunun bir şeridinde yan yana sürülmesi yasaktır.

b) Bisiklet sürenlerin en az bir elleri, motorlu bisiklet sürenlerin manevra için işaret verme hali dışında iki elleri ve motosiklet sürenlerin devamlı iki elleri ile taşıtlarını sürmeleri ve yönetmelikte belirtilen güvenlik şartlarına uymaları zorunludur.

c) Bisiklet, motorlu bisiklet ve sepetsiz motosiklet sürücülerinin, sürücü arkasında yeterli bir oturma yeri olmadıkça başka kişileri bindirmeleri ve yönetmelikte belirtilen sınırdan fazla yük taşımaları yasaktır.

Sürücü arkasında ayrı oturma yeri olan bisiklet, motorlu bisiklet ve sepetsiz motosikletlerle bir kişiden fazlası taşınamaz.

Bu madde hükümlerine uymayan sürücüler 92.400.000 lira para cezası ile cezalandırılırlar (Değişik: 25.05.1997-4262/4 md.).

www.trafik.gov.tr den alınmıştır.

2009 model cbf 150 sahibiyim, sıfır almıştım, şimdin Uygunluk Belgesine baktım. Taşıma kapasitesinin yazabileceğini umark ve gerçekten yazıyor.
    42. Maddemizde aynen şu yazıyor arkadaşlar:

Oturma yerlerinin sayısı ve konumları:

Ön:1, Arka:1

Bi an önce ruhsatı değiştirticem.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:07 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:59 AM ----------

[img=http://img194.imageshack.us/img194/5423/img0671qm.jpg]

[img=http://img39.imageshack.us/img39/2764/img0672o.jpg]

Cbf 150 Uygunluk Belgesidir. Yani ruhsatı düzeltirebiliriz buna hakkımız var arkadaşlar.

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Allahtan bana koltuk sayısı 2 yazıyo daha gidip sildirtmem
    Yolver gitsin .

Motosikleti
    Kuba cg100 sport
    evet düzelttirebilirsiniz arkadaşlar ben kendim gidip trafikte düzelttirdim hemde para vermeden düzeltip paraf attılar. bu duruma ceza yazmak isteyenleri kınıyorum çünkü bu durum tamamen ruhsatı dolduran salak kişinin hatası

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    bu ezbere yazılanların bıze yansıtılması.bır harffın ezbere atılması bıze 100tl cıvarı yansıyacak
    MOTOR bence bır hastalıktır.

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    böyle aptal bir zihniyet olamaz eskiden şoför sayılmıyordu artık oda sayılıyor dedi memur şubenize gidip değiştireceksiniz ruhsatınızı 45 tl dedi bu suç bizim mi dedim ne olacak yakalanırsak bağlıyorlar mı ceza mı kesiyorlar dedim bağlarlar dedi trafik şube memuru.trafik şubeyi mail yağmuruna tutmalı ücretsiz bu işi temizlemeliler durduk yere benim hatam bile değil neden 45 tl devletime para vereyim hergün köprüden geçerken verdiğimiz yetmez gibi

Karayolları Kanunun 66. maddesinin c bendinde belirtilen "Bisiklet, motorlu bisiklet ve sepetsiz motosiklet sürücülerinin, sürücü arkasında yeterli bir oturma yeri olmadıkça başka kişileri bindirmeleri ve yönetmelikte belirtilen sınırdan fazla yük taşımaları yasaktır" ama oturma yeri var ne alaka bu ceza

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    kendi yazdıkları kanundan haberleri yok sanki bu durumda,ayrıca ben bu kişi sayısında bir standart olmayışına ordaki memurun kafasına göre yazmasına takmış durumdayım.onun yüzünden neden ceza ödeyim veya para verip ruhsat değiştireyim ve onu yapmam içinde işten izin almam lazım ne salakça,,,,bence motosiklet sahipleri yetkililer önde gelen motorcu dernekleri vs. bastırıp bu kanunu değiştirtmeli ücretsiz olarak ya kişi sayısını düzeltmeliler yada ceza olayı kalkmalı...ufacık scooter 2 kişilik olcak benim motorum 1 kişilik olcak,bu ne dingil hayat bu ne biçim bi yaşam tarzı yaa

Doru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok şükür artık kurtuldum şu artçılardan . Ne artçısı bunlar eksiltici yav.
    Atın yiğidine doru , adamın yiğidine deli derler.

Motosikleti
    BuKart
    Bir anımı anlatayım.Olay Bursa'da geçiyor.Bizim motorize polis bi elinde döner-ekmek bi elinde elcik motoru idare etmeye çalışıyor.Biz yapsak halimiz nice olur.(Kask mask yok)
    [B]DERDİM KADAR OLSA KUVVETİM BENİMLE BAŞ EDEMEZDİ KASVETİM.EL YUMRUĞUNU YEMEYEN YUMRUĞUNU BALYOZ SANAR ARLANMAZ...
    [/B]

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı cuncun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motosikleti olan bir kişiden (hem scooter' ı hemde Varadero' su var) duydum, büyük motorlarda taşıma kapasitesi 1 kişi olarak gözüktüğünden (çoğu scooter da 2 kişiymiş) ve artçılı olarak seyahat halindeyseniz trafik polisleri bu durumdan faydalanarak ceza yazıyorlarmış. Böyle bir durumda kalırsanız "karayollarının ... maddesi gereği motor taşıma kapasitesi 2 kişidir, bu durum emniyetteki arkadaşların ruhsata bilgiyi yanlış işlemesinden kaynaklı" dersek, faydası olabiliyormuş. Dikkatinize.

Bu durumu düzeltmenin diğer yoluda ruhsattaki 1 ' i 2 yaptırmak

35 Tl de para vermek tabi...
    polisler biliyor zaten hangi motorun kaç kişilik olduğunu. canları sıkılınca yazıyolar işte
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

tnagas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben buna biterim işte
    [I]suzuki gsr 600...2009[/I]

Motosikleti
    Honda CBF 150/ Honda Titan 125
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta bune geniş aile
    [B]Bir tutkudur içimizdeki özlemi yollara vuran..[/B]:bestmt:

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    mesela benim ruhsatımdada yolcu kapasitesi bir diyor ama bu ruhsatı hazırlayan memurun hatası bu düzelttirme için yinemi para alıyolar ohh ne ala memleket beaa

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler