Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

jawa cllasıc toplamak istiorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Jawa 250+LEDOW 250
    blader hatayda bi parçacı var ırmakpazarı yaz googleye ordan aldım ben parcasını jawanın parcaları var orda kargoyla gelıyo tam hataydan çankırıya 2 3 gunde gelıyodu msn sinden bi sor adamlara ben motorumu 15 lıraya yaptım motor sıkışıktı 3. vites ağrızalıydı söktüm motoru tablo sivrileşmiş hileli eyeledim düzledim 3 bita hıc atmadı 2 senedır eşşek gibi biniyom 15 lrıaya piston aldım 2 gun rolantta calısıtrdım hıc gaz vermeden yarım gazda alıştırdım hıc sorunu kalmadı şimdi araba yolda kalıyo onu çekiyom gezmeye gıdıyoz 4 kişi biniyoz 4 kişi tarlaya giiyoz düz yolda gıder gıbı gıdıyo canavarr.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    JAWA 250 CEYLAN
    ''JAWA MOTOR TAKILMIŞ MOTORSİKLET DEĞİL GERÇEK MOTORSİKLETTİR !''

Alıntı KARLI DAĞLAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    47 yaşındayım benim jawa41 yaşında.dağa gitseniz tank gibidir. 3 kişi ile rampa yokuş demez yolda kalmaz. Yıkılsa senden sağlam kalkar. Taş gibi kaporta.düz yolda fazla hız yapmadığı için kaza riskiniz en az. Savrulmaz. üstüne kaç tane evlat(jawa ceylan) torun ( jawa3 buçuk)eskitti. Hala yollarda.. Korkutelinde parça gani, ustasıda bol. Hala beraberiz...
    ustam bana korkutelinde iyi bir usta lazım. klasik jawa için, özelden mesaj atarsan yada tel no yazarsan seni ararım ..teşekkürler..

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı viyana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hevesini kırmak istemiyorum ancak uğraşmaya değmez. tabi yine de zevk meselesi.
    Uğraşmaya değmez mi? hocam bu hayattaki en keyifli işlerden biridir bence :D

Alıntı DeJaVu_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jawayı küçümseyen kişi motorcu olamaz ya da motordan anlamıyodur!
    :D Sonuna kadar katılıyorum.

Alıntı ozgur_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba , ben Özgür yeni üyeyim
    bir tane 67 model classic jawa motorsiklet aldım ve bazı sorunlarım var (ucuza aldım biraz ama aldığımın 5 katı masrafı olacak gibi )
    Motorun hız göstergesi yok bunu nereden temin edenilirim ,sahibinden.com da bi yedek parça satan vardı aradım 110 tl fiyat biçti pahalımı yoksa uygunmu ? sıfır ayarında dedi ama belli olmaz , güvenemediğimden alamadım.
    motoru öncelikle bakıma götürdüm tamirciye Adana'da eksikleri söyledi aldım ( 2 tane jant , far lambası , arka lamba , iki tane fren kolu , 75 lira tuttu )
    işçilik 4o lira aldı 15 lirada yağ değişimi tuttu 55 lira ödedik, dedikki fren ayarını yap fren kolunu takmış ayarını yapmamış boşta, jantları değiştirdi ama ön lastik çamurluğa sürtüyor.
    debraj ayarını yapacağım dedi 1. vitese atarken zırrt diye ses çıkarıyordu onuda yapmamış
    ne yapayım bizdeki acemilik
    neyse gecen akşam bi film seyredeyim dedim film almaya gittim aldım , ama dönüşte motor çalışmadıönce yavaş yavaş ışığı söndü snrada tamamen bitti , sordum birine akü bitmiş dedi napayım eve götürdüm sürüye sürüye
    sonra aküyü söktüm Adana'da adliyenin karşısında motorcular var akü fiyatlarına batım ama made in China and made in P.R.C olduğu için almadım.
    aküm mutluydu( 6 v 18 am ) bayisiine gittim üretmiyoruz dedi , hangisini alayım şimdi
    daha bitmedi ama şimdilik bu kadar yeter dseğerli yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum esen kalın
    sevgi , çiçek böcek vs...
    Hajım, Ayvalıkta bir jawa ustası var. Oğuz usta. Ben kendi topladığım makinaların hız göstergelerini hep ondan alırdım. Bir şekilde eski göstergeleri tamir ettirebiliyor o. Şu sıralar eskişehirdeyim. Ulaşamam oralara. Ama ayvalık, dikili, bergama, akçay taraflarında tanıdığın var ise, gönder bi sorsunlar. Elektrik konusunda ise, o makinanın elektrik sistemini 12V'a çevirmediğin sürece akü problemini çok yaşarsın. 1 hafta yatması akünün bitmesine yeter. Ha sendeki sorun o değil yalnız, yeri geldi diye söyledim. Senin makinanın şarjında problem var anladığım kadarıyla. Çok basit bir problemdir. Ufacık bir platin var orada, temassızlık yapıyor. hiç karşılaşmadıysam 50 kere karşılaşmışımdır. Bilen bir usta 15 dakikada halleder.

Alıntı jawacı amet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''JAWA MOTOR TAKILMIŞ MOTORSİKLET DEĞİL GERÇEK MOTORSİKLETTİR !''
    İşte budur.

Son yazım da konu sahibi arkadaşa.
    Bugüne kadar 6 tane jawa classic topladım.
    Kendi ellerimde her parçasını söktüm taktım temizledim.
    Rektifiye ve nikelaj hariç herşeyini kendim yaptım. Harika bir uğraş bulmuşsun kendine.
    Ancak baştan uyarmam gereken şeyler var.

1. Elin anahtar tutmuyorsa, motor bloğunu kendin söküp takacak kadar motordan anlamıyorsan sakın girme derim. Çünkü ustalar feci öperler adamı. Ne olduğunu bile anlayamazsın.
    2. kendi başına bile yapsan çok güzel para harcayacaksın buna hazır ol. öyle 1000TL harcamakla JAWA toplanmaz.
    ÖR: en son jawayı (ocak ayında sattım) 150TL vergi borcunu ödeme karşılığında aldım. tamir edilmeyen yeri kalmadı. Motor bloğu ve şasesi hariç değişmeyen yeri de kalmadı. Kedi gözüne kadar orjinal buldum taktım. Toplamda bana yaptırdığı masraf, (vergi ve 300+ TL muayene hariç) 3500TL idi. ve toplamda iş güç dolayısıyla 1 yıl kadar sürdü.

Özet: zamanın, paran, imkanın, bilgin, alet edevatın, becerin varsa gir. Bir hurdayı, nasıl bir şahesere çevirdiğini görmek, sonra onunla pottoror pottoror giderken insanların seni durdurup makinayı sevmeleri parayla alınamayacak zevkler. Ama bu saydıklarımdan birisi bile yoksa, emin ol senin için işkenceye döner ve soğursun motordan.

Parça konusunda ise, hemen her parçanın hem orjinalini hem muadilini bulmana yardımcı olabilirim. Ne lazım sen onu söyle, ben seni doğru yere yönlendireyim. Çünkü jawaya her parça orjinal takılmaz. Sorunlu parçaları vardır jawa'nın.
    ÖR: piston orjinal takarsan, ısınınca şişme yapar. Çünkü düz pistondur. Eğer Mz nin, üçgen kanallı pistonunu takarsan. O zaman ısınınca genleşir, şişme yapmaz. Yaz sıcağında dibine kadar sıkıştırıp gidersin.

Vs vs...
    Sormak istediğin şeyler olursa PM atarsın.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğraşmaya değmez mi? hocam bu hayattaki en keyifli işlerden biridir bence :D

:D Sonuna kadar katılıyorum.

Hajım, Ayvalıkta bir jawa ustası var. Oğuz usta. Ben kendi topladığım makinaların hız göstergelerini hep ondan alırdım. Bir şekilde eski göstergeleri tamir ettirebiliyor o. Şu sıralar eskişehirdeyim. Ulaşamam oralara. Ama ayvalık, dikili, bergama, akçay taraflarında tanıdığın var ise, gönder bi sorsunlar. Elektrik konusunda ise, o makinanın elektrik sistemini 12V'a çevirmediğin sürece akü problemini çok yaşarsın. 1 hafta yatması akünün bitmesine yeter. Ha sendeki sorun o değil yalnız, yeri geldi diye söyledim. Senin makinanın şarjında problem var anladığım kadarıyla. Çok basit bir problemdir. Ufacık bir platin var orada, temassızlık yapıyor. hiç karşılaşmadıysam 50 kere karşılaşmışımdır. Bilen bir usta 15 dakikada halleder.

İşte budur.

Son yazım da konu sahibi arkadaşa.
    Bugüne kadar 6 tane jawa classic topladım.
    Kendi ellerimde her parçasını söktüm taktım temizledim.
    Rektifiye ve nikelaj hariç herşeyini kendim yaptım. Harika bir uğraş bulmuşsun kendine.
    Ancak baştan uyarmam gereken şeyler var.

1. Elin anahtar tutmuyorsa, motor bloğunu kendin söküp takacak kadar motordan anlamıyorsan sakın girme derim. Çünkü ustalar feci öperler adamı. Ne olduğunu bile anlayamazsın.
    2. kendi başına bile yapsan çok güzel para harcayacaksın buna hazır ol. öyle 1000TL harcamakla JAWA toplanmaz.
    ÖR: en son jawayı (ocak ayında sattım) 150TL vergi borcunu ödeme karşılığında aldım. tamir edilmeyen yeri kalmadı. Motor bloğu ve şasesi hariç değişmeyen yeri de kalmadı. Kedi gözüne kadar orjinal buldum taktım. Toplamda bana yaptırdığı masraf, (vergi ve 300+ TL muayene hariç) 3500TL idi. ve toplamda iş güç dolayısıyla 1 yıl kadar sürdü.

Özet: zamanın, paran, imkanın, bilgin, alet edevatın, becerin varsa gir. Bir hurdayı, nasıl bir şahesere çevirdiğini görmek, sonra onunla pottoror pottoror giderken insanların seni durdurup makinayı sevmeleri parayla alınamayacak zevkler. Ama bu saydıklarımdan birisi bile yoksa, emin ol senin için işkenceye döner ve soğursun motordan.

Parça konusunda ise, hemen her parçanın hem orjinalini hem muadilini bulmana yardımcı olabilirim. Ne lazım sen onu söyle, ben seni doğru yere yönlendireyim. Çünkü jawaya her parça orjinal takılmaz. Sorunlu parçaları vardır jawa'nın.
    ÖR: piston orjinal takarsan, ısınınca şişme yapar. Çünkü düz pistondur. Eğer Mz nin, üçgen kanallı pistonunu takarsan. O zaman ısınınca genleşir, şişme yapmaz. Yaz sıcağında dibine kadar sıkıştırıp gidersin.

Vs vs...
    Sormak istediğin şeyler olursa PM atarsın.
    Ne diyorsa o

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne diyorsa o
    Şımartıyorsunuz...

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Şımartıyorsunuz...
    jawa da şımarmaya gelmez abi... hemen buji bozar, teke düşer, eksoz patlatıp susturucuyu roket atar gibi atar
    ama tek silindir ile de gideceği yere gider..
    azıcık 3,5 jawa hasatsıyım da
    ama siz şımarmayın abi

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jawa da şımarmaya gelmez abi... hemen buji bozar, teke düşer, eksoz patlatıp susturucuyu roket atar gibi atar
    ama tek silindir ile de gideceği yere gider..
    azıcık 3,5 jawa hasatsıyım da
    ama siz şımarmayın abi
    Bir tane 68 model buldum 3,5 kafayı taktım. Sahibini ayartırsam alacam. Ama adam çok duygusal bağlanmış.
    Toplanacak bir derdi yok. Temiz makina. Bu sefer alıp chopper yapmayı düşünüyorum. bayağı bir değişiklik var kafamda. Damla çamurluklar falan.
    du bakalım. Amcayı ikna etmek lazım.

Motosikleti
    Bir tane 68 model buldum 3,5 kafayı taktım. Sahibini ayartırsam alacam. Ama adam çok duygusal bağlanmış.
    Toplanacak bir derdi yok. Temiz makina. Bu sefer alıp chopper yapmayı düşünüyorum. bayağı bir değişiklik var kafamda. Damla çamurluklar falan.
    du bakalım. Amcayı ikna etmek lazım.
    abi şımarma dedik yahu
    90 modelden daha eski 3,5 lar sanırım 2,5 jawa görünümlü üstünde 3,5 motor olanlar dimi...

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi şımarma dedik yahu
    90 modelden daha eski 3,5 lar sanırım 2,5 jawa görünümlü üstünde 3,5 motor olanlar dimi...
    Doğrudur. Kara kafa ile aynı şase aynı donanım aynı görüntü. tek farkı çift silindir 350cc
    ogar jawa diye geçiyor..

Motosikleti
    deposu 2004 gs500 lere benzeyen ve ön freni disk olanlar da style...
    2. motorum olarak mutlaka bir tane olacak...
    önce 1. yi almam lazım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler