Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

çin malı motosiklet almayın.

Motovento
    REKLAM ALANI
    TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    İlginç olan buna benzer kaç konu açılmışsa çok ilgi görmesi.

Son gezimden (Ağva) bir fotoğraf iliştireceğim yazıma. Benim scooterin sol yanındaki Akçaova'lı bir abinin kullandığı Truva 125 cc cup motor 33000 km.deydi ve km.teli kopuktu. Bir 10000 km.de öyle yapmışımdır dedi sayın abi yani 43000 km.yapar.

Arkasındaki sepetle pekte boş gitmediğini hesaplarsak ne kadar dayanıklı olduğunu düşünebiliriz;

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM EVO 250
    alın verin ekonomiye can verin..ne dim baska..
    işte buna dokunma !!!

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sence ne zaman değiştirir motosikleti.
    Yeni motor parası toplarsa anca değiştirir. 280-300 yıl diyebiliriz.
    Yoksa bu motoru, doğruları söyleyerek kimseye satamaz
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı ıRamazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alın verin ekonomiye can verin..ne dim baska..
    Reklam kokan hareketler bunlar.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    SYM EVO 250
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reklam kokan hareketler bunlar.
    bilemedin hocam..gırgır kokan diceksin
    işte buna dokunma !!!

Motosikleti
    Alıntı ıRamazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilemedin hocam..gırgır kokan diceksin
    Bu mesajdan sonra topik tüm havasını kaybetmiş olacak.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mesajdan sonra topik tüm havasını kaybetmiş olacak.
    Bu topiğin havası ne olaki?
    Kaç kişi kaldık "çin malı almayın" diye topik açmayan?
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Monero 250 cmx a Hedef Custom Chopper !
    Abi ozaman Kaldır otv gumruk ltv cart vergısı curt vergısı kaldır bunları bende Çekım taş gıbı malı altıma ! =

Motosikleti
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu topiğin havası ne olaki?
    Kaç kişi kaldık "çin malı almayın" diye topik açmayan?
    Zaten çinli motorlarında alındığı gibi havası sönüyor topiğinin ne olaki?

Motosikleti
    massey ferguson
    beyler bu topic kurudu artık gelin yeni topic açıyom çin malı almayınız diye oraya beklerim.cidden sıktı artık bu konular.herkes bi motoru alıyosa onun bi nedeni vardır ya kalitesiz dandik demek gerekmez.çin malı motosiklet alma diye konu acılcana git çin malı kullanan aynasız kasksız kişileri uyar.biz bütün techizatı alıpta kullanıyoz.kısacası motorumuz çinde olsa bizi bilen bilir.o yüzden tartışmanın anlamı yok
    [COLOR="Black"][B]Kimileri için forum ama benim için bir aile.[/B][/COLOR]

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    o kadar saçma bi topic açmışki "çin malı motosiklet almayın" arkadaşım şimdi şöye bişey olsa bende almam honda 150cc lik scooter ı 5 bine satar mondialde 5 bine satar almayız ama aradaki uçuk fiyat farkı bu durumu tetikliyo onun için böyle topicler açmayın
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    My Kawa..
    Konuyu Toplam 14 Üye okuyor. (12 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)
    KyCd, bygkhn, Levsy, fehmiilker, y.infernal, rizakara, By_StaR, askon+, yuzak, morfi, alkadras, macc

bereketli topik..!
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Şuan çin malı kullanıyorum yalnız uzun süre japon motoru ve avrupa da kullandım 6-7 yıllık tecrübem var ben sadece şehiriçi kullanmak için çini tercih ettim yoksa uzun yol için kesinlikle konforlu ve güçlü 7000-8000 TL lik büyük cc li motor tercih ederim...

Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR
    bence çok yanlış bi ön görüş. neden adamın az parası war ne honda alabiliyor nede yamaha nede başka bilinen marka adamda ister istemez çin motoru alıyor. o adam istemezmi en kaliteli motordan almak ama o kaliteli motorlar çin motorların 2 katı adamında gücü yetmior bu adamda benim babam oluyor motor 2 seneden beri kulanıyoruz 1 sene boyunca hergün yaklaşık 40km yol yapıyor belki çok değil ama sonuçta işini görüyor otobüs arkasından koşucağından kendi aracınla gidip geldi çokta işini gördü motorda hala tık yok halada çok memnunuz adam gibi kulanırsan motoruna bakarsan bişi olmaz ben şahsen çok iyi baktıma inanıyorumm . kimisi ise motoru aldı ilk günden pır pırr son devirde batırıyo daha motor açılmadan sora o motordan hayır gelirmi yok o ön kaldırmalar arka kaldırmalar bilmem ne bu motor öle şeyler için değil ondan sonra yok bu oldu yok şu oldu ha çin her zaman çindir adam belki adam gibi kulanıyor ama yağ kaçırır bişi olur yani olurmu olur artık şansa kalmış bişi.
    Tedbir Senden Taktir Allahtan...

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    geçicen sen onu 180 le yaya mı kalalım boşverseneeeeeee.

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasayı düşürdüğü, önüne gelenin 500 tl ye alıp, ben motorcuyum diye gezdiği bir piyasa da arkadaş gayet haklı ve mantıklı. Herkes parasına göre alıyor olabilir tamam o konu da haklısınız ama diğer yandan düşünürseniz, bir çok başı boş kendini motorcu sana tip. Maalesef son yıllarda çinliler yüzünden daha da çok türediler. Ayrıca param yok da bilmemne de demeyin. 2 sene bekleyin biriktirin, kredi çekin, istediğinizi alın. Ben bile 18 yaşında bunu tek başıma başardıysam herkes başarır.

Arkadaşım doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlarmış. Sende sevgili BEKİR COŞKUN gibi onuncu köyden seslen..
    biz 2 sene bekleyemeyiz hem kredide istemeyiz bastırırız 2 000 tl peşin orjinal çin alırız
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    massey ferguson
    Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz 2 sene bekleyemeyiz hem kredide istemeyiz bastırırız 2 000 tl peşin orjinal çin alırız
    işte motor tutkunu abimizin cevabı.biz gökyüzünün ve yollarını tutkunuyuz onlarsız yapamayız.yeri gelir son model motorla yaparız yolumuzu yeri gelir çin malıyla.burda motorun kalitesi değil motosiklet ruhu önemlidir.kaçınız ciddi ciddi yol yaptı.biz motora bindikmi nereye gitcemiz belli değildir.nerde ılık bi rüzgar hissedersek oraya akarız.bu tür topicler bence cok gereksiz.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugüne kadar bir çayna motorum olmadı...Çinde üretilen bir Hondam ve yeberem oldu...İyalyanım oldu...gerçek japan dt 125 im oldu...vs vs...

ha alanları yadırgadım hor gördüm alay ettim...çok keyifli oldu...bu forumu benim için keyifli yapan nüanslardan biride çin çon motor sahipleri oldu...Örneğin Gültekin nikli kişi gazabımdan yıllardır nasibini istihkakını aldı...eee çini seven arızayada katlanır dalgayada... 2 yıl 9 aydır bir kez yolda kalmadım...44250 km devirdim...olay budur...

şimdi oklar bana dönecek biliyorum...maddi veya değil her ne sebeple olursa olsun bu tercihi yapanlar bu camiada hep küçümsendi küçümsenecek...ben YBR 125 almış bi rkişiye hayran kalıyorum...nedeni kafası çalışıyor akıllı adam parasını nedne çöpe atsın ki...diğer tarafta ağğğbiii benim tarzım çappırr deyip dandik çapıra 2-3-4 hatta 5 milyar veripde şimdi 1500 e bile satamayan çok kişi var...ha onlar ağğbi ben motoruma bakıyorum yağı suyu eksik olmuyor ayağına kendilerini hep kandırmıştır...

Gültekin ağlaya ağlaya kt 125 ini 1000 gaymeye zor satmıştır...istediği kadar sağlam çıksın makina...sonucta bir mondıal...kişiliği karakteri olmayan bir motor...Mondıalmiş...pehh...ulan ben Mondıali bedava verseler almam...işte çizgim budur...tarzım üslubum ilkelerim prensiplerim gereği...bana kim ne laf sokarsa soksun...tınlamam sallamam...Çin malı alan kendi gerçeğiyle acziyetiyle başbaşadır...parası çöpe gitmiştir...mal elinde patlar ...gerçekler acıdır acıtır...

ha maddi durumdan almış olanlarada kızarım...kardeşim az sabretsen nolur...1 yıl daha para biriktirsen ne olur...yok alacak illa...

iyi al...noldu sonra...kaça aldın kaça satıyosun...zarardasın...

galiba sağlam kustum he...ben eleştiririm ...acımam...gömerim...canlı canlı...

Karl Marks diye bir alman düşünür var bilir misiniz? Bu şahısın birçok teorisi vardır ben şimdi size birtanesini açıklayarak cevap vericem.

metafetişizmi-şeyleşme-yabancılaşma: bu kavramların özü şudur, gelişen kapitalizm ve emek sömürüsü neticesinde insanlar birbirleriyle olan ilişkilerini metalar yani alınıp satılan, ticari değeri olan eşyalar üzerinden yürütürler. böylece insanlar birbirlerine ve topluma yabancılaşır, şeyleşir. herhangi bir eşyaya tutku olarak değil de ticari mal olarak bakarlar. amaç değil de araç olarak bakarlar. örneğin motosiklet toplumun büyük kesimi için en azından bu forum için ticari değeri olan bir araç değil hayatı yaşamada, anlamlandırmada bir araçtır. yani buradaki insanlar motoru binmek için alırlar, işlerini görmek ya da kullanmak ikinci plandadır. hele hele ticari bir değer olarak hiç görmezler.

insanların ekonomik durumları neticesinde de herkes kendi tutkularına ve bütçelerine göre motosiklet seçer.

ben eğer chopper seviyorsam sırf elden çıkarırken kolaylık olsun diye ybr almam. daha fazla bekleyip de daha iyisini de alamam çünkü dedim ya motor benim için bir tutku ve saçlarım uzunken sürmek istiyorum ya da şu anki duygularımla sürmek istiyorum. insanların fikirleri de dönemsellik arzedebilir diyorum yani size.

Çin malı almak aciziyet değildir tercihtir bu tercihe zorlayan şartlar acizdir. klasik kapitalist düşünen beyninin içindeki faşizan darwinist fikirlerinizle tam bir piyasa adamı netiliği taşımakla beraber ve hitler portresi çiziyorsunuz. Ayrıca yine bu tutkularının peşinde koşan adamlar biraz da idealisttir. Mesela annem emekli olurken ikramiyesinin bir kısmını bana verdi git motorunu al diye ama ben kabul etmedim. çünkü orada onun 25 yıllık emeği var ve ben onu kendi tutkularım için alamam. o yüzden de öğrenim kredimle motor alıp ilerde işe girince çalışarak ödemeyi düşünüyorum.

Sizce bu aciziyet midir?

Eğer cevap yazarsanız lütfen tekbir paragrafıma atıfta bulunarak değil de forumun özüne ve yaızmın genelimne atıfta bulunarak cevap yazınız.

Saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karl Marks diye bir alman düşünür var bilir misiniz? Bu şahısın birçok teorisi vardır ben şimdi size birtanesini açıklayarak cevap vericem.

metafetişizmi-şeyleşme-yabancılaşma: bu kavramların özü şudur, gelişen kapitalizm ve emek sömürüsü neticesinde insanlar birbirleriyle olan ilişkilerini metalar yani alınıp satılan, ticari değeri olan eşyalar üzerinden yürütürler. böylece insanlar birbirlerine ve topluma yabancılaşır, şeyleşir. herhangi bir eşyaya tutku olarak değil de ticari mal olarak bakarlar. amaç değil de araç olarak bakarlar. örneğin motosiklet toplumun büyük kesimi için en azından bu forum için ticari değeri olan bir araç değil hayatı yaşamada, anlamlandırmada bir araçtır. yani buradaki insanlar motoru binmek için alırlar, işlerini görmek ya da kullanmak ikinci plandadır. hele hele ticari bir değer olarak hiç görmezler.

insanların ekonomik durumları neticesinde de herkes kendi tutkularına ve bütçelerine göre motosiklet seçer.

ben eğer chopper seviyorsam sırf elden çıkarırken kolaylık olsun diye ybr almam. daha fazla bekleyip de daha iyisini de alamam çünkü dedim ya motor benim için bir tutku ve saçlarım uzunken sürmek istiyorum ya da şu anki duygularımla sürmek istiyorum. insanların fikirleri de dönemsellik arzedebilir diyorum yani size.

Çin malı almak aciziyet değildir tercihtir bu tercihe zorlayan şartlar acizdir. klasik kapitalist düşünen beyninin içindeki faşizan darwinist fikirlerinizle tam bir piyasa adamı netiliği taşımakla beraber ve hitler portresi çiziyorsunuz. Ayrıca yine bu tutkularının peşinde koşan adamlar biraz da idealisttir. Mesela annem emekli olurken ikramiyesinin bir kısmını bana verdi git motorunu al diye ama ben kabul etmedim. çünkü orada onun 25 yıllık emeği var ve ben onu kendi tutkularım için alamam. o yüzden de öğrenim kredimle motor alıp ilerde işe girince çalışarak ödemeyi düşünüyorum.

Sizce bu aciziyet midir?

Eğer cevap yazarsanız lütfen tekbir paragrafıma atıfta bulunarak değil de forumun özüne ve yaızmın genelimne atıfta bulunarak cevap yazınız.

Saygılar
    Tebrik ederim.Ekleyecek fazla bir sey yok.

Motosikleti
    massey ferguson
    Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sizce bu aciziyet midir?

Saygılar

takdir ettim abisi.en iyi cevabı sen verdin helal olsun

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler