Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Sanki motosiklet kullanmak suç!!! Sana ne kardeşim!

Motovento
    REKLAM ALANI
    71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    insanarın bu bakıs acısını bıturlu anlayamıyorum kotu ornekmıs ? mal herıf sokakta gecen motoru gorunce kullanmak o cocugun canı cekmıcekmı.tek motor senın komsundamı varda ona laf atıyorsun.bu gıbı adamların ıstedıgını verıceksın elıne allah yarattı demeyıp.ben hıc cekemem ole.
    sankı her motora bınen ölüyor.veya bulasıcı bı hastalık var bınınce 2 gun sonra oluyorsun....

hey guzel Allah'ım sen boyle gerı kafalı ınsanlara akıl fıkır ver.

arkadasım sen en ıyısını yapmıssın cocuga olumlu yaklasıp aramıza katarak[babası olacak sahsıyet her ne kadar sana ılerı gerı konussada]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Kardeş ne yazık ki bu tip şahıslar etrafımızda dolu bunların önüne geçilemez . Nasıl bir mantık bu sen kendini denize atsan adamın oğluda mı kendini denize atacak .
    [I]Ne kadar bilirsen bil anlatabileceklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır [/I]

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    hahahaah :D:D

pmyo sınavları iptal edildi yüzüm asık.. ama bunu okuyunca gülmeye başladım muhahaha :D bağımlılık yapıo dayı sen bindirme aman :D:D
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    bravo Alper harika bir davranış. adama da anlayacağı kadarını söylemişsin zaten. yalnız birşey kafama takıldı: bu çocuk sayende ne kadar doğru yolu bulacak gibi görünse de bir yanlış yaparsa dönüp dolaşıp sana gelecektir (bu iyi birşey ama.....) ama o yanlış acılı birşey olursa babası da senin ona verdiğin telkinden haberdar olacaktır. işte o zaman bu kafasız/beyinsiz adamla uğraşmak zorunda kalmazsın inşallah.

yani demek istediğim adama hiç çaktırmadan o çocuğu izle bir süre; malum motosiklet aşkı akıl mantık bırakmıyor bazen. senden doğruyu olduğu kadar cesaret de aldıysa dikkat etmeli...
    ben hep böyle olumsuz düşünürüm zaten ama hayatta da hep olmsuzluk gördüm, olaylara hep negatif bakarım. adam çocuğunun efendi biri olmasına bile razı olmayacak bir tipe benziyor, yarın çıkıp çocuğuma ne dedin sen bakayım, kibar oldu senin yüzünden de diyebilir...
    mutlu son yoktur! hakan demirkapı

Motosikleti
    honda SH150
    çok ilginç bir olay
    arkadaşın tutumunu da tebrik etmeden geçemicem helal olsun

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    the imam filminin sonlarını izleyen varsa bilirler biraz ona benzemiş sanki

Doru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baskı her zaman ters teper. Müjdeler olsun o arkadaşa oğlunu kendi motorcu yaptı.
    Atın yiğidine doru , adamın yiğidine deli derler.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Barış abi sende ki algılama mekanizması nasıl çalışıyor ya. Ya da çalışmıyor mu desek ?
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    söylenmesi gereken şeyleri söylemişsin. tebrikler.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı okanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böle insanlar da var ülkemizde.. Allah çocuğa yardım etsin.. Allahtan benim babam böyle değil.. Zamanında az gezmezdik (ben küçükken) motorla.. Şimdi istediğimi söyledim.. Ehliyetin olsun bakarız dedi.. ;)
    Aslında normali de bu, yaşım müsait olduğunda neden olmasın ki.?
    "Bazen diyoruz ya motor bir aşk bi binince bırakamazsın" diye... Ben motosiklet alıp 2-3 ay sonra satan çok insan gördüm. Belki de çocuğa ufak tefek bir motor alsalar bikaç ay sonra sıkılcak kendisi istemicek. Onun şu anda istediği, o tadı yaşamak sadece... İleride gönülden bağlanırsa da zaten kurallara uyan biri olacak bence.

Alıntı ruckerpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam evler yakın bizim adam bir daha bişi derse bir haber et zorla motora bindirelim
    Evler yakında da sen motoru satmışsın anladığım kadarıyla. Cumartesi akşamları buluşmaya da gelmiyosun. Motor yok diye gelmiyorsan alabilirim kanka. Kaskın montun herşeyin var zaten senin.

Alıntı bosporus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş ne yazık ki bu tip şahıslar etrafımızda dolu bunların önüne geçilemez . Nasıl bir mantık bu sen kendini denize atsan adamın oğluda mı kendini denize atacak .
    İlkokulda epeyi verilen bir örnekti hatırlıyorum. Hocalarımız kullanırdı (en azından benimki) "O camdan atlasa sen de mi atlayacaksın?"

Alıntı baklawah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bravo Alper harika bir davranış. adama da anlayacağı kadarını söylemişsin zaten. yalnız birşey kafama takıldı: bu çocuk sayende ne kadar doğru yolu bulacak gibi görünse de bir yanlış yaparsa dönüp dolaşıp sana gelecektir (bu iyi birşey ama.....) ama o yanlış acılı birşey olursa babası da senin ona verdiğin telkinden haberdar olacaktır. işte o zaman bu kafasız/beyinsiz adamla uğraşmak zorunda kalmazsın inşallah.

yani demek istediğim adama hiç çaktırmadan o çocuğu izle bir süre; malum motosiklet aşkı akıl mantık bırakmıyor bazen. senden doğruyu olduğu kadar cesaret de aldıysa dikkat etmeli...
    ben hep böyle olumsuz düşünürüm zaten ama hayatta da hep olmsuzluk gördüm, olaylara hep negatif bakarım. adam çocuğunun efendi biri olmasına bile razı olmayacak bir tipe benziyor, yarın çıkıp çocuğuma ne dedin sen bakayım, kibar oldu senin yüzünden de diyebilir...
    Abi sanmıyorum o safhaya geleceğini. Zaten o zamana kadar bir daha buna benzer olay olursa ben de tepkimi koyarım adama karşı. Hadi aramızdaki yaş farkı çok diyelim, ailemle yaşıyorum biliyorsun. Babam en büyük destekçim motosiklet konusunda, o tepkisini koyar zaten eski motorculardan kendisi. Şu an yapabileceği tek şey motosikletime zarar vermek olabilir. Onu da ben halledicem yakın zamanda motoru bıraktığım yere çin malı da olsa minik bir pilli kamera koyuyorum. İnternetten sipariş ettim ama çinden gelmesi uzun sürüyor tabi. Hele öyle bişeye kalkışsın mahkemeye kadar gider bu iş.

Şimdilik iyi geceler herkese

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz önce motosiketimi yanaştırırken komşu ile komik mi desem yoksa ağlanacak bir durum mu bilmiyorum acayip bir olay yaşadım. Öncelikle konuyu açıklayayım.

2alt katımızda oluran bir çocuk ben motoru park ederken, motorla ilgili sorular sorardı bana, hatta yağmurda brandam uçmuş onu bile haber vermişti. Motorlara meraklı bir genç yani. Yaşını tam bilmiyorum 15- 16 civarları olabilir. Sanırım evde de konusunu açmış motosiklete ilgili olup kullanmak istediğini.

Bu akşam babası ben motoru parkederken denk geldi, sinirli sinirli "Sen çocuklara kötü örnek olduğunun farkındamısın?" diye sordu. Bende "Pardon, anlamadım?" tarzında yüzümü buruşturdum. Önceleri mevzuyu sigara sandım ama baktım adamın elinde de sigara var. "Neden bahsediyorsunuz?" dedim. "Motordan bahsediyorum motordan, çocuğum senden gördü motosiklet istiyor, şimdi ben almasam bile ilerde daha çok isticek, bincek. Madem kendini düşünmüyorsun etrafındakileri düşün bari. Ben çocuğumun motora binmesini istemem, senin ailen nasıl izin veriyor anlamıyorum." falan demeye başladı. Bunları söylerken baya sinirli tabi. Ben de o sırada motorumu kilitlemiştim. "O sizin probleminiz" deyip gittim.

Adam motosiklete, uyuşturucu ile eşdeğer bakıyor. Bağımlılık yapıyor gerçi ama.

Sana ne kardeşim benden git çocuğuna anlat o zmn durumu.
    Böyle insanlardan nefret ediyorum.

Sonra çocuğu buldum konuştum, yaşın küçük bak zamanı gelince olur herşey falan diye bahsettim. Tatmin oldu gibi... Babası umrumda değil ama bu yaşta uygun olmacayacağını düşündüğümden konuştum. Motosiklet yüzünden çocuğa vurmuş zaten bikaç gün önce. Yarım saat gibi bir süre konuştuk. Ona benim de küçüklüğümden beri istediğimi falan ama anca zamanı gelince olduğunu söyledim. Şimdilik bi süreliğine erteledi sanırım.

Sonuç olarak bu insan artık değişmez, motosiklet düşmanı olarak ölecek sanırım. Ama bir ayrıntı var. Oğlunu kazandık.
    sinir bozucu ama 15 16 yaşında bi çocuk kendi kararlarını verebilicek kapasite iyi yada kötü olduğunu anlıcaktır elbet. ancak ailesinin bu duruma saygı göstermesi lazım şahsen benim ailem motora karşı değil sadece annem biraz tedirgin (her anne gibi)ama ne kadar sevdiğimi istediğimi bildiği için saygıyla yaklaşıyo

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    git polis çağır inadına binecem bu motora deseydiniz keşke.
    geçmiş olsun. bizi sevmiyorlar nedense. birkaç tane yanlış hareketi tüm motorculara yüklüyorlar.sanki tüm otomobil sürücüleri çok güzel araba kullanıyormuş gibi.
    motorcu olmayan birçok insanda var bu önyargı. bazen kendimi başka bir türden canlı gibi hissediyorum ve asla anlaşılmayacağıma inanıyorum.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler