Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125cc den 600cc ye yükselme lütfen yardım edin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yok
    arkadaşlar ben ilk motorumu honda cbf 150 almak istiyorum daha sonra hyosung gt250r en sonunda da honda cbr 600F almak. böyle bir sıra izlemem sizce doğrumu ne dersiniz yada ne önerirsiniz. aslında çokta uzatmak istemiyorum 600 almak için honda cbf 150 den sonra direk cbr 600f mi alim yada direk hyosung gt250r lamı başlıyayım lütfen bana yardımcı olunuz... şu 2 ay içinde ilk motorumu alıcam çünkü...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kankicbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlginç,Kardeş ilk önce bi ilk motorunu al da diğerlerini snra düşünürsün bence

Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR
    hiç tecruben yoksa cbf 150 den başlamak daha mantıklı ama benim tecrubem war diosan ve kendine güveniyosan gt 250r al derim benim fikrim bu ama tabi profösönel abiler ne der bilemem
    Tedbir Senden Taktir Allahtan...

Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    yada cbr 125 alıp sonrada 600 alabilirsin ...

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Allah yardımcın olsun.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    600 cc 4 silindir motora gecmeden önce 500 cc çift silindir bir motor öneririm ayrıca egitim alırsan 250 cc ile baslarsın ancak bu cc de yaklasık 15 bin km devirdikten sonra çift silindir 500 cc bir motora gecebilir onuda 30 40 bin km kullandıktan sonra 600 cc 4 silindir bir motoru çok çok rahat kullanırsın bu işte aceleye hiç gerek yok..
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Ben 150 cc lik superlighttan 650 cc ye gectim, bir problem olmaz.

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 cc 4 silindir motora gecmeden önce 500 cc çift silindir bir motor öneririm ayrıca egitim alırsan 250 cc ile baslarsın ancak bu cc de yaklasık 15 bin km devirdikten sonra çift silindir 500 cc bir motora gecebilir onuda 30 40 bin km kullandıktan sonra 600 cc 4 silindir bir motoru çok çok rahat kullanırsın bu işte aceleye hiç gerek yok..
    Mantıklı yorum tanımına harfi harfine uygun bir yorum.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsettiğin sıralama uygun bence.
    Şahsi tavsiyem, eğer eğitim almayacaksan, İlk motorun ne olursa olsun, 600F'e geçmeden önce mutlaka bir süre GT250R kullanmaya çalış.

Motosikleti
    var.
    Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 150 cc lik superlighttan 650 cc ye gectim, bir problem olmaz.
    Motordan motora fark var,Pegaso bir enduroyken,CBR600F SS bir motosiklet.Ben F650GS'nin hızlanmasını 125cc'lik motorumla bile yakalayabilirken,bir süpersport çok daha seri hızlanacak,daha yüksek hızlara çok daha rahat çıkabilecek bir motor.

Soruya gelince,eğer 125'lik bir motordan 600'lük SS'e geçiş yapacaksanız,Honda'dan en az iki eğitim almanızı tavsiye ederim.Hatta motoru almadan denerseniz daha da yardımcı olabilir,çünkü bildiğim kadarıyla eğitimler bittikten sonra yüksek hacimli motorlarda deneme sürüşü yapma imkanı var.Aralardaki farkları daha rahat anlayabilme açısından yardımcı olur diye düşünüyorum.

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    benim ilk motorum yamaha ybr 125 ti şu anda da suzuki gsr 600 kullanıcısıyım. ilk motorumda da şimdiki motorumda da aynısını yaptım. önce boş bir arazide, dur-kalk la başladım daha sonra yavaş hızda kukalar etrafında dolandım ondan sonra trafiğe çıktım. motora ve trafiğe alışmadan direkt trafiğe çıkman mantıksız olur bence. nacizane tavsiyem önce motorun ne olduğunu öğren daha sonra kendi kendine karar verirsin sonraki motorunun ne olacağına.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler