Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

5000 liram var maxi scooter olarak ne öneririsiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    mass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 500 ri & super 8
    sym dıger modellerını bılmem ama gts 250 hıcte dengesız bı motor deıl aprııla cok guzel motorlar uretıyo ama hem pıyasada az bulunuyo hem parcası cok pahalı piaggio da ona keza ama karar senın ben 3000 km dır kullanıyorum gts 250 yı bu motorun tek kronık sorunu var ben yasamadım ama ondekı ledlı park ampulu bırı arıza yapınca komple degısmesı gerekıyormus onun dısında kendı sınıfında ustune olmayan bı motor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı jamaisvu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslına bakarsan bende ilk basta hep sym baktım bir motorcu arkdasım daha önce symden çektiklerini anlatınca biraz soğudum dengesiz bir motor filan dedi hatta çokta samimi bir arkadsım kendisi ben snein kötülüğüne demiyorum italyan al diyince öle fikir değisikliği yaptım bende piaggio düşünüyordum aslına bakarsan x8 filan ama kilometreler çok fazla xmaxta buldum 30 binde ama
    http://www.sahibinden.com/piaggio_x8...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/fiyat_dust...XQQdisplayitem
    30-35 bin bi maxi için yüksek km lerdir. Alırsın motora baktırırsın, cam gibidir, bütün balatalar, kayış, yağ, buji, hava filtre, varyatör vs vs değiştirilmiştir.. Serviste motorun iyi olduğunu söyler, Alırsın 5-10 bin km sonra sıfır motor ister, (piston gömlek, silindir vs) 1,5-2 bin tl masraf edersin, ucuz bulupta aldım diye sevindiğin motorun hiç bir espsisi kalmaz.

Burgman 400 kullanıcıları bilgi paylaşım başlığınının son bi kaç sayfasında böyle bir hikaye var. İstersen bir oku Scooterlerin yaptığı yol/çalışma devri ve çalışma saati oranı her zaman vitesli motorlara nazaran daha fazladır. Yani vitesli motorlardan genelde kullanım hayatları boyunca daha yüksek devirler kullanarak yol alırlar. Buda km olarak vitesli motorlara nazaran daha çabuk motor bitirmelerine sebep olur. Alacağın motor çok temizde olsa, ful bakımlıda olsa ben pek maxi de yüksek km yi tavsiye etmiyorum. Ha ne olur 5000 tl ye 250 cc maxi yok mu düşük km de diyelim, 200 cc bakarsın ama düşük km ful bakımlı alırsın. Uzun süre kullanacaksan, hamen alıp bi sene sonra satmayacaksan, gerçek bi kullanıcı olacaksan alacağın motorun km sini küçük tut. Ybr, Cbf alıcam desen 20-30 binde tavsiye ederdim, çünki motorları daha uzun gider ve motoru bittiğinde sıfır motoru 350-400 tl ye yaptırırsın. Ama dediğim gibi maxilerin motor ömürleri bizim motorlar kadar uzun ömürlü değildir ve sıfır motor yaptırma maliyetleri küçük bir servete übedeldir. Bu yüzden yüksek km deki maxilerin fiyatları hayli düşüktür, aldanma !

ghostriderrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MASH 150 BEYAZ
    5000 lira ya motosiklet budur al senden sonra torunların binsin
    http://www.sahibinden.com/scooter_du...XQQdisplayitem

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı ghostriderrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum, fakat bende bu modelin kasa şeklini sevmiyorum, bide asya motor falan taklidini yaptı ya Birde artık üretilmiyor veya Tr ye getirtilmiyor olması nebiliyim, biraz itici geliyor. Ama kalitesi elbet tartışılmaz. 30 binde Yamaha x max alınacağına Hondayı tercih ederim. Çok güzel ve kaliteli teknik servis hizmeti alırsın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:27 PM ----------

Alıntı mass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym dıger modellerını bılmem ama gts 250 hıcte dengesız bı motor deıl aprııla cok guzel motorlar uretıyo ama hem pıyasada az bulunuyo hem parcası cok pahalı piaggio da ona keza ama karar senın ben 3000 km dır kullanıyorum gts 250 yı bu motorun tek kronık sorunu var ben yasamadım ama ondekı ledlı park ampulu bırı arıza yapınca komple degısmesı gerekıyormus onun dısında kendı sınıfında ustune olmayan bı motor...
    Aynen katılıyorum. Bence Sym Gts 250 Türkiye' nin Suzuki Burgman 250 si dir. Bu gün 250 cc maxi sco. alacak olsam, ne alsam diye asla araştırmam. Her motorun az veya çok kronik bi takım problemleri olabilir. Önemli olan bunların kullanıcıyı ne kadar rahatsız ettiği ve kullanmı ne kadar zorlaştırdığıdır. Cbf 150 ninde kronikleri var. Hemde sayı olarak hiç te az sayılmaz. Memunmusun diye sorsanız, sıfır aldım 20000 km deyim. Başka motor alma özlemi oluşmadığı sürece asla değiştirmem. Kronik 1 problemi dahi olmayan motor asla bulamazsınız.

Alıntı yagmurs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hem konyada ben istanbuldayım hemde 7binlira okadarım olsa alternatif bya çok zaten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:46 PM ----------

Alıntı ghostriderrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ii bri mototr arastırıdm ama üretlmemesi yedke parça bulammaamktna iflanda korkuyorum ayrıca modelde ii dğeil açıkcası

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı yagmurs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız bütce 5000 tl

Motosikleti
    honda shadow

ghostriderrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MASH 150 BEYAZ
    ethemm76:Aynen katılıyorum, fakat bende bu modelin kasa şeklini sevmiyorum, bide asya motor falan taklidini yaptı ya Birde artık üretilmiyor veya Tr ye getirtilmiyor olması nebiliyim, biraz itici geliyor. Ama kalitesi elbet tartışılmaz. 30 binde Yamaha x max alınacağına Hondayı tercih ederim. Çok güzel ve kaliteli teknik servis hizmeti alırsın.[COLOR="Silver"]

ewet çinli taklitleri var fakat yan yana geldiklerinde aralarında dağlar kadar fark var her konuda. şekil açısındanda fena sayılmaz bence...

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    tabiki x-max 250 bence sınıfında üstüne yok.gerisi hikaye.paranın üzerine 1000 tl daha eklersen temiz bir tane bulabilirsin.
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    bende şu an az km de yüksek modelli bir 250 cc maxi bakıyorum. araştırmalarmın sonunda hyosung ms3 te karar kıldım.

şimdi bazı arkadaşlar diyecekki kronik problemleri var. ewet konjektör ve marş motoru sorunu olduğunu duydum ama hepisnde değil. peki şimdi de ben sorayım alma diyen arkadaşlara; diğer maxilerde kronik sorunlar yokmu? x-max te elektrik tesisat sorunu, burgmanda yağ eksiltme sorunu, piaggio grubunda debriyaj sorunu, honda da egsoz sorunu vesaire. şimdilik aklıma gelenler bunlar.

neden ms3 ü tercih ettim? 3500 liraya 2008 model 5000 km de full injection lu, 24.7 bg, ön çift disk başka maxi scooter yok. yabancı sitelerdeki araştırmalarıma göre ms3 te ki motor avrupadaki burgman 250 deki motor ile aynı motor ve çok kuvvetli, çekişi çok iyi bir makina. vibrasyon sıfır ve yakıt az. buun yanında plastik kalitesi düşük ama bir çok maxide plastik aksam zaten çokta kaliteli değil.

sonuç olarak 125 cc bir scooter a 3500-4000 lira vereceğime 250 cc bir maxi (ms3) alırım çok daha iyi...

ya bu sorunların çözmü yokmu servis çözemiyormu nasıl satıyor bu admalar problemli motorsikleti

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendim satıyorum diye söylemiyorum, X9 250 öneririm. Konfor, ekonomi, kalite hepsi birarada. Kimse kusura bakmasın ama Kymco ve Hyosung önermem. Ne japon ayarında kaliteli ne de Çin' liler kadar kötü. Benim testlerim, gördüklerim, duyduklarım bu yönde. Japon'da Honda, İtalyanların ise hepsi Piaggio- Vespa grubu fiyat kalite konusunda tartışmasız en iyisidir.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kymco Xciting 250 derim ben... O fiyata alabileceğin en sağlam tercihtir.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    o paralara güzel motorlar piaggio olsun sym olsun
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

vitesli alternatifler hangileri acaba

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    (stkanuni ya da hyo) ms3 250'yi de unutmayın. çok satmadı ama iyi motor. test yazısı vardı motoaktüel' de. linkini de buldum.

http://www.motoaktuel.com/blog/index...yosung-ms3-250
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    s-ms3 kısa bir sürede olsa kullandım ve yakından inceleme şansı buldum, sahibi daha 1000 li km lerde enjeksiyon sorunu ile boğuşuyordu, servis yollarını düzlemişti, kullanıcısnın anlam veremediği bi şekilde akü bi kaç kez boşaldı. Ön panelin sağındaki, içinde radyatör su kapağı bulunan plastik kapak yolculuk esnasındaki en ufak bi sarsıntıda hemen açılıyordu ve nasıl bunu engelleyebilirim diye düşünüyordu. Motor emsallerinden hiçte aşağı değil, teknik açıdan enjeksiyon katalitazör vs vs, ama problem şu, tekneloji ucuza mal edilmiş, teknelojiyi ucuza mal ederseniz teknik problemlerle her zaman mücadele etmeniz gerekecektir. Motorda yok yok, son tekneloji, ama sıfırı bile 6500-7000 tl. Nasıl olur sizce ? Pilastik grenaj kalitesi çok düşük, marşa basıyor motoru çalıştırıyorsunuz, arka plakalık, sanki kopup gidecekmiş gibi zangır zangır sallanıyor. Ben bu motoru cbf 150 yi kullandığım gibi kullnsam senede 20 bin km yapsam, en fazla 2 senede motor elimde pert olur. Bu motoru taksi gibi kullanamassınız. Ha ne olur, arabanız zaten vardır, haftta sonu gezileri için falan senede en fazla 8-10 bin hani belki böyle kullanılırsa 2-3 sene idare eder. 2 s-ms3 kullanıcı ile gerçek hayatta konuşma fırsatım oldu, ikiside grenaj kalitesinin emsallerinden çok düşük olduğunu ve yer yer kırılmalar yaşandığını söylediler. Ayrıca bi parça ihtiyacınız olur, çekersiniz evin önüne haftalarca parça beklersiniz, motor piyasada fazla yok, neredeyse hiç yok. Ülkemizdeki yedek parça stoğunun sağlam olduğunu sanmıyorum. Ayrıca bir ara kanuninin web sitesine girerek kayış fiyatına bakmak istemiştim 350 veya 400 tl gibi manyak bi fiyatı vardı. Ee.. yanim 10-15 bin km de bu parayı sadece kayışı için vermeye değer mi ? Kullanım maliyetlerini iyi araştırın. Sym nin kayışı 105 tl olması lazım. Sahibindeki satılık ilanlarına bakın, zaten sayıları fazla değil de, hep 3000-5000 de ilanlar, adam sıfır almı, 3-5 binde motoru neden satmak istesin ki..

ilk motor scooter olması dahamı iidir

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı jamaisvu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motor scooter olması dahamı iidir
    bence daha iyi, çünki otomatik vites olduğundan hiç bilmeyenin dahi kullanmaya başlaması vitesliye nazaran çok kolaydır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:50 PM ----------

Ark..lar, birde yukarıya yazmayı unuttum. Hyo.. SMS-3 te aniden gaz verince stop etme gibi bi sorun olabiliyormuş, kullanan abi bunu servise sormuş, bunun bi onarımı yok, enj.. lu motorlar bunu kısmen de olsa yapabiliyor ..gibi bir cevap almış, motorun enjeksiyon teknelojisi kalitesiz, bilgisiz olsun, ucuz etin yahnisi muhabbeti.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler