Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

pantolon alırken

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    malum havalar soğuyor. ama bir süre daha motora binilir. tabi donmamak için kışlık pantolon gerekiyor. daha önce motosiklet pantolonu almadım ve fikir almak istiyorum.

pantolon alırken nelere dikkat ediyorsunuz? bir de beden olayını nasıl ayarlıyosunuz? pantolon boyunu tutturmak dert olmuyor mu?

başka bir konu açıp orada sormuştum ama cevap gelmedi . birde başka şekilde soralım bakalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    bende pantolon almak istiyorum ama nasıl birşey alacağıma bir türlü karar veremedim, senin sayende belki bilgi edinirim.
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

hollanda /tilburg okulum bitince (2 Sene Sonra) izmir
    Motosikleti
    smdilik yok 2009 yazinda gt250r ins
    jedaykin bak bi konu acildi ic donla ilgili :D bosver sen onu bunu al bi ic don Sicak Sicak git kardesim

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    iç don olayını uyguluyorum zaten de pantolon daha kullanışlı olacak gibi. şimdi giydik iç donu, bindik motora, gittik bir yere girdik içeri, içerisi sıcak. ter nerelerimizden akacak o zaman. ben özellikle yandan fermuarlı bir model düşünüyorum ki pantolonun üstüne giyeyim ve herhangi bir yerde çıkarabileyim. ama beden ile pantolon boyu nasıl tutacak, üzerime nasıl olacak o büyük bir sorun.

bunların boyunu ayarlama yada ayarlatma şansımız var mı?

hollanda /tilburg okulum bitince (2 Sene Sonra) izmir
    Motosikleti
    smdilik yok 2009 yazinda gt250r ins
    ya benim pek bi bilgim yok pantolonlarla ilgili tere gelicne o da isin cbaSi ne diyim birazdan bilgisi olan birileri gelir sana iyi tavsiyeler werirler

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Ben feyizoglundan yandan fermuarli bir motor pantolonu almistim, cok memnunum. Ise de motorla gidiyorum, kumas pantolon uzerine bunu giyiyorum, disaridaki toz dumdan dan pantolon etkilenmiyor, sonra is yerinde cikariyorum, arka cantaya koyuyorum. Gercekten cok kullanisli ve pratik bir pantolon. Tek problemi, eger fermuarlarda bir problem olur ise, pantolonu atmak gerekecek, cunku terzinin deyisine gore, piyasada bu kadar pantolonun uzunlugunda bir fermuar bulmak imkansiz.

Birde unutmadan, dizlik korumasi pantolonda var, ayrica icligide var. Simdilik daha kullanmam gerekmedi cunku havalar o kadar sogumadi. Ancak kisinda cok guzel sicak goturur diye dusunuyorum.

Yanliz dizlik korumasi pek iyi degil, oturunca dizinden cok bacaginin ustune geliyor, o yuzden birde ekstradan dizlik takiyorum.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben feyizoglundan yandan fermuarli bir motor pantolonu almistim, cok memnunum. Ise de motorla gidiyorum, kumas pantolon uzerine bunu giyiyorum, disaridaki toz dumdan dan pantolon etkilenmiyor, sonra is yerinde cikariyorum, arka cantaya koyuyorum. Gercekten cok kullanisli ve pratik bir pantolon. Tek problemi, eger fermuarlarda bir problem olur ise, pantolonu atmak gerekecek, cunku terzinin deyisine gore, piyasada bu kadar pantolonun uzunlugunda bir fermuar bulmak imkansiz.
    tamam hocam şimdi kumaş pantolon üstüne giymek üzere aldın pantolonu. senin normal bedeninden her şekilde geniş. bu durumda boyunun uzun gelmiş olması gerek. tabi ince uzun tığ gibi biri değilsen. kısaca sormak istediğim şey :
    "pantolon üstüne giydiğinde beden uyup pantolonun boyunun uzun gelmesi gibi bir sorun yaşamadın mı?"

benim aklıma takılan nokta bu. çünkü ölçü aldım, pantolon üstüne XXL olacak ama XXL boyu benim için neredeyse 10 cm uzun. bu durumu ne yapıcaz?

anlamadığım nokta istediğin gibi değişiklik yaptırabileceğin normal pantolon alıyorsun mağazadan. bel ölçüsü ayrı, boy ölçüsü ayrı. hiçbir değişiklik yapılamaz diye düşündüğüm motosiklet pantolonları M, L, XL olarak ölçülendirilmiş. ne mantıksız iş bu!

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Motor pantolonlari ile normal pantolonlarin kaliplari farkli oldugundan bence oyle kiyaslama yapma. Pantolonun bedenini unuttum simdi ama bana biraz uzun ve bol geliyor, ama bu benim icin hic problem yasatmadi. Sonucta genellikle hep motor ustunde giyiyorum. Ama tabii kisa ve dar olursa o zaman problem yasarsin. Bence Izmirde'ki motor magazalarina git, kot pantolonun uzerine falan dene, en iyi boyle anlasilir.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım,kopyalayıp buraya yapıştırayım dedim fakat olmadı.Şu linkten ölçülerine bir bakıver: http://www.feyizoglu.com/alisveris/sizeguide.php

KIş aylarında motosiklet pantalonunun su geçirmeyeceğinide düşünme.Çünkü belli şiddetin üzerindeki yağmura uzun süre maruz kalırsan iç çamaşırına kadar ıslanıyosun.Bunun için en uygun çözüm yağmurluktur.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım,kopyalayıp buraya yapıştırayım dedim fakat olmadı.Şu linkten ölçülerine bir bakıver: http://www.feyizoglu.com/alisveris/sizeguide.php

KIş aylarında motosiklet pantalonunun su geçirmeyeceğinide düşünme.Çünkü belli şiddetin üzerindeki yağmura uzun süre maruz kalırsan iç çamaşırına kadar ıslanıyosun.Bunun için en uygun çözüm yağmurluktur.
    teşekkürler hocam ben de burdan ölçü alarak bakmıştım. pantolon üstünden ölçünce bel 109 çıkıyor. pantolon boyum ise 105 civarı. işin içinden çıkamadım. bel ölçüsü 2XL oluyor.
    2XLda bel:106-111 pant. boyu:110,5-112

şimdi bunu boyu nasıl olacak? kafamı karıştıran zaten bu oldu yoksa çoktan feyizoğlundan sipariş vermiştim.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Cuk diye oturması biraz şansa kalıyor. ya biraz büyük olacak yada biraz sıkı.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    motora oturunca katlandığı için boyu kısalıyor pantolonun ama uzun alırsanda yürürken yere sürter...tam topuk boyunda alacaksın birazda bol-rahat alki içine pantolonda giyebilesin...ben mağazadan almıştım deneyerek aldım, pantolonlu pantolonsuz denedim...ama pantolon üstüne giymiyorum hiç rahat olmuyor...pantolon içine termal içlik aldım, gezilere motor pantolonuyla işede içlik ve normal pantolon ile gidiyorum...internet yerine bi mağazadan deneyerek almanı tavsiye ederim
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

yusufika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps 150i
    arkadaslar motor pantolonu alsanız bile çıkarması giymesi başlı başına beladır insanın başına bir süre sonra giymek bile istemiyo insanın canı içden pjama tarzı bişiy giyincede busefer işyerinde sıcaklar basıyor ve yağmurda faciaya dönüyor dona kadar ıslanıyosunuz ben diz örtüsü tavsiye ediyorum ama bu scoterlar için çok pratik ne üşütüyor ne yağmur geçiriyor
    http://www.sahibinden.com/deruchi_mo...XQQdisplayitem

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı Jedaykin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam hocam şimdi kumaş pantolon üstüne giymek üzere aldın pantolonu. senin normal bedeninden her şekilde geniş. bu durumda boyunun uzun gelmiş olması gerek. tabi ince uzun tığ gibi biri değilsen. kısaca sormak istediğim şey :
    "pantolon üstüne giydiğinde beden uyup pantolonun boyunun uzun gelmesi gibi bir sorun yaşamadın mı?"

benim aklıma takılan nokta bu. çünkü ölçü aldım, pantolon üstüne XXL olacak ama XXL boyu benim için neredeyse 10 cm uzun. bu durumu ne yapıcaz?

anlamadığım nokta istediğin gibi değişiklik yaptırabileceğin normal pantolon alıyorsun mağazadan. bel ölçüsü ayrı, boy ölçüsü ayrı. hiçbir değişiklik yapılamaz diye düşündüğüm motosiklet pantolonları M, L, XL olarak ölçülendirilmiş. ne mantıksız iş bu!
    pantolonun uzun olması daha iyi olur aslında..bende yandan fermuarlı pantolon kullanıyorum boyu tam oluyor ama oturduğumda fazla yukarı çıkıyor ve bleğimin üstü üşüyor...onun içinde uzun bir bot almam gerekecek..paça kısmında içine lastik geçirebileceğim dikiş yeri vardı ufak bi kesik atıp çengelli iğne ile lastik geçirdim ki boyu biraz uzun olduğu halde lastik sayesinde hafif toplandığı için yere deymiyor ve içimdeki pantolonun paçalardan çıkmasına engel oluyor..ama yinede bileğim açılıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler