Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilkkez motordan düştüm

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 151 rs
    iki gün* önce yahyan yamur nedeniyle* ve yamur sularının getirdihi cıvık* çamur sayesinde ilkkez motordan* düştüm yokuş aşağı* ınıyorum* neyse* hızımı* 40 km düşürdüm* yol* sapahına* geldimde* frenlere* dokundum* ikisini* de sıktım* ama* ön kaydı bende tersine arka freni sıktım ne olduysa öyle oldu motor savruldu ben düştüm motor* 3-4 metre sürüklendi ve terse takla attı 2 metrede öyle sürüklenmiştir* tabi.bana bişey olmadı ufak bi sıyrık* la* atlattım ama* kaskım* takılıydı* dizlik* te* taksaydım* oda olmayacaktıda* neyse.motorun durumu perişan* ilk düşüşümde bile baya asar alsı üstelik iç bir yere çarpmadı* çarpsa ne olurdu bilemiyorum** yani* yarın ustaya* götürcem** motor hala çalışır durum* da** çanımı sıkan bi* sorun arka firen kitlenmiş ve açılmıyo* motor* zorlanarak gidiyo ve disk ısınıyo..yarın 5 km yol* gitsem büyük zararı olurmu .???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    gecmıs olsun allah buyugünden korusun

geçmiş olsun .
    balata ile diskin arasına tornavida sokup aç arasını

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı adrenalin59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki gün* önce yahyan yamur nedeniyle* ve yamur sularının getirdihi cıvık* çamur sayesinde ilkkez motordan* düştüm yokuş aşağı* ınıyorum* neyse* hızımı* 40 km düşürdüm* yol* sapahına* geldimde* frenlere* dokundum* ikisini* de sıktım* ama* ön kaydı bende tersine arka freni sıktım ne olduysa öyle oldu motor savruldu ben düştüm motor* 3-4 metre sürüklendi ve terse takla attı 2 metrede öyle sürüklenmiştir* tabi.bana bişey olmadı ufak bi sıyrık* la* atlattım ama* kaskım* takılıydı* dizlik* te* taksaydım* oda olmayacaktıda* neyse.motorun durumu perişan* ilk düşüşümde bile baya asar alsı üstelik iç bir yere çarpmadı* çarpsa ne olurdu bilemiyorum** yani* yarın ustaya* götürcem** motor hala çalışır durum* da** çanımı sıkan bi* sorun arka firen kitlenmiş ve açılmıyo* motor* zorlanarak gidiyo ve disk ısınıyo..yarın 5 km yol* gitsem büyük zararı olurmu .???
    hemişo senin tahsil ne?
    bu ne biçim bir anlatım

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı adrenalin59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla arkadaşım ilk 3-5 kelimeden sonrasını okumadım..Bu nasıl bir yazı ya.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun,
    fren teli varsa onu sök, yada fren basamağının vidasını sök, ön frenle idare edersin, yavaş yavaş tamirciye kadar idare eder.öyle binersen hararet yapar, motoru şişirirsin, sonrada eski performansı alamazsın
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    5 km çok uzun balata ve disk zara görebilir.
    Sanıyorum mecbur gitmen gerek
    Uzun süreli dinlene dinlene git derim ben...

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu ne ya * yıldızlı geceler gibi geçmiş olsun yinede
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Geçmiş olsun, İnşallah ilk ve son düşüşün olur.

Arka fren kilitleniyorsa -Pek sağlıklı bir yöntem değil ama- freni boşaltıp, sadece ön freni kullanarak ve motoru çok yavaş sürerek 3-5 km. gidebilirsin, yani, tamirciye kadar.Ama, tekrar söylüyorum bu yöntem sağlıklı değil, en iyisi motoru tamirciye bir kamyonetle götür.

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Geçmiş olsun kardeş o durumda sakın binme daha büyük sorunlar çıkartabilir

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Bak burda senin için ne var

1.2.29. Mesaj/Konu başlık ve içeriginde BiR BüYüK bİr kÜçÜk, tamamı kalın (bold), tamami eğik (italik), TAMAMI BÜYÜK, <b><font color="Red">Tamamı renkli</font></b>, alfanümerik (alf4Nüm3r1k) olacak şekilde yazılar kullanılması, noktalama ve yazım kurallarına aykırı mesajlar yazılması yasaktır.
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  1.2.29. Maddenin ihlali
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler