Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet İlanları Ne Kadar Samimi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    çoğu motorun piyasasını belirlemek için koyuyolar gerçekten satmak için koyulan ilanlarda bunların içinde kaybolup gidiyo onun için çok ilan gezmek geren buda yorucu bi kolay gelsin
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevap yazmıştım konuya fakat aklıma tam tersi bir durum daha geldi. Satıcının gerçekten paraya ihtiyacı vardır ve motoru temizdir. Piyasa değeri 5000 TL'dir ve adam 4000 TL yazar. Sonra sende aynı motorun için 5000 TL fiyat biçip ilan verirsin. Ve alıcı seni arar
    -Hocam son ne olur
    - Arkadaşım gel motoru gör, konuşuruz gördüğünde.
    - Ya şimdi sen son olurunu söyle ona göre gelelim.
    - Arkadaşım sorun değil, anlaşırız elbet.
    - Bak seninkinin aynısı var adam 3500 diyor, 3500 vereyim seninkine de.
    - iyi günler arkadaşım.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    alanda biz satanda biz.
    3 aşağı 5 yukarı böyleyiz.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı _ferkan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle abicim ,o sitede 2500 dediği 250 mct yi hemen hemen aynı km de ve aynı temizlikte 1500 tl ye bulmuştum.
    O bendim herhalde ama pazarlık payı vardı
    [B][COLOR="Red"]Ankara-Akvaryum Motosiklet Grubu[/COLOR][/B]

[COLOR="Black"]::xs26::.....TEHDİT.....::xs26::[/COLOR]

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    evet internette fiyatlar öyle araba alacağımda baktığımda da 2.000 lira civarı şişikti fiyatlar şimdi motor bakıyorum yine şişik bakalım yanına gşdşnce kaça inecek
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    yok
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alanda biz satanda biz.
    3 aşağı 5 yukarı böyleyiz.
    Bu konuda gördüğüm en güzel yorum olmuş. Selka: Haksızsın demiyorum ama. Alıcıda biziz satıcı da. Alırken ucuza, satarken pahalıya satmak istiyoruz. Bende sana bir örnek vereyim. Sıfır bir laptop aldım.Fiyatı 1500 tl ve 15 gün sonra çok sıkıntılı bir durumum oldu, satmak zorunda kaldım. Siteye ilan verdim ve aciliyetinden dolayı 1000 tl dedim. Amcamın biri aradı. "800 lira vereyim" dedi. "Lanet olsun, gel" dedim. Adam geldi. Utanmadan "750 versem olmaz mı" dedi. Sonuç: DEFOOOOOOOOOOOOOOL. Anlayacağın alanda biziz, satanda biz, 3 aşağı 5 yukarı böyleyiz.

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet internette fiyatlar öyle araba alacağımda baktığımda da 2.000 lira civarı şişikti fiyatlar şimdi motor bakıyorum yine şişik bakalım yanına gşdşnce kaça inecek
    Paranın yüzü sıcaktır. Canlı para varsa fiyatlar baya aşağı iner tabi pazarlık kabiliyetin varsa.
    [B][COLOR="Red"]Ankara-Akvaryum Motosiklet Grubu[/COLOR][/B]

[COLOR="Black"]::xs26::.....TEHDİT.....::xs26::[/COLOR]

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Öncelikle internet ortamındaki ilanların büyük bir çoğunluğu abartı fiyatlar bu herkesin kabül ettiği birşey.Bence en büyük sebebi ilanların ücretsiz oluşu.Eğer motosikletlerin de otomobil pazarı gibi bir pazarı olsa yani haftasonu kurulan bir pazar olsa oraya sadece motorunu satmak isteyen ve almak isteyenler gidecektir.Uzun yıllardır ikinci el otomobil piyasasındayım hafta sonu bir aracı pazara çıkarmanın maliyeti en az 80 tl.Şimdi sen satıcıysan buna katlanırsın ve satılacak bir rakamı yazarsın sonra ya kısmet der beklersin.Sanal alemde ne oluyor bi inceleyin 2008 yılından kalma bir sürü ilan var.Bu motorlar niye satılmıyor? çünkü adamın satmaya niyeti yok ya tutarsa diyip yazmış fiyatını keyfini sürüyor makinanın.Satıcıda ciddiyesiz alıcıda, ne gerekiyor? herkesin yüz yüze olacağı bir pazar,açık hava motosiklet pazarı.
    Bir gün mutlaka ...

ALPERRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500 GRİ
    ben 8000 ytl değer biçtiğim motorumu 7250 ytl ye verdim. 2006 model cbf 500 ve hiç bir extrası yoktu. Fazladan söylenen 1500 yada 2000 tl pazarlık payı için.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6

slm

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demir tavında dövülürde ondan.

İlana mesaj atmakla olmaz bu işler, telefonla bile olmuyorken birde. Çünkü bir mal satmaya kalktığınızda mesaj ile verilen teklifleri görseniz sizde ciddiye almazsınız

Nasıl mı olur?

İyice araştırırsın önce ilanları, iki üç motorda karar kılıp tel ile ararsın sahiplerini. Motor hakkında bilgi alır kazasını bakımını sorarsın, ama asla fiyat konuşulmaz telefonda.

Motor hakkında aldığın bilgiler ve satıcının tavrı hoşuna giderse motoru görmeye gidersin, ve canlı canlı pazarlığını yaparsın motorun edeceği fiyatı teklif edersin.

Elbetteki mantık çerçevesinde bir teklif olmalı bu, mesela adam 13.000 yazmıştır mesaj ile indirim olmaz der. Ama canlı canlı pazarlık yapılınca piyasa ederi 12.000 ise 12 teklif edersin ve alırsın. 12 olmadıysa 12,250 olur en kötü.

Ama kalkıpta ilanlar arasındaki en ucuz fiyatı baz alıp anası ağlamış motorun değerini temiz bir motora teklif edersen adam 12 ye vereceği varsada vermez.

Buradaki püf noktalardan biride gidip pazarlık yapacağın motorun satış ilanının taze olmamasıdır.

Yani adam dün vermiştir daha ilanı, sen bugün gidip pazarlık yaparsan vermez. Çünkü senin gibi daha çok kişinin gelip motora bakacağı umuduna kapılır ve daha gelen ilk müşterinin teklifini kabul etmez.

Vesaire vesaire.......
    Slm olay bıtmıştır DEvRiM gerçekleşti Seviyiorum bu site ve kullanıcılarını

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar baştan sona kadar okudum herkesin fikirleri çok ilginç ve güzel.. Bence herkes haklı galiba..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Ben de 2500 tl değer biçdiğim ist.da ki keeway supershadow 250 cc motorumu 2200 tl ye verdim hemde alıcı bursadan geldi aldı gitti. daha sonra da 2006 fazerından 10800 tl pazarlıksız fiyat isteyen arkadaştan 10.500 e zorla aldım bu alış satışları sahibinden de gerçekleştirdim ve öyle sanıldığı gibi ilanların yalan dolan sallama olmadığını yaşayarak gördüm ve alıp sattığım motorlar ve kişilerden de memnunum söylediğim fiyatları da bu kapsamda bir değerlerdirin bakalım kazık mı yemişim yoksa normal mi? yani demem o ki ''istisnalar kaideyi bozmaz''
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında sahibinden.com daki fiyatlar az buçuk şişirme olsa da, üç aşağı 5 yukarı oynamalarla yine de piyasanın nabzını tutuyor bu site.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Artık bu ayda geçti. Paramı bağladım. Artık önümüz kış 30-40 gün sonra fiyatlar en az 1000 lira geriler. Bende 13 lük motoru 12 hatta 11'e alırım. Bu arada 2 ay da paramı döndürmüş olurum.

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakalım 30 gün sonra ey satıcılar sezon bitince bakalım 2000-3000 ytl indirim yapacaksınız bende en az parama 1000 ytl daha katmış olacağım. Sonuçta ne mi olacak ne siz satabileceksiniz motorunuzu ne de ben alabileceğim. BU krizde sürüp gidecek.
    Demem o ki; sahibinden.com daki ialnlardan hiçbiri 1500-2000 lira nakit indiirimi yapmadılar hemde hepsi ..
    Unutmayalım! Piyasada bulunamayan motor değil, para!
    kardeş adamın acil paraya ihtiyacı yok demek ki
    hem ölücüler de sinir bozuyor zaten
    acil ihtiyacı olan motoru 3-5 aşağısına bırakır zaten
    yani üzülme bu memlekette tek akılı sen değilsin
    adam da biliyor motorunu satıp faizine yatırp 200-300 kazanmasını
    böyle yapmıyrosa elbet vardır bir bildiği

bu arada
    gönlüne göre motor bulursun umarım
    bu arada ilgilenen olursa ben de benim deauville i satıyorum
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

YeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History 125 fişne rengi
    gidip görüp yüzyüze konuşmak gibisi yok...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    her alanda böyle yahu. parayla, kazık atmayla alakası yok, kültürümüz böyle. 5 tl lik bi gitar parçası satıyorum, adam mesaj atıyo 4 olmazmı diye. daha neler neler
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Valla sahibinidende işler değişik

4 ay önce 2001 Clio aldım İstanbuldan; 13000 dedi 11000 e bitti.

3 ay önce motoru aldım İzmirden; 5500 dedi 4400 e bitti

iki aracada maşallah sorunusuz biniyorum.

Motosikleti
    '06 Aprilia Scarabeo 500; '09 SYM Wolf Classic 125
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niyet çok önemli. Satmaya niyetlimisiniz değil mi? Bende kızdım faize bağladım paramı. Şimdi 20 gün sonra 200 lira faiz alırım paramdan.

Sonuçta anlamıyorum satıcıların alıcıları ikna etmesi gerekirken alıcılar satıcıları ikna etmeye çalışıyorlar.

Bakalım 30 gün sonra ey satıcılar sezon bitince bakalım 2000-3000 ytl indirim yapacaksınız bende en az parama 1000 ytl daha katmış olacağım. Sonuçta ne mi olacak ne siz satabileceksiniz motorunuzu ne de ben alabileceğim. BU krizde sürüp gidecek.
    Demem o ki; sahibinden.com daki ialnlardan hiçbiri 1500-2000 lira nakit indiirimi yapmadılar hemde hepsi ..
    Unutmayalım! Piyasada bulunamayan motor değil, para!
    Merhaba, eğer paranıza 20 günde 200 tl faiz alıyorsanız günümüz ekonomik koşulları ile 46.000 tl gibi bir rakamı bankaya yatırıyor olmanız gerek. Bu durumda gerçekten tertemiz bir makina bulduysam ve sahibi piyasadan 1000-1500 tl istiyorsa pek düşünmeden verirdim.
    Ve ayrıca motoruma daha ne sattığımı ya da ne alacağını görmeden şu kadar olurmu diye telefon açan adamlara da kıl olduğumu belirtmeliyim. Ciddi adam gelir ne alacağını görür motorun başında pazarlık yapar.
    Şahsen ben telefonda soran adama kuruş indirim yapmam, almak niyeti ile gelmiş mantık çerçevesinde pazarlık yapmak isteyene de sonuna kadar yardımcı olurum.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı seethru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, eğer paranıza 20 günde 200 tl faiz alıyorsanız günümüz ekonomik koşulları ile 46.000 tl gibi bir rakamı bankaya yatırıyor olmanız gerek. Bu durumda gerçekten tertemiz bir makina bulduysam ve sahibi piyasadan 1000-1500 tl istiyorsa pek düşünmeden verirdim.
    Ve ayrıca motoruma daha ne sattığımı ya da ne alacağını görmeden şu kadar olurmu diye telefon açan adamlara da kıl olduğumu belirtmeliyim. Ciddi adam gelir ne alacağını görür motorun başında pazarlık yapar.
    Şahsen ben telefonda soran adama kuruş indirim yapmam, almak niyeti ile gelmiş mantık çerçevesinde pazarlık yapmak isteyene de sonuna kadar yardımcı olurum.
    Hak veriyorum size.

Şimdi madalyonu çevirip birde beni dinleyiniz. Ben Antalya'da yaşıyorum. Motosikletlerin %97 si şehir dışında. Bir şehirden bir şehire seyahat en az 1 gece hatta 2 gece kalmalı en az maliyeti 300-400 YTL tutar. Etrafımda motosiklet alan insanlar sahibinden.com daki ilanların en az 2000 lira altında almış ve piyasa bu.
    Eh bu durumda adamla mesajlaşmadan telefonlaşmadan 14.000 diyorda 12.000 yapar bu deyip pazarlığımı motor başında yaparım şeklinde yola çıksam adam da olmaz kardeşim der ise yazık olmaz mı benim masrafıma!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler