Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet İlanları Ne Kadar Samimi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben her zaman 0 alma taraftarıyım, ne olur, bir düşük modeli olur ama ilk sen dokunursun motoruna. Kazık mı yiyorum ne oluyor aman yarabbim şurasına nolmuş burasına nolmuş rodajı düzgün mü yapılmış demezsin, ama tam tersi az fiyata kalite sahibi olmak isteyenlere de saygım sonsuz. biri olunca diğeri olmuyor malesef

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    cok param varsa uzun yıllar bınceksem sıfır alırım ancak her sezon motor degıstırceksem bır butce yaparım o butceyı cevırerek ıstedıgım her motora bınerım satarkende canım acımaz sıfır alanlar satarken epey can cekısıyorlar :D
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen ben de Sahibinden.com aracılığı ile 3 motor aldım 2 motor sattım! Hiçbirinde de sorun yasamadım! Alıcı da satıcı da yapması gerekeni bilirse sıkıntı olmuyor
    Neymiş bu işin sıırı?
    Biraz tüyo verir misin?
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok param varsa uzun yıllar bınceksem sıfır alırım ancak her sezon motor degıstırceksem bır butce yaparım o butceyı cevırerek ıstedıgım her motora bınerım satarkende canım acımaz sıfır alanlar satarken epey can cekısıyorlar :D
    hergün aynı yemek mi yenir tarzı düşünce için en iyisi 2.el tabi çünkü satarken de aldığın paraya satıyorsun sen satınca 3.el olmuyor

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Sonuçta anlamıyorum satıcıların alıcıları ikna etmesi gerekirken alıcılar satıcıları ikna etmeye çalışıyorlar.

Bakalım 30 gün sonra ey satıcılar sezon bitince bakalım 2000-3000 ytl indirim yapacaksınız bende en az parama 1000 ytl daha katmış olacağım. Sonuçta ne mi olacak ne siz satabileceksiniz motorunuzu ne de ben alabileceğim. BU krizde sürüp gidecek.
    Demem o ki; sahibinden.com daki ialnlardan hiçbiri 1500-2000 lira nakit indiirimi yapmadılar hemde hepsi ..
    Unutmayalım! Piyasada bulunamayan motor değil, para!
    aynı dertten bende muzdaripim satıcıyı bütçenin bu olduğuna ikna etmek çok zor ama onların tarafından bakarsak onlarda haklı etrafta esnaflık yapıp malı ucuza kapatmaya çalışan o kadar kriz fırsatçısı varki..

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    cbr 125 lere bakıyom aynaları yok adam diyor ki motor tertemiz hiçbir sorunu yok km 5000 de diyor motorun grenajları solmuş aynasız motora 2006 modele 3500 ytl diyor aynalar nerde diyorum sana satılık motor yok diyor zor abi zor ..
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125 lere bakıyom aynaları yok adam diyor ki motor tertemiz hiçbir sorunu yok km 5000 de diyor motorun grenajları solmuş aynasız motora 2006 modele 3500 ytl diyor aynalar nerde diyorum sana satılık motor yok diyor zor abi zor ..
    amma uyanıkspormuş

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı TOP SPEED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kızmışsın anlaşılan adamın malı kardeşim 12 de ister 15 te ben o kadar çok ilan gördümki sıfırı 13 binliraya satılıyor adam 25 bin km yapmış ve ilana çok temiz 12500 lira yazmışneredeyse sıfırından pahalıya satacak.İnsanlar enteresan eğer paraya ihtiyacı varsa satar 3 e 5 e bakmaz verir geçer geçen sene Muğla dan 2006 model Fazer aldık arkadaşa 8500 liraya şimdi bakıyorumda 2003 modelleri 10 bin lira millet şaşırmış varsın istesin veren çıkarsa öpüpte başına koysun sıkma canını arkadaş
    Bence mükemmel bir yorum. Tam istediklerimi söylemişsin, teşekkürler. Hele şu lafın, açmış olduğum konunun özetidir. "İnsanlar enteresan eğer paraya ihtiyacı varsa satar 3 e 5 e bakmaz verir geçer "

Öyle ise bu ilanların %97 si satıcı değil. Sadece 50-60 adet ilandan 3% olan gerçek satıcı bulmak. 12500 denilen bir rakama 11750 dedim hala olmaz denilince hade be ordan deyip faize yatırdım.
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    yok
    %49 samimi
    Life is what happens when you are busy making plans

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    iyi güzel internete bakmayalım da nereye bakalım o zaman varmı 2 el race motorların satıldığı pazar cart curt biyer

Motosikleti
    yok
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi güzel internete bakmayalım da nereye bakalım o zaman varmı 2 el race motorların satıldığı pazar cart curt biyer
    orasıda doğru
    Life is what happens when you are busy making plans

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Elbette bir çok arkadaşım satıcılarıda haklı bulmuş. Katılıyorum rakamı %40 öldüren bir alıcıda ciddiyetsiz 12500 deyip 11.750 liraya satmayan satıcıda ciddiyetsiz.
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    değilmi dediğim tarzda bi yer olsun gidelim ordan bakalım o zaman görürüm internetten satanları ne kadar düşüyor fiyatlar 99 model motosiklet 2007 model fiyatına veriyolar ama başka yerde yokki ondan alma git bak ordan al

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:52 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:51 PM ----------

selka üstad sonuna kadar sana katılıyorum değerinden çooook fazla istiyolar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Selka en iyisini yapmışsın parayı faize yatırmakla.Senin yerinde başkası olsaydı aman sezon geçiyo hemen alayım bi motor da gezeyim derdi.Zaten sahibinden.com'da fiyatlar hep şişik.Aynen senin dediğin gibi çevremde ne kadar motor alan varsa ben aldıkları fiyata şaşırıyorum.Mesela bi kaç ay önce 7.500 Liraya cbf500 aldılar.İlanlarda 8.500'ün altında cbf500 yok.Adam şişik fiyatı koyuyo.Sonra başkası ilan verirken onun verdiği fiyata bakıyo.Ulen diyo benim motor daha temiz.O da fiyatı şişiriyo.Böylece kısır döngüde gidiyo.Ancak sen uyanmışsın olayı.Paranı kaptırmamışsın.Bütün fiyatlar şişik.Şimdi ben de aldım bi tane cbf150 geziyorum.Eğer uygun fiyata dl650 denk getiremezsem hiç umrumda değil cbf150'ye binmeye devam edicem.Milleti zengin etmenin alemi yok.İlanları favorime eklicem.Sonra beklicem fiyatlarının düşmesini.Zaten uyarı geliyo fiyatı düştü diye.Bi de kendini fazla belli etme.Adama baştan düşük fiyat söylersen sonra fiyatı düşürdüğünde işi inada bindirir.Gurur yapar.Seni tanırsa sana 3 kuruş aşşağıya satacağına başkasına 5 kuruş aşşağıya verir.
    Bu arada paranı repoya mı yatırdın?Kaç para yatırdın?Ne kadar getirisi olacak?Ben de bu aralar yatırım yapmayı düşünüyorum.Ancak nereye yatırım yapabilirim kararsızım.

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    bu tür sitelerde alıcı satıcıdan çok dolaşır
    satıcı 1 ilan verir alıcı yüzlercesine bakar
    dolayısıyla uzun bir alıcı süzgecinden geçez
    EN İYİSİ parayı peşin hazırlayacaksın
    pusuya yatacaksın ey uygunu düşünce paran hazır şu olurmu diyeceksin
    peşin para çöldeki su gibidir dolayısıyla düşünelim diyecek
    kafana yatarsa notere gidip anahtarını oradan alacaksın
    ilanın TAZE olması bence en önemli kriter
    mesela 2 ay önce ankarada bir cbr 1100xx e niyetlenmiştim
    şu anda aynı motor başkasından satılık 500 tl aşağısına
    yorumdada sıfırdan farkı yok inanmayan açsın baksın
    neyse uzattım
    kapora olayına kesinlikle girmeyin başı ağrıyanları tanıyorum
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

Motosikleti
    Cbf150
    ticarette para mal alırken kazanılır
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Birde başka bir unsur var.Eğer motor çok sağlam ve dayanıklılığını ispatlamış bir motorsa piyasası çok güzel oturuyo.Fiyatta fazla sürpriz beklememek lazım.En güzel örnekler fazer ve dl 650 gibi motorlar.Bir de gt250r'ye bakın.Acayip değişken piyasası var.6.000 TL'den aşşağıya temizini bulamazken bi bakıyosun adam 4.000 TL'ye satmış.Aynı şekilde cbf250'de çok sorunlu bir motor.6.000 TL piyasası varken 4.000 TL'ye alanlar çok.

t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    1- faizle uğraşma, yanlış işler
    2-Güzel konu açmıssın
    3-Mal sahibi ilanı koyuyor , yüksek rakamlı olacak parazarlı payı derelr buna neden sorun şu sen arıyorun örnek motor 13000 tl sen 11 000 veriyosun adam sormuyorsun son oluru ney adamın gönlünü almadan ortalıgı talan ediyorsun,
    4- işin sırrı sudur selka abi motoru begenirsin,telefon açarsın adama yüz yüze bir yerde cafede bulusursun, düzgün bir muhabbet kurarsın,sonra abi son oluru ne olur diye sorarsın adam 13000 lira ise 12 500 der abi gel on iki olsun dersin canlı nakıt cash veririsin alırsın.

sen adamın motoruna ölmüş para verirsen(ölmüş eşşek muhabettibnden) alamazzsın.

bi kere istediğğin kadar arastır MOToR ZEVK işidir. SAtan da maddiyattan satmaz zevk ten satar yukseltmek ve ya kucultmek için ve ya askerlik için ve yurt dısına cıkcagı ıcın vs vs.

Adam garajda yatırır yine satmaz. MOTOSİKLET KEYF İŞİDİR.

ona göre davranmalısın. kal sağlıcakla

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Alıntı TOP SPEED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kızmışsın anlaşılan adamın malı kardeşim 12 de ister 15 te ben o kadar çok ilan gördümki sıfırı 13 binliraya satılıyor adam 25 bin km yapmış ve ilana çok temiz 12500 lira yazmışneredeyse sıfırından pahalıya satacak.İnsanlar enteresan eğer paraya ihtiyacı varsa satar 3 e 5 e bakmaz verir geçer geçen sene Muğla dan 2006 model Fazer aldık arkadaşa 8500 liraya şimdi bakıyorumda 2003 modelleri 10 bin lira millet şaşırmış varsın istesin veren çıkarsa öpüpte başına koysun sıkma canını arkadaş
    Aynen öyle abicim ,o sitede 2500 dediği 250 mct yi hemen hemen aynı km de ve aynı temizlikte 1500 tl ye bulmuştum.
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    sahibinden .com da verilen ilanlardan küçük bi kısmı satılıyor.

bunun nedeni alıcı ile satıcı farklı şehirlerde oturuyor genelde. ayrıca piyasa o kadar sahtekar insanla dolmuş ki içinden düzgün insan bulmak çok zor. kimsede güven kalmamış. geçenlerde bir motora niyetlendim adam dedi 400 tl maliyeye borcu var fiyattan düşelim dedim bu seferde borç benim degil benden önceki sahibinin ama durumu bozuk birkaç ay sonra yatıracak dedi teşekkür edip kapattım telefonu.

ayrıca kişi internete ilan verince kesinlikle istedigi fiyata satacagı hissine kapılıyor motorun degeri 5000 ise 6000 yazıyor birkaç kişi arayıncada bi yeri kalkıyor pazarlıga yanaşmıyor. en son eger gerçekten paraya ihtiyacı varsa birkaç ay sonra 4000 e veriyor halbuki gerçek degerini söylese alanda rahat eder kendide.

alım satım işi birazda şanstır. herkes alım satım yapamaz. tatlı dil birkaç farklı kelime alıcının gözünü boyar.

kurtlu baklanın kör alıcısı olur.

bu işlerde en güzeli cebinde nakit paran olacak adam mesela cc yükseltecek örnegi bir cbf 150 si var. alacak bi 600 cc fazer yada gsr600 kendi motorunu hesaba katmayacan. digerini alırsın sonra satarsın. takas işi yaş iştir. fiyatlar şişer. ayrıca senin talip oldugun motorun sahibi senin motoru almak istemeyebilir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler