Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ebay yada benzer sitelerden motosiklet satın almak

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı ennginn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam.

Herkes kendi bildiğini yazmış ancak, 33 yıllık gümrük hayatımın bana öğrettilerini bir kere daha yazayım. Bu konu çok açıldı yazıldı çizildi.

Türkiye'de ikamet eden vede çalışan kimse yurd dışından 2.el motosiklet alıp getiremez. Böyle bir hakkı yok.

Yurd dışında çalışan işçi statüsündeki kişilerin getirme hakkı var. Ancak oda vergisi fazla olduğundan Türkiye'deki fiyatını aşıyor.

Sözün kısası getirme hakkı olsa kendi adıma getirir, herkezede önerirdim.

Sormak istediğiniz başka şey olursa cevaplarım.

Güler Gümrük Müşavirliği./İSTANBUL
    Peki hocam ben çifte vatandaşım ben getiremiliyomuyum ???
    Hem BG vatandaşıyım hemde TC vergi olayı falan demişsin çifte vatandaş olanlara içinde geçerlimi??? Plaka değişmicek
    Bi açıklayabilirsen sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    Herkese selam.

Herkes kendi bildiğini yazmış ancak, 33 yıllık gümrük hayatımın bana öğrettilerini bir kere daha yazayım. Bu konu çok açıldı yazıldı çizildi.

Türkiye'de ikamet eden vede çalışan kimse yurd dışından 2.el motosiklet alıp getiremez. Böyle bir hakkı yok.

Yurd dışında çalışan işçi statüsündeki kişilerin getirme hakkı var. Ancak oda vergisi fazla olduğundan Türkiye'deki fiyatını aşıyor.

peki yedek parça olarak getirmek mümkün mü. mesela şase ayrı motor blogu ayrı bir şekilde.

yada türkiyeye getirilmeyen bir modeli o km olarak getirmek mümkün mü.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese selam.

kısaca birşey sorucam, 2. el değilde sıfır alsak?? veya 2.eli sıfır gibi gösteremezmiyiz?
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

carasal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    mecbur yurtiçi alım yapıcaz sonuç olarak.. vergilerle hükümeti zengin edicez...

nmurataydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    internetten aldığım 350 $ lık(yol parası dahil) bir ayaklık gümrüğe takıldı...motorsiklet parçası olduğu için herşey dahil bana maloluşu 1050 tl yi buldu...ama 1 haftada kapıma kadar geldi...bilgilerinize

carasal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    sonuçta zarardasın galiba

nmurataydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı carasal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuçta zarardasın galiba
    sonuçta türkiyede olmayan bir üründü..başka sitelerde 450-500 € civarında yol parası hariç bulmuştum..bunu göze alarak satın aldım...buraya yazmamdaki amaç motosiklet parça ve aksesuarlarına 100€ ile 1500 € arasındaki ticari mahiyette ve sayıda olmayan ürünlerde yaklaşık gümrük % 100 civarına maloluyor onu anlatmak içindi...

Motosikleti
    Artık Yok...
    hollandadan motor getirdik 2005 model yzf r1 arkadaşın ordaki kendi motoruydu orda 4 bin dolara almışdı türkiye ye kargo ücreti gümrük işlemleri v.b 10 bin tl vergi verdik bilginize..
    önemli bir uyarı gümrükde de deli gibi koşturduk canımız çıkdı 2 hafta gümrüğe git gel yapdık kendimiz halletik tüm işleri öncedende bir tecrübemiz olmamasından ötürü bir kaç kez hata yapdık bilgisayara yanlış girişler yapdık..

ben uğraşamam diyen 3-5 bin tl daha verir bir müşavire alırdı motoru 3 günde..

kısaca motor kafa kafaya çıkdı diyebilirim türkiye piyasası ile hatta belki bir bin tl falanda türkiye piyasasına göre zarar ettik..

devlet aptal değil arkadaşlar getirtirsiniz en ufak bir sorun çıkmaz ama parasınıda sizden söke söke alıyor.. gümrüğün garajında yüzlerce arabalar motorsikletler tekneler bir sürü şey aynen böyle ucuza getiririm diyen insanların zihniyeti yüzünden takılmış almışlar avrupadan ortadoğudan komik fiyatlara gümrükdeki paraları duyunca bırakmışlar gitmişler..

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    aslında ben bulgaristan dan almayı düşünüyorum çok yakın bir Bulgar Göçmeni arkadaşım var onun üzerine alıp Bulgar plakası ile binmeyi planlıyorum hatta şu an fiyat araştırması yapmaktayım... sonuçda kısıtlı bir bütçem var ve motorsuzluk artık canıma tak etti

Alıntı nmurataydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuçta türkiyede olmayan bir üründü..başka sitelerde 450-500 € civarında yol parası hariç bulmuştum..bunu göze alarak satın aldım...buraya yazmamdaki amaç motosiklet parça ve aksesuarlarına 100€ ile 1500 € arasındaki ticari mahiyette ve sayıda olmayan ürünlerde yaklaşık gümrük % 100 civarına maloluyor onu anlatmak içindi...
    mumkun mertebe yurtdısı alıs verıslerınızde fedex,ups v.s ozel kargo fırmalarını tercıh etmeyın.cunku posta ısleme mudurlugunde sıkı denetıme tabı tutuluyorlar
    bırde satıcı ıle ıletısım kurarsanız bırcok yolu var okadar gumruk vermemenız ıcın

2002'de aldıgım motoru sahıbı kendısı ıthal etmıstı abd'den ve gereklı yerlere fazlasıyla para dagıttıgını fakat buradakı satıs fıyatından daha uygun oldugunu soylemıstı
    fazla detaya gırmemıstık tabıkı
    eger ıthalat yapacaksanız dusuk cc'li yada pıyasada cok tutulan motorlar dısında tercıh yapmalısınızkı bır anlamı olsun

mastikos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    http://www.mobile.bg/index_motori.html

şu siteden bulgaristanda ki ikinci el piyasasına bakabilirsiniz.
    bulgaristanın sahibinden comu işte
    yurt dışı fiyatlarını merak edenler için

fiyatlar leva üzeirnden dir 1 leva yaklaşık 1 lirya eşdeğerdir.
    gördüğününz fiyatı lira olarak dikkate alın

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mumkun mertebe yurtdısı alıs verıslerınızde fedex,ups v.s ozel kargo fırmalarını tercıh etmeyın.cunku posta ısleme mudurlugunde sıkı denetıme tabı tutuluyorlar
    bırde satıcı ıle ıletısım kurarsanız bırcok yolu var okadar gumruk vermemenız ıcın

2002'de aldıgım motoru sahıbı kendısı ıthal etmıstı abd'den ve gereklı yerlere fazlasıyla para dagıttıgını fakat buradakı satıs fıyatından daha uygun oldugunu soylemıstı
    fazla detaya gırmemıstık tabıkı
    eger ıthalat yapacaksanız dusuk cc'li yada pıyasada cok tutulan motorlar dısında tercıh yapmalısınızkı bır anlamı olsun
    burda bir yanlış bilgilendirme olmasın sizin motorunuzun önceki sahibi ne zaman getirtti motoru gümrük mevzuatı silbaşdan değişdi biz yzf r1 i 2008 de getirttik ve bizden 1 ay önce yasalar değişmiş motorsiklet gibi ürünlere özel tüketim vergiside tabi tutulmuş bizlerde o yüzden fazla verdik biz 4 bin tl gibi bir vergi vericeğimizi sanırken önceden yapdığımız araştırmalarda özel tüketim vergisine girmiyor demişlerdi bizden ötv sinide alınca 10 bin tl ye geldi..

sırf 6 bin tl ötv vergisi verdik ötv vergiside motorun türkiye fiyatı üstünden alınıyor öyle sizin getirttiğiniz fiyat üstünden değil türkiyedeki liste fiyatı üstünden alınıyor eğer listede fiyat yoksa bizim yokdu yamahayı aradılar yamaha distiribütörden yazılı raic belgesi aldık motorun raici şudur diye o para üstünden vergi aldılar...

mevzuat çok sık değişiyor çok yakından takip etmek gerek... bizim gibi 4 bin derken 10 bin verirsiniz sonra..

Alıntı kamsea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında ben bulgaristan dan almayı düşünüyorum çok yakın bir Bulgar Göçmeni arkadaşım var onun üzerine alıp Bulgar plakası ile binmeyi planlıyorum hatta şu an fiyat araştırması yapmaktayım... sonuçda kısıtlı bir bütçem var ve motorsuzluk artık canıma tak etti

sizin olayınızda ise arkadaşınız yabancı plakada çıkartabilir bulgar plakası ilede gezebilir ama her halukarda onu sadece arkadaşınz sürebilir çevirmeye girdiğiniz an ki polisler yabancı pilaka gördümü hemen çevirir yasal cezası var yani trafik cezası değil sadece altınızdaki motoruda alırlar sizide hapse götürürler bu konuda mevzuat çok yasalar cezalandırma ağır...

siz motor düşünüyorsunuz ama millet bu yöntemle türkyied motorsiklet yerli araba fiyatına son model türkiyede 50-60 bin euroluk 100 bin euroluk satılan arabaları avrupadan alır gezer..

her kezin neticede bir gurbetçi tanıdığı akrabası var.. o yüzden devlet bu bu tür şeyleri çok sıkı tutuyor yasal parasal cezaları çok ağır hapis cezasıda var..

basit bir örnek amcam almanyada 40 yıldır her yaz gelir normalde uçakla gelirler geçen yaz araba ile gelmiş izmire kadar çevirmedik polis kalmadı dedi rahat 30-40 tane polis durdurdu dedi..

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    bnm almanyada halam var ve 15-20 senedir yaşıyorlar sureklı ordalar senede 1-2 kez gelıyorlar sımdı motoru onn yada ogularının bırı adına asak tr de satıs gostersek olurmu?
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı QM50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnm almanyada halam var ve 15-20 senedir yaşıyorlar sureklı ordalar senede 1-2 kez gelıyorlar sımdı motoru onn yada ogularının bırı adına asak tr de satıs gostersek olurmu?
    halan oğullarının permi hakkı var 5 sene içinde bir şey getirmemişlerse getirebilirler vergisiz eskiden mevzuat böyleydi değişmediyese hayla böyledir çünkü duyduğuma göre gene 2010 da değiştirmişler mevzuatı..

bu arada yiğenin vergisiz getirsede 5 yıl satamaz o motoru yada arabayı kimseye ruhsata şerh koyarlar.. ve onun dışında kimsede binemez süremez.. yasal suçdur..

dediğim gibi mevzuatı takip ediniz genede çok sık değişiyor.. biz mesela arkadaşa motorunu getirrtik 2 yıl satamaz yasağı koydular.. bütün vergilerini ödememize rağmen..

en son bayramlarda bir vergi indirimi olurdu yurtdışından bir şeyler getirenlere posta kargo ebay yoluyla onuda kaldırdılar.. bayram indirimide yok artık..

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    bune şimdi cbr600F 4000ytl mi ? :S

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...761&f1=details

bulgaristanda
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bune şimdi cbr600F 4000ytl mi ? :S

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...761&f1=details

bulgaristanda
    walla öyle görünüyo ...
    böyle rezillik olur mu ya , resmen kendi ülkemizde soyuluyoruz ..E tabi sıfır taşıt fiyatları böyle uçuk vergilendirilince 2. 3. 4. elleri bile saçmasapan fiyatlarla satılıyor ..yazık bize gerçekten

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uluslararası nakliye sektöründe çalışan birisi olarak kesin şunu söyleyebilirim; kullanılmış araç ithal edemezsiniz. Özürlülere özel yapılmış araçlar buna istisnadır. Bir de yurtdışından kesin dönüş yapanlar yanlarında getirdikleri aracı TR plakaya çevirerek kullanabilirler.

Dönem dönem üzerinde ikinci el otomobillerle dolu otomobil taşıyıcı tırlar görebilirsiniz, onlar Türkiye'den transit geçmektedirler.

Fakat şunu yapabilirsiniz, geçerli bir yabancı plakası olan bir motoru getirip (ithal değil) yabancı plaka ile kullanabilirsiniz. 6 ayda bir yurtdışına çıkış yapmanız gerekmektedir, 6. ayda bir Bulgaristan veya Yunanistan gezisi yaparak bunun üstesinden gelebilirsiniz.
    sanırım 3 yıl sonra TR plakasına çevrilebiliyordu diye hatırlıyorum bir miktar vergiside var diye aklımda kalmış ama yanlışım olabilir ...

Alıntı anılyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana en mantıklı gelen bu hem plakanızın Tr de kaydı olmadığı için ogs den filan kaçak geçişlerinizde hiç bi ceza yemezsiniz
    o ceza avrupaya gönderilecektir merak etme sonrasında muayene ve sigortanda kabak gibie çıkacaktır...
    aracının muayenesi ve sigortasını illaki yapmak zorunda kalacaksın yoksa 6 ayda 1 yurt dışına giriş çıkış işlemin yalan olacaktır diyebilirim sana burada kontrol yok ama orada gayet sıkı kontrol ediliyorsun
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Artık Yok...
    yabancı plakalı aracı araç sahibinden başkası kullanamaz yasakdır öyle bir şey varsa almanyadan ben kendime porsche alırdım orda 10 bin euroya kralı satılıyor varmı baba yiğit burda konuşmakla olmuyor öyle sizde devleti amma saf yerine koydunuz...

sizin dediğiniz gibi olsa millet aptalmı her kez gider bulgaristandan ordan buran araçlar alır 6 ayda bir sınırdışı yapar gelirdi burda 20 bin euro verdiği aracı 5 bin euroya almak varken milet aptalmı.. peki devlet aptalmı böyle bir şeye göz yumarmı...

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yabancı plakalı aracı araç sahibinden başkası kullanamaz yasakdır öyle bir şey varsa almanyadan ben kendime porsche alırdım orda 10 bin euroya kralı satılıyor varmı baba yiğit burda konuşmakla olmuyor öyle sizde devleti amma saf yerine koydunuz...

sizin dediğiniz gibi olsa millet aptalmı her kez gider bulgaristandan ordan buran araçlar alır 6 ayda bir sınırdışı yapar gelirdi burda 20 bin euro verdiği aracı 5 bin euroya almak varken milet aptalmı.. peki devlet aptalmı böyle bir şeye göz yumarmı...
    walla devlet aptalmı?
    tabikide değil neden aptal olsun ki? yoksa nasıl gidip kendisi dışarıdan direk araba alabilsin dimi?

Murphy kanunlarını bileniniz var mıdır bilmem ama bir kuramında derki;
    " Yeni kanunlar, yeni kanun boşlukları doğurur." ( aynı zamanda ne kadar çok kanun var ise o kadar çok kılıfına uyudurup iş yapılabilecek boşluk var demektir )

Minareyi çalacak adam kılıfını önceden hazır edermiş bu işler ile ilgilenen yapan kişiler yokmu bal gibide var yurt dışından alıp paşalar gibi getiriyorlar karlı bir şekilde burada satıyorlar gidiyor...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

arkadaslar bır sorum olacak motor kulanıcıların cbf 150 mi alayım yoksa ybr125 mi bana hngisini al dersiniz nedenleriyle sımdıden tşk ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler