Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ebay yada benzer sitelerden motosiklet satın almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yurtdisindan, ikinci el ya da yeni herhangi bir araç getiremiyorsunuz arkadaslar, bosuna yorulmayin.
    Sadece yurtdisinda oturan turk vatandaslari bir kereye mahsus olarak kendi araçlarini gumruksuz getirme hakkina sahipler.

Oyle bisey olabilseydi simdiye kadar koseyi donmustum.

Bir arkadasimiz yazmis.
    Yurtdisindan aldiginiz yabanci plakali araçlari ulkeye sokabilir ve 6 ay kullanabilirsiniz.
    Fakat nasil alacaksiniz?
    Yurtdisindan araç satin alabilmeniz için orada ikametiniz olmasi gerekiyor.
    Yani o iste yas biraz.
    Burada oyle ustune sonra alirsin muhabbetleri geçmez.

Kisacasi bunu yapabilmenizin tek yolu, adam gibi yoneticiler seçip, onlari basa getirmekten geçiyor.

Hani olurda yanlislikla memleket için çalisacak bir insan seçerseniz, dileginiz belki gerçeklesir.
    Baskalari için ihtiyaç olan seyler, ulkemiz için luks olmaktan çikarilir, ve herkes gibi insanca yasarsiniz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdisindan, ikinci el ya da yeni herhangi bir araç getiremiyorsunuz arkadaslar, bosuna yorulmayin.
    Sadece yurtdisinda oturan turk vatandaslari bir kereye mahsus olarak kendi araçlarini gumruksuz getirme hakkina sahipler.

Oyle bisey olabilseydi simdiye kadar koseyi donmustum.

Bir arkadasimiz yazmis.
    Yurtdisindan aldiginiz yabanci plakali araçlari ulkeye sokabilir ve 6 ay kullanabilirsiniz.
    Fakat nasil alacaksiniz?
    Yurtdisindan araç satin alabilmeniz için orada ikametiniz olmasi gerekiyor.
    Yani o iste yas biraz.
    Burada oyle ustune sonra alirsin muhabbetleri geçmez.

Kisacasi bunu yapabilmenizin tek yolu, adam gibi yoneticiler seçip, onlari basa getirmekten geçiyor.

Hani olurda yanlislikla memleket için çalisacak bir insan seçerseniz, dileginiz belki gerçeklesir.
    Baskalari için ihtiyaç olan seyler, ulkemiz için luks olmaktan çikarilir, ve herkes gibi insanca yasarsiniz.
    Biraz abartmışsın sanırım.
    Şahsım adına insan gibi yaşadığımı düşünüyorum..
    Mesajının sonlarını bir kez daha oku istersen belki ufak düzeltmeler yapmak istersin.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajının sonlarını bir kez daha oku istersen belki ufak düzeltmeler yapmak istersin.
    Biraz dunyayi dolas.
    Baska diyarlar da insanlar nasil yasiyorlar bir fikir edin.
    Sonra yine de israr edersen, mesajimin sonunu degistiririm.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki bizim insan olmadığımızı söylemedi

biz de insanız lakin ne yazık ki, hakettiğimiz şekilde yönetilmiyoruz, bunu ifade etmek istedi.
    yani toplumca bunca cehalet içinde bulunmamıza rağmen bile daha iyi bir idareyi hakediyorduk, en azından hem hırsız hem arsızları değil.. bunu anlatmaya çalışıyor. yoksa Allah a şükür birey olarak gayet düzgünce yaşama gayretindeyiz..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Biraz dunyayi dolas.
    Baska diyarlar da insanlar nasil yasiyorlar bir fikir edin.
    Sonra yine de israr edersen, mesajimin sonunu degistiririm.
    Yeteri miktarda doğu ve batıda ülke gördüm ve kaldı ki anabilim dalı beşeri coğrafya olan bir öğretmen olarak ülkeler ve yaşam tarzları hakkında bilgi sahibiyim.
    Bu ülkede ikamet etmeyip, şöyle yapın böyle edin şeklindeki üslubuna kızdım.
    Kızabilme hakkım var değilmi?
    Hem sosyal hayatta ne yapıp yapmadığımı biliyormusun ki?
    Şahsen alınmama laf edeceksen de mesajını genel ifadelerle yazmışsın derim..
    Bu ülkedeki herkes iktidarı veya mevcut yapıyı desteklemiyor..
    Ayrıca emir kipleriyle konuşman da pek hoş görünmüyor..

Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki bizim insan olmadığımızı söylemedi

biz de insanız lakin ne yazık ki, hakettiğimiz şekilde yönetilmiyoruz, bunu ifade etmek istedi.
    yani toplumca bunca cehalet içinde bulunmamıza rağmen bile daha iyi bir idareyi hakediyorduk, en azından hem hırsız hem arsızları değil.. bunu anlatmaya çalışıyor. yoksa Allah a şükür birey olarak gayet düzgünce yaşama gayretindeyiz..
    Elbetteki farkındayım neyi kast ettiğini lakin yazım tarzı hoşuma gitmedi ki gitmeyebilir de..

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    osbourne sen şu konuyu enine boyuna bi araştır madem akrabaların tanıdıkların mevzuata hakim mutlaka bilen birileri çıkar. bende kendi çapımda araştırayım.

nette araştrırken klasik araçların getirilebildigi bilgisine ulaştım. geirenler olmuş. ama kolleksiyon için mi yoksa plakalı mı onu bilmiyorum.

ayrıca 0 km bir motsikletin motor blogu ayrı şase ve diger aksamları ayrı olarak getirebiliyormuyuz. buda bi şekilde degerlendirilebilir.

kimse tutupta ülke menfaatlerinden dem vurmasın. bizi yönetenler hangi konuda bizleri düşündü. kendi sigortamı kendim ödüyorum aylık 300 tl sırf saglık hizmetinden yararlanabilmek için. öte yandan lüks araçlara binen insanlar devletten adamını bulup yeşil kart alıp milletin sırtından geçinmekte. özellikle dogu ve güneydoguda bu durum daha fazla görülmekte. gönül isterki devlet tüm vatandaşların saglık hizmetini ücretsiz karşılasın ama malesef düzeni böyle kurmuşlar. atam yaşasaydı da bizlere emanet ettigi bu güzelim cumhuriyet ne hallere geldi.

kanada da devlet vatandaşına suyu bedava vermek zorunda anayasalarında bu var. hal böyle olunca kapalı sulardan daha kaliteli musluk suyu içmekte kanada vatandaşı. bizde bütün güzel su kaynakları birilerine peşkeş çekilmiş. dikkat ettiniz mi bilmem eskiden birkaç marka vardı kapalı su firması. şimdi yüzlerce. yorumu size bırakıyorum.

Motosikleti
    sym gts250i
    Abilerim, kardeşlerim ;

Tabiki kafası çalışan adamlar olduğumuz için bu koşullarda dahi doğru düzgün yaşayabiliyoruz çalıp çırpmadan. Ama gereğinden fazla zor değil mi durum?
    Ben Tıp doktoruyum göreve yeni başlayacağım, öyle ahım şahım bir maddi durumum da yok.. 2 gece önce heves edip baktığım hayallerimin otomobilinin fiyat listesini göstermek istiyorum sizlere.. yanlış anlaşılmasın alma hevesi değil, öylesine bakıyorum (hayal alemi durumları

Araç yeni kasa mercedes e250 cdı.. 2200cc dizel üst donanım paketli vs.

şimdi fiyata bakın

liste fiyatı € 38,200

üzerine 84% ötv!! (inanamadım buna)
    ve aracın satış fiyatı € 83,813

tamam, tabiki devlet benim de devletim ve vergi almalı bir şekilde ama %84 ne ya!!

Aslen Hataylıyım, şu an Antepteyim yani bir şekilde Suriye'ye yakınım.. 2000model bir honda civic arabam var. 45 lt deposu var ve 37-38lt alıyor doldurmaya gittiğimde 120 ytl veriyorum. aynı benzini suriyede taş çatlasa 20 liraya alırsın diyorlar..

tamam, 20 lira olsun diye haykırmıyorum, suriye ve arap ülkelerindeki petrol durumu bizimkinden farklıdır..
    ama varil fiyatı uzun zamandır düşen benzin yaklaşık 3.20lerden 2.96lara çekildi birkaç gün, sonrasında tekrar daha yukarılara geldi..

sadece bu mu tabiki değil, 50tl telefon faturası geliyor 20tl si konuşma ücreti) komik mi? acı..

vatanı çok sevmeme, türkiye karşıtı ortamlarda hemen öne fırlayıp savunma pozisyonuna geçmeme rağmen, acaba kanadaya(sözün gelişi) gitsem daha mı mutlu olurum diye düşünmeden edemiyorum..

bu durumu düzeltebilecek bir siyasi yapının olabileceğine ise hiç inanmıyorum, çünkü birileri (siyasilerden bahsetmiyorum, bu işlerden kar eden birileri) bu durumdan gayet memnun ve biz de koyun gibi yaşamımızı sürdürmeye gayret ediyoruz, daha çok kazanmaya çalışıyoruz..

"coq" nickli arkadaşın kastettiği de buna benzer durumlardı sanırım..
    afu35 bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazılacak çok şey var ama susmalı, gerçi susma sustukça sıra sana gelecektir muhakkak ama yinede susmalı. Taki her telden ayrı bir ses çıkmayıp, herkesin hep bir ağızdan haykırmayı kabullenebileceği güne kadar.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Coq abimin dediği gibi yurt dışından araç alıp buraya sokmanız büyük sorun hatta imkansız gibi bişey...

Yurt dışından araç alıp burda yabancı plakayla kullanırsın 6 ayda bir çıkış giriş yaparsın demiş bir iki

arkadaş..Yurt dışında o aracı almak için itkamet ettiğin yerin adresini vermek zorundasın gezmeye geldim ver

1 araba yada motor olmuyor

Ben çifte vatandaşım hem TC hemde BG vatandaşlığım var şuan benim Türkiye'ye motor sokabilmem çok

kolay fakat 6 ayda bir zorunlu çıkmam gerekiyor hatta ve hatta 6 ay burada kullanabiliyorum daha

sonraki 6 aylık kısımda aracım orada kalmak zorunda onun için benim 2 adet motor almam gerekiyor 1.-6.

aylar arasında A-motorunu kullanıcam 6.ayda A motorunu bırakmaya gidicem (zorunlu giriş çıkış

muhabbeti) 7.-1. aylar arasında da B motorunu alıp burada kullanabilicem bu şekilde dönüşümlü olarak

gidiyor...

Mutlaka daha ayrıntılı birşeyleri vardır ama kabaca benim bildiklerim bunlar...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    İnsanların etraflarında neler olup bittiği konusunda bilinçlenmeleri, dünyaya gözlerini açmaları açısından güzel bir başlık.

Ama pratikte malesef işe yaramayacak bir başlık. Neden? Çünkü ülkenin vatandaşına değil, lordlara ve onların yabancı efendilerine çalışan bir bürokrasi asla ve asla böyle imkanlarla herhangi birşeye sahip olmamıza izin VERMEZ.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Yok aslında alınabilir tabikide ama belirli şartları var...
    Basitçe bir örnek vereyim hemen benim param olsa daha yarın gider alırım 1 tane burada 20-25bin lira civarı olan motorlar orada 3,500$-10,000$ civarlarında
    Örn : bu motorun fiyatı 3500$ 10bin km civarında gerisi size kalmış...

Motosikleti
    Honda
    Alıntı bikerboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örn : bu motorun fiyatı 3500$ 10bin km civarında gerisi size kalmış...
    Su adresi ver de hemen gidip alayim 2-3 tane.
    8-10bin euro civarinda o motosiklet.
    Nerde satiliyor 3500 dolara merak ettim.

2008-ağustos yada eylülde Bulgaristana gittim dergi almıştım orada vardı..
    dergi şuan alp_tunay da telefonla fotosunu çekip koymasını isticem işi yoksa 2 dk basıversin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:24 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:22 PM ----------

Modelini tam bilmiyorum ama 1999-2002 arası birşeydi sanırım...

Motosikleti
    Honda
    Simdi ilan sitelerinde arastirdim.
    En dusuk 5900 euroya buldum.
    O da kazali.

Alpim sirma saçlim baksin dergiye soylesin.
    O dolar, Bulgaristan dolarimi?

Bana kalirsa ABD fiyatlarini karistiriyorsunuz.
    Zaten avrupada dolar uzerinden satis olmaz.
    Muhtemelen ABD fiyati onlar.

Simdi ilan sitelerinde arastirdim.
    En dusuk 5900 euroya buldum.
    O da kazali.

Alpim sirma saçlim baksin dergiye soylesin.
    O dolar, Bulgaristan dolarimi?

Bana kalirsa ABD fiyatlarini karistiriyorsunuz.
    Zaten avrupada dolar uzerinden satis olmaz.
    Muhtemelen ABD fiyati onlar.
    Gözümle gördüm abi

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı bikerboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008-ağustos yada eylülde Bulgaristana gittim dergi almıştım orada vardı..
    dergi şuan alp_tunay da telefonla fotosunu çekip koymasını isticem işi yoksa 2 dk basıversin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:24 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:22 PM ----------

Modelini tam bilmiyorum ama 1999-2002 arası birşeydi sanırım...
    Evet baktım.... Ama pek bişey anlamıyom ben bu dergiden..Bulgarca yazılmış herşey..... Sadece fiyatını ve modelini anlıyabiliyorum.....
    2000 model....3500 euro....50000 km de.....

Burda bu motor bu fiyata olsa uçardım.....

Motor da aynı resimdeki motor.... Rengi modeli herşeyi aynı...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Honda
    50bin km için iyi fiyat be baba
    Normal o zaman.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    50bin km için iyi fiyat be baba
    Normal o zaman.
    50 000 km o motor için bişey değil beeee
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Honda
    Baska bir forumda bir arkadasimiz yurtdisindan neler getirilebileceginin listesini yazmis.
    Oldugu gibi buraya aliyorum.

Not Mesajı:

Yurt dışından gelen bir yolcunun, 55 ekran LCD TV'den, 2,5 kilo kahveye, yelkenli sörf takımından, paraşüt gibi bir çok eşyayı vergi ödemeden getirme hakkı bulunuyor.

Bir çok kişi, yurt dışından gelirken satın aldıkları bazı eşyalar nedeniyle gümrük kapılarında sıkıntı yaşayabiliyor.

Hangi eşyaların vergiden muaf tutulduğu konusunda bir çok kişinin yeterli bilgiye sahip olmadığını ifade eden gümrük yetkilileri, getirilen bazı eşyalar nedeniyle yolcuların kaçakçılık gibi ağır suçlamalarla bile karşı karşıya kalabildiğini belirtiyor.

Yetkililer, yolcu başına değeri bin 500 avroyu geçen ticari miktar ve mahiyet arz eden eşyanın, yolcu beraberi eşya olarak vergisi ödense bile ithal edilmesinin mümkün olmadığını kaydetti.

Gümrük vergisi ödemeden getirilebilecek eşyalar ve bu eşyaların miktarları, Gümrük Kanununa dayalı olarak çıkarılan Bakanlar Kurulu Kararı ile belirleniyor.
    Yurt dışından vergi ödemeden getirilebilecek eşyalar 4 grupta toplanıyor. Bunlar, “kişisel eşyalar”, “posta yoluyla gelen değeri 100 avroyu geçmeyen eşyalar “, “posta yoluyla getirilen 300 avroyu geçmeyen hediyelik eşyalar” ve “yolcu beraberinde getirilen hediyelik eşyalar” olarak sıralanıyor.

Yolcu beraberinde getirilebilecek eşyanın vergiden muaf tutulması için ise söz konusu eşyanın kişisel kullanıma özgü, belirlenen miktarda, hediyelik amaçlı olması ve ticari amaç için ithal edilmediğinin anlaşılması gerekiyor.

Posta yoluyla gelen değeri 100 avroyu geçmeyen eşyalara, alkol ve tütün ürünleri hariç olmak üzere gümrük vergisi ödenmiyor.

Posta yoluyla getirilen değeri 300 avroyu geçmeyen hediyelik eşyaların ise vergiden muaf tutulması için Ramazan ve Kurban bayramları ile yılbaşından 1 ay önce veya 1 ay sonra Türkiye'ye gönderilmiş olması gerekiyor.

SINIRSIZ MİKTARDA PARA GETİRİLEBİLİR

Yurt dışından Türkiye'ye gelen bir yolcu, beraberinde sınırsız miktarda Türk parası ve dövizi beyan etmek koşuluyla Türkiye'ye getirebiliyor. Buna karşın
    yolcular, Türk Parasının Kıymetini Koruma Hakkında Karara göre yurt dışına 5 bin dolar veya eşiti efektifi çıkarabilir.

Yolcular, beraberlerindeki kendilerine ait değeri 15 bin doları aşmayan ve ticari amaç taşımayan ziynet eşyasını yurda getirebilir ve yurt dışına çıkarabilirler. Daha fazla değerdeki ziynet eşyasının yurt dışına çıkarılması, girişte beyan edilmiş olmasına veya Türkiye'den satın alınmış olduğunu belgeleme şartına bağlı.

VERGİ ÖDEMEDEN HANGİ EŞYALAR GETİRİLEBİLİR

Yolcular yurt dışından aldıkları 1 adet cep telefonunu, vergiden muaf olarak zati eşya kapsamında Türkiye'ye getirebilir. Ancak 2 takvim yılında bir adet olmak üzere getirilen bu cep telefonlarının, en geç 1 ay içinde Telekomünikasyon Kurumunca kayıt altına aldırılması gerekiyor.

Yurt dışından gelirken vergi ödemeden getirilebilecek kişisel eşyalardan bazıları şöyle:

- 55 ekrana kadar LCD veya plazma TV
    - 1 kamera ve 10 adet boş kaseti,
    - GPS yön bulma cihazı,
    - 1 adet diz üstü bilgisayar ya da PC,
    - Kasetli veya oyun kartlı elektronik oyun aleti (play station v.s)
    - Her birinden en çok 10 ar adet olmak üzere plak, teyp kaseti veya compact disc, DVD,
    - GSM-Cep telefonu,

SPOR VE OYUN ALETLERİ

- İki bölmeli bir adet kamp çadırı,
    - Sualtı sporları için bir adet dalgıç takımı,
    - Uçan kanatlar (bir çift),
    - Motor takılmayan cinsten şişirme bir adet bot,
    - Su sporu için kullanılan yelken tertibatlı bir adet sörf,
    - Tenis raketi ve 3 kutu topu,
    - Golf malzemesi,
    - paraşüt ve kayak takımı
    - Her birinden birer adet olmak üzere tavla, satranç ve dama takımı,
    - Beş deste oyun kağıdı,

SAĞLIK CİHAZLARI

- Hasta yolcuya ait yataklar,
    - Maluller için hareket ettirici tertibatı bulunan motorlu, motorsuz koltuklar,
    - Şahsi tedavide kullanılan ilaçlar,
    - Tansiyon ölçme aleti, (bir adet),
    - Şeker ölçme aleti, (bir adet),
    - Solunum cihazı (bir adet),

MUTFAK EŞYASI

- Yolculuk esnasında kullanılacak kadar tabak, tencere, çatal, kaşık, bıçak gibi mutfak aletleri,
    - Bir adet semaver veya çay makinası,
    - İki adet termos,
    - Kahve makinesi, ekmek makinesi, tost makinesi, mikser ve meyve sıkacağı,

TÜKETİM MADDELERİ

Tütün, tütün mamulleri ve alkol ürünlerindeki kişisel eşya muafiyeti 18 yaşın altındaki kişiler için uygulanmıyor. Vergiden muaf olan tüketim maddeleri ise şöyle:

- 400 adet sigara (2 karton)
    - 500 gram pipo tütünü
    - 1,5 kilo kahve, 500 gram çay, 1 kilo çikolata, 1 kilo şekerli yiyecek,
    - 100 cl'lik 1 şişe ya da 75 veya 70 cl'lik 2 şişe alkollü içki,
    - Şişe adedine bakılmaksızın en fazla 600 mililitre parfüm,
    - Hac ve umreden gelen yolcuların beraberlerinde getirecekleri, Müsteşarlık ile Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenecek miktarda hurma ve zemzem suyu

1'ER ADET OLMAK ÜZERE DİĞER EŞYALAR

- Fotoğraf makinesi (Hafıza kartı veya 5 adet filmi ile birlikte)
    - Çocuk yolculara mahsus çocuk arabası,
    - Scooter (iki tekerlekli ve akülü),
    - Ütü,
    - Bisiklet,
    - Seccade
    - El dürbünü (gece görüş dürbün ve gözlükleri ile gece görüş keskin nişancı dürbünleri hariç).

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Herkese selam.

Herkes kendi bildiğini yazmış ancak, 33 yıllık gümrük hayatımın bana öğrettilerini bir kere daha yazayım. Bu konu çok açıldı yazıldı çizildi.

Türkiye'de ikamet eden vede çalışan kimse yurd dışından 2.el motosiklet alıp getiremez. Böyle bir hakkı yok.

Yurd dışında çalışan işçi statüsündeki kişilerin getirme hakkı var. Ancak oda vergisi fazla olduğundan Türkiye'deki fiyatını aşıyor.

Sözün kısası getirme hakkı olsa kendi adıma getirir, herkezede önerirdim.

Sormak istediğiniz başka şey olursa cevaplarım.

Güler Gümrük Müşavirliği./İSTANBUL
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler