Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bolu-Ankara arası scooter ile yolculuk

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Agility ile 2 kişi Bolu'ya gittik. Bir de çantamız vardı önde.Sele altı bagaj ve arka çanta da dolu idi.

Anlayacağınız bir çeyrek adam kadar da yükümüz vardı.

Dur,zırt pırt dinlen derken 4 saatte Bolu'ya hâsıl olduk.

Ankara'ya dönüşümüz de 5 küsür saat sürdü. Tabi zırp pırt durmadan ötürü 190 km'lik yol bu kadar sürdü.

Hyosung GT250R varken "250'lik makina yetmiyor,bu ne biçim gidiyor" vs. derken tükürdüğümü öyle bir yaladım ki

Şehir içinde 8 kuruş yakan motor şehirler arasında 10,11 kuruş falan yaktı. Bunda yükün ve sürekli son gaz gitmeye çalışmanın etkisi de var(ibrede 100 km/s hızı anca görüyoruz gerçi he he)

Şehirler arası yola bir daha scooter ile 2 kişi çıkmak mı? Aman tövbe!

Sollama yapamadım,kamyonların bile dalga geçtiği bir konuma düştüm. Artçım arkada rahat iken benim belim fena halde ağrıdı. Tabi bellik kullanmama ihmali bana ait(motor hafif olunca da artçı çok etkiliyor)

Diyeceğim ; scooter ile 2 kişi yolculuk hakkaten zor oluyor. Motorun hava soğutmalı olması,dar olması vs. hepsi sıkıntı.

Ankara dönüşünde ise ceza yedim henüz Bolu'dan çıkmadan. Bolu'da ki arkadaşlar motorlu polislerin motosikletlilere göz açtırmadığını söylüyorlardı kask vs. anlamda.

Bolu terminalinin önünde ki(bilen varsa) kavşakta kırmızı ışıkta araçlar bekliyordu. Sağda da YBR'li polis bekliyor. Ben de ışık kırmızı olduğu halde yol müsait diye sağa kıvrılarak devam ettim. Bu yaptığımın normal olduğunu düşünüyordum ki sağımda polis var;aptal mıyım adamın gözünün içine bakarak suç işleyeyim.

Neyse; polis beyefendi arkamızdan sirenler eşliğinde geldi ve "çek sağa" dedi.

Dedim plakayı 06 görünce herhalde ehliyet ruhsat kontrol edecek. Gayet de sakindim kaskım,eksiksiz evraklarım sayesinde.

Polis efendi "hiç ceza yediniz mi?" dedi.

Hayır dedim.

İlk defa yiyeceksiniz o zaman dedi.

Ben de polis de motorlu olduğu için "abi" diye hitapta bulundum aynı araçları kullanmanın verdiği bir samimiyeti düşünerek. (halt etmişiz)

Abi ceza mı yazacaksınız? Şaka yapıyorsunuz herhalde dedim.

Evet ceza yazacağım dedi gayet soğuk bir cevap ile.

Baktım adam şaka maka bagajından ceza makbuzunu çıkarıyor.

Peki neden ceza yazacaksınız dedim.

"Kırmızı ışıkta geçtin. Millet demez mi polisi bile sallamıyor" diye dedi.

Abi kırmızı ışıkta kavşaklarda sağa geçişler serbest değil mi yol müsaitse dedim. Ben bunu böyle biliyorum hakkaten. Şehir içinde de her araç böyle hareket ediyor dedim.

Burası D100 karayolu,canını düşüneceksin arkadaşım dedi.

Ulan şaka maka ceza yiyeceğiz ha dedim.

Ne kadar yazacaksınız dedim. 128 lira kırmızı ışıkta geçme cezası dedi.
    İyi bom .ok oldu gezi dedim içimden.
    Abi yol paramız bile o kadar değil dedim de adam trafiği tehlikeye atmaktan 61 lira yazdı. (bir tanıdığımızın iddiasına göre bu tavırdaki polisler rüşvet almak için beklermiş,bazı yerler kendi içlerinde ihale ile alınırmış ya alır benden havasını!)

Sütten çıkma akkaşık değilim. Ankara içinde polislerle birkaç diyaloğumuz oldu ama aklıma gelen birisini nakledeyim:

2 sene önce dalgınlıkla kaldırımdan atlatmıştım motoru polisin gözü önünde.

Polis kenara çektirdi. Diğer motorlu arkadaşım kaskı da yoktu(defalarca tak dedik ya ayrı mesele)

Arkadaşa döndü ve senin bak kaskın yok dedi. Ehliyetiniz var mı dedi ve tam davranıyorduk ki "tamam gerek yok" dedi polis.

Bize ettiği nasihat ise :

"Bakın gençler,ben sizin gibi gençleri seviyorum.Benim de sizin gibi üniversite okuyan oğlum var. Kendinize dikkat edin,kaskınızı takın. Size ceza yazmıyorum" şeklinde idi.

Hakkaten acayip hoşuma gitti. Kaldırımdan motor falan atlatmıyorum şimdi trafiğin olduğu alanlarda.

Bolu'da ki polis ise cezayı bastı ve çekti gitti. Hadi ceza falan yazarsın da insan bir hayırlı yolculuklar,dikkat edin vs. der. Hakkaten cezayı bastı ve birşey demeden gitti.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    geçmiş olsun.

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    hacı ne diyecekti ya polis:hayırlı yolculuklar gençler,gene bekleriz.aaaaa lütfen bunu saymam bak mı diyecekti?
    2 teker tek ruh tek yol.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    polis görevini yapsa suç, yapmasa suç, polis olmak komple suç
    görevini yapmış eleman. yapacak bişey yok
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    2009 HONDA BEAT
    ruhsatınızın içinde her daim bir yeşillik olsuuuuuuuuuuuunnn

ufuk-*- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim peder nakliyecidir,bu yüzden biliyorum ki o istikametteki polislerin çoğunun tavrı yeşillik üstüne kurulu malesef.hatta açık açık sizin aidatlara zam geldi dedikleri bile oldu babama gerede'de

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağa dönüş olsa ayrıca sarı oklu ışık yanıp söner biliyorum ben o tip yerlerde...yoksa eğer durcaksın

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı balbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağa dönüş olsa ayrıca sarı oklu ışık yanıp söner biliyorum ben o tip yerlerde...yoksa eğer durcaksın
    Esasında o yol ana yol. Benim de biraz dalgınlığım var. Ama polis olmasına rağmen göz göre göre sağdan devam eder miyim hiç? Normaldir diye devam ettik ama olan oldu.

Alıntı ufuk-*- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim peder nakliyecidir,bu yüzden biliyorum ki o istikametteki polislerin çoğunun tavrı yeşillik üstüne kurulu malesef.hatta açık açık sizin aidatlara zam geldi dedikleri bile oldu babama gerede'de
    Sözüm mecliste dışa da bazı yerleri trafik polisleri kendi aralarında ihale ile alıyormuş.

Rüşvet vermek de bu çarkı devam ettiriyor aslında.

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polis görevini yapsa suç, yapmasa suç, polis olmak komple suç
    görevini yapmış eleman. yapacak bişey yok
    Polis burada görevini yapıyor olabilir ama birşey demeden direkt ceza yazmaya başlaması ne demek?

Adama sormasam durumu beni sepetleyip gönderecek.

Yoksa neyin suç,neyin suç olmadığını idrak edebiliyorum çok şükür. Ben burada polisin tavrını belirtiyorum. Uyarıp da gönderebilirdi.

Yapacak birşey olmadığı zaman sizi de görmem umarım

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    yaw negergi var yaz cezayı git işine dicektin hiç polimige girme onlarla...abi falan diye hitap edince hemen tiriplere giriyolar

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    neyse az yazmış boşver adam odunmuş insan harbiden iyi yolculuklar fln der teselli eder bende 170ytl fln yemiştim polis beni cagırıyodu kırmızıda geçmişim görmedim hiç umursamadım postayla geldi eve ceza plakamı almış boşver yani
    Motosiklet mucidi

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    Alıntı balbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ankarada sağa dönüşler serbest. başka bir şehirde bunu hiç görmedim. dönüş için ayrı bir ışık yoksa, bizde polisin önünden bile dönülür. dönüyoruz da her gün.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    2009 HONDA BEAT
    Alıntı soner_kep adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw negergi var yaz cezayı git işine dicektin hiç polimige girme onlarla...abi falan diye hitap edince hemen tiriplere giriyolar
    aynen katılıyorum , adamın altındaki araç Q7 radara yakalanıyor
    çok soğukkanlı bi şekilde "yaz hocam cezamız neyse yaz zira altımızdaki araç 2bin motor o yolda bu arabayla anca bukadar az hız yapılıyor"" dedi çekti gittii..

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    walla polis bu ne dese haklılar
    ::gleam::Bugünü dünüme yarınıma değişir giderim
    Zaten bu kafada değil seni, evi bile zor bulurum::cheeeeer::

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Geçmiş olsun arkadaşım bende boluda oturuyorum. Keşke gelmişken tanışsaydık..
    Boluda iki tane motosikletli polis var biri senin ceza yediğin ybrli olan diğeride ercan diye bir memur onda da bmw 650 mi ne var..
    Senin ceza yediğin polis daha bu sene görev başı yaptı sanısam .zaten ercan kaç senedir boluda görevli ve ne hikmetse motorize polisler olmasına rağmen motorculara takmış vaziyetteler sanki boluda onlardan başka motor kullanan motorcu istemiyorlarmış gibi bi hal var..motosiklet kullanan herkeze takmış vaziyetteler.en ufak hatada affetmiyorlar.

Çok çektim zamanında Ercandan çokk.
    İşin ilginci zor bir yolculuk yapıpta Güzel şehrimiz Bolunun nadide motorize polislerine çatmak? tesadüfün böylesi Şanssızlık olsa gerek.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 150
    senmısın kırmızıda gecen polıs gorevını yapmıs rusvet alan polıs olursa 155 arayınnn gecmıs olsun sızeee

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı soner_kep adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten cezayı yazınca ortam buz gibi oldu. Adam da çekti gitti. Esasında abi mabi hakkaten gereksiz diyaloglarmış.

Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyse az yazmış boşver adam odunmuş insan harbiden iyi yolculuklar fln der teselli eder bende 170ytl fln yemiştim polis beni cagırıyodu kırmızıda geçmişim görmedim hiç umursamadım postayla geldi eve ceza plakamı almış boşver yani
    Hiç işte. Bana bir de "canını düşüneceksin arkadaşım" falan diyor. Sen kendi işine bak diyecektim ortam soğuyunca.

Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaşım bende boluda oturuyorum. Keşke gelmişken tanışsaydık..
    Boluda iki tane motosikletli polis var biri senin ceza yediğin ybrli olan diğeride ercan diye bir memur onda da bmw 650 mi ne var..
    Senin ceza yediğin polis daha bu sene görev başı yaptı sanısam .zaten ercan kaç senedir boluda görevli ve ne hikmetse motorize polisler olmasına rağmen motorculara takmış vaziyetteler sanki boluda onlardan başka motor kullanan motorcu istemiyorlarmış gibi bi hal var..motosiklet kullanan herkeze takmış vaziyetteler.en ufak hatada affetmiyorlar.

Çok çektim zamanında Ercandan çokk.
    İşin ilginci zor bir yolculuk yapıpta Güzel şehrimiz Bolunun nadide motorize polislerine çatmak? tesadüfün böylesi Şanssızlık olsa gerek.
    Teşekkür ederim. Sağolun ilginiz için.
    Nasipse başka zaman tanışırız inş.

Bolu'da ki arkadaşlar da takılıyordu bana burada bir polis var da kimseye göz açtırmıyor,milleti motorla kovalıyor diyorlardı. Ben de işim olmaz diye gülüyordum.

Birader Bolu'da olduğu için ara geliyordum ama motorla 2. gelişim idi Bolu'ya.

Esasında kask takmama olayını falan anlarım. Ankara'da kask takmayanları uyarıyor bazı polisler mesele benim gördüğüm kadarı ile. Gerçi uyarının da cezanın da kar etmedi kişiler var. O da ayrı mesele.

Gidiş geliş yaktığımız benzin parası 60 lira ya var ya yok. Bir kalemde yediğimiz ceza da 60 lira.

Şimdiden çevremde dalga konusu oldum bile "küçük motorla gitti de cezayı yedi" şeklinde

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Geçmiş olsun ASM... yoyu satmayaydın keske

Bu arada Polis için de geçmiş olsn
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler