Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosikletinizin markasını söylerken ne hissediyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Motosiklet kullandığım yıllar içinde kullanıcıların ve benim şahsi gözlemlerim sonucu elde ettiğim bazı tespitler oldu. Bu çıkarımlarım tamamıyla benim fikirlerimdir ve başka kişiler çok farklı hislerde olabilirler .Şimdiden hepsinin fikirlerine saygı duyarak analizlerime başlıyorum.
    Öncelikle iki ana grupla başlayalım.
    1- Modeli söyleyenler
    Bu sınıftakiler markanın vurgusunu pek kullanmazlar . Toplumda bu markalar farklı algıları çağrıştırırlar.Adamın Hayabusası varsa cılız bir ses tonuyla dudaklarını büzerek Suzuki demez . Aksine Ağzını doldurup birazda yayarak hayabusa veya intruder1800 der orda ki cc ye vurgu yapmak rütbeyi arttırır. Bir Suzuki kamyonet düşüncesini ortandan kaldırmanın bilinç altı yöntemi.
    Hondacılarda modeli söyleyenlerdendir. Birkaç harf ve rakamla bilinmezliğin verdiği sırrı kullanırlar. Örneğin Goldwing, cbf600 ,shadow1200cc gibi. Çünkü Honda derse orta sınıf binek arabası statüsüne düşme korkusu yaratır.
    Bir çok Çinli motosiklet kullanıcısı da model telaffuz ederler . Regal Raptor hariç çünkü o Çinli çağrışımı yapmıyor.
    2- Markayı söyleyenler
    Harleyciler, Kawasaki ve BMW başta gelen bu grub üyelerine girerler.

Sizler Motosikletinizin markasını mı söylersiniz yoksa modelinimi?

Alt gruplar da daha karmaşık bir durum var .
    Sınıflarsak
    A) Ben motor derim çünkü ne dersem diyeyim karşı taraf mal mal bakacak .Hem sana ne
    B) Hem markayı hem de modeli birlikte söyleyenler .
    Uzatınca omuzları yıldızlarla dolular gibi olsun.
    C) Cı ,Cu,Ca takısıyla söyleyenler. Hondacı, Harleyci, hoysungcu.
    Bak beni dikkate al biz öyle kalabalığız ki karışmam ha.
    D) Ona taktığı ismiyle söyleyenler. Karatay, yeşil fıstık, sarı kız gibi.
    O benim için çok özel ona isim takacak kadar seviyor ve gurur duyuyorum . Diğerleri teferruat benim için
    E) Motosikletin sınıfını söyleyenler. Enduro ,Kros Race ,Chopper.
    Sen anlamayabilirsin ama bu iş biraz ciddi iştir . Senin daha çok fırın ekmek yemen lazım koçum.
    F) Yabancı dil de konuşuyormuş gibi söyleyenler. Hoyusung ji Ti 650 ar rasing dabıl disk ve tvin gibi.
    Biz bu işin kitabını yuttuk hatta memleket bile dar geldi bana.
    G) Hangi marka olursa olsun önce CC sini söyleyenler.
    Bize asfaltta yan bakanın alırım anahtarını.
    H)Üretim menşeini söyleyenler. Alman motoru ,Amerikan motoru yada Çinli gibi.
    Ülkenin teknolojik ve dizayn itibarını göze al ondan sonra motoruma notunu ver.
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Niye utanayım abi ben yeri geldi çinli scooter kullandım yeri geldi moped kullandım...Markası ne olursa olsun motsiklet bana göre bir yaşam tarzıdır ve o tarz hangi motosikletle olursa olsun yaşanmaya değer Muhammed abi.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Bana sorduklarında nasıl bu motor dediklerinde parasına göre oldukca iyi diyorum
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kullandığım yıllar içinde kullanıcıların ve benim şahsi gözlemlerim sonucu elde ettiğim bazı tespitler oldu. Bu çıkarımlarım tamamıyla benim fikirlerimdir ve başka kişiler çok farklı hislerde olabilirler .Şimdiden hepsinin fikirlerine saygı duyarak analizlerime başlıyorum.
    Öncelikle iki ana grupla başlayalım.
    1- Modeli söyleyenler
    Bu sınıftakiler markanın vurgusunu pek kullanmazlar . Toplumda bu markalar farklı algıları çağrıştırırlar.Adamın Hayabusası varsa cılız bir ses tonuyla dudaklarını büzerek Suzuki demez . Aksine Ağzını doldurup birazda yayarak hayabusa veya intruder1800 der orda ki cc ye vurgu yapmak rütbeyi arttırır. Bir Suzuki kamyonet düşüncesini ortandan kaldırmanın bilinç altı yöntemi.
    Hondacılarda modeli söyleyenlerdendir. Birkaç harf ve rakamla bilinmezliğin verdiği sırrı kullanırlar. Örneğin Goldwing, cbf600 ,shadow1200cc gibi. Çünkü Honda derse orta sınıf binek arabası statüsüne düşme korkusu yaratır.
    Bir çok Çinli motosiklet kullanıcısı da model telaffuz ederler . Regal Raptor hariç çünkü o Çinli çağrışımı yapmıyor.
    2- Markayı söyleyenler
    Harleyciler, Kawasaki ve BMW başta gelen bu grub üyelerine girerler.

Sizler Motosikletinizin markasını mı söylersiniz yoksa modelinimi?
    Çok güzel ve yerinde tespit yapmışsınız tebrikler ben sende ne motor var die sorduklarında o an hangi motora sahipsem aynen söylediğiniz gibi cevap verdiğimi şimdi okuyunca farkettim bilinç altı demekki şu an 2 motora sahibim ve 100 lük cup ve 2.5 jawa var diorum

her markası var

Motosikleti
    Yamaha Cgns RS
    Motosiklet motosiklettir.
    Sevmeden kullanılmaz.
    Sevmek için de herşeyini benimsemek gerekir.
    Markasını da modelini de..Yamaha Cgns diyorum.İkisine de baskı yapmaya gerek yok

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    boyle içim bi hoş oluyo sanhi kızgın kumlardan serin sulara atlarmış gibi bi his bu ..

hani insanın kalbi güm güm güm atar ya böyle karnında kelebekler kanatçırpar gibi nası bi güzelliktir anlatamam :D muhabbet esnasında sorulur yaw ne var sende neye biniyosun gibilerinden .. işte o an kan basıncım tavan yapıyo abartmaya gerek duymadan karşındakinin duygularını incitmeden ufak bişey var bende diyorum gözleri parlıyo cengaverin " heaaa 125lik falan scooter heralde iii ii güzel motorlardır markası ne ???"

hafif italyan aksanı ile kawa var diye kestirip atıyorum uzatmaya gerek duymadan açık bi kapı merak ettiriyorum " heeaa er5 falan heralde ii motordur ii valla yakıtıda az az yakar çok kaçar " yok diyorum R serisi " heeaaa zx-6 falan o zman .. ii motordur ii ii dikkatli kulan hırçın makinadır zapdedemezsin" yok diyorum litrelikten aşşa binemm ben küstahça :D " heeaa zx-10 ozman ii ii imotordur ii valla güzel" yok diyorum gene olmadı " neye biniyosun yüğeenn yaww diyo " 12 R diyorum " heeaa zx-12R naaptın hocam yaa bumu ufak makina son nokta resmen " hafif tebessümle ayagımızı yerden kesiyo işte diyorum :D

marka veya model takıntım yok :d karşımdakiyle problemlerim var :D :D :D
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Bu konu aslında epey netametli bir konu.Her ne söylerseniz söyleyin, "insan ne tüketiyorsa odur" mottosu,kabulü, beyefendinin açtığı topiği ispatlar mahiyettedir.Bu soru bana kalırsa içinde bulunduğumuz sosyo ekonomik, ve hatta sosyal psikolojik,bireysel psikolojimizi açık edecek olduğundan, bana kalırsa sansüre uğramadan burada açık ve net bir şekilde dile getirilemeyen bir konudur.Elbette ben bunları yazdıktan sonra birkaç tane cengaver çıkıp hem benim söylediklerimi reddedecek hem de hiç aslında yapmadığı dürüstlüğü burada sergileyecektir.Bilişsel psikolojide insan belleği bir şeyleri çarpıtmadan, dönüştürmeden hatırlama işlemini ifa etmez, bu yüzdendir ki Amerika Birleşik Devleri'nde eye witnees, yani görgü tanıklığı, olgusu bile belleğin bu özelliği yüzünden maddi delillere (physical evidence )göre daha düşük değerdedir. Uzmanlar bilir ki bellek daima deforme eder. Kısaca birinin motosikletine dair neler söylediğinin bilgisi sağlıklı bir biçimde elde edilmez. Her neyse, bu dürüstlüğü çoğu insanın göstermesi kuşkuludur. Ben şahsen, açıkça söylüyorum ki, çinli bir motosiklet kullanıyorum ve aslında motosikletimin yamaha virago 250'nin kopyası olduğunu söyleyip, yaptığım gezileri delil olarak gösterip aslında ne kadar iyi bir motosiklet olduğunu kanıtlamak için dil döküyorum.
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet bana göre bir yaşam tarzıdır ve :

bende bu cümleye hastayım...yisinler o tarzı...

ezelden hondacıyık...

kaliteli her markanın peşinde oldum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ezelden hondacıyık...

yürügit burdan tikky seni :D
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında motosikletimin yamaha virago 250'nin kopyası olduğunu söyleyip, yaptığım gezileri delil olarak gösterip aslında ne kadar iyi bir motosiklet olduğunu kanıtlamak için dil döküyorum.
    savaş kayan hayatını bu detaya adadı...aslınde bir seansına ihtiyacı var...

gerçeği kabul etmemek bir sorun olsa gerek...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Goldwing
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyle içim bi hoş oluyo sanhi kızgın kumlardan serin sulara atlarmış gibi bi his bu ..

hani insanın kalbi güm güm güm atar ya böyle karnında kelebekler kanatçırpar gibi nası bi güzelliktir anlatamam :D muhabbet esnasında sorulur yaw ne var sende neye biniyosun gibilerinden .. işte o an kan basıncım tavan yapıyo abartmaya gerek duymadan karşındakinin duygularını incitmeden ufak bişey var bende diyorum gözleri parlıyo cengaverin " heaaa 125lik falan scooter heralde iii ii güzel motorlardır markası ne ???"

hafif italyan aksanı ile kawa var diye kestirip atıyorum uzatmaya gerek duymadan açık bi kapı merak ettiriyorum " heeaa er5 falan heralde ii motordur ii valla yakıtıda az az yakar çok kaçar " yok diyorum R serisi " heeaaa zx-6 falan o zman .. ii motordur ii ii dikkatli kulan hırçın makinadır zapdedemezsin" yok diyorum litrelikten aşşa binemm ben küstahça :D " heeaa zx-10 ozman ii ii imotordur ii valla güzel" yok diyorum gene olmadı " neye biniyosun yüğeenn yaww diyo " 12 R diyorum " heeaa zx-12R naaptın hocam yaa bumu ufak makina son nokta resmen " hafif tebessümle ayagımızı yerden kesiyo işte diyorum :D

marka veya model takıntım yok :d karşımdakiyle problemlerim var :D :D :D
    Bu yazıyı yazarken aklıma senin şu anlattıkların ve karşındakiine bir mikrop edasıyla takındığın yüz ifadesi gelmediyse şelepsizim
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6

slm

Slm yamahayı unutmussun, tayip papaz sağolsun benzine yaptığı zamlardan dolayı hiç unutulmayacak....

TEK hedef R6 evlenmek yerıne bu makıneyı tercıh edıyorum
    Titreyen mısralardan asvaltın kavurucu sıcağından, ruzgarın bağrından, aşkın tam ortasından gecen bir çitayı söylerken adrenalin dolu anlatılamaz sadece hissedilir, kelimer yetmez

Motosikleti
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yürügit burdan tikky seni :D
    hondacılar hakkındaki teorilerim...

http://www.motosiklet.net/forum/konu...ellikleri.html

Manifestom şu...

Hondadan başka sanki Dünya üzerinde başka bir motor yoktur...
    Fenerbahçeden başka büyük takımda yoktur...

Herkes bir gün Fenerbahçeli olacak...
    Herkes bir gün yine Hondacı olacak...

Fenerbahçelinin Fenerbahçeliden başka dostu yoktur...
    Hondacınında tek dostu yine bir Hondacıdır...

Haluk Ulusoy Fenerbahçe düşmanıdır...
    Hondası olmayan herkes tipik bir Honda düşmanıdır...

en büyük Türk takımı Fenerbahçedir...
    en büyük motosiklet markasıda Hondadır...

Türk takımları Fenerbahçe ve diğer takımlar olmak üzere ikiye ayrılır..
    Motosikletler Honda ve diğerleri olmak üzere ikiye ayrılır..

Fenerbahçeli ve Honda sahibi olmaktan gurur duyuyorum...
    45 milyonluk taraftar grubu adına Mete Handro...(amma salladım he)

Motosikleti
    2009 HONDA BEAT
    şimdilik model sölerken biraz rahatsızlaniyorum cc gücünden ve maddiyattan dolayı
    ha hondamı honda o konuda çok rahatım ŞÜkür yarabbimeee

bu soruyu bana 1 sene sonra sorarsan yada 1 sene sonra arşivden çıkartırım bu konuyu ozaman tekrar cevaplarim

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu

ezelden hondacıyık...

Ne oldu canım benim
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Goldwing
    hondacılar hakkındaki teorilerim...

http://www.motosiklet.net/forum/konu...ellikleri.html

Manifestom şu...

Hondadan başka sanki Dünya üzerinde başka bir motor yoktur...
    Fenerbahçeden başka büyük takımda yoktur...

Herkes bir gün Fenerbahçeli olacak...
    Herkes bir gün yine Hondacı olacak...

Fenerbahçelinin Fenerbahçeliden başka dostu yoktur...
    Hondacınında tek dostu yine bir Hondacıdır...

Haluk Ulusoy Fenerbahçe düşmanıdır...
    Hondası olmayan herkes tipik bir Honda düşmanıdır...

en büyük Türk takımı Fenerbahçedir...
    en büyük motosiklet markasıda Hondadır...

Türk takımları Fenerbahçe ve diğer takımlar olmak üzere ikiye ayrılır..
    Motosikletler Honda ve diğerleri olmak üzere ikiye ayrılır..

Fenerbahçeli ve Honda sahibi olmaktan gurur duyuyorum...
    45 milyonluk taraftar grubu adına Mete Handro...(amma salladım he)
    Parantez içindeki cümlenin altına imzamı atar ,manifestonu o cümleyle onaylarım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...
    Benim kawazakim var ama patates derim

Motosikleti
    Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazıyı yazarken aklıma senin şu anlattıkların ve karşındakiine bir mikrop edasıyla takındığın yüz ifadesi gelmediyse şelepsizim
    aşkolsun kimseye bu ifadeyle bakmam tavır sergilemem sadece hakedene
    Drift Religion

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    motosikletin markasını bir notere tam söylemiştim ondan sonra soranlara ''git oku üzerinde yazıyo'' dedim
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler