Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kornanızı değiştiriniz..Hem farkedilin hem gününüz şenlensin.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar farkedilirlik açısından motosikletlerin di diit olan o sevimli kornalarının değiştirilmesi gerekliliğini vurgulamak için bu başlığı açıyorum..

Bilhassa şehiriçi trafiğinde özellikle de yayalara karşı çok etkin bir yöntem korna modifiyesi..

Yüksek süratte veya otoyolda pek işlevi olmayabilir ama dediğim gibi şehiriçi için özellikle de uyarı için ara gaz veremeyen scooterlar için bence kornaların araba kornasıyla değiştirilmesi şart..

Dün yaşadığım bir olayı aktarayım;

Kadıköy'ün dar sokaklarında son derece düşük bir hızla ilerlerken bir anda elinde cep telefonu ile havaya bakmakta olan birisinin çevresine duyarsız, otlayan bir inek misali yola çıktığını gördüm..

Dursam dururdum sanırım ama riske girmeden acil frenleme yerine sert bir frenle birlikte kornaya asılmamla adamın durduğu yerde 2 ayağı birden yerden kesilerek geriye sırt üstü takla atarak düşmesi bir oldu Ciddiyim adam bu akrobasiyi yaptı kadıköyün ortasında..Ben çarpmadım he adam kendi kendini geriye fırlattı

Neyse ben cıkcık yaparak yoluma devam etmeye hazırlanıyorken adam arkamdan laf etti hızlı geliyordun vs. (YALAN) bende durdum iki ayağım yerde üst baş full koruma adamın küfretmesini bekliyorum..NEyse ki etmedi

Dedimki bakın beyefendi elinizde cep telefonu, yola bakmadan konuşa konuşa yola çıktınız ve hızım ise neredeyse yürüyüş hızı..
    Neyse adam suçun kendinde olduğunu fark ettiğinden beni de izbandut gibi görünce karşısında pek uzatmadı tam herkes memnun yola devam edeceğiz oradan bir kadın çıkageldi böyle yaşlıca, sarışın, tombul, kısa boylu bir şirret kadıköy teyzesi (bu tipleri bilenler bilir - tanımım meclisten dışarı)

Başladı yok burası yayayolu (!), dünyanın neresinde olursa olsun yayalar her zaman önceliklidir bana bar bar bağırıyor..
    Diyorum; Bakın burası KARAYOLU ve beyefendi de elinde telefonla havaya bakarak yola çıktı vs.
    Tam ben bunları anlatıyorum solumdan bir amcacağız geldi ve "Yahu motosikletli ne yapsın adam yola bakmadan elinde telle caddeye atladı"
    vay sen misin beni savunan
    Teyze bu amcaya döndü bu sefer bir kalayı basıyor göreceksiniz..
    Sen kimsin, senin ağzını yırtarım, pis herif, dili sarkık vb. Amcanın ağzı bir karış açık önce biraz laf yetiştirmeye çalıştı baktı olmayacak oda uzaklaşmaya çalışıyor ama teyze o kadar laf sokuyor ki amcaya ister istemez erkekliğe laf ettirmemek için ayrılamıyor
    Teyze biraz tatlı tabii..

Neyse etraf tam kalabalıklaşmaya başlamıştı ki havaya zıplayan adama baktım ortalıkta yok ben de aradan süzüldüm bu ikisini de arkamda bıraktım artık sonrasında ne oldu bilemem

Velhasıl farkedilmek ve gününüzü şenlendirmek açısından kornalarınızı değiştirin
    Ahmanamra bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    ya bana motora göre bi fiamm korna lazım, hani şu ferrari kornaları varya
    nerden bulabilirim, varmı bilgisi olan?
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Var
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sitede var 2-3 tane

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah canım benim saol
    GKN MOTORS

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 Comet '08
    banada godfather korna lazım motorumu ve beni ortaya cıkaricak bişeyler işte

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Sen teyzeyede bir korna resistali verseydin ya,o kadar dırdırı da çekmezdin.
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    valla fark edilmek için takmadığım korna kalmadı artık son çare kornayı söküp bir kurusıkı tabanca takacam
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

Motosikleti
    CBF250
    Aslında çift korna yapsak kamyonlardaki havalı kornalardan çocukken bisikletime koyardım sessizce insanların arkdasından yaklaşır çalardım ) Çocukluk işte. Ama korna meselesine tam destek.
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Motosikleti
    2009 HONDA BEAT
    Alıntı kemalcolak34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada godfather korna lazım motorumu ve beni ortaya cıkaricak bişeyler işte
    bulursan banada yazarmısın dostum bende çok istiyorum onu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı _UnReaL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında çift korna yapsak kamyonlardaki havalı kornalardan çocukken bisikletime koyardım sessizce insanların arkdasından yaklaşır çalardım ) Çocukluk işte. Ama korna meselesine tam destek.
    emin ol çok küfür yemişsindir çoooookkk

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    elinde cep telefonu ile havaya bakmakta olan birisinin çevresine duyarsız, otlayan bir inek misali yola çıktığını gördüm..

Yaw, arkadaşım, bu tipleri, en güzel şekilde tarif eden yazılardan birini yazmışsın

"Çevreye duyarsız, otlayan bir inek gibi"

Bunların bir de daha ileri düzeyi var, onlar şu şekilde;

Karşıdan karşıya geçiyorlar, yada yolun ortasında yürüyorlar, korna basıyorsunuz, aldırış etmiyorlar.Tekrar korna basıyorsunuz, bu defa da dönüp "sıkıysa in o araçtan aşağıya, yaya olarak hesaplaşalım" edasıyla size bakıyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinde cep telefonu ile havaya bakmakta olan birisinin çevresine duyarsız, otlayan bir inek misali yola çıktığını gördüm..

Yaw, arkadaşım, bu tipleri, en güzel şekilde tarif eden yazılardan birini yazmışsın

"Çevreye duyarsız, otlayan bir inek gibi"

Bunların bir de daha ileri düzeyi var, onlar şu şekilde;

Karşıdan karşıya geçiyorlar, yada yolun ortasında yürüyorlar, korna basıyorsunuz, aldırış etmiyorlar.Tekrar korna basıyorsunuz, bu defa da dönüp "sıkıysa in o araçtan aşağıya, yaya olarak hesaplaşalım" edasıyla size bakıyorlar.

en nefret ettiğim yaya türü

Motosikleti
    2009 HONDA BEAT
    ben kornaya basınca beni pek kaaaale almiyorlar beat imla olacak altımda bir cbr görrüm nasil tırsıyorlar (bi gün olacak)

Motosikleti
    Kawa ZX636
    cidden değiştirmek lazım

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Havalı kornaları taktırmamızda bir mahsur varmı? Polis ceza kesebilirmi? Bu kornayla muayeneden geçilebilirmi? Bu konuda bilgisi olan arkadaşımız lütfen bizi aydınlatsın.

Motosikleti
    Var
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havalı kornaları taktırmamızda bir mahsur varmı? Polis ceza kesebilirmi? Bu kornayla muayeneden geçilebilirmi? Bu konuda bilgisi olan arkadaşımız lütfen bizi aydınlatsın.
    Kendinden kompresörlü kornalar var ağabey onlarla sorun çıkacağını sanmıyorum..Neticede bahsettiğim kendimde takılı olan korna kamyon kornası değil hatta linkini atayım tam olsun..

Ürün fiyatı:
    34.95 TL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel aksaraydan ucuza alırız abi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:48 PM ----------

ben dadat şahin kornası taktım 10 numara :D

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Arkadaşlar farkedilirlik açısından motosikletlerin di diit olan o sevimli kornalarının değiştirilmesi gerekliliğini vurgulamak için bu başlığı açıyorum..

Bilhassa şehiriçi trafiğinde özellikle de yayalara karşı çok etkin bir yöntem korna modifiyesi..

Yüksek süratte veya otoyolda pek işlevi olmayabilir ama dediğim gibi şehiriçi için özellikle de uyarı için ara gaz veremeyen scooterlar için bence kornaların araba kornasıyla değiştirilmesi şart..

Kadıköy'ün dar sokaklarında son derece düşük bir hızla ilerlerken bir anda elinde cep telefonu ile havaya bakmakta olan birisinin çevresine duyarsız, otlayan bir inek misali yola çıktığını gördüm..

Dursam dururdum sanırım ama riske girmeden acil frenleme yerine sert bir frenle birlikte kornaya asılmamla adamın durduğu yerde 2 ayağı birden yerden kesilerek geriye sırt üstü takla atarak düşmesi bir oldu Ciddiyim adam bu akrobasiyi yaptı kadıköyün ortasında..Ben çarpmadım he adam kendi kendini geriye fırlattı

Neyse ben cıkcık yaparak yoluma devam etmeye hazırlanıyorken adam arkamdan laf etti hızlı geliyordun vs. (YALAN) bende durdum iki ayağım yerde üst baş full koruma adamın küfretmesini bekliyorum..NEyse ki etmedi

Dedimki bakın beyefendi elinizde cep telefonu, yola bakmadan konuşa konuşa yola çıktınız ve hızım ise neredeyse yürüyüş hızı..
    Neyse adam suçun kendinde olduğunu fark ettiğinden beni de izbandut gibi görünce karşısında pek uzatmadı tam herkes memnun yola devam edeceğiz oradan bir kadın çıkageldi böyle yaşlıca, sarışın, tombul, kısa boylu bir şirret kadıköy teyzesi (bu tipleri bilenler bilir - tanımım meclisten dışarı)

Başladı yok burası yayayolu (!), dünyanın neresinde olursa olsun yayalar her zaman önceliklidir bana bar bar bağırıyor..
    Diyorum; Bakın burası KARAYOLU ve beyefendi de elinde telefonla havaya bakarak yola çıktı vs.
    Tam ben bunları anlatıyorum solumdan bir amcacağız geldi ve "Yahu motosikletli ne yapsın adam yola bakmadan elinde telle caddeye atladı"
    Sen kimsin, senin ağzını yırtarım, pis herif, dili sarkık vb. Amcanın ağzı bir karış açık önce biraz laf yetiştirmeye çalıştı baktı olmayacak oda uzaklaşmaya çalışıyor ama teyze o kadar laf sokuyor ki amcaya ister istemez erkekliğe laf ettirmemek için ayrılamıyor

Neyse etraf tam kalabalıklaşmaya başlamıştı ki havaya zıplayan adama baktım ortalıkta yok ben de aradan süzüldüm bu ikisini de arkamda bıraktım artık sonrasında ne oldu bilemem

Velhasıl farkedilmek ve gününüzü şenlendirmek açısından kornalarınızı değiştirin
    Keşke amcayı arkana alarak onuda uzaklaştırsaydın oradan amcanın hayatından endişe etmeye başladım ben şimdi

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Kompresörlü yani havalı korna sesinden belli olur. Onun için yasal kullanımını sordum.

Forumdan Uzaklaştırıldı

bunu yeni okudum ya gözümden kaçmış nası kaçmışsa
    bugün kadıköyde bi kalabalık toplanmıstı , o sizmiydiniz , ama benim gördüğüm olayda motosikletli birisi '' bekle burda bekle 5 dakika dur '' diyordu bağıra bağıra , utanmıyormusun yaşlı amcaları dövmek için adam toplamaya

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler