Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGER2009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 RE / 48 KG 536
    !!! BENİN DE ARTIK BİR SCOOTERIM VAR...!
    Dostlar geçen cuma ekonomik nedenlerle arabamı sattım ve acele bir karar ile Mondıal 150 RE model bir scooter siparişi yaptım.:))) fakat ben bunu nasıl kullanırım diye bir endişe beni aldı. mağazadan eve getirmek tam 26 km. ve ben hiç motorsiklet yada bisiklet kullanmadım.ilk kez bir scooter kullanacgım nereden çalışır nasıl durdurulur nasıl gidilir bilmiyorum n olur yardım çevremdekiler yardım ederiz ama para isteriz diyorlar bu normal bi durum mu ? siizce ( not bu insanlar da kurallara uymadan motor/scooter kullanan kimseler)
    ayrıca ehliyet ve cezalar konusunuda kısaca belirtin ?
    örnegin kask ve ehliyet yoksa veya kaza olması durumunda
    ilgili konuları da inceliyorum ama ne yaparım bilmiyorum
    Hepinize sevgi ve selamlar.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    sakin ol, derin derin nefes al. herşey yoluna girecek.
    önündeki panelde bi anahtar göreceksin. şimdi onu yavaşça sağa doğru çevir.

dur çevirme, şakaydı. bence kasksız, ehliyetsiz ve sıfır tecrübeyle 26 km yolu gitme. güvenilir, kasklı birini bul, icabında sana motoru satan bayiden yardım iste.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Arkadaşlar herkese ders olsun bilmiyosanız asla ögrenmeden belki olur demeyin .....
    çünki olmuyor neyse verilmiş sadakam varmış bugünlük ucuz atlattım. küçük sıyrıklar iki ayna bir siperlik birkaçtascooter da çizikle .....yaniii bunlardan da anlaşılacagı üzere ilk düşüşüm gerçekleşti....! ama yılmadım ögrencem ben bu işi hatta biraz daha büyüsem chopper bile alacagım. arkadaşlar siz siz olun bilenlerin sözünden çıkmayın. ama dogru bilenlerin yoksa hep düşekalka ögrenilmiyor elbet bir yolu yordamı vardır.
    otomatik vites bu scooter ı çalıştırmayı ve beni sırtından atması için gerekenleri ögrendim. sıra da ne var ???????????

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle hayırlı olsun. kendine bir kask al, ehliyete yazıl a-2 olsun mümkünse ileride beki vitesli motora geçersin. hızlı sürme

Motosikleti

sagol

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakin ol, derin derin nefes al. herşey yoluna girecek.
    önündeki panelde bi anahtar göreceksin. şimdi onu yavaşça sağa doğru çevir.

dur çevirme, şakaydı. bence kasksız, ehliyetsiz ve sıfır tecrübeyle 26 km yolu gitme. güvenilir, kasklı birini bul, icabında sana motoru satan bayiden yardım iste.
    dostum allahtan serviste bir arkadaş bilmiyorsan seni götüreyim dedi.
    onun yardımı ile scooterımı 20 km kazasız belasız nakledebildim son 3 - 4 km için ise arkadaşlarımın gaz vermesine kanıp atladım sırtına ama beni bir kaç metre sonra sırtından attı elbette bu benim beceriksizliğim ama attı..
    şimdi aynalar elimde kaldı yarın ilk iş kursa yazılacagım. ardından da iyi motor kullanan birileri ile boş bir arazide pratik yapacagım .
    benim yaşımda kilomda fazla o yüzden nekadar çok üstelersem o kadar çabuk alışırım kullanmaya verdiğin destekler için sagol

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:08 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:03 PM ----------

motorumu aldıgım servis bana kask hediye etti ama açık bir kask ben de trafiğe çıkarken full kask alacagım . ayrıca motor (scooter ) için bana otomatık viteste kullanma talimatı gibi bir iyilik yapılabilir mi ? böylece bu durumda olupta kullanamayanlara bir kapı açılmış olur ... en azından hangi başlıklarda arasam .onu bari yazın nolur?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150(inşallah 2 sene sonra)
    ohooo keşke motosiklet kullanmayı öğrenipte öle alsayıdn motoru abi bak bana daha 14 yaşındayım ve motosiklet kullanmasını biliyorum ama sen daha bisiklet bile kullanmamışsın motosiklet sipariş ediosun olmaz böyle!!!

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Bence hiç sıkıntı yapma bende senin gibiydim hayatımda hiç kullanmamıştım ve ehliyetimde yoktu.Çevirdim anahtarı ve evimin yolunu tuttum.Çok kolay sürmek scooterları.Sende çevir anahtarı atla üstüne ve bas gaza gitsin.Sonrada pratik yaparsın ve bu aradada ehliyeti halledersin.

Motosikleti
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence hiç sıkıntı yapma bende senin gibiydim hayatımda hiç kullanmamıştım ve ehliyetimde yoktu.Çevirdim anahtarı ve evimin yolunu tuttum.Çok kolay sürmek scooterları.Sende çevir anahtarı atla üstüne ve bas gaza gitsin.Sonrada pratik yaparsın ve bu aradada ehliyeti halledersin.
    Sayın Yagcı sizin gibi önerisi çok olan arkadaşların gazı ile düştüm elbette benim hatam hiç gaaza gelmeyip gaza yüklenmeyecektim. ama beyninizi kaynatan tepedeki güneş+çevre faktörü+ yol satıhı+ beceriksizlik+ ++++ olunca insanın motosikletine (scooter bile olsa )çıkmaması lazım hele hiç de tecrübesi yoksa elbette ehliyeti de halledicem ama öncelikle kullanmayı ögrenecem bu konuda profesyonel destek te buldum belki ehliyeti biraz geç alacagım ama alacagım.... kask ve diğer korumalarımda olacak elbet daha aracın ruhsat ve plaka işlerini çözücem .... sıfır da olsa bazı belgeler sonra dan gelmekte bu durum nedense benim içimi daraltıyor....;!
    sayın site sakinleri amacım aptal olduğumu kanıtlamak değil yalnış kararlar acelecilik ve acemiliğin zorluklarını yansıtıp benden sonra gelenlere basit bir kapı aralamak elbette bu konuya candan destekçi olan bu grubun yardım ve yönlendirmeleri de en önemli kozum . herkese ''farınız açık yolunuz aydın olsun ''derken teşekkür etmek ise borcumdur. :cat
    :

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı TIGER2009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Yagcı sizin gibi önerisi çok olan arkadaşların gazı ile düştüm elbette benim hatam hiç gaaza gelmeyip gaza yüklenmeyecektim. ama beyninizi kaynatan tepedeki güneş+çevre faktörü+ yol satıhı+ beceriksizlik+ ++++ olunca insanın motosikletine (scooter bile olsa )çıkmaması lazım hele hiç de tecrübesi yoksa elbette ehliyeti de halledicem ama öncelikle kullanmayı ögrenecem bu konuda profesyonel destek te buldum belki ehliyeti biraz geç alacagım ama alacagım.... kask ve diğer korumalarımda olacak elbet daha aracın ruhsat ve plaka işlerini çözücem .... sıfır da olsa bazı belgeler sonra dan gelmekte bu durum nedense benim içimi daraltıyor....;!
    sayın site sakinleri amacım aptal olduğumu kanıtlamak değil yalnış kararlar acelecilik ve acemiliğin zorluklarını yansıtıp benden sonra gelenlere basit bir kapı aralamak elbette bu konuya candan destekçi olan bu grubun yardım ve yönlendirmeleri de en önemli kozum . herkese ''farınız açık yolunuz aydın olsun ''derken teşekkür etmek ise borcumdur. :cat
    :

Ben gaz vermiyorum.Scooterı kullanmak için neyin profesyonel desteğini alacaksınki tabi birazda yetenek, diyecek bişey yok.Ben 12 yaşında arabanın tepesine oturduğumda çalıştırıp gitmiştim kimseye sormadan.Sonra arabayıda kaçıra kaçıra öğrenmiştim.Doğuştan yetenek olsa gerek.

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Alıntı chopperb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohooo keşke motosiklet kullanmayı öğrenipte öle alsayıdn motoru abi bak bana daha 14 yaşındayım ve motosiklet kullanmasını biliyorum ama sen daha bisiklet bile kullanmamışsın motosiklet sipariş ediosun olmaz böyle!!!
    yaaaaanii Hem bunun ehliyeti var o zaten 2-3 ay sürüyo ,sonra onu var, bunu var......
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı _ferkan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaaaaanii Hem bunun ehliyeti var o zaten 2-3 ay sürüyo ,sonra onu var, bunu var......
    dostlar 37 yaşında bi kişiye nasihat etmek yerine karanlığında aydınlık olacak kapıyı aralayın örnegin ilk defa yakaldım internette süper bi kitap heemen sipariş te ediyorum kendime sizede tavsiye ederim ...
    MOTORSİKLET TEORİSİ..... dostlar benim aradığım teknik kullanma becerisini sizler scoterlarınızda nasıl başladınız onu ögrenmek nasihat almak degil bu sayede foruma giren diğer arkadaşlara belki aydınlık için kapı aralarız ne dersiniz ?
    BEYAZ ADAM PARANIN YİYECEK OLMADIĞINI ANLADIĞI ZAMAN ÇOK GEÇ OLACAK.....OTURAN BOĞA

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bende ilk defa alınca kullandım.adamlar gösterdi 1 kere,çalıştırdım sonra çıktım yola doğru eve.bende en az bi 15-20 km gittim.sadece kendine güven ve emin ol yeter.ama tavsiyem profosyonel yardımdan yana tabiki.istanbul da olsan ve askerden geldikten sonra olsa yardım ederdim(parada almazf-dım :D) ama malesef bu durumda yardım edemiyecem
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler