Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motor dediğin ya düşecek ya düşecek midir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Selam arkadaşlar,
    aklıma takılan bir soruyu daha doğrusu düşünceyi paylaşmak istedim, sizinde görüşlerinizi almak istiyorum bu konuda. Malum 2 teker üzerindeyiz sürekli ve trafikte bazen kendi acemiliklerimiz çoğuncası da diğer sürücüler sebebiyle tehlike ve bazen de kazalar atlatmaktayız bu tehlikeler motorun doğasında var. Gelgelelim her motorun da bir şekilde yere düşme eğilimi vardır(!) bu yüzden satmak istediğimiz zaman veyahutta bir motor alacağımızda bu motor yere düşmüş hatta bazı parçaları bu sebepten değişmiş olsa yinede hoşunuza gittiği için bu motoru alır mıydınız? Ve alacağınız motorda nelere dikkat edersiniz? Şimdiden okuyan ve cevaplayan herkese teşekkürlerimi sunarım.
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    kaza yapmak ayrı yana düşmek ayrıdır.

bariz şekilde düştüğü belli yanlarda çok ciddi hasarı olan motoru kimse almak istemez.

bence tamamen duygusal
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    düşmeyen motor yoktur motorcuda yoktur sadece düşecek olan vardır...motorun düşmesi etmesin pek önemli bir olay degil alınır neden alınmasın..önemli olan ciddi kaza olmasın işleyen parçalarında sorun olmasın...yan ayaktayken düşen cok motor vardır için rahat olsun..degişen parçaya dikkat ederim orijinali ilemi degişmiş yoksa yan sanayimi bu onemlidir benim için..onun dısında tekerleri cevirerek kontrol et yalpalama varmı? ön amörtisörlerin keçelerini kontrol et yag sızıntısı varmı? motoru calıstır dolas yuksek devırleri yokla rahat cıkıyormu rahatsız edici ses varmı? peglerin altına bak çok çizik varmı? bakım defterini sor yetkili serviste yapılan bütün bakımlar motorun defterine işlenir...ben motor alsam bunlara bakardım ayrıca yanında arkadasınla git...tanıdıgın bildigin insanların motorunu almak daha güvenilir olur bol şans...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    arkadaş motor düşer altından kaçar yerde sürüklenir felan bunlar o kadarda önemli şeyler değil

kaza yapmıştır ama gel gelelim işin önemli kısmına
    motorun şasesinde bir hasar meydana gelmemişse (yamulmuştur sonradan düzeltilmiştir bununda olmaması gerek yani) motor kısmı sağlamdır tık demiyordur götürürsün ustaya bu motorun ciğeri taş gibi der yürür aksamındada bir sorun yoktur elektrik aksamıyla alınır

yani o senin dış görünüşünde gördüğün grenajlar plastik şeyler sonuçta düşünce kırılacaklardır çizilecektir
    bu durumda kaza yapmış motorda motorun kendisi yürür aksamı elektrik tesisatı felan sorunsuzsa o motor alınır neden alınmasın ama masrafı varsa ve yine düzgün gidebilecek konumdaysa motor arıza bedelini düşersin alırken öyle alırsın sonuçta motora masraf yapıcaksın sonrasındada :cat
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    kaza vardır kazacık vardır... şasede ve motorda ciddi hasar yuoksa düşmesi benim için motor almama engel değil.........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Şu mevzu işte

Motorcu ikiye ayrılır:

!-Düşmüş motorcu
    2-Henüz düşmemiş motorcu
    [COLOR="Navy"][B][I]Am I, a part of the cure?
    Or am I part of the disease? [/I][/B][/COLOR] :silent:

Motosikleti
    honda cbr 125r
    mecbur düşecek. ben ilk motorumu pendik güngör motordan aldığımda ve ilk deneyimim pendikten sarıgaziye tek başıma binerek geldim. tabi yavaş yavaş vites 1-2 3 yok ertesi gün motoru satan pazarlamacı gökmen abimiz beni aradı nasıl rahat gittinmi eve bir sorun olup olmadığını sordu. herşey güzeldide yolda sola dönecekken ufaktan motoru yana yatırdım düştüm abi dedim ama ufak bi düşme dedim. sonraki dialog cok güzeldi
    - iyi iyi bi kere düştüysen çok iyi dedmesinmi
    - gökmen abi ben sana düştüm diyorum sen beni anlamadın galiba dedim
    - yok gülüm ben seni anladım, sen beni anlamadın bir kere düştüysen tamam bu işi öğrendin demektir o yüzden iyi diyorum
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIRR. DeLi RüZgArr.

Motosikleti
    Alıntı yuksel_dgdr83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mecbur düşecek. ben ilk motorumu pendik güngör motordan aldığımda ve ilk deneyimim pendikten sarıgaziye tek başıma binerek geldim. tabi yavaş yavaş vites 1-2 3 yok ertesi gün motoru satan pazarlamacı gökmen abimiz beni aradı nasıl rahat gittinmi eve bir sorun olup olmadığını sordu. herşey güzeldide yolda sola dönecekken ufaktan motoru yana yatırdım düştüm abi dedim ama ufak bi düşme dedim. sonraki dialog cok güzeldi
    - iyi iyi bi kere düştüysen çok iyi dedmesinmi
    - gökmen abi ben sana düştüm diyorum sen beni anlamadın galiba dedim
    - yok gülüm ben seni anladım, sen beni anlamadın bir kere düştüysen tamam bu işi öğrendin demektir o yüzden iyi diyorum
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza vardır kazacık vardır... şasede ve motorda ciddi hasar yuoksa düşmesi benim için motor almama engel değil.........
    Motor iyi şase sorunlu olsa olmaz mi
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Çok ciddi kazası olmadığı sürece düşen motor alınır bence. Yana yatmış olabilir, ayağa alırken dikkatsizlikten devrilmiş olabilir vs... Yeter ki şasesinde bir eğrilik veya problem olmasın. Ama gelin görün ki ülkemizde bu iş böyle işlemiyor. Motorun kazası var mı diye sorduklarında eğer siz yana yattı, devrildi falan derseniz alıcının kafasında hemen yıldızlar çakıyor. Onun ardından gelen soru ise değişen parçası var mı, orjinal mi? Yahu değiştiyse değişti sanane?? Ne ilgilendiriyor ki seni? Gidipte çakma parçalarla değişmedi ya, motor yana yattıysa grenajı hasar görmüştür ve orjinali ile değişmiştir. Araba alırken de bu böyle, yok efendim sol çamurluğu değişmiş, şurası boyanmış.. Sanki sıfır araç alıyor. Milletçe ukalayız biz ukala!! Yok başka bi açıklaması...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Motor dediğin ya düşecek ya düşecek midir?
    Evet
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor iyi şase sorunlu olsa olmaz mi
    bana bu senin dayıyı hatırlattı.......................

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    tamam o zaman bi tane motor buldum iyi fiyata sağa düşmüş solada düşmüş arka kuyruk değişmiş yağ koyulan ve alternatör kapakları değişmiş kafa grenajında boya var ama motoru 18.000 km de taş gibi makina alayı mı ne dersiniz fiyatı da çok uygun?
    (2006 fazer)
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Bazı kıllar vardır aaaa motorun kaportası çizilmiş,farın camına taş gelmiş,lastikler çamur olmuş diye motoru almaz,motorun kaportası mükemmel durumda ama içinde motor kalmamış işte gider bunu alır uyuzlar sanki gideceği yere onu kaporta götürecek ciddi anlamda şase üzerinde eğrilik veya yamulma yoksa alınır neden alınmasın yeterki makinede ciğer olsun kaporta halledilir çelik macunlarla ustalar harikalar yaratıyorlar.Motosiklet bu ya sağa düşecek yada sola sonuçta ikiteker.Allah hepimizi ciddi kazalardan korusun yoksa motor düşmüş çizilmiş önemli değil.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

son aldığım motorum yan ayağı üzerinde dururken ilk sahibi yıkarken düşürmüş, alternatör kapağı ORJİNALİ ile değişmişti, valla ben bir servise gösterdikten sonra bayıla bayıla aldım, satarken de delikanlı gibi söyledim, böyle böyle diye alan abim de hiç problem etmedi aldı gitti...

Bu kafaları değiştirmemiz lazım artık, motor dediğin düşer, araba dediği çizilir çarpılır, yamulur, güzelce orjinal parçalarla onardıktan sonra mesele olmamalı, tabi ki bu söylediklerimde şase problemleri kapsam dışı, şasesi düzeltilmiş motor da olsa araba da olsa 3-5 kez düşünürüm sanırım...

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    kusura bakmayın ama bizim milletimiz yan sanayi kullanmaya cok meraklı cogu kişi servisine bile götürmüyor motorları o yüzden belli bir olgunluga erişmiş parası olan insanların motorlarını alcaksan alcaksın digerleri cok zor...bır motorun kuyrugu deişmiş yag karteri degişmiş kafa grenajıda boyalıysa ben o motora supheyle bakarım..eger bilinçli bir kullanıcı olsa o halıyle cekilmiş fotografını gösterir foto felanda yoksa alma derim...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

arkadaşlar şasesi yamulmuş veya sıkıntı olan motor ne gibi sorun çıkartır?

Niye öyle dediniz?

Samimi bir şekilde Bilmediğimden soruyorum.......Biliyosunuz bilmemek değil bildirmemek ayıp derler
    Geç gitmek hiç gitmemekten iyidir....

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    bir sürü şey sayılabilir ama ben ce bir maddesi
    hız yaparkenmi düşmektense tın tın giderkene düşmek daha iyi ben 2 kez düştüm ..
    ...

Alıntı eguvere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şasesi yamulmuş veya sıkıntı olan motor ne gibi sorun çıkartır?

Niye öyle dediniz?

Samimi bir şekilde Bilmediğimden soruyorum.......Biliyosunuz bilmemek değil bildirmemek ayıp derler
    şasesi yamulmuş motorda genelde ön teker le arka teker aynı hizada olmuyor. jantta da yamukluk oluyor genelde. jantı saymazsak şasesi yamuk motorda gitmek sürüş zevkini sıfırlar seni yorar düşmeye zemin hazırlar . rüzgarda filan adamı deli eder. el bıraktığında sağa sola çeker can sıkar. gidon titrer yani bence şasede ciddi yamuk olan motoru bedava verseler bin diye hem canım için hem de sinirlenmemek için binmem. dengesiz gidiyor kısaca

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    ben almazdım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:02 PM ----------

Alıntı defol git adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pislik herif.!!! lanet olsun sana....
    bu ne yaaaa
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler